Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak kupić dobrą perłę?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
13-01-2020 14:32Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Jak kupić dobrą perłę?
Czy ktoś z Sz. Użytkowników posiada wiedzę, jak kupić dobre perły? Chodzi mi o sprawdzone metody odróżniania pereł naturalnych od syntetycznych i pereł pełnych od pereł pokrytych tylko cienką warstwą masy perłowej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czy ktoś z Sz. Użytkowników posiada wiedzę, jak kupić dobre perły? Chodzi mi o sprawdzone metody odróżniania pereł naturalnych od syntetycznych i pereł pełnych od pereł pokrytych tylko cienką warstwą masy perłowej.
Masz bana na google?
apearl.eu/blog/16_perly-prawdziwe-czy-sztuczne
A jak się już nauczysz, to mi napisz co mam w awatarze, który właśnie perłę - jak mi się zdaje - przedstawia.

PS A są w ogóle techniki pokrywania nieperłowych przedmiotów masą perłową?


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Niestety, artykuł nie przekonuje mnie. Czy znasz jakieś niezawodne metody testowania naturalności i jakości pereł?

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
13-01-2020 18:24 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czy znasz jakieś niezawodne metody testowania naturalności i jakości pereł?
Mawia się o rzucaniu ich przed wieprze, może ten sposób okaże się skuteczny?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Perły symboliczne mnie nie interesują, ale jestem świadom, że wyrobów perłopodobnych jest coraz więcej.

   Jak uważasz - opłaca się płacić krocie za oryginalną perłę, ponosząc ryzyko, że okaże się imitacją? Czy może raczej kupić od razu dużo tańszą błyskotkę o bardzo zbliżonych cechach fizycznych, nie zastawiając się czy jest całkowicie naturalna czy całkowicie sztuczna?


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
13-01-2020 20:39 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>    Jak uważasz - opłaca się płacić krocie za oryginalną perłę, ponosząc ryzyko, że okaże się imitacją?
A jakie tam krocie, perły nie są dramatycznie drogie. Ani wieczne.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Twoim zdaniem na jedną perełkę można zaryzykować?
   Perły nie są wieczne, ale są wystarczająco wieczne jak na życie człowieka.
   Wracając do temu - co radzisz? Naturalne z ryzykiem, że syntetyczne, czy od razu sztuczne? Widziałem gdzieś perły barokowe o nieregularnym kształcie. Mają imitować naturalne, bo są niedoskonałe. Oczywiście są całkowicie sztuczne.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
13-01-2020 22:56 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Widziałem gdzieś perły barokowe o nieregularnym kształcie. Mają imitować naturalne, bo są niedoskonałe. Oczywiście są całkowicie sztuczne.
Na logikę biorąc, to jeśli jest "identyczne z naturalnym" musi być warte ceny naturalnego.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Na logikę biorąc, to jeśli jest "identyczne z naturalnym" musi być warte ceny naturalnego.

   Niestety, nie jest, ale ma wiele cech naturalności. Być może to przesądziło o popularności biżuterii sztucznej, imitacyjnej. W ostateczności można sobie perłę narysować albo popatrzeć na nią na obrazku. Efekt ten sam, a jego osiągnięcie nie kosztuje prawie nic. No i nie szkoda, jak sznurek się zerwie. Kraść nabyte perły kobietom trzeba umieć. To nieodłączna część tego biznesu.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
14-01-2020 13:21 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Na logikę biorąc, to jeśli jest "identyczne z naturalnym" musi być warte ceny naturalnego.
>    Niestety, nie jest
I skąd wiesz, że nie jest?

>Kraść nabyte perły kobietom trzeba umieć.
To może rozważ mężczyzn?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>>    Niestety, nie jest
>I skąd wiesz, że nie jest?

Tak mówią jubilery.

>>Kraść nabyte perły kobietom trzeba umieć.
>To może rozważ mężczyzn?

Mężczyznom to perełki daję. Ładny chłopak z perełką albo kryształkiem w uszku ma wiele powabu. Bez kolczyka też się chce, ale z kolczykiem chce się bardziej. Z aktorów gej-porno z małym kolczykiem w uchu najlepiej wygląda Ryan Bailey.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
14-01-2020 21:16 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>    Niestety, nie jest
>>I skąd wiesz, że nie jest?
>Tak mówią jubilery.
Więc ich pytaj jak to nierozróżnialne rozróżniają.

>>>Kraść nabyte perły kobietom trzeba umieć.
>>To może rozważ mężczyzn?
>Mężczyznom to perełki daję.
To tym bardziej.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365