Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ruchomateria

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-02-2020 22:27Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Ruchomateria
Ocena 1 na 1
Wątek relaksujący, prowokujący do oderwania myśli od ponurej rzeczywistości

Wyobraźcie sobie czynne ciało

Widzimy dwa obiekty:
1. ciało
2. czynność

U obu obiektów stwierdzamy zarówno cechy jak i elementy
ciało - rozmiar, masa, części
czynność - kierunek, prędkość, cykle

Powstaje pytanie.

Na ile te obiekty są ze sobą związane i na ile odrębne?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Wątek relaksujący, prowokujący do oderwania myśli od ponurej rzeczywistości
>Wyobraźcie sobie czynne ciało

Czy są i też ciała nieczynne? Czym się różnią takie ciała?

>Widzimy dwa obiekty:
Cytat:
Obiekt-przedmiot, rzecz, cel


Dlaczego dwa? Jeden nie wystarczy?

>1. ciało
Cytat:
Ciało-
1. organizm ludzki lub zwierzęcy jako całość;
2. zwłoki;
3. tkanki obrastające szkielet człowieka lub zwierzęcia;
4. obiekt lub substancja o określonych właściwościach;
5. w matematyce: dowolny zbiór co najmniej dwóch elementów, w którym określone są i wykonalne działania dodawania i mnożenia, przy spełnieniu określonych warunków

>2. czynność
Cytat:
Czynność-1. wykonywanie czegoś; praca;
2. działanie, funkcjonowanie czegoś

>U obu obiektów stwierdzamy zarówno cechy jak i elementy
>ciało - rozmiar, masa, części
>czynność - kierunek, prędkość, cykle
>Powstaje pytanie.

Wcale nie powstaje żadne pytanie, bo nie zaznaczyłeś celu do jakiego zmierzasz zacząwszy takie głupie zagadywanie. Nie opisałeś warunków początkowych, więc sobie sam odpowiadaj na te bzdury.

>Na ile te obiekty są ze sobą związane i na ile odrębne?

Właśnie mi się nasuwa pytanie: Jaka jest różnica między onanizmem organisty a organizmem onanisty? Na ile te pojęcia są związane a na ile odrębne? Jednak różnica jest per analogiam: Taka jak picie w Szczawnicy a szczaniem w piwnicy.

Pytanie z dziedziny najgłupszych, typu czy duży samolot może mieć małe samolociki.
Oczywiście że nie, bo samolot się spuszcza na ziemię.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Dlaczego dwa? Jeden nie wystarczy?

Dobre pytanie.
O to samo zapytałem a nawet pewną odpowiedź zasugerowałem w tytule wątku.

Czy czynne ciało pomimo dwóch pojęc i dwóch obserwacji ciała i czynności jest dwoma czy jest jednością?
02-02-2020 14:01 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Dlaczego dwa? Jeden nie wystarczy?
>Dobre pytanie.
>O to samo zapytałem a nawet pewną odpowiedź zasugerowałem w tytule wątku.
>Czy czynne ciało pomimo dwóch pojęc i dwóch obserwacji ciała i czynności jest dwoma czy jest jednością?

Zależy czy masz zeza rozstawnego czy zbieżnego, tak będziesz widział. A dlatego zapytałem nawiązując do sprawy znikających kamieni rzuconych po zboczu góry, gdzie drugi kamień trzeba było trzymać w ręku.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Przy okazji wpakowałeś tyle agresji w odpowiedź, że nie dajesz odpocząć od podłości tego świata nawet na moment.

Obawiam się, że świat naukowy działa podobnie. Spróbujesz wyrazić coś odmiennego to Cię zakracze i zadziobie.
02-02-2020 13:58 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>Przy okazji wpakowałeś tyle agresji w odpowiedź, że nie dajesz odpocząć od podłości tego świata nawet na moment.
>Obawiam się, że świat naukowy działa podobnie. Spróbujesz wyrazić coś odmiennego to Cię zakracze i zadziobie.

Już się ze strachu zesrałem. Podłość to tacy jak Ty. Jeśli tego nie widzisz, to .....bye, bye..


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Wenancjusz (16441 punktów)
>Wątek relaksujący, prowokujący do oderwania myśli od ponurej rzeczywistości
>Wyobraźcie sobie czynne ciało
>Widzimy dwa obiekty:
>1. ciało
>2. czynność
>U obu obiektów stwierdzamy zarówno cechy jak i elementy
>ciało - rozmiar, masa, części
>czynność - kierunek, prędkość, cykle
>Powstaje pytanie.
>Na ile te obiekty są ze sobą związane i na ile odrębne?

I to jest ta ruchomateria? Tak jak molekułofala?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>I to jest ta ruchomateria? Tak jak molekułofala?

Dualizmu każdego rzeczywistego obiektu i jego transformacji między dwiema postaciami dowodzi nie tylko dualizm korpuskularno-falowy ale także to, że nie potrafisz oddzielić czynności i ciała.

Transformacja ruchomaterii/energii między swoimi postaciami ruchem i materią wyjaśnia takze czym jest zmiana.

Jak już setki razy powtarzałem i będę się tego trzymał mimo licznych ataków, w przekształceniach energetycznych ruch przekształca się w materię i materia przekształca się w ruch.
okragly (21676 punktów)

>Wyobraźcie sobie czynne ciało
>Widzimy dwa obiekty:
>1. ciało
widze cialo
>2. czynność
jest i czynność, stara jak świat (ruchomateria)

>Na ile te obiekty są ze sobą związane i na ile odrębne?
są związane i są odrębne, po prostu ruchomateria (czynność w raju powszechna)

szukanie raju, moim celem
03-02-2020 18:30 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Wyobraźcie sobie czynne ciało
>>Widzimy dwa obiekty:
>>1. ciało
>widze cialo
>>2. czynność
>jest i czynność, stara jak świat (ruchomateria)
>>Na ile te obiekty są ze sobą związane i na ile odrębne?
> są związane i są odrębne, po prostu ruchomateria
Klikałem w plus kilka razy, niestety nie da się...
>(czynność w raju powszechna)
i dzisiaj powszechna - Ruchadło leśne...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
03-02-2020 19:20 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Wyobraźcie sobie czynne ciało
>>Widzimy dwa obiekty:
>>1. ciało
>widze cialo
>>2. czynność
>jest i czynność, stara jak świat (ruchomateria)
>>Na ile te obiekty są ze sobą związane i na ile odrębne?
> są związane i są odrębne, po prostu ruchomateria (czynność w raju powszechna)

Zauważ okrągły jak ten świat działa.

Wskazuje Wenancjuszowi, człowiekowi ksztalconemu w naukach fizyki i matematyki, ruch i materię jako dwie postaci energii i stwierdzam - energia transformuje między tymi dwiema postaciami, z czego jedna postać objawia się w czasie a druga postać w przestrzeni.

Wenamcjusz przeczy, więc go pytam - jaką zatem postać ma energia i czym jest zmiana jej jej postaci?

Ten na pytanie nie odpowiada tylko wylewa te swoje zlewki poniżen i pogardy.
03-02-2020 20:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Zauważ okrągły jak ten świat działa.
jest ruchomaterią (ładne słowo wymyśliłeś)

>Wskazuje Wenancjuszowi, ksztalconemu w naukach, ruch i materię jako dwie postaci energii i stwierdzam - energia transformuje między tymi dwiema postaciami, z czego jedna postać objawia się w czasie a druga postać w przestrzeni.
ruchomateria -słowo które wyjaśnia temat (i świat?)

>Wenamcjusz przeczy, więc go pytam - jaką zatem postać ma energia i czym jest zmiana jej postaci?
>Ten nie odpowiada tylko wylewa zlewki poniżen i pogardy.
widać jest w takiej fazie ruchomaterii, za rok będzie w innej fazie, może wtedy?

szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365