Racjonalista - Strona głównaDo treści
Z pamiętnika uczestnika Hamer-raju częśc 1 Poranek

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
20-02-2020 19:38szarley (54911 punktów)Z pamiętnika uczestnika Hamer-raju częśc 1 Poranek
Ocena 4 na 4
5,10 budzik dzwoni, na szczęście budzik nie musi płacić podatku od czynności dzwonienia, bo jest tylko rzeczą

5,11 wstaję, próbuję zaświecić światło, niestety nie ma prądu, w nocy właściciel elektrowni, tłumacząc się wzrostem podatków podniósł ceny energii i lodówka zużyła więcej niż miałem na koncie. Już ja mu zagłosuję za takim podatkiem że popamięta!!!

5,15 Sikam w ciemnościach , na dworze, bo nie opłaciłem licencji od korzystania z toalety

5.20 na szczęście moja licencja na używanie generatora jeszcze ważna a i zapas benzyny jest w piwnicy dobrze ukryty przed zawistnymi oczyma, co by chciały podatek od tego zapasu naliczyć

5.25 odpalam komputer żeby sprawdzić za co mam dziś licencję opłaconą a na co muszę dopłacić
znajduję wiadomości:
1 od właściciela elektrowni „Jak zagłosujesz za podniesieniem mi podatku to ci na stałe prąd odetnę
2 od sąsiada „wyceniam twoją bramę na 200 godzinek” (cholera przecież sprzedać jej nie mogę bo mi gęsi uciekną!) znów podatek naliczą
3 umarł właściciel licencji na produkcję burnikałcków. Nie wiem co to jest , ale zgłaszam się po licencję, jak co warta to zarobię, ja nic nie warta to przecie nie zapłacę podatku. Niestety jestem 1785420 w kolejce i Tajna rada najbogatszych właścicieli stanowiąca większość kapitału zapewne komu innemu przyzna….

5.30 Na szczęście gaz jest, robię herbatę, jem śniadanie i biorę się za robotę

5,40 sprawdzam, czy mam licencję na karmienie kur. Ufff nie podnieśli ceny, idę sypnąć kurom pszenicy, ale niestety zostają w kurniku, bo licencja za wypuszczanie kur wzrosła do 100 godzinek.
Gorsza, że licencja na podbieranie jaj też podrożała i muszę jajka zostawić. Pieprzony system miał być efektywniejszy, a jaja się zmarnują. Na szczęście mam z całego tygodnia, na targ wywiozę, podrożały pewnie

5,50 Sprawdzam licencję na karmienie krów. Staniała, ale i tak 10 godzinek, Hmmm w dupie mam światła nie ma, nikt nie obaczy że krowy karmię Idę do obory

6,00 podpinam dojarki, bez licencji, ale mleko na czarnym rynku sprzedam, w zamian za cegły. Murować nic nie zamiaruję, ale wiem, że cegły potrzebne są sąsiadowi na kompostownik, da za nie stare narzędzia po ojcu, a ja dam je właścicielowi warsztatu, to mi traktor naprawi.

7,00 Idę do sąsiada przekonać go żeby mi wycofał wycenę bramy, przecież ta brama mu niepotrzebna, a mnie gęsi w świat pójdą, a on mi na to, że brama mu niepotrzebna, ale gęsi owszem

7,10 stawiam paliki że by gęsi nie uciekły i nie płacę podatku od bramy, Teraz brama jest jego, a ja mam 200 godzinek, tylko k…. jak ja traktorem w pole wyjadę

7,40 wypuszczam gęsi na pastwisko , licencji nie mam, jak Jak mnie policja jej konopnej mości namierzy, powiem że uciekły. Hmmm a może z kurami zrobić to samo?

8,00 przychodzi meil że sąsiad chce mi bramę odsprzedać, a w dupie, płać od niej podatek. (cholera nie zapłaci, nikt jej wycenić nie chce) za to mnie za pole pod lasem podnieśli. a ledwom posiał, przecie teraz nie sprzedam!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

uxbridge (5980 punktów)
>7,00 Idę do sąsiada przekonać go żeby mi wycofał wycenę bramy, przecież ta brama mu niepotrzebna, a mnie gęsi w świat pójdą, a on mi na to, że brama mu niepotrzebna, ale gęsi owszem


Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365