Racjonalista - Strona głównaDo treści
Modlitwa papieża. Do kogo?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
22-03-2020 09:25Miłujący prawdę (1541 punktów)Modlitwa papieża. Do kogo?
"Poprosiłem Boga, by zatrzymał epidemię. Zatrzymaj ją swoją ręką. O to się modliłem" - powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica".
Ale do kogo się modlił i kto jest jego Bogiem, bo wszędzie widać tylko bożków nie będących Bogiem.
Pytanie: Kiedy modlitwy papieża miałyby sens i kiedy mógłby liczyć na ich wysłuchanie? Przypomnijmy słowa Jozuego: (Jozuego 24:15, 16) "A jeśli się wam wydaje, że źle jest służyć Jehowie, to wybierzcie sobie dzisiaj, komu będziecie służyć: czy bogom, którym służyli wasi przodkowie po drugiej stronie Eufratu, czy bogom Amorytów, w których ziemi mieszkacie. Ale ja i mój dom będziemy służyć Jehowie". Wtedy lud odpowiedział: "Jest nie do pomyślenia, żebyśmy porzucili Jehowę i służyli innym bogom"."
Ale co tak naprawdę oznacza służenie Jehowie? Czy papież i jego współwyznawcy służą Jehowie?
Musieliby przestrzegać chociażby dekalogu, a w nim tych przykazań:
- (Wyjścia 20:2-7) "Ja jestem Jehowa, twój Bóg.... Nie wolno ci mieć żadnych innych bogów oprócz mnie". - Czy Jehowa jest Bogiem papieża i członków religii której przewodzi? - NIE. WIĘKSZOŚĆ NAWET NIE ZNA IMIENIA BOGA. Biblia zaś podaje: (Izajasza 42:8) "Ja jestem Jehowa. To jest moje imię. Swojej chwały nie oddam nikomu ani należnej mi czci wizerunkom". Trzeba dodać, ani fałszywym bożkom.
Czytamy zaś w innych fragmentach Biblii: (Psalm 83:18) "Niech ludzie wiedzą, że Ty, który masz na imię Jehowa, sam jesteś Najwyższy nad całą ziemią". Papież, tak naprawdę, ze swymi kapłanami blokuje dojście do wiedzy o Bogu, o prawdziwym Bogu - Jehowie. Podsuwa ludziom różnego rodzaju substytuty bez znaczenia, jak chociażby tzw. "świętą trójcę' o której w Biblii nie ma nawet jednego słowa. Jehowa oświadcza: (Izajasza 46:10) "Od początku zapowiadam, jakie będzie zakończenie, i od dawna - to, czego jeszcze nie uczyniono. Mówię: ‚Moja decyzja pozostanie w mocy i zrobię wszystko, co zechcę'."
A kolejne przykazanie:
- (Wyjścia 20:4-5) "Nie wolno ci robić sobie rzeźbionego wizerunku ani żadnej podobizny czegokolwiek, co jest w niebie, na ziemi albo w wodzie. Nie wolno ci się im kłaniać ani im służyć, bo ja, Jehowa, twój Bóg, jestem Bogiem, który wymaga wyłącznego oddania...". Nie wolno czynić "rzeźbionego wizerunku" i każdego innego. Krzyże, krzyżyki, pomniki, święte słupy, medaliony, medaliki, łańcuch, powrozy i łańcuszki obrazy i obrazki, amulety i inne rzeczy niby "święte", różaniec, przebieranie się w powłóczyste szaty - to biznesowa strona tej religii, której papież przewodzi. Zdobywanie pieniędzy, to jej podstawowy cel. A kolejne przykazanie:
- (Wyjścia 20:7) "Nie wolno ci używać imienia Jehowy, swojego Boga, w sposób niegodny, bo Jehowa nie pozostawi bez kary tego, kto używa Jego imienia w sposób niegodny". Jak to jest z używaniem imienia Jehowy? To nie z powodu przypadku w tej religii jedynie niewielki ułamek zna imię Boga JEHOWA, to celowe działanie. Uczynili bogiem trójcę, Jezusa i Jego matkę Marie, to im oddają cześć i chwałę, mimo że większość z nich zna tę modlitwę wskazana przez Jezusa: (Mateusza 6:9) "Macie wiec modlić się w ten sposób: ‚Nasz Ojcze w niebie, niech będzie uświęcone Twoje imię". Hierarchowie Kościoła twierdzą, że imię Boga to "Bóg" lub wskazują na inne substytuty.
Do kogo więc papież się modli? Czy te modlitwy mają sens? Bóg prawdziwy JEHOWA wysłuchuje modlitw tylko wówczas gdy modlący się, czytamy:
Wyjścia 20:6 "lecz tym, [mówi Jehowa] którzy mnie kochają i przestrzegają moich przykazań, okazuję lojalną miłość aż do tysiącznego pokolenia".
To tak do przemyślenia:
Czy modlitwy papieża mają jakikolwiek sens?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ewing (288 punktów)
Katolicy mówią : Dziej się wola Twoja ( Boże ).

Choroby, nieszczęścia według wiary katolickiej zsyłane są przez Boga jako jego kara za grzech pierworodny. Skoro więc Bóg tak chciał, taka jest jego wola, po co te modły ? Czy odmienią jego wolę ? Czy człowiek ma wpływa na wolę Boga ? Czy pod wpływem ludzi, Bóg zmieni zdanie ?
Przez te 2 tysiące lat istnienia chrześcijaństwa modły nie pomogły, choroby i nieszczęścia, ból i śmierć dalej istnieją. Ale jeśli komuś ulży, gdy się pomodli, jego sprawa. Niech się modli. Gorzej, gdy chce w ten sposób oszukać, okłamać innych ludzi, gdy ma to posłużyć władzy nad nimi. A to robi kościół katolicki.
22-03-2020 16:17 
 Ocena 1 na 1
Ewing (288 punktów)
I jeszcze jedna uwaga w sprawie modlitw : Ofiara ma się modlić do swego oprawcy. Zaiste, naprawdę to chrześcijańskie podejście.
Miłujący prawdę (1541 punktów)
>Katolicy mówią : Dziej się wola Twoja ( Boże ).
>
Gdy chcesz te kwestie analizować, to po pierwsze trzeba byś wiedział, że bogiem tego świata, a więc ludzi odrzucających prawdziwego Boga - Jehowę, jest Szatan Diabeł. To co dzieje się na świecie nie jest wolą Jehowy, to czynią ludzie będący zwolennikami religii fałszywej wraz z niewierzącymi w Boga. Maja swoich bożków, nic niewarte bożki. Ludzie kierowani przez Szatana. A Szatan jest niegodziwym, złośliwym, okrutnym oszustem. Napisano: (Objawienie 12:12) "Ale biada ziemi i morzu, ponieważ zstąpił do was Diabeł, który pała wielkim gniewem, bo wie, że ma mało czasu".
Świat więc odzwierciedla osobowość swego władcy. Nic zatem dziwnego, że na ziemi jest tak wiele niegodziwości, głodu i nieszczęść! "Czterej jeźdźcy apokalipsy" galopują. Ludzie idą w kierunku samozagłady rujnując ziemię. Jehowa nie ma z tym nic wspólnego.
>Choroby, nieszczęścia według wiary katolickiej zsyłane są przez Boga jako jego kara za grzech pierworodny. Skoro więc Bóg tak chciał, taka jest jego wola, po co te modły? Czy odmienią jego wolę? Czy człowiek ma wpływa na wolę Boga? Czy pod wpływem ludzi, Bóg zmieni zdanie?
>
Bóg wysłuchuje jedynie modlitw swych oddanych sług i wiernych. Dlaczego? Bo "kto się zbliża do Boga, musi wierzyć, że On istnieje". Muszą być zgodne z wolą Bożą. Modlitwy należy kierować do jedynego, prawdziwego Boga, Jehowy. Zanosić je należy w imieniu Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. Jeżeli mają być wysłuchane, trzeba to czynić z wiarą. Bóg zna stan serca ludzi, wie co w nich jest, zna ich nastawienie. Tym którzy proszą daje się poznać. Biblia zawiera przykłady modlitw i że mogą one przybierać formę wychwalania, dziękczynienia, prośby i błagania.
>Przez te 2 tysiące lat istnienia chrześcijaństwa modły nie pomogły, choroby i nieszczęścia, ból i śmierć dalej istnieją. Ale jeśli komuś ulży, gdy się pomodli, jego sprawa. Niech się modli. Gorzej, gdy chce w ten sposób oszukać, okłamać innych ludzi, gdy ma to posłużyć władzy nad nimi. A to robi kościół katolicki.
>
Bóg realizuje swoje zamiary i dążenia.
Ziemia ma być Rajem i ma być zamieszkana przez ludzi prawych.
Napisano: (Psalm 37:10, 11) "Jeszcze tylko chwilka i już nie będzie niegodziwych, spojrzysz tam, gdzie byli, ale już ich tam nie zobaczysz. Natomiast potulni posiądą ziemię i będą się rozkoszować obfitym pokojem".
(Psalm 37:29) "Prawi posiądą ziemię i będą na niej żyć na zawsze".
Bóg potrafi zadbać o swych wiernych. Czytasz: (Filipian 4:6, 7) "O nic się nie zamartwiajcie, ale wszystkie swoje troski powierzajcie Bogu. Zwracajcie się do Niego z gorącymi prośbami, zanoście modlitwy i błagania wraz z podziękowaniami. A pokój Boży, którego ludzki umysł nie jest w stanie pojąć, będzie strzegł waszych serc i władz umysłowych przez Chrystusa Jezusa".
cdn
Miłujący prawdę (1541 punktów)
Zobacz cały Psalm 37: (Psalm 37: "Nie denerwuj się z powodu złych ludzi ani nie zazdrość złoczyńcom.  2 Uschną tak szybko jak trawa, zwiędną jak młoda zielona roślinność.  3 Ufaj Jehowie i czyń dobrze, mieszkaj na ziemi i postępuj wiernie.  4 Rozkoszuj się Jehową, a On da ci to, czego pragnie twoje serce.  5 Zdaj się na Jehowę, polegaj na Nim, a On będzie działał na twoją rzecz.  6 Sprawi, że twoja prawość zajaśnieje jak świt, a twoja sprawiedliwość - jak słońce w południe.  7 Milcz przed Jehową i Go wyczekuj. Nie denerwuj się z powodu człowieka, który skutecznie realizuje swoje intrygi.  8 Przestań się gniewać, nie wpadaj we wściekłość, nie oburzaj się i nie zacznij czynić zła.  9 Bo ci, którzy czynią zło, zostaną zgładzeni, ale ci, którzy pokładają nadzieję w Jehowie, posiądą ziemię. 10 Jeszcze tylko chwilka i już nie będzie niegodziwych, spojrzysz tam, gdzie byli, ale już ich tam nie zobaczysz. 11 Natomiast potulni posiądą ziemię i będą się rozkoszować obfitym pokojem. 12 Niegodziwy knuje przeciwko prawemu, zgrzyta na niego zębami.
13 Ale Jehowa będzie się śmiał z niegodziwego, bo wie, że nadejdzie jego kres.
14 Niegodziwi wyciągają miecze i napinają łuki, żeby powalić zgnębionych i biednych, żeby pozabijać tych, którzy postępują szlachetnie. 15 Ale miecz niegodziwych przebije ich własne serce, ich łuki zostaną połamane. 16 Lepsza jest odrobina u prawego niż obfitość u wielu niegodziwych. 17 Bo ramiona niegodziwych zostaną połamane, ale prawych Jehowa będzie wspierał. 18 Jehowa wie, przez co przechodzą nienaganni, a ich dziedzictwo będzie trwać na zawsze. 19 Nie zostaną zawstydzeni w czasie nieszczęścia, w czasie głodu będą mieli obfitość. 20 Ale niegodziwi zginą, wrogowie Jehowy znikną jak wspaniałe pastwiska, znikną jak dym. 21 Niegodziwy zapożycza się i nie spłaca, ale prawy hojnie daje. 22 Ci, którym Bóg błogosławi, posiądą ziemię, ale ci, których przeklął, zostaną zgładzeni. 23 Jehowa kieruje krokami człowieka, którego postępowanie Mu się podoba. 24 Nawet jeśli taki człowiek upadnie, nie będzie powalony, bo Jehowa podtrzymuje jego rękę. 25 Kiedyś byłem młody, a teraz jestem już stary, ale nie widziałem, żeby ktoś prawy był opuszczony ani żeby jego dzieci szukały chleba. 26 Prawy zawsze chętnie pożycza, a jego dzieci mają widoki na błogosławieństwa. 27 Odwróć się od zła i czyń dobro, a będziesz żył wiecznie.
28 Bo Jehowa kocha sprawiedliwość i nie opuści swoich lojalnych sług. Zawsze będzie ich strzegł, natomiast potomków niegodziwych czeka zagłada. 29 Prawi posiądą ziemię i będą na niej żyć na zawsze. 30 Prawy swoimi ustami przekazuje mądrość, a swoim językiem mówi o sprawiedliwości. 31 Ma w sercu prawo swojego Boga, jego krok nie będzie chwiejny. 32 Niegodziwy obserwuje prawego, chcąc go uśmiercić. 33 Ale Jehowa go nie zostawi na pastwę niegodziwego, a podczas sądu nie przypisze prawemu winy. 34 Pokładaj nadzieję w Jehowie i trzymaj się Jego drogi, a On cię wywyższy, żebyś posiadł ziemię. Zobaczysz, jak niegodziwi zostaną zgładzeni. 35 Widziałem, jak bezwzględny, zły człowiek rozpierał się niczym bujne drzewo w rodzimej glebie. 36 Nagle jednak przeminął - i już go nie było. Szukałem go, ale nie dało się go znaleźć. 37 Zwróć uwagę na nienagannego i przyglądaj się prawemu, bo przyszłość takiego człowieka będzie spokojna. 38 Ale wszyscy, którzy łamią prawo, zostaną zgładzeni, niegodziwi nie będą mieli przed sobą żadnej przyszłości. 39 Jehowa wybawia prawych, On jest ich twierdzą w czasie udręki. 40 Jehowa im pomoże i ich uratuje. Uratuje ich przed niegodziwymi i ich wybawi, bo się u Niego chronią".
Pozdrawiam
26-03-2020 00:45 
 Ocena 2 na 2
sable (465 punktów)
>>to po pierwsze trzeba byś wiedział, że bogiem tego świata, a więc ludzi odrzucających prawdziwego Boga - Jehowę, jest Szatan Diabeł.
Zdecyduj się - Bóg czy Jehowa, Diabeł czy Szatan ?

>>To co dzieje się na świecie nie jest wolą Jehowy, to czynią ludzie będący zwolennikami religii fałszywej wraz z niewierzącymi w Boga.
Komu ty wierzysz - Jehowie czy Bogu ?
Miłujący prawdę (1541 punktów)
>>>to po pierwsze trzeba byś wiedział, że bogiem tego świata, a więc ludzi odrzucających prawdziwego Boga - Jehowę, jest Szatan Diabeł.
>Zdecyduj się - Bóg czy Jehowa, Diabeł czy Szatan ?
>
Szatan i Diabeł to dwa imiona tego samego anioła zła - buntownika, największego z demonów. Tłumaczą się one na "przeciwnik" i "oszczerca". Szatanowi nadano imię Diabeł, ponieważ jest on największym oszczercą, który wysuwa fałszywe zarzuty przeciwko Jehowie, Jego słowu i świętemu imieniu. Hebrajskie słowo satán znaczy "przeciwnik". Jeśli w językach oryginału występuje z przedimkiem, odnosi się do Szatana Diabła, największego wroga Bożego.

Jehowa to imię Boga używane od stuleci polskie brzmienie tetragramu (czterech hebr. spółgłosek tworzących imię własne Boga), które pojawia się w Biblii ponad 7000 razy.
>>>To co dzieje się na świecie nie jest wolą Jehowy, to czynią ludzie będący zwolennikami religii fałszywej wraz z niewierzącymi w Boga.
>Komu ty wierzysz - Jehowie czy Bogu?
>
Czytasz: (Psalm 83:18) "Niech ludzie wiedzą, że Ty, który masz na imię Jehowa, sam jesteś Najwyższy nad całą ziemią".
(Izajasza 55:10, 11) "Jak deszcz czy śnieg spada z nieba i nie wraca tam, dopóki nie nawodni ziemi i nie sprawi, że pokryje się ona roślinnością, przyniesie plon i da siewcy nasienie, a jedzącemu chleb, tak samo słowo, które wychodzi z moich ust, nie wróci do mnie, jeśli nie osiągnie swojego celu, ale na pewno wykona wszystko, czego pragnę, i spełni to, z czym je posłałem".
(Izajasza 46:10) "Od początku zapowiadam, jakie będzie zakończenie, i od dawna - to, czego jeszcze nie uczyniono. Mówię: ‚Moja decyzja pozostanie w mocy i zrobię wszystko, co zechcę'".
(Objawienie 4:11) "Nasz Boże, Jehowo, Tobie należy się chwała, szacunek i moc, bo to Ty stworzyłeś wszystko i z Twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone".
To Jehowa jest Bogiem.
Arminius (25555 punktów)modlitwy jako takie?
>Czy modlitwy papieża mają jakikolwiek sens?

Czy modlitwy mają jakikolwiek sens?
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: Modlitwa papieża. Do kogo?

>To tak do przemyślenia:
>Czy modlitwy papieża mają jakikolwiek sens?

   Mają.
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
23-03-2020 20:03 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>To tak do przemyślenia:
>>Czy modlitwy papieża mają jakikolwiek sens?
>    Mają.
>****** *******
Oczywiście, że mają.... Proszę spojrzeć na standard swojego życia i standard życia papieża... Czy już widać efekt modlitwy?
Miłujący prawdę (1541 punktów)
>>>To tak do przemyślenia:
>>>Czy modlitwy papieża mają jakikolwiek sens?
>
Ale jeśli chodzi o skutek tych modlitw, to nie mają najmniejszego sensu. Jehowa nie słucha modlitw sprzecznych z Jego działaniem, z Jego wolą, nie słucha modlitw do bałwanów. Czy religia, która czyni zło i głosi kłamstwo może mieć poparcie Boga? Nie. Czytasz o wyroku Boga na takie religie: (Objawienie 18:4-8) "Wtedy usłyszałem inny głos z nieba: "Mój ludu, wyjdźcie z niej, żebyście nie mieli udziału w jej grzechach i żeby nie spadły na was plagi, które ją spotkają.Bo jej grzechy narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe czyny.  Potraktujcie ją tak, jak ona traktowała innych, odpłaćcie jej podwójnie za to, co robiła. W kielichu, w którym przygotowywała napój, przygotujcie dla niej podwójną porcję. W jakim stopniu otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym przepychu, w takim stopniu zadajcie jej męczarnie i sprowadźcie na nią żałobę. Bo myśli sobie: ‚Siedzę jako królowa, nie jestem wdową i nigdy nie zaznam żałoby'. Dlatego też w jeden dzień przyjdą na nią plagi - śmierć, żałoba i klęska głodu - i zostanie doszczętnie spalona, bo silny jest Bóg Jehowa, który ją osądził".
Duch Prawdy (14788 punktów)
>"lecz tym, [mówi Jehowa] którzy mnie kochają i przestrzegają moich przykazań, okazuję lojalną miłość aż do tysiącznego pokolenia".
Łał!!!, prapraprapra......wnuki mogą skakać ze szczęścia jak pingpongi.
>Czy modlitwy papieża mają jakikolwiek sens?
A twoje?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365