> Nie ma nic bardziej smutnego jak msza, w której rozpaczliwie smutnym, zawodzącym lub nieznośnie mentorskim głosem kapłan odprawia mszę. Kościół ma na drugie imię, Tradycja
> Kiedy patrzymy na wesołą mszę w kościele amerykańskim w rytmach gospel ze wspaniałym,prostym kazaniem pastora i porównuje ją do naszej mszy, to jest to odpowiedź dlaczego nie ma młodych Amerykanie są bardzo wierzący, jak Hindusi, szukaja bezpieczeństwa, wspólnoty w kościele
> Czy Jezus był takim smutnym, zawodzącym nieszczęśliwie człowiekiem? Czy tak go przedstawiają ewangelie? Przez to, że msza wygląda jak pogrzeb, jest smętna i nie do wytrzymania nawet przez godzinę, Kościół sam spowodował, że będzie świecił pustkami. były próby wprowadzenia instrumentów i wesołości ale sie nie sprawdza, my jesteśmy inni. Są w kościele wspólnoty gdzie śpiewaja wesoło, trzeba poszukać
szukanie raju, moim celem
|