Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy epidemia zaostrzy konflikt pokoleń?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
17-04-2020 11:58Arminius (25555 punktów)Czy epidemia zaostrzy konflikt pokoleń?
Ocena 2 na 2
Jak wiadomo, koronawirus - generalnie rzecz biorąc - nie stanowi żadnego zagrożenia dla młodych i w wieku dojrzałym, zbiera zaś spore żniwo wśród starych. Jednakże zastosowana przez większość krajów metoda walki z nim ( totalna izolacja wszystkich od wszystkich) uderza bardzo boleśnie w ogromne rzesze młodych. Już wyskakują oni z pracy jak piłki, już nie mają na spłatę kredytów, już pojawiają się problemy z zasobami na wydatki bieżące.... A przecież to dopiero początek. Będzie znacznie gorzej. Tymczasem dochody starców w postaci emerytur są zdecydowanie - mimo wszystko - pewniejsze w tym trudnym czasie, a są one - o paradoksie - wypracowywane z coraz większym mozołem (bo starców coraz więcej) przez.... tych właśnie młodych, tak bardzo w chwili obecnej zbierających cięgi!!!
Pytanie brzmi, czy sytuacja jak wyżej nie doprowadzi do radykalnego zaostrzenia konfliktu pokoleń. Zaostrzenia, bo konflikt ów już jest. Młodzi zarzucają starym, iż doprowadzili do kryzysu klimatycznego (stąd strajki szkolne dla klimatu) że muszą na nich coraz mozolniej pracować ( bo młodych coraz mniej a starych coraz więcej; w chwili obecnej na emeryturze przebywa już dwa pokolenia!!!), że z powodu dużej ilości starych (na których młodzi muszą harować) mających określone poglądy i preferencje polityczne - młodzi nie są w stanie przeforsować w polityce (np. wybory do parlamentu) swych poglądów i opcji. Będzie to oczywiście pewna hiperbola, ale przy odrobinie wyobraźni można - w nawiązaniu do systemu politycznego Sparty - pokusić się o tezę, iż obecni młodzi są jak spartańscy heloci, starcy zaś jak tamtejsi spartiaci.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

finerbijk (17282 punktów)
Niezależnie od wirusa, konflikty się skutecznie generuje od dłuższego już czasu na wszystkich możliwych płaszczyznach. Młodzi-starzy, kobiety-mężczyźni, wierzący-niewierzący, hetero-niehetero, biali-czarni, wschód-zachód, pies-kot...

Problem-reakcja-rozwiązanie (NWO). Problemem jest różnorodność, reakcja to konflikty, rozwiązaniem homogenizacja i totalne zarządzanie. Abecadło Nowego Porządku
17-04-2020 20:47 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)konflikt
>Niezależnie od wirusa, konflikty się skutecznie generuje od dłuższego już czasu na wszystkich możliwych płaszczyznach. Młodzi-starzy, kobiety-mężczyźni, wierzący-niewierzący, hetero-niehetero, biali-czarni, wschód-zachód, pies-kot...
>Problem-reakcja-rozwiązanie (NWO). Problemem jest różnorodność, reakcja to konflikty, rozwiązaniem homogenizacja i totalne zarządzanie. Abecadło Nowego Porządku

Jednakże konflikt na osi: młodzi - starcy ma szczególną potencję - bo chodzi w nim głównie o wielkie pieniądze.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365