 |
Czy latem, bezrobocie w USA sięgnie.....32% ??? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-04-2020 11:05 | Arminius (25555 punktów) | Czy latem, bezrobocie w USA sięgnie.....32% ???
1 na 1 | Matthew Jackson, profesor ekonomii z Uniwerytetu Stanford w USA - twierdzi, iż kryzys wygenerowany reakcją na epidemię koronawirusa będzie - w USA - znacznie gorszy niż dotychczasowy najgorszy amerykański kryzys - ten z 1929 r. Zdaniem ekonomisty, bezrobocie w USA za kilka miesięcy sięgnie 32 % (podczas gdy w okresie wielkiego kryzysu 1929 - 1933, w szczytowej fazie sięgało 25 %) i rząd USA w celu neutralizowania skutków ekonomicznego trzęsienia ziemi będzie zmuszony uruchomić program typu rooseveltowski New Deal - tylko na większą skalę. Analiza Jacksona dotyczy sytuacji w USA. Ale najpewniej wiele z jego uwag ma charakter uniwersalny, warto więc jest się z nimi uważnie zapoznać. "The very peak of the Great Depression was just under 25% unemployment rate. And that took several years to hit. If the [current] trend continues, we'll blow through that by the summertime," he said. In less than one month, the coronavirus pandemic has displaced more than 10% of American workers. The Federal Reserve Bank of St. Louis estimates that more than 47 million Americans could lose their jobs in the second quarter (between April and June), which would send the unemployment rate to a staggering 32%." "The Great Depression had numerous sector slowdowns, like finance and farming, but it did not have any sectors so dramatically closed like we do today with the restaurant, tourism, airline, and sporting events industries, he said. And while The Great Depression started with the stock market crash of 1929 and eventually led to a slowdown in demand from consumers, today, the economy is starting out with a substantial loss in production, amounting to a partial shutdown of the economy, which is worse." www.busine(*)ession-coronavirus-2020-4?IR=T | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | romaro (25211 punktów) | Siedzi taki bezrobotny patriota przed telewizorem a tu taki news słyszy - Wg min Malag " na wczoraj uratowaliśmy 1 mln miejsc pracy, dzisiaj to jest już 1.5 mln" . Qrwa jest dobrze - w tym tempie do końca kwietnia uratują jeszcze 3.5 mln, a do końca maja 15.5 mln. Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
Bo czytam też w innym miejscu, że Pracę może stracić kilkaset tysięcy Polaków mieszkających przy granicy z Niemcami, Czechami, Litwą czy Słowacją. Sytuacja staje się dramatyczna! - Witam, ja po odbiór mieszkania. - A umowa w notariacie podpisana? - Nie. - A pieniądze przelane? - Nie. - A chociaż ma pan podpisany kredyt? - Nie, ale wniosek złożyłem.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | terapeutyczny ból? | >Bo czytam też w innym miejscu, że Pracę może stracić kilkaset tysięcy Polaków >mieszkających przy granicy z Niemcami, Czechami, Litwą czy Słowacją. Sytuacja staje >się dramatyczna!
Byłaby to dobra lekcja poglądowa. Bo PiS gra na wyjście z UE, takie czy inne. Niech ludzie doświadczą na własnej skórze jak to kiedyś będzie, gdy znów pojawią się granice i ograniczenia. PiS ma mandat wyborców na sprawowanie władzy - więc volenti non fit injuria! Może jak zaboli - to już nie będą tacy bardzo "chcący"
|
|
| Berzerac (5671 punktów) | Odp: Czy latem, bezrobocie w USA sięgnie.....32% ??? | >Matthew Jackson, profesor ekonomii z Uniwerytetu Stanford w USA - twierdzi, iż kryzys wygenerowany >reakcją na epidemię koronawirusa będzie - w USA
A co kogo obchodzi kryzys w USA. Ja wiem, że Polacy wleźliby w dupę amerykanom a już jak znieśli im wizy to i bez wazeliny. Przez 45 lat Polacy robili wszystko aby ZSRR był z nas zadowolony, teraz guru jest USA. A prawda jest taka, ze z Polska nikt się nie liczy, jak było w 1939r tak jest teraz. Te wszystkie sojusze chyba tylko Polskę obowiązują. jak przyszłoby co do czego , to nasi "sojusznicy" jak zwykle umyliby ręce.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | trochę obchodzi | >>Matthew Jackson, profesor ekonomii z Uniwerytetu Stanford w USA - twierdzi, iż kryzys wygenerowany >>reakcją na epidemię koronawirusa będzie - w USA >A co kogo obchodzi kryzys w USA. Ja wiem, że Polacy wleźliby w dupę amerykanom a już jak znieśli im wizy to i bez wazeliny. Przez 45 lat Polacy robili wszystko aby ZSRR był z nas zadowolony, teraz guru jest USA. A prawda jest taka, ze z Polska nikt się nie liczy, jak było w 1939r tak jest teraz. Te wszystkie sojusze chyba tylko Polskę obowiązują. jak przyszłoby co do czego , to nasi "sojusznicy" jak zwykle umyliby ręce.
Trochę obchodzi, bo to jednak nadal wielka gospodarka, której kondycja oddziaływuje globalnie. Poza tym, można traktować przypadek amerykański jako sui generis papierek lakmusowy/ekonomię wskaźnikową - bo podobnie może się dziać w różnych innych krajach na świecie.
|
|
|  | | Berzerac (5671 punktów) | Odp: trochę obchodzi |
>Trochę obchodzi, bo to jednak nadal wielka gospodarka, której kondycja oddziaływuje globalnie. Poza tym, można traktować przypadek amerykański jako sui generis papierek lakmusowy/ekonomię wskaźnikową - bo podobnie może się dziać w różnych innych krajach na świecie. > Widać jak potężna gospodarka, skoro USA w dobie pandemii skorzystało z pomocy Rosji i Chin. My powinniśmy trzymać z unią europejska i grupą wyszehradzką a nie oglądać się na kogoś za oceanem , który w sumie Polską ma w d-pie
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | na odwrót | >>Trochę obchodzi, bo to jednak nadal wielka gospodarka, której kondycja oddziaływuje globalnie. Poza tym, można traktować przypadek amerykański jako sui generis papierek lakmusowy/ekonomię wskaźnikową - bo podobnie może się dziać w różnych innych krajach na świecie. >> >Widać jak potężna gospodarka, skoro USA w dobie pandemii skorzystało z pomocy Rosji i Chin. My powinniśmy trzymać z unią europejska i grupą wyszehradzką a nie oglądać się na kogoś za oceanem , który w sumie Polską ma w d-pie
Niestety, w chwili obecnej jest raczej na odwrót. Bo PiS jest nieracjonalnie proamerykański i irracjonalnie antyniemiecki
|
|
| | |  | | Berzerac (5671 punktów) | Odp: na odwrót |
>Niestety, w chwili obecnej jest raczej na odwrót. Bo PiS jest nieracjonalnie proamerykański i irracjonalnie antyniemiecki > Niestety to prawda. Dlatego rządy PISu to zło, jakie przydarzyło się naszemu państwu. Oni dążą do hegemonii i nie zawahają się nawet do przewrotu stanu jeśli ich niepodzielna władza będzie zagrożona.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | już się dzieje? | >>Niestety, w chwili obecnej jest raczej na odwrót. Bo PiS jest nieracjonalnie proamerykański i irracjonalnie antyniemiecki >> >Niestety to prawda. Dlatego rządy PISu to zło, jakie przydarzyło się naszemu państwu. Oni dążą do hegemonii i nie zawahają się nawet do przewrotu stanu jeśli ich niepodzielna władza będzie zagrożona.
Być może przewrót już - w jakimś sensie i jakimś zakresie - ma miejsce, pod kamuflażem walki z koronawirusem.
|
|
1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy latem, bezrobocie w USA sięgnie.....32% ??? | >bezrobocie w USA za kilka miesięcy sięgnie 32%
Podniosą się tak szybko jak szybko upadną. Ci ludzie kochają pracę i potrafią przebudować wielkie organizacje w kilka dni. Bezrobotni szybko staną się masą, którą wielu będzie chciało zagospodarować dla własnej korzyści. Armagedonu nie będzie w Ameryce. Jeżeli już to Armagedon będzie na południu Europy i tradycyjnie w Afryce.
Amerykanie są zbyt sprawni, zbyt dobrze zorganizowani, zbyt zdyscyplinowani, innowacyjni a nawet zbyt moralni, żeby sobie z tym nie poradzić. Poradzą sobie.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | w Afryce już jest | >Jeżeli już to Armagedon będzie na południu Europy i tradycyjnie w Afryce
W Afryce już jest od dosyć dawna. Oczywiście zawsze może być gorszy Armageddon.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|