Racjonalista - Strona głównaDo treści
Osie czasoprzestrzeni

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
23-04-2020 22:16Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Osie czasoprzestrzeni
Ocena -1 na 3
wprowadzenie do odpowiedzi na pytanie Szarleya

W moich wypowiedziach wielokrotnie poruszałem już kwestię kierunków określanych przez dwie postaci energii: ruch i materię, osi czasoprzestrzeni wyznaczanych przez działania falowe i wiązania molekularne.

Szarley pyta o możliwe układy wiązań molekularnych i spróbuję dojść do odpowiedzi na to pytanie ale wpierw spróbuję opisać osie czasoprzestrzeni.

Do określenia kierunków czasoprzestrzeni posłużę się dobrze znanymi wszystkim opisami:

pola elektrycznego
upload.wik(*)ole_electric_manylines.svg.png

pola magnetycznego
upload.wik(*)ia/commons/5/57/Magnet0873.png

Jak widzicie rysunki opisujące oba pola wyglądają praktycznie identycznie a jednak oznaczają coś innego, coś wzajemnie sprzecznego, oznaczają kolejno osie czasu i osie przestrzeni.

Pole elektryczne określa ruch, działanie falowe - linie pola są liniami czasu.
Pole magnetyczne określa materia, wiązania molekularne – linie pola są liniami przestrzeni.

Zauważcie wskazywaną Wam przeze mnie różnicę pomiędzy:

- osiami czasu, kierunkami działań falowych
youtu.be/jscpGsmAEmE
youtu.be/mn1ZXzdY3Sg

- osiami przestrzeni, kierunkami wiązań molekularnych
ae01.alicd(*)1L7ZJBLuSBuNkHFqDq6xfhVXaS.jpg
images.squ(*).jpg?content-type=image/jpeg
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>wprowadzenie do odpowiedzi na pytanie Szarleya
>W moich wypowiedziach wielokrotnie poruszałem już kwestię kierunków określanych przez dwie postaci
>energii: ruch i materię, osi czasoprzestrzeni wyznaczanych przez działania falowe i wiązania
>molekularne.
>Szarley pyta o możliwe układy wiązań molekularnych i spróbuję dojść do odpowiedzi na to pytanie ale
>wpierw spróbuję opisać osie czasoprzestrzeni.
>Do określenia kierunków czasoprzestrzeni posłużę się dobrze znanymi wszystkim opisami:
>pola elektrycznego
>upload.wik(*)ole_electric_manylines.svg.png
>pola magnetycznego
>upload.wik(*)ia/commons/5/57/Magnet0873.png
>Jak widzicie rysunki opisujące oba pola wyglądają praktycznie identycznie a jednak oznaczają coś
>innego, coś wzajemnie sprzecznego, oznaczają kolejno osie czasu i osie przestrzeni.
>Pole elektryczne określa ruch, działanie falowe - linie pola są liniami czasu.
>Pole magnetyczne określa materia, wiązania molekularne - linie pola są liniami przestrzeni.
>Zauważcie wskazywaną Wam przeze mnie różnicę pomiędzy:
>- osiami czasu, kierunkami działań falowych
>youtu.be/jscpGsmAEmE
>youtu.be/mn1ZXzdY3Sg
>- osiami przestrzeni, kierunkami wiązań molekularnych
>ae01.alicd(*)1L7ZJBLuSBuNkHFqDq6xfhVXaS.jpg
>images.squ(*).jpg?content-type=image/jpeg

W sensie zasadniczym. Jest tyle nieścisłości w uwagach wstępnych Twojej wypowiedzi, że odpycha mnie nawet sięganie do linków, które podałeś. Podawałeś już dużo linków w innych Twoich wypowiedziach, które nie miały sensu.
Czyli bawimy się dalej w zabawę kto głupiej odpowie na sprawy już znane?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Wenancjusz (16441 punktów)
>wprowadzenie do odpowiedzi na pytanie Szarleya
>W moich wypowiedziach wielokrotnie poruszałem już kwestię kierunków określanych przez dwie postaci
>energii: ruch i materię, osi czasoprzestrzeni wyznaczanych przez działania falowe i wiązania
>molekularne.

Bełkot. Nie podałeś dowodu na Twoje twierdzenie.

>Szarley pyta o możliwe układy wiązań molekularnych i spróbuję dojść do odpowiedzi na to pytanie ale...

Szarley o to nie pytał zwłaszcza Ciebie. Nie taka była treść pytania. Jeśli ją znasz to przytocz cytatem jego wypowiedzi..

>wpierw spróbuję opisać osie czasoprzestrzeni.

Bełkot. Anuluję wpis jak to udowodnisz rzeczowo, że czasoprzestrzeń ma osie. Bo ja nie widzę żadnych osi czasoprzestrzeni.

>Do określenia kierunków czasoprzestrzeni posłużę się dobrze znanymi wszystkim opisami:
>pola elektrycznego
>upload.wik(*)ole_electric_manylines.svg.png
>pola magnetycznego
>upload.wik(*)ia/commons/5/57/Magnet0873.png
>Jak widzicie rysunki opisujące oba pola wyglądają praktycznie identycznie a jednak oznaczają coś
>innego, coś wzajemnie sprzecznego, oznaczają kolejno osie czasu i osie przestrzeni.

Młócka słowna, z której mają wynikać sprzeczności. Bełkot.

>Pole elektryczne określa ruch, działanie falowe - linie pola są liniami czasu.

Nie żadne działanie falowe a tylko fala. Nie komplikuj znanych już prawd.

>Pole magnetyczne określa materia, wiązania molekularne - linie pola są liniami przestrzeni.

Bzdura. Nieprawda. Materii skupionej przypisuje się pole grawitacyjne, a to nie jest pole magnetyczne.

>Zauważcie wskazywaną Wam przeze mnie różnicę pomiędzy:
>- osiami czasu, kierunkami działań falowych
>youtu.be/jscpGsmAEmE
>youtu.be/mn1ZXzdY3Sg
>- osiami przestrzeni, kierunkami wiązań molekularnych
>ae01.alicd(*)1L7ZJBLuSBuNkHFqDq6xfhVXaS.jpg
>images.squ(*).jpg?content-type=image/jpeg

Kompletny bełkot. Cytat:
Zauważcie wskazywaną Wam przeze mnie różnicę pomiędzy:
- osiami czasu, kierunkami działań falowych.

Co z czym, dlaczego, jakie powiązania, jakie zależności, skąd te fale i gdzie te molekuły wskazujące kierunek? Jednak jesteś intelektualne zero skoro wszyscy czytatiele (z rosyjskiego transpozycja) nie mylić z polską transpozycją: czyta ciele, bo go nauczyli czytać, Twoich wynurzeń radzą Tobie lekarza od wiadomych spraw. To nie tylko "Wenancjusz".

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
24-04-2020 08:28 
 Ocena 2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Bzdura. Nieprawda. Materii skupionej przypisuje się pole grawitacyjne, a to nie jest pole magnetyczne.

Prawda. Również pole magnetyczne przypisuje się materii.
25-04-2020 01:32 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Bełkot. Anuluję wpis jak to udowodnisz rzeczowo, że czasoprzestrzeń ma osie. Bo ja nie widzę żadnych osi czasoprzestrzeni.

Ja Ci je nawet pokazałem

oś przestrzeni
>>upload.wik(*)ia/commons/5/57/Magnet0873.png

oś czasu
>>upload.wik(*)ole_electric_manylines.svg.png

>Nie żadne działanie falowe a tylko fala. Nie komplikuj znanych już prawd.

Używam określenia działania falowego i wiązania molekularnego, żeby łatwiej je rozróżniać.
Wielu ludziom fala kojarzy się z układem materii, np. z zakrzywionym kształtem powierzchni wody, ważne jest, żeby rozumieć, że nie chodzi o układ materii lecz o system ruchu. W przypadku fali liczy się wyłącznie kierunek działania, kierunek wiązania liczy się w przypadku molekuły.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Bełkot. Anuluję wpis jak to udowodnisz rzeczowo, że czasoprzestrzeń ma osie. Bo ja nie widzę żadnych osi czasoprzestrzeni.
>Ja Ci je nawet pokazałem
>oś przestrzeni
>>>upload.wik(*)ia/commons/5/57/Magnet0873.png
>oś czasu
>>>upload.wik(*)ole_electric_manylines.svg.png
>>Nie żadne działanie falowe a tylko fala. Nie komplikuj znanych już prawd.
>Używam określenia działania falowego i wiązania molekularnego, żeby łatwiej je rozróżniać.
>Wielu ludziom fala kojarzy się z układem materii, np. z zakrzywionym kształtem powierzchni wody, ważne jest, żeby rozumieć, że nie chodzi o układ materii lecz o system ruchu. W przypadku fali liczy się wyłącznie kierunek działania, kierunek wiązania liczy się w przypadku molekuły.

Starasz się widzę po polsku pisać, ale zawsze wychodzi Tobie bełkot. Nie masz w tych Niemczech jakiegoś znajomego Polaka co jeszcze pamięta zasady pisowni, szyk wyrazowy w zdaniach, no i dobiera odpowiednie słowa, no wiesz, takiego co chodził uczciwie na lekcje języka a nie na wagary. Załatw sobie pomoc z jego strony w tłumaczeniu twojego polskiego na polski obowiązujący aktualnie. Z życzeniami z dobrego serca.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
szarley (54913 punktów)
>Szarley pyta o możliwe układy wiązań molekularnych

Zupełnie nie o to pytam
Nawet nie musisz czytać pytań żeby głosić kolejne kazania

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Szarley pyta o możliwe układy wiązań molekularnych
>Zupełnie nie o to pytam
>Nawet nie musisz czytać pytań żeby głosić kolejne kazania

Odpowiadam.

Za prostopadły układ wiązań molekularnych należy uznać każdy układ, który spełnia funkcję bramki logicznej AND. W tym układzie dochodzi do syntezy fal.

Za równoległy układ wiązań molekularnych należy uznać każdy układ, który spełnia funkcję bramki logicznej OR. W tym układzie dochodzi do rozpadu fal.

Bramki logiczne AND, OR można budować w różnych układach materii, w różnej skali, w różnym stopniu złożoności układu a sama synteza i rozpad fali może dotyczyć zarówno fal prostych jak i fal wielopoziomowo złożonych.

Komputery opierają się na prostopadłych i równoległych układach materii, przez co doprowadzają odpowiednio do syntezy i rozpadów przechodzących przez nie fal.

Potem spróbuję narysować jakiś uproszczony układ prostopadły i równoległy, czyli spróbuję stworzyć pewien konstrukt bramek logicznych AND i OR.

Celowo wybiorę układ mechaniczny a nie elektroniczny czy hydraliczny, żeby ograniczyć liczebność molekuł do minimum.

Nie będzie to zapewne układ elementarny, którego wyobrażenia wciąż nie mam ale już coś uproszczonego. Muszę mieć trochę czasu, żeby o tym pomyśleć.
szarley (54913 punktów)
>>>Szarley pyta o możliwe układy wiązań molekularnych
>>Zupełnie nie o to pytam
>>Nawet nie musisz czytać pytań żeby głosić kolejne kazania
>Odpowiadam.
Nie odpowiadasz. Jak zwykle
Pytanie było o zupełnie coś innego

Podtrzymuję obietnicę, jeśli odpowiesz na moje pytanie, przeproszę za nazwanie cię debilem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Odpowiadam.
>Nie odpowiadasz. Jak zwykle
>Pytanie było o zupełnie coś innego

Tu znalazłem swój rysunek z września 2011
1.bp.blogs(*)RzSe3roHsc/s1600/operatory.jpg

Już blisko 10 lat ta kwestia zajmuje mi umysł.
26-04-2020 06:20 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Nie odpowiadasz. Jak zwykle
Pytanie było o zupełnie coś innego

Od kilku dni wpadłeś w taki haj, że każdemu odpowiadasz nie czytając jego wypowiedzi

Onanizm werbalny?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
26-04-2020 10:21 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Napisałem Ci.

W prostopadłych układach molekularnych dochodzi do syntezy fal, nałożenia się fal, zmniejszenia ich liczebności. W rownoleglych układach molekularnych dochodzi do rozpadu fali, rozkładu, podziału, zwiększenia się liczebności fal.

Zasadniczo to układy molekularne nazywne też bramkami logicznymi AND i OR.

Każda synteza fal kosztuje rozpad molekularny. Złożenie dwóch fal w jedną kosztuje rozkład jednej molekuly na dwie.

Każda synteza molekularna kosztuje rozpad falowy. Złożenie dwóch molekul w jedną kosztuje rozkład jednej fali na dwie.

Nie jestem żadnym onanista werbalnym tylko Ty jesteś totalnym ignorantem.
Obserwujesz zmiany fizyczne w otoczeniu i udajesz, że ich nie ma.
Wymyśliliście sobie pojęcie zmiany form energii i koniec, nie macie już żadnych wyjaśnien ponadto to.

Ja próbuję wyjaśnić jak transformacja postaci energii przebiega.

Ty I inni jesteście takimi ignorantami, że nie potraficie nawet potwierdzić, że ruch i materia to dwie postaci energii.

Dyskusja z Tobą i Tobie podobnymi to katastrofa.
Ale niestety inni ludzie są po wielokroc większymi ignorantami od Was.
Ezystencja wśród współczesnych ludzi to katastrofa.

Powiedz coś o fizycznej zmianie, bo ja właśnie to robię, jeżeli cokolwiek cenisz naukę.
Powiedz mi cokolwiek o transformacji form energii. Skoro moje wyjaśnienia odrzucasz to masz chyba jakieś własne? Czy jestes tylko agresywnym ignorantem, którzy każe milczeć innym we wszystkich sprawach, których nie potrafi pojąć.
26-04-2020 19:22 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Napisałem Ci.
>W prostopadłych układach molekularnych....
Czyli nie napisałeś. Nie o to pytałem.

Napisałeś że wszystkie ciała są wobec siebie prostopadłe lub równoległe. Pytałem o bilardowe kule.

Nie odpowiedziałeś, uciekając w słowotok nie na temat
Czytasz pytania?

Reszta to twój bełkot niedouka bez matury i bez uważania dla matury

>Powiedz mi cokolwiek o transformacji form energii.
Poczytaj podręcznik Marty Skorko. (PWN Warszawa 1981 wyd VII) Najlepszy polski podręcznik fizyki dla amatorów.

>Wraz ze wzrostem liczby molekularnej maleje liczba falowa.
Fizyka posługuje się matematycznie zapisanymi wzorami. Skoro nie poradzisz podać wzoru jesteś bufonowatym, narcystycznym głupcem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-04-2020 00:10 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Napisałeś że wszystkie ciała są wobec siebie prostopadłe lub równoległe. Pytałem o bilardowe kule.

Zgadza się, molekuły mogą znajdować się w prostopadłych i równoległych układach wiązań molekularnych, w których dochodzi kolejno do syntezy i rozpadu fal.

Przedstawiłem Ci na rysunku z 2011 układ kul prostopadły, który prowadzi do syntezy fali i układ równoległy, który prowadzi do rozpadu fali.

1.bp.blogs(*)RzSe3roHsc/s1600/operatory.jpg

Dam Ci inne przykłady

połączenie szeregowe to układ prostopadły
pl.wikiped(*)Połączenie_szeregowe

połączenie równoległe to układ równoległy
pl.wikiped(*)…czenie_równoległe

Rozumiesz już skąd się bierze wyższe napięcie w połączeniu szeregowym dwóch baterii?
Z syntezy fal.

Mam nawet od razu pewien pomysł na eksperyment.
Ustaw głośniki emitujące tę samą falę akustyczną o określonej częstotliwości szeregowo i równolegle.
Jaka będzie różnica w obu tych ustawieniach?

Podpowiem, w ustawieniu szeregowym dźwięk zacznie być wyższy, fala się skróci a jej częstotliwość wzrośnie.
27-04-2020 05:59 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Napisałeś że wszystkie ciała są wobec siebie prostopadłe lub równoległe. Pytałem o bilardowe kule.
>Zgadza się, molekuły...
i znów nie na temat

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-04-2020 07:01 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>Napisałeś że wszystkie ciała są wobec siebie prostopadłe lub równoległe. Pytałem o bilardowe kule.
>>Zgadza się, molekuły...
>i znów nie na temat

Każdy tranzystor jest układem prostopadłym. W każdym dochodzi do syntezy fal.
27-04-2020 07:50 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>>>Napisałeś że wszystkie ciała są wobec siebie prostopadłe lub równoległe. Pytałem o bilardowe kule.
>>>Zgadza się, molekuły...
>>i znów nie na temat
>Każdy tranzystor jest układem prostopadłym. W każdym dochodzi do syntezy fal.

Rozbawiasz, ja pytałem o kule, na przykładzie kul bilardowych
A ty cięgiem uciekasz w nowe twoje brednie i co rusz, na nowo udowadniasz swoje zabawne nieuctwo

Ciekaw jestem co za beko teraz wymyślisz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-04-2020 09:44 
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Każdy tranzystor jest układem prostopadłym. W
>> każdym dochodzi do syntezy fal.
> Rozbawiasz, ja pytałem o kule, na przykładzie kul bilardowych

Faktycznie rozbawia, ale tkwi w tym głębsza prawda.
Wydaje mi się, że to swoista zazdrość.
Facet zazdrości tym, którzy rozumieją, co to tranzystor czy prawo ohma.

Próbuje się przypodobać.. bełkotem.

Klucz natomiast tkwi w używaniu tych zasad. A używać można tylko wtedy, gdy się włożyło wysiłek w zrozumienie ich, oraz ktoś nam zaufał (np. pracodawca).
Wtedy się rozwijamy, testujemy siebie oraz sprzęt, zdobywamy wiedzę, pewność siebie i uznanie w otoczeniu.

Jestem inżynierem elektrykiem, stosuję różne prawa w zawodzie, oczywiście zgodnie Normami i wytycznymi klienta, za to m.in. zarabiam godziwe pieniądze.
Ty zapewne też.

Moja wiedza daje podstawy również do rozszerzania jej. To samouctwo.

Niedawno zainstalowałem w mojej 10 letniej wieży Yamaha Pianoctaft moduł bluetooth.
Pomijając mniej istotne problemy na które natrafiłem, aby widzieć że moduł sparował się z telefonem, postanowiłem wyciągnąć sygnał powiadamiający o tym na płytę czołową wieży, w postaci dodatkowej niebieskiej diody LED.
Tu pojawiły się dwa problemy:

Pierwszy: moduł palił swoją diodę LED wtedy, gdy bluetootch był niesparowany i gasił wtedy gdy się sparował, a ja chciałem odwrotnie.
Drugi: dioda LED modułu jest tak mała, że nie dało się do niej dolutować żadnego kabelka.

Rozwiązanie: czujnik zmierzchowy. Ale czujnik powielał tylko sygnał świetlny: zapalony-zapalony, a ja potrzebowałem odwrócić logikę.
Rozwiązanie drugiego problemu:

Do toru wyjściowego czujnika zmierzchowego należało dołożyć odpowiednio wysterowany
- tranzystor polowy-złączowy JFET
lub
- bramkę nand
lub
- zwykły tranzystor pnp

Konsultując się z kolegą-elektronikiem wybrałem ostatne (najprostsze i najtańsze) rozwiązanie, projekt się udał, niebieska dioda LED pali się teraz na płycie czołowej, jak chciałem.

Wydaje mi się, że bełkot Hamerlika 'każdy tranzystor jest układem prostopadłym. W każdym dochodzi do syntezy fal' jest po prostu pragnieniem znaczenia i uznania u innych.
Samo pragnienie nie jest złe, natomiast niemoc Hamerlika, którą mógłby zniwelować nauką w technikum (której notabene boi się, jak diabeł święconej wody), tą niemoc swoją arogancją i lenistwem doprowadził do perfekcyjnej wręcz patologii.

Na złość babci odmroził sobie uszy, a teraz paraduje z tymi kikucikami uszów na forach, od wielu lat labiedząc i bełkocząc, wystawiając się na szykany, w najlepszym razie uśmiech politowania.
Smutna psychiczna patologia.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
27-04-2020 10:22 
 Ocena 3 na 3
uxbridge (5980 punktów)
>>> Każdy tranzystor jest układem prostopadłym. W
>>> każdym dochodzi do syntezy fal.
>> Rozbawiasz, ja pytałem o kule, na przykładzie kul bilardowych
>Faktycznie rozbawia, ale tkwi w tym głębsza prawda.
>Wydaje mi się, że to swoista zazdrość.
Oraz strach.
On nie rozumie świata który go otacza i się go boi. Przełamanie tego strachu wymaga wysiłku zrozumienia, wysiłu przyswojenia solidnej wiedzy. Wysiłek to zawsze dyskomfort. Hamerlik nienawidzi dyskomfortu. W poszukiwaniu psychicznego komfortu i ucieczki przed strachem KHK brnie w złudzenia. W pseudo intelektualizm który nie wymaga prawdziwego wysiłku, daje łatwe odpowiedzi i przyjemne wrażenie jakiejś kontroli nad światem zewnętrznym. Niczego nie trzeba poświęcać, a już na pewno nie poczucia wygody, za to dostaje się korzyści.
To dokładnie wpisuje się w jego w jego gnuśną i w sumie obrzydliwą filozofię. Wysiłek - to inni. Korzyści - to ja.
Tylko, że to nie chce działać, a KHK nie rozumie dlaczego i skąd się bierze niechęć innych wobec niego. Więc tym bardziej próbuje swoich metod pokonania strachu. I tak mamy samonapędzający się mechanizm.
27-04-2020 10:37 
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Masz rację. Czytając twój wpis ogarnęła mnie refleksja, jak bardzo ludziom czasem brakuje w życiu dobrych wzorców: wzbudzającego sympatię mądrego nauczyciela, szanowanego ojca, dojrzałego mentora w pracy itd.
Może to być również dobry psychoterapeuta.
Starsza koleżanka w pracy, wychowująca samotnie jedynaka, zwierzyła mi się kiedyś, że jej nastoletni syn b. lubi swojego nauczyciela od nauki gry na perkusji.
Bardzo się w tą perkusję angażował

> Więc tym bardziej próbuje swoich metod pokonania strachu

Ten schemat powiela się w nazbyt wielu smutnych przypadkach istnień ludzkich, dopóki "swoje metody" nie zostaną zamienione w zaufaniu na metody działające, które zasugeruje znający życie mentor.
Ale tu trzeba samemu włożyć realny wysiłek, o którym napisałeś..
Smutne.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
27-04-2020 10:57 
 Ocena 3 na 3
salek (4701 punktów)
>Starsza koleżanka w pracy, wychowująca samotnie jedynaka, zwierzyła mi się kiedyś, że jej nastoletni syn b. lubi swojego nauczyciela od nauki gry na perkusji.
>Bardzo się w tą perkusję angażował
Spodobała mi się kiedyś opinia, którą nie wiem od kogo usłyszałem, chyba na jakimś tematycznym spotkaniu : nie ma dobrych i złych nauczycieli, są tylko lubiani i nielubiani.
27-04-2020 10:55 
 Ocena 4 na 4
salek (4701 punktów)
>Na złość babci odmroził sobie uszy, a teraz paraduje z tymi kikucikami uszów na forach, od wielu lat labiedząc i bełkocząc, wystawiając się na szykany, w najlepszym razie uśmiech politowania.

Dokładnie. Dobrze się w ten obrazek wpisują nawet opinie, gdy banowany twierdzi, że to szykany za jego 'niewłaściwe' czy 'niezgodne' poglądy, podczas gdy wnioski o bany są oparte o notoryczny bełkot i insynuacje kierowane do rozmówców. Smutne.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>> Każdy tranzystor jest układem prostopadłym. W
>>> każdym dochodzi do syntezy fal.
>> Rozbawiasz, ja pytałem o kule, na przykładzie kul bilardowych
>Faktycznie rozbawia, ale tkwi w tym głębsza prawda.
>Wydaje mi się, że to swoista zazdrość.
>Facet zazdrości tym, którzy rozumieją, co to tranzystor czy prawo ohma.
>Próbuje się przypodobać.. bełkotem.
>Klucz natomiast tkwi w używaniu tych zasad. A używać można tylko wtedy, gdy się włożyło wysiłek w zrozumienie ich, oraz ktoś nam zaufał (np. pracodawca).
>Wtedy się rozwijamy, testujemy siebie oraz sprzęt, zdobywamy wiedzę, pewność siebie i uznanie w otoczeniu.
>Jestem inżynierem elektrykiem, stosuję różne prawa w zawodzie, oczywiście zgodnie Normami i wytycznymi klienta, za to m.in. zarabiam godziwe pieniądze.
>Ty zapewne też.
>Moja wiedza daje podstawy również do rozszerzania jej. To samouctwo.
>Niedawno zainstalowałem w mojej 10 letniej wieży Yamaha Pianoctaft moduł bluetooth.
>Pomijając mniej istotne problemy na które natrafiłem, aby widzieć że moduł sparował się z telefonem, postanowiłem wyciągnąć sygnał powiadamiający o tym na płytę czołową wieży, w postaci dodatkowej niebieskiej diody LED.
>Tu pojawiły się dwa problemy:
>Pierwszy: moduł palił swoją diodę LED wtedy, gdy bluetootch był niesparowany i gasił wtedy gdy się sparował, a ja chciałem odwrotnie.
>Drugi: dioda LED modułu jest tak mała, że nie dało się do niej dolutować żadnego kabelka.
>Rozwiązanie: czujnik zmierzchowy. Ale czujnik powielał tylko sygnał świetlny: zapalony-zapalony, a ja potrzebowałem odwrócić logikę.
>Rozwiązanie drugiego problemu:
>Do toru wyjściowego czujnika zmierzchowego należało dołożyć odpowiednio wysterowany
>- tranzystor polowy-złączowy JFET
>lub
>- bramkę nand
>lub
>- zwykły tranzystor pnp
>Konsultując się z kolegą-elektronikiem wybrałem ostatne (najprostsze i najtańsze) rozwiązanie, projekt się udał, niebieska dioda LED pali się teraz na płycie czołowej, jak chciałem.
>Wydaje mi się, że bełkot Hamerlika 'każdy tranzystor jest układem prostopadłym. W każdym dochodzi do syntezy fal' jest po prostu pragnieniem znaczenia i uznania u innych.
>Samo pragnienie nie jest złe, natomiast niemoc Hamerlika, którą mógłby zniwelować nauką w technikum (której notabene boi się, jak diabeł święconej wody), tą niemoc swoją arogancją i lenistwem doprowadził do perfekcyjnej wręcz patologii.
>Na złość babci odmroził sobie uszy, a teraz paraduje z tymi kikucikami uszów na forach, od wielu lat labiedząc i bełkocząc, wystawiając się na szykany, w najlepszym razie uśmiech politowania.
>Smutna psychiczna patologia.

Rzeczywiście to już jest curiosum:
Cytat:
Każdy tranzystor jest układem prostopadłym. W każdym dochodzi do syntezy fal.

Nawet nie warto pytać go czy czegoś z czymś nie pomylił (mówię o częściach jego ciała i czy operuje tą właściwą).
Bo w pierwszej chwili wyglądała ta poprzeczność żywcem wyjęta ze schematu zastępczego analizy stanów pracy transformatora czy tranzystora opartego na zasadzie czwórnika typu T czy typu Pi (w klawiaturze mojego notebooka nie mam oznaczenia tej greckiej litery), lecz w porę szybka przyszła refleksja. Przecież to jeden z jego okresowo działających idee fix. Teraz uwielbia słowa molekuła i fala oraz prostopadłość i równoległość. A przecież przeżuliśmy na tym forum wiele innych napadów. Alternatywa i koniunkcja, abstrakcja masy ciała itd. Używał te słowa w nadmiarze czy były potrzebne czy nie. A przecież mógłby znaleźć w Niemczech jakiegoś Polaka, który ma wykształcenie techniczne choćby i z nim konsultować poprawność swoich wypowiedzi. Przecież gdy doznaje nasilenia paranoicznych skojarzeń nie można go w ogóle zrozumieć o czym pisze. Leń i nieuk do tego dotknięty ADHD.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
26-04-2020 10:37 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nie odpowiadasz. Jak zwykle
>Pytanie było o zupełnie coś innego
>Od kilku dni wpadłeś w taki haj, że każdemu odpowiadasz nie czytając jego wypowiedzi
>Onanizm werbalny?

Uwierzyłeś innym w Wielki Wybuch i kreację świata z jednej molekuly. No to jak się ten świat wydarzył?

Podpowiem Ci.

Molekula była w stanie wielkiej liczby fal. Fale zaczęły nakładać się, ulegać syntezie i molekula ulegla rozpadowi.
Wszytkie molekuly wywodzą się z rozpadu pierwotnej.

Wraz ze wzrostem liczby molekularnej maleje liczba falowa.
Świat przejawia coraz więcej materii i coraz mniej ruchu.

To jest zjawisko odwracalne.

W układach lokalnych spadek liczby molekularnej będzie powodował wzrost liczby falowej.
26-04-2020 15:46 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nie odpowiadasz. Jak zwykle

Będąc w lesie, tu wolno wejść do lasu, szanuje się nie tylko wolność osobistą ale także ludzki rozum, specjalnie cofnąłem się, żeby zrobić dla Ciebie zdjęcie układu prostopadłych wiązań molekularnych

1.bp.blogs(*)/s1600/IMG_20200426_141900.jpg

Niestety nie mogę tu opublikować zdjęcia bo mam za mało punków. Mechanizm forum związuje miejsce na publikację obrazków z punktacją, czyli powinienem zacząć pisać to co chcesz przeczytać, żebyś mi przyznał punkty, żebym mógł nadal wyrażać się pod postacią obrazu. Nie znoszę kiedy mi ktoś ogranicza środki wyrazu ale cóż trzeba żyć w świecie takim jaki jest.

Kiedy już zobaczysz zdjęcie i prostopadły układ wiązań molekularnych, prowadzący do syntezy fali, uniemożliwiający jej rozpad, co ma wpływ na ruch całego prezentowanego zbioru, uznaj w swoim stylu, że to jest nic, że to nic nie znaczy, że niczego nie potwierdza, niczego nie dowodzi albo przeproś.

---------
Dodam jeszcze, że synteza fali w prostopadłym układzie molekularnym, kosztuje wiązania molekularne. Za to, ze fala nie ulega rozpadowi molekuły w takim układzie rozpadną się.
06-05-2020 00:38 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Odpowiadam.
>>Nie odpowiadasz. Jak zwykle
>>Pytanie było o zupełnie coś innego
>Tu znalazłem swój rysunek z września 2011
>1.bp.blogs(*)RzSe3roHsc/s1600/operatory.jpg
>Już blisko 10 lat ta kwestia zajmuje mi umysł.

No skoro rypnąłeś się na prostej drodze, to każdy zapyta ileś wypił. Co tylko oznacza niezwykłą toporność pojmowania rzeczywistości. Nikt za Twoim wydumanym światem nie poleci. Nie widzisz tego? Mensch/Mann! Aufwachen! Bist du verrückt? Immerhin schreibst du, als hättest du deinen Verstand verlassen! So sieht es natürlich aus. Du bist ein toller Kerl. Deshalb sind Sie in deutschen Portalen nicht zu sehen. Was erwarten Sie auf polnischen Portalen? Stinken Sie nicht auf polnischen Portalen, weil Sie auf Polen verzichtet haben. Du verstehst nicht auf Polnisch, ich möchte es dir auf Deutsch erklären, obwohl ich nicht glauben kann, dass du es verstehen wirst. Ich mag keine Bastarde, die nichts respektieren, was sie nicht wollen. vor allem, wenn sie die Schule nicht beendet haben. Ja, denke nicht, dass es in Polen Müll ist und niemand in einer Fremdsprache sprechen kann, weil Müll. Dummkopf. Arminius bevorzugt Englisch, ich bevorzuge Deutsch. Es können keine Fremdsprachen unterschieden werden.
Ich versuche auf dem polnischen Portal sorgfältig Polnisch zu sprechen. Du machst es auch.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
27-04-2020 11:13 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Szarley pyta o możliwe układy wiązań molekularnych
>>Zupełnie nie o to pytam
>>Nawet nie musisz czytać pytań żeby głosić kolejne kazania
>Odpowiadam.
>Za prostopadły układ wiązań molekularnych należy uznać każdy układ, który spełnia funkcję bramki logicznej AND. W tym układzie dochodzi do syntezy fal.
>Za równoległy układ wiązań molekularnych należy uznać każdy układ, który spełnia funkcję bramki logicznej OR. W tym układzie dochodzi do rozpadu fal.
>Bramki logiczne AND, OR można budować w różnych układach materii, w różnej skali, w różnym stopniu złożoności układu a sama synteza i rozpad fali może dotyczyć zarówno fal prostych jak i fal wielopoziomowo złożonych.
>Komputery opierają się na prostopadłych i równoległych układach materii, przez co doprowadzają odpowiednio do syntezy i rozpadów przechodzących przez nie fal.
>Potem spróbuję narysować jakiś uproszczony układ prostopadły i równoległy, czyli spróbuję stworzyć pewien konstrukt bramek logicznych AND i OR.
>Celowo wybiorę układ mechaniczny a nie elektroniczny czy hydraliczny, żeby ograniczyć liczebność molekuł do minimum.
>Nie będzie to zapewne układ elementarny, którego wyobrażenia wciąż nie mam ale już coś uproszczonego. Muszę mieć trochę czasu, żeby o tym pomyśleć.

Kompletny nonsens.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
27-04-2020 18:29 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>>Szarley pyta o możliwe układy wiązań molekularnych
>>>Zupełnie nie o to pytam
>>>Nawet nie musisz czytać pytań żeby głosić kolejne kazania
>>Odpowiadam.
>>Za prostopadły układ wiązań molekularnych należy uznać każdy układ, który spełnia funkcję bramki logicznej AND. W tym układzie dochodzi do syntezy fal.
>>Za równoległy układ wiązań molekularnych należy uznać każdy układ, który spełnia funkcję bramki logicznej OR. W tym układzie dochodzi do rozpadu fal.
>>Bramki logiczne AND, OR można budować w różnych układach materii, w różnej skali, w różnym stopniu złożoności układu a sama synteza i rozpad fali może dotyczyć zarówno fal prostych jak i fal wielopoziomowo złożonych.
>>Komputery opierają się na prostopadłych i równoległych układach materii, przez co doprowadzają odpowiednio do syntezy i rozpadów przechodzących przez nie fal.
>>Potem spróbuję narysować jakiś uproszczony układ prostopadły i równoległy, czyli spróbuję stworzyć pewien konstrukt bramek logicznych AND i OR.
>>Celowo wybiorę układ mechaniczny a nie elektroniczny czy hydraliczny, żeby ograniczyć liczebność molekuł do minimum.
>>Nie będzie to zapewne układ elementarny, którego wyobrażenia wciąż nie mam ale już coś uproszczonego. Muszę mieć trochę czasu, żeby o tym pomyśleć.
>Kompletny nonsens.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


Tak?

A ja jednak potrafię wyobrazic sobie ujald materii, który
zatrzyma strumień wody - tama/zawór
podzieli strumień wody - prysznic
spowolni strumień wody - turbina
przyspieszy strumień wody - pompa

i jeszcze wiele innych.

I potrafię nawet zauważyć, że każde z tych działań wpłynie inaczej na wiązania molekuralne, molekul tworzących te układu.

Znasz dla przykładu takie zjawisko?
pl.m.wikip(*)/Zmęczenie_materiału
27-04-2020 18:58 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>>>>Szarley pyta o możliwe układy wiązań molekularnych
>>>>Zupełnie nie o to pytam

>A ja jednak potrafię wyobrazic sobie ujald materii, który
>zatrzyma strumień wody - tama/zawór
>podzieli strumień wody - prysznic
>spowolni strumień wody - turbina
>przyspieszy strumień wody - pompa
>i jeszcze wiele innych.
>I potrafię nawet zauważyć, że każde z tych działań wpłynie inaczej na wiązania molekuralne, molekul tworzących te układu.

Znów mnie rozbawiłeś narcystycznym uwielbieniem swojego nieuctwa

Żadne z tych zjawisk nie wpłynie na molekularne wiązania O-H w wodzie
Dla twojej wiadomości: O to tlen, H to wodór i wiązanie między tlenem i wodorem jest takie samo w prysznicu i zaworze

Nie masz pojęcia co to jest molekularne wiązanie, ale wyjaśniłeś już skąd się wziął Wielki wybuch i napisałeś jak w domu zrobić atomową bombę

Cieszę się, że tyle czasu poświęcasz na forum, przynajmniej dzieci nie widzą kretyna



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-04-2020 19:14 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nie masz pojęcia co to jest molekularne wiązanie

Nie!
To Wy nie macie pojęcia czym jest molekula.
Moleküla to każdy związany zbiór materii, w dowolnej skali.
Atom, samochód osobowy i planeta Ziemia to są molekuly.

Z niezrozumienia pojęcia molekuly a także pojęcia fali wychodzi Wam potem poroniona definicja kwantu, która mówi o jakiś najmniejszych porcjach, co jest całkowia bzdura.

Kwantem jest każda określona molekula i każda określona fala w każdej skali.
Kwant to określona, skończona, policzalna porcja energii czyli każda fala i każda molekula, w każdej skali i na każdym poziomie ich złożenia.

Nrozumiesz co do Ciebie mówię, bo operujesz na wadliwych, błędnych pojęciach.

Molekula to nie jest wyłącznie związek atomowy, to jest każdy związany zbiór materii w każdej skali.
27-04-2020 19:31 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Nie masz pojęcia co to jest molekularne wiązanie
>Nie!
>To Wy nie macie pojęcia czym jest molekula.

Jakiż ty jesteś śmieszny
MY. Nikt prócz ciebie, małego kretynka - analfabety nie wie czym jest molekuła?
Jedynie wielki przenajwiększy H-K takie rzeczy wie

Pewnie masz już lek i szczepionkę na światową zarazę... O Wielki Wynalazco Kilofa, który yebnął cię w dekiel w dzieciństwie


Sześć razy pytałem o równoległość/prostopadłość bilardowych kul i za każdym razem kretynku uciekałeś w zmianę tematu, a teraz w narcystyczno - onanistycznym zwidzie twierdzisz, że ty - wielki Hamerdebil jako jedyny wiesz czym jest molekuła

>Moleküla to każdy związany zbiór materii, w dowolnej skali.

A molejajo to twój ptasi móżdżek

>Atom, samochód osobowy i planeta Ziemia to są molekuly.


>Z niezrozumienia pojęcia molekuly a także pojęcia fali wychodzi Wam potem poroniona definicja kwantu,
Za odkrycie kwantu dostałeś Nagrodę Jobla!

>Kwantem jest każda określona molekula i każda określona fala w każdej skali.


>Kwant to określona, skończona, policzalna porcja energii czyli każda fala i każda molekula,


>Nrozumiesz co do Ciebie mówię, bo ....
... bo pierd0lisz jak poyebanny po ziołach

>Molekula to nie jest wyłącznie związek atomowy, to jest każdy związany zbiór materii w każdej skali.


Przepraszam, że nazwałem cię debilem. Jesteś MEGADEBILEM, ale chwilami przynajmniej śmieszny jesteś

Załóż kabaret. Mam nawet nazwę dla niego: Hammerlick

(dawno się tak nie ubawiłem)
Żal tylko twoich dzieci. Głodnych, bitych, gwałconych przez ojca....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-04-2020 19:50 
 Ocena-3 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Jakiż ty jesteś śmieszny

Jakim potrzeba być ignorantem albo głupcem, żeby wskazywanych palcem przekształceń molekularno-falowych nie dostrzegać, które nam towarzyszą w każdej chwili i w każdym miejscu i które nazywamy je zmianą?

Nie wiem co jest z Wami nie tak ale to jest chore.

Ty potrafisz wyprzeć oczywistości.

Potraficie mi w oczy powiedzieć, że ruch i materia to żadne postaci energii.

Nie wiem o co tu chodzi ale jeżeli Wy jesteście przedstwicielami inteligencji to ludzkość musi być chora, ślepa, zaćmiona.

O co tu chodzi?
Wypieracie oczywiste fakty.
To co tu robisz to czyste wariactwo.
Jestes człowieku szalony, tego nie sposób inaczej wyjaśnić.
27-04-2020 20:08 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Jakiż ty jesteś śmieszny
>Jakim potrzeba być ignorantem albo głupcem, żeby wskazywanych palcem przekształceń molekularno-falowych nie dostrzegać, które nam towarzyszą w każdej chwili i w każdym miejscu i które nazywamy je zmianą?

Napisz matematyczny wzór na te zmiany


>Nie wiem co jest z Wami nie tak ale to jest chore.


>Ty potrafisz wyprzeć oczywistości.


>Potraficie mi w oczy powiedzieć, że ruch i materia to żadne postaci energii.
Potrafimy i jeszcze nas to bawi.

Dobrze że ciebie matołku to podnieca, zastępuje ci seks?

>Nie wiem o co tu chodzi ale jeżeli Wy jesteście przedstwicielami inteligencji to ludzkość musi być chora, ślepa, zaćmiona.
I jest!!!!! Nie dostrzega Geniuszu ćwoka bez matury, który wyjaśnił BB i w domu zrobił atomową bombę, ale nie poradzi wskazać czy bilardowe kule są równoległe czy prostopadłe.
Skończyłeś pomocniczą szkołę?

>Wypieracie oczywiste fakty.
Oczywiście. Faktem jest że wszystkie kule są prostopadłe i równoległe JEDNOCZEŚNIE!!!
Bo tak napisał Wielki Oświecony Dopalaczem CIUL

>To co tu robisz to czyste wariactwo.


>Jestes człowieku szalony, tego nie sposób inaczej wyjaśnić.
Masz rację! A teraz weź pigułki i daj się przypiąć pasami.







Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-04-2020 20:13 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Napisz matematyczny wzór na te zmiany
>

Próbuję ale pojęcie tego na poziomie elementarnym jest trudne.

Wiem, że to będzie przekształcenie na krzywiznie kierunków przestrzennych określanych przez wiązania molekularne i kierunków czasowych określanych przez działania falowe.

To właśnie wzajemne przekrzywienie tych osi powoduje, że ruch staje się materią i materia staje się ruchem.
27-04-2020 20:28 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
A te kule są prostopadłe czy równoległe?
A tatuś mocno w ciemię przywalił?
Zapomniałem, nie wiesz kim był tatuś, przypadkowy klient mamusi na Wrocław - Nadodrze


>>Napisz matematyczny wzór na te zmiany
>>
>Próbuję ale pojęcie tego na poziomie elementarnym jest trudne.

Niestety fizyka posługuje się matematycznym aparatem pojęciowym. Ale w pomocniczej szkole tego nie uczyli

>Wiem, że to będzie przekształcenie na krzywiznie kierunków przestrzennych określanych przez wiązania molekularne i kierunków czasowych określanych przez działania falowe.
Wiesz, wiesz.... wierz wierz i pipc dalej po dopalaczach



>Atom, samochód osobowy i planeta Ziemia to są molekuly.
Formuła chemiczna samochodu to Ham2ciul8debil2Knopke

>To właśnie wzajemne przekrzywienie tych osi powoduje, że ruch staje się materią i materia staje się ruchem.
Wróć do leczenia. Doktor dobre pigułki przepisał, tylko trzeba je brać

Pisz dalej, bawisz setnie, przynajmniej dzieci odpoczną od tatusia gwałciciela bo spuścisz się pisząc
Przecie to nie twoje dzieci, żonusia na którym berlińskim dworcu dawała?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-04-2020 00:00 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>fizyka posługuje się matematycznym aparatem pojęciowym

Raz próbowałem zaprezentowac układ czasoprzestrzeni ale zostałem potraktowany jak wariat, nikt się nad tym nawet przez chwilę nie zastanowił.

Wrócę do tego jeszcze.

W moim układzie czas jest wielokierunkowy tak samo jak i przestrzeń.

Osie przestrzeni określają linie wiązań molekularnych, osie czasu linie działań falowych. Osie czasu i przestrzeni nakładają się na siebie. Osie czasu i przestrzeni są względem siebie prostopadle. Osie czasu i przestrzeni są względem siebie zakrzywione.

Materia to spiralne zakrzywienie osi przestrzeni.
Fala, która ulegnie spiralnemu zakrzywieniu staje się materią.
28-04-2020 09:10 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Raz próbowałem zaprezentowac układ czasoprzestrzeni ale zostałem potraktowany jak wariat,
Tak jesteś traktowany jak sobie sam na to zasłużyłeś

>W moim układzie czas jest wielokierunkowy tak samo jak i przestrzeń.
Znów robisz z siebie idiotę
Chcesz, żeby twoje "poglądy" kogoś przekonały?
1 zacznij je UDOWADNIAĆ zamiast głosić
2 odpowiadaj na pytania
3 Pisz po polsku

Ad 1 Fizyka posługuje się matematycznym aparatem. Twierdzisz, że hamujący samochód uzyskuje większą masę. Podaj wzór zależności masy i prędkości
Nie podajesz? Więc pierd0lisz bez sensu

Ad 2 podałeś naukową rewelację że wszystkie ciała są równoległe lub prostopadłe. Zapytałem o bilardowe kule Założyłeś osobny wątek, żeby odpowiedzieć na pytania, które... sam sobie postawiłeś. Na moje pytanie mimo dziesięciokrotnego upominania się nie odpowiedziałeś zaczynając znów o molekułach, falach, elektryczności, ale odpowiedzi na pytanie nie ma
Nie ma! Ponieważ pierd0lisz bez sensu

Ad 3
Fizyka dysponuje aparatem ścisłych definicji a ty piszesz
"Materia to spiralne zakrzywienie osi przestrzeni."
Nie. Materia to nie jest spiralne zakrzywienie osi przestrzeni.Zapoznaj się vz definicją i pisz po polsku
"Atom, samochód osobowy i planeta Ziemia to są molekuly."
Atom, samochód osobowy i planeta Ziemia to NIE są molekuły

>>Formuła chemiczna samochodu to
>Formula samochodu to jego architektoniczny projekt.
Zapoznaj się z definicją chemicznej formuły
Samochód nie ma takiej formuły.

>Molekula - glakatyka Droga Mleczna
Nie. Galaktyka to nie jest molekuła
Znów pierd0lisz brednie

Zostałeś potraktowany tak, jak na to zasłużyłeś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-04-2020 10:16 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Fizyka dysponuje aparatem ścisłych definicji a ty piszesz
>"Materia to spiralne zakrzywienie osi przestrzeni."
>Nie. Materia to nie jest spiralne zakrzywienie osi przestrzeni.Zapoznaj się vz definicją i pisz po polsku
>"Atom, samochód osobowy i planeta Ziemia to są molekuly."
>Atom, samochód osobowy i planeta Ziemia to NIE są molekuły

Wasze definicje są często błędne i nie pozwalają przez to na rozwój właściwej teorii.

Materia to spiralne zakrzywienie osi przestrzeni.

Planeta Ziemia to molekula i zarazem kwant energii.
28-04-2020 11:04 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Planeta Ziemia to molekula i zarazem kwant energii.

a gówno to miód

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-04-2020 10:40 
 Ocena 4 na 4
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Raz próbowałem zaprezentowac układ czasoprzestrzeni ale zostałem potraktowany jak wariat,
>Tak jesteś traktowany jak sobie sam na to zasłużyłeś
>>W moim układzie czas jest wielokierunkowy tak samo jak i przestrzeń.
>Znów robisz z siebie idiotę
>Chcesz, żeby twoje "poglądy" kogoś przekonały?
>1 zacznij je UDOWADNIAĆ zamiast głosić
>2 odpowiadaj na pytania
>3 Pisz po polsku
>Ad 1 Fizyka posługuje się matematycznym aparatem. Twierdzisz, że hamujący samochód uzyskuje większą masę. Podaj wzór zależności masy i prędkości
>Nie podajesz? Więc pierd0lisz bez sensu
>Ad 2 podałeś naukową rewelację że wszystkie ciała są równoległe lub prostopadłe. Zapytałem o bilardowe kule Założyłeś osobny wątek, żeby odpowiedzieć na pytania, które... sam sobie postawiłeś. Na moje pytanie mimo dziesięciokrotnego upominania się nie odpowiedziałeś zaczynając znów o molekułach, falach, elektryczności, ale odpowiedzi na pytanie nie ma
>Nie ma! Ponieważ pierd0lisz bez sensu
>Ad 3
>Fizyka dysponuje aparatem ścisłych definicji a ty piszesz
>"Materia to spiralne zakrzywienie osi przestrzeni."
>Nie. Materia to nie jest spiralne zakrzywienie osi przestrzeni.Zapoznaj się vz definicją i pisz po polsku
>"Atom, samochód osobowy i planeta Ziemia to są molekuly."
>Atom, samochód osobowy i planeta Ziemia to NIE są molekuły
>>>Formuła chemiczna samochodu to
>>Formula samochodu to jego architektoniczny projekt.
>Zapoznaj się z definicją chemicznej formuły
>Samochód nie ma takiej formuły.
>>Molekula - glakatyka Droga Mleczna
>Nie. Galaktyka to nie jest molekuła
>Znów pierd0lisz brednie
>Zostałeś potraktowany tak, jak na to zasłużyłeś

Nawet krowa na rowie, z jej skręconą prawostronnie molekułą, po pięciu latach tłumaczenia by w końcu zrozumiała. Hamerlik oderwana ręka idzie nie w tym kierunku czasoprzestrzennym, co nie koreluje z jego wektorem wiązania białek jego postaci materialnej, co my mamy. Wektor czasu nie chce się ugiąć a jeszcze prostopadły wektor przestrzeni mu w tym przeszkadza. Żeby ten problem uleczyć należy działać na kierunek wyznaczany przez molekuły, polem elektrycznym o częstotliwości działania falowego równej zmienności transformacji materii w przestrzeń nadając jej przyspieszenie, byle nie za duże bo zgodnie liniowością reakcji falomolekuły masa może zaniknąć w kierunku przestrzeni prostopadłym. Ma to przeogromny wpływ na molekułofale w kierunku równoległym. Jak więc widzisz, geniusz na swej drodze życia ma tyle problemów do pokonania, że nie ma czasu by zająć się dziećmi, rodziną, może dodatkową fuchą i musi siedzieć na tym forum by nas przekonywać, że w naszym horyzoncie on mówi same wartościowe rzeczy. Sam mam problem bo jak znaleźć wiek młynarza który utracił pamięć a mam tylko dane wejściowe: worek mąki i 5 zł polskich i chciałem to z nim skonsultować, ale nie śmiem go rozpraszać. Jeszcze usłyszę coś przykrego o abstrakcji mojego ciała. I po co mi to?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
28-04-2020 13:31 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nawet krowa na rowie, z jej skręconą prawostronnie molekułą, po pięciu latach tłumaczenia by w końcu zrozumiała. Hamerlik oderwana ręka idzie nie w tym kierunku czasoprzestrzennym, co nie koreluje z jego wektorem wiązania białek jego postaci materialnej, co my mamy. Wektor czasu nie chce się ugiąć a jeszcze prostopadły wektor przestrzeni mu w tym przeszkadza. Żeby ten problem uleczyć należy działać na kierunek wyznaczany przez molekuły, polem elektrycznym o częstotliwości działania falowego równej zmienności transformacji materii w przestrzeń nadając jej przyspieszenie, byle nie za duże bo zgodnie liniowością reakcji falomolekuły masa może zaniknąć w kierunku przestrzeni prostopadłym. Ma to przeogromny wpływ na molekułofale w kierunku równoległym. Jak więc widzisz, geniusz na swej drodze życia ma tyle problemów do pokonania, że nie ma czasu by zająć się dziećmi, rodziną, może dodatkową fuchą i musi siedzieć na tym forum by nas przekonywać, że w naszym horyzoncie on mówi same wartościowe rzeczy. Sam mam problem bo jak znaleźć wiek młynarza który utracił pamięć a mam tylko dane wejściowe: worek mąki i 5 zł polskich i chciałem to z nim skonsultować, ale nie śmiem go rozpraszać. Jeszcze usłyszę coś przykrego o abstrakcji mojego ciała. I po co mi to?

Zamiast zagłębiać się w twoją ignorancje i ulegac twojej arogancji, wolę dowowodzic na swój sposób, że masa nie jest wielkością skalarna lecz wektorową i że kierunek wektoru masy jest zakrzywiony spiralnie.

Kiedys to się wreszcie zmieni.
Chamstwo nie może królowac przez wieczność.
28-04-2020 13:44 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Zamiast zagłębiać się w twoją ignorancje i ulegac twojej arogancji, wolę dowowodzic na swój sposób, że masa nie jest wielkością skalarna lecz wektorową i że kierunek wektoru masy jest zakrzywiony spiralnie.

No to startuj z tym dowodem, bo dotąd tylko powtarzasz to jak mantrę.

Niecierpliwie czekam czym teraz rozbawisz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
28-04-2020 23:20 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Zamiast zagłębiać się w twoją ignorancje i ulegac twojej arogancji, wolę dowowodzic na swój sposób, że masa nie jest wielkością skalarna lecz wektorową i że kierunek wektoru masy jest zakrzywiony spiralnie.
>No to startuj z tym dowodem, bo dotąd tylko powtarzasz to jak mantrę.
>Niecierpliwie czekam czym teraz rozbawisz

Skąd wzięła się błędna teza o skalarności masy?

Z fundamentalnego błędu jaki naukowcy popełnili obliczając masę przeróżnych układów molekularnych materii dodając do tych układów realne albo urojone wiązanie.

Ciecz została związana naczyniem, gaz został związany butlą, odległe obiekty zostały związane wiązaniem urojonym. Dodatnie dodatkowego wiązania do układu molekularnego podczas wyznaczania jego masy jest błędem kardynalnym, który fałszuje wszystkie wyniki obliczeń.

Właściwym podejściem do wyznaczenia masy układu, jest pozostawienie go w stanie niezmienionym żadnym dodatkowym wiązaniem.

Właściwym podejściem jest zbadanie przenikalności fali w każdym przestrzennym kierunku układu.

Wydłużenie i zakrzywienie fali na określonym kierunku przestrzennym podczas przechodzenia fali przez układ molekularny określa masę układu na tym kierunku.
Na każdym kierunku układ może wykazywać odmienną masę, zależnie od kształtu molekuły.

Masa jak wszystko jest względna. Jej wartość liczona wg utraty energii przez falę podczas jej przechodzenia przez układ molekularny w określonym kierunku, zależeć będzie od energii fali. Fale o niskiej energii utracą relatywnie więcej energii i ulegną większemu zakrzywieniu aniżeli fale o wysokiej energii.

O stopniu zakrzywienia osi przestrzeni w miejscu występowania molekuły materii decydować będzie wartość energetyczna fali.

Dlatego też materia jest względna.

Molekuły materii istniejące wg zmian promieniowania o bardzo niskiej energii, wg braku zmian promieniowania o bardzo wysokiej energii nie będą w ogóle istniały.

Właściwy opis masy molekuły to wartość utraty energii przez falę na określonym kierunku, który będzie kierunkiem zakrzywionym spiralnie.

Masa jest wielkością wektorową.
29-04-2020 20:49 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Szanowna moderacjo

Zgłosiłem ten wpis jako naruszenie regulaminu
Forum Racjonalista nie powinno sprzyjać publikowaniu antynaukowych bełkotów . W tym wpisie nie ma ANI JEDNEGO słowa naukowej prawdy


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
30-04-2020 00:52 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Szanowna moderacjo
>Zgłosiłem ten wpis jako naruszenie regulaminu
>Forum Racjonalista nie powinno sprzyjać publikowaniu antynaukowych bełkotów . W tym wpisie nie ma ANI JEDNEGO słowa naukowej prawdy

Masz jakąś wyraźną kontrtezę czy tylko narzekasz, że nie możesz pojąć teorii względności?

Ja też mam z tym poważne problemy ale coś udało mi się pojąć.

Udało mi się pojąć, że ruch i materia to dwie postaci energii, że energia w polu horyzontu jest kwantowa, w przestrzeni molekularna, w czasie falowa. Zrozumiałem, że wiązania molekulare opisują osie przestrzeni a działania falowe osie czasu. Domyśliłem się transformacji ruchu i materii i zrozumiałem, że przekształcenia energetyczne realizują się poprzez zakrzywienia osi czasu i przestrzeni, poprzez zerwania i kreacje wiązań molekularnych, poprzez załamania i nałożenia działań falowych.

Odkryłem także, że materia jest względna tak samo jak ruch i wystarczy poruszyć się z nową prędkością i znaleźć się w polu odmiennej masy, żeby doznać alternatywnych ruchu i materii, żeby znaleźć się w alternatywnym świecie.

Wielu rzeczy wciąż nie rozumiem ale niektóre stają się coraz jaśniejsze.

Skoro bełkoczę antynaukowo, przedstaw pozycję prawdziwej nauki i wyraź zrozumiałą dla wszystkich kontrtezę.

Jeżeli jej nie wyrazisz to będzie znaczyć, że jej nie masz, że skończyliście odkrywanie świata na pewnych pojęciach i z takimi wyjaśnieniami chcecie w spokoju egzystować.
Ale ja na to nie pozwalam.
Będę na swój sposób odkrywał świat dalej, nawet przy twoim wyraźnym sprzeciwie, będę swoimi obserwacjami się dzielił, nawet jeżeli nie chcesz o tym słyszeć. A Ty będziesz musiał nauczyć się mnie tolerować.
28-04-2020 17:39 
 Ocena 4 na 4
uxbridge (5980 punktów)
>Zamiast zagłębiać się w twoją ignorancje i ulegac twojej arogancji, wolę dowowodzic na swój sposób,
kluczowe jest stwierdzenie "na swój sposób"
>że masa nie jest wielkością skalarna lecz wektorową i że kierunek wektoru masy jest zakrzywiony spiralnie.
Owszem jest pod warunkiem, że tworzysz własne, niespójne i mętne definicje pojęć: wektor, skalar, masa, kierunek i zakrzywiony.
28-04-2020 19:15 
 Ocena-4 na 4
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Zamiast zagłębiać się w twoją ignorancje i ulegac twojej arogancji, wolę dowowodzic na swój sposób,
>kluczowe jest stwierdzenie "na swój sposób"
>>że masa nie jest wielkością skalarna lecz wektorową i że kierunek wektoru masy jest zakrzywiony spiralnie.
>Owszem jest pod warunkiem, że tworzysz własne, niespójne i mętne definicje pojęć: wektor, skalar, masa, kierunek i zakrzywiony.

Nie potraficie przyznać racji nawet tak oczywistej tezie jak tej, iż energia ma dwie postaci: 1. ruchu, 2. materii.

Nie potraficie przyznać, że wiązania molekularne istnieją w większej skali niż
na poziomie atomowym.

Czymże jest planeta Ziemia jeżeli nie związaną materią, tak samo związaną jak układ atomowy?

Nie potraficie przyznać, że 1 fala to kwant energii, tak samo jak 1 molekula.

Czymże jest wg Ciebie transformacja energii, chyba wierzysz w nią?

Nie pouczaj mnie!

Mozecie sie jeszcze trochę w swej arogancji poklepywać po ramieniach i przypominać sobie, że się że sobą zgadzacie ale oliwa i tak w końcu wypłynie.

Nie dasz rady w nieskończoność przestawiać fałszu jako prawdy, nawet jeżeli sam uwierzyles, że fałsz jest prawdziwy.
28-04-2020 20:53 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Nie potraficie przyznać racji nawet tak oczywistej tezie jak tej, iż energia ma dwie postaci: 1. ruchu, 2. materii.

Ależ oczywiście ! Energia ma postać ruchu po krzywej i materii w czasie odwrotnym

>Nie potraficie przyznać, że wiązania molekularne istnieją w większej skali niż
>na poziomie atomowym.

Oczywiście istnieją przecież molekuła to samochód

>Czymże jest planeta Ziemia jeżeli nie związaną materią, tak samo związaną jak układ atomowy?
Ziemia jest płaska, ale ma wiązania atomowe na poziomie materialnej energii zakrzywionej po prostej

>Nie potraficie przyznać, że 1 fala to kwant energii, tak samo jak 1 molekula.
Oczywiście, Fala to molekuła samochodu na Mlecznej drodze do najarania do nirvany

>Czymże jest wg Ciebie transformacja energii, chyba wierzysz w nią?
Transformacja energii jest zamianą zioła które jarasz w podatek od orgazmu, którego nie ma twoja żona

>Nie pouczaj mnie!
Gdzieżbym śmiał!!!!
Einsteinie naszych czasów!
Ba Zwiesteinie, a nawet Dreisteinie!!!

>Mozecie sie jeszcze trochę w swej arogancji poklepywać po ramieniach i przypominać sobie, że się że sobą zgadzacie ale oliwa i tak w końcu wypłynie.
Mea culpa
Zgadzałem się z Wenem i Jackiem... Mea maxima culpa

Tylko tak po cichutki czekam na uzasadnienie że bilardowe kule są prostopadłe...

Prostopadłość (def ciula) = kąt od 0 do 45854654654132135468 stopni radianów
Zaprzeczysz oczywistej prawdzie?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
29-04-2020 14:09 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Zamiast zagłębiać się w twoją ignorancje i ulegac twojej arogancji,
> wolę dowowodzic na swój sposób, że masa nie jest wielkością skalarna
> lecz wektorową i że kierunek wektoru masy jest zakrzywiony spiralnie.

Tak. Warto przy tym zauważyć, że twoja córka bez matury nawet na zwykłych lizakach zarabia tyle, że stać ją na podróże po trzech kontynentach, nawet na sponsoring tatusia zarabiającego w twardej walucie w jednej z europejskich metropolii.

Po co zatem zmieniac system, skoro jest w nim aż tak dobrze?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
29-04-2020 15:14 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>> Zamiast zagłębiać się w twoją ignorancje i ulegac twojej arogancji,
>> wolę dowowodzic na swój sposób, że masa nie jest wielkością skalarna
>> lecz wektorową i że kierunek wektoru masy jest zakrzywiony spiralnie.
>Tak. Warto przy tym zauważyć, że twoja córka bez matury nawet na zwykłych lizakach zarabia tyle, że stać ją na podróże po trzech kontynentach, nawet na sponsoring tatusia zarabiającego w twardej walucie w jednej z europejskich metropolii.
>Po co zatem zmieniac system, skoro jest w nim aż tak dobrze?

Kupiła 2 bilety w promocji za około 100 EUR.

To co wypisujesz, to kuriozum.
Przekraczasz wszytkie granice nie tylko kultury ale i racjonalizmu.
30-04-2020 08:32 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Kupiła 2 bilety w promocji za około 100 EUR.

Nie piszę tylko o tym, bo stać ją również na podróże po trzech kontynentach z lokalnym podróżowaniem, zwiedzaniem, wyżywieniem etc. A zarabia na nie na lizakach w tym parszywym kapitalizmie, który - jak argumentujesz - normalnych ludzi tylko oszukuje.
Dziewczyna bez matury


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
30-04-2020 08:40 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Kupiła 2 bilety w promocji za około 100 EUR.
>Nie piszę tylko o tym, bo stać ją również na podróże po trzech kontynentach z lokalnym podróżowaniem, zwiedzaniem, wyżywieniem etc. A zarabia na nie na lizakach w tym parszywym kapitalizmie, który - jak argumentujesz - normalnych ludzi tylko oszukuje.
>Dziewczyna bez matury

Chyba dorabia, bo jednak zasadniczo wciąż żyje ze środków otrzymywanych od rodziców.

Dla wielu współczesny kapitalizm jest rajem ale to raj zbudowany na garbie najemnych roboli.

Nie musi tak być i bez istotnej straty dla nikogo, z pominięciem zaspokojenia prymitywnych, egoistycznych i perwersyjnych pragnień władzy nad ludźmi.
04-05-2020 08:49 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Chyba dorabia, bo jednak zasadniczo wciąż żyje
> ze środków otrzymywanych od rodziców.

Chyba?
Tu napisałeś, że do Jordanni wyjechała całkowicie za swoje.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,808205#w809807

> Dla wielu współczesny kapitalizm jest rajem ale to raj
> zbudowany na garbie najemnych roboli.

Nie ma, jak idealizacja.
Nikt prócz ciebie nie twierdzi, że kapitalizm to raj.
Ciekawi mnie zresztą, czy do tych 'prawych, niewinnych a nawet szlachetnych' robotników (które to określenia przenikają między wierszami) zaliczasz siebie.

> Nie musi tak być i bez istotnej straty dla nikogo, z
> pominięciem zaspokojenia prymitywnych, egoistycznych i
> perwersyjnych pragnień władzy nad ludźmi.

I dlatego radziłem już kilka lat temu, żebyś odnalazł kilka windykowanych przez siebie osób i poprosił choćby o rozmowę, nie mówiąc o jakimś zadośuczynieniu za stosowane metody.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
04-05-2020 14:29 
 Ocena-4 na 4
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Chyba dorabia, bo jednak zasadniczo wciąż żyje
>> ze środków otrzymywanych od rodziców.
>Chyba?
>Tu napisałeś, że do Jordanni wyjechała całkowicie za swoje.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,808205#w809807
>> Dla wielu współczesny kapitalizm jest rajem ale to raj
>> zbudowany na garbie najemnych roboli.
>Nie ma, jak idealizacja.
>Nikt prócz ciebie nie twierdzi, że kapitalizm to raj.
>Ciekawi mnie zresztą, czy do tych 'prawych, niewinnych a nawet szlachetnych' robotników (które to określenia przenikają między wierszami) zaliczasz siebie.
>> Nie musi tak być i bez istotnej straty dla nikogo, z
>> pominięciem zaspokojenia prymitywnych, egoistycznych i
>> perwersyjnych pragnień władzy nad ludźmi.
>I dlatego radziłem już kilka lat temu, żebyś odnalazł kilka windykowanych przez siebie osób i poprosił choćby o rozmowę, nie mówiąc o jakimś zadośuczynieniu za stosowane metody.

Czy pomyślałeś kiedyś, że nosnikiem promieniowania w próżni kosmicznej mogą być globalne oddziaływania grawitacyjne ciał niebieskich?

Czy wiesz jakie byłoby tego znaczenie?

Globalne wiązania grawitacyjne są kosmicznym eterem a tzw. promieniowanie elektromagnetyczne ma bardzo dużo wspólnego z falami grawitacyjnymi.

Wyobrażasz sobie?
04-05-2020 16:04 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Wyobrażasz sobie?

Cytat:
"Jeśli zaczniesz teraz truć, ja nad tym boleję.
Rozpal w sobie wielką huć!!
Nie flaki z olejem.."

F. Perls

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
29-04-2020 16:37 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>Zamiast zagłębiać się w twoją ignorancje i ulegac twojej arogancji, wolę dowowodzic na swój sposób, że masa nie jest wielkością skalarna lecz wektorową i że kierunek wektoru masy jest zakrzywiony spiralnie.
WSKAŻ W KTÓRYM MIEJSCU SĄ TE TWOJE DOWODY! BO NA RAZIE ROBISZ BARDZO PODŁE WRAŻENIE.
Wg. słownika wyrazów obcych:
Ignorancja-brak wiedzy, nieuctwo
Definicja-dokładne zwięzłe określenie pojęcia
Ignotum per ignotum-tłumaczenie nieznanego za pomocą wyrażenia nieznanego, które również nie jest znane odbiorcy dla którego definicja jest przeznaczona.
Twoje definicje to ignotum per ignotum
Arogancja-zarozumiałość w połączeniu z lekceważeniem, bezczelnością
Kabotyn-1. Lichy aktor, komediant 2. Osoba zakłamana.

CO TO ZNACZY DOWODZENIE NA SWÓJ SPOSÓB? To jest właśnie ignotum per ignotum okraszone arogancją. Przy takich definicjach własnej produkcji pomijając egzotyczne słowotwórstwo swoich pomysłów i brakiem uzasadnień zasługujesz na nazwanie Ciebie ignorantem, z cechami kabotyna.
Na jakiej podstawie spodziewasz się wyróżniających pochwał?
Wektor-wielkość określona przez podanie liczby, kierunku i zwrotu
Jak przypiszesz te cechy masie, żeby można było ją określić wektorem?
Cytat:
.....masa nie jest wielkością skalarna lecz wektorową i że kierunek wektoru masy jest zakrzywiony spiralnie.

Co to jest wektor zakręcony spiralnie? Czy on odpowiada definicyjnemu określeniu/mającego cechy, wektora?
Czy wobec tego inne skalary jak praca, energia, temperatura, ciśnienie, czas, przestrzeń, moc, masa, długość, są określeniami które można przedstawić w postaci wektora? Kto tu bryluje chamstwem w stosunku do nauki?
Jak sobie wyobrażasz osie (l. mnoga więc jest ich dużo) czasoprzestrzeni?
Jak sobie wyobrażasz oś czasu?
Jak sobie wyobrażasz równoległość czy prostopadłość bez określenia w stosunku do czego w warunkach przestrzeni bez żadnych sił grawitacji (rozważanie teoretyczne)?

>Kiedys to się wreszcie zmieni

Zmieni się na pewno wtedy, gdy Moderator się Ciebie pozbędzie przepędzając z działu Nauka i wypali Tobie idiotyzmy na temat fizyki siarką i gorącym żelazem. Twoje miejsce jest w bazgrołach, a czasem w oślej ławce. Po prostu zniknie przyczyna obrażająca naukę przez bajanie dyletanckie bez żadnego związku z rzeczywistością. Szmacisz to forum od samego początku jak się tu wdarłeś. A banowany już byłeś ileś tam razy nie za okulary, które nosisz, nie podobające się Moderatorowi, ale za p..lenie nonsensowne zarówno i zwłaszcza o fizyce jak i ekonomii. W niczym nie można Ciebie czytać z zainteresowaniem.

>Chamstwo nie może królowac przez wieczność.

No widzisz. Reakcja na twoje dyletanctwo jest widziana przez Ciebie jako chamstwo.
Kto tu po chamsku narzuca swoje nieuctwo? Wenancjusz? Szarley? Jacek Głodzik? Uxbridge? Kulmin? Salek? J23? Fizyk(on nawet się nie odzywa powalony twoimi wariackimi mrzonkami)? paweł wr? Jesteś jednak kabotynem. No to wszyscy wymienieni są chamami? A Ty taki dobry goguś? Bydlak!


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
30-04-2020 00:07 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Jak sobie wyobrażasz osie (l. mnoga więc jest ich dużo) czasoprzestrzeni?
>Jak sobie wyobrażasz oś czasu?
>Jak sobie wyobrażasz równoległość czy prostopadłość bez określenia w stosunku do czego w warunkach przestrzeni bez żadnych sił grawitacji (rozważanie teoretyczne)?

Chmura gazu nie ma waszej skalarnej bezwładności, jeżeli jej dodatkowo nie zwiążecie dokładając do układu energię wiązania, która układ zmienia.

Oś przestrzeni wyobrażam sobie jako linię wiązania, jako strunę.
Oś czasu wyobrażam sobie jako drogę fali, jako postępujące zniekształcenie przechodzące po strunie.

Fala zniekształca molekułę.

Kierunki wiązania molekuły i działania fali są względem siebie prostopadłe i zakrzywione.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Chmura gazu (..) Oś czasu (..) fala (..) Kierunki wiązania (..) prostopadłe i zakrzywione.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,814902#w815629

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
28-04-2020 00:10 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Atom, samochód osobowy i planeta Ziemia to są molekuly.
>Formuła chemiczna samochodu to Ham2ciul8debil2Knopke

Formula samochodu to jego architektoniczny projekt.
Zlozona formula, bo i złożona molekula.

Molekula - glakatyka Droga Mleczna
pl.m.wikipedia.org/wiki/Droga_Mleczna
jest złożona jeszcze bardziej od samochodu i jej formula będzie zapewne bardziej złożona od projektu samochodu, mimo to Droga Mleczna to także molekula, ktora ma swoje wiązanie molekularne stanowiące osie przestrzeni.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
www.racjonalista.pl/forum.php/s,814902#w815629

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
29-04-2020 20:55 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Nie masz pojęcia co to jest molekularne wiązanie
>>Nie!
>>To Wy nie macie pojęcia czym jest molekula.

Wg. słownika wyrazów obcych:
Molekuła- cząsteczka. Od tej nazwy pochodzi:
Molekularny-cząsteczkowy, drobinowy a także
Mol-gram drobina, ilość gramów zw. chemicznego
Wg. słownika języka polskiego:
Molekuła-najmniejsza część związku chemicznego lub pierwiastka. Drobina.

Więc qwa gdzie Galaktyka może być molekułą? Gdzie Ziemia to molekuła? Twoje ciało fizyczne to molekuła? Jaki kierunek Ty wyznaczasz jako molekuła? NO PASTUCH KRÓW (już takich nie ma) MA WIĘCEJ WIEDZY JAK TY! WIDZISZ TO?
Z jakim idiotą się rozmawia? Określ sam poziom swego idiotyzmu. Ja nie potrafię bo wychodzisz poza ramy przyzwoitego idiotyzmu.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
30-04-2020 00:24 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Molekuła- cząsteczka.

Powinno być cząstka albo część.

>Molekularny-cząsteczkowy

Powinno być cząstkowy albo częściowy.

Molekuła to określona, skończona, policzalna część.

Molekułą jest zarówno atom jak planeta i galaktyka.

Falą jest zarówno foton wyemitowany przez atom ale także huragan Katrina i czarna dziura koncentrująca Drogę Mleczną.

Jedna molekuła to kwant energii.
Jedna fala to kwant energii.

Ruch i materia w polu horyzontu są kwantowe.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>kwant energii.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,814902#w815629

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>kwant energii.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,814902#w815629

Zaproponowałem koncepcję, wg której fala to zniekształcenie molekuly.

Ruch to zakrzywienie materii.

Co Ty na to?
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Co Ty na to?

www.racjonalista.pl/forum.php/s,814902#w815629


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>kwant energii.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,814902#w815629

Tu jeszcze znalazłem kilka przykladow molekularnych rozpadów falotworczych.

youtu.be/c6eDiv-NS5w

Czy wiesz, że załamanie morskiej fali prowadzące do rozpadu czasteczkowego wody jest tym samym procesem, który inicjuje wybuch atomowy?

Gdyby wzbudzić odpowiednie fale na wodzie, następnie doprowadzić jedną fale do załamania, co zainicjowałoby proces załamania pozostałych fal, można byłby wywołać wybuch wody.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
www.racjonalista.pl/forum.php/s,814902#w815629

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
28-04-2020 17:12 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>>>>Szarley pyta o możliwe układy wiązań molekularnych
>>>>>Zupełnie nie o to pytam
>>A ja jednak potrafię wyobrazic sobie ujald materii, który
>>zatrzyma strumień wody - tama/zawór
>>podzieli strumień wody - prysznic
>>spowolni strumień wody - turbina
>>przyspieszy strumień wody - pompa
>>i jeszcze wiele innych.
>>I potrafię nawet zauważyć, że każde z tych działań wpłynie inaczej na wiązania molekuralne, molekul tworzących te układu.
>Znów mnie rozbawiłeś narcystycznym uwielbieniem swojego nieuctwa
>Żadne z tych zjawisk nie wpłynie na molekularne wiązania O-H w wodzie
>Dla twojej wiadomości: O to tlen, H to wodór i wiązanie między tlenem i wodorem jest takie samo w prysznicu i zaworze
>Nie masz pojęcia co to jest molekularne wiązanie, ale wyjaśniłeś już skąd się wziął Wielki wybuch i napisałeś jak w domu zrobić atomową bombę
>Cieszę się, że tyle czasu poświęcasz na forum, przynajmniej dzieci nie widzą kretyna.

On przede wszystkim nie wie co oznacza słowo "molekuła". Może by tak poszukał jakiegoś znajomego Polaka w tych Niemczech, który pamięta język polski bo uczciwie chodził do szkoły? Czasem konsultacje wyprowadzają na prostsze myślenie. Bo samemu to on raczej nie ma dopingu by zajrzeć nawet na Wiki, lub do internetowego słownika języka polskiego. No co za beton, z łbem z pustaka.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
27-04-2020 18:52 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Kompletny nonsens.

Tu znalazlem Ci piękny opis transformacji ruchu i materii, transformacji działań falowych i wiązań molekularnych.
pl.m.wikipedia.org/wiki/Katana

Przeczytaj sobie proces wytwarzania, żebyś choć trochę zrozumiał jak ruch (fale) przekształca się w materię (molekuly).

Skutkiem opromieniowania materii, utraty energii ruchu, rozpadu falowego następuje kreacja nowych wiązań molekularnych, synteza molekul, następuje kreacja materii o wyższej energii.
chillyshotorbitus (729 punktów)
.
Nie istnieje w swiecie realnym byt nazywany przez szarlatanow i bezmyslne maciglowy-kopiarki wszelakiej masci.. "struktura czasoprzestrzeni" ("wymysl z d..y wyciagniety", efekt wypranych mozgow poprzez przyjecie "just like that" nieempirycznego dogmatu i odrzucenie klasycznej oswieceniowej metodologii dowodzenia), tak samo jak fizycznie nie istnieja dziwadla typu "czaso-predkosc", czy "przestrzenio-temperatura".

(braki w rozumieniu "autorytetow i geniuszy" na poziomie gimbazy)

Czas odnosi sie do tempa uplywu (a nie odcinka dlugosci przestrzeni przebytego ze stala predkoscia), ktore przyspieszone jest dla mikro a spowolnione dla makroskali.

Przestrzeni wlasciwocia jest ekspansja/kontrakcja powierzchni/pola/odleglosci, dlatego nijak czynniki te tozsame ani powiazane nie sa ,poniewaz opisuja dwa zasadniczo rozne zjawiska.
.
25-04-2020 01:12 
 Ocena-1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>"struktura czasoprzestrzeni"

kierunek działania falowego wyznacza oś czasu
kierunek wiązania molekularnego wyznacza oś przestrzeni

transformacja między tymi kierunkami jest transformacją ruchu i materii
dlatego też często mówiłem o przekształceniu czasu i przestrzeni

gdy dochodzi do syntezy falowej tam dochodzi do rozpadu molekularnego
gdzie dochodzi do syntezy molekularnej wtedy dochodzi do rozpadu falowego

nie wiem jeszcze jak dokładnie ta transformacja przebiega, wciąż nad tym pracuję ale wiem, że syntezie odpowiada matematyczny iloczyn a rozpadowi matematyczna suma.

Wiem też, że przekształcenie osi czasu i przestrzeni dzieje się na poziomie ich zakrzywienia.

Generalnie opis tej transformacji będzie znaczył czym jest fizyczna zmiana.
pawel_wr (4297 punktów)

>W moich wypowiedziach wielokrotnie poruszałem już kwestię kierunków określanych przez dwie postaci
>energii: ruch i materię, osi czasoprzestrzeni wyznaczanych przez działania falowe i wiązania
>molekularne.

Piramidalny idiotyzm. Czy Ty płodzisz swoje intelektualne enkabulacje w stanie upojenia alkoholowego( narkotycznego) ?

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
25-04-2020 20:20 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>W moich wypowiedziach wielokrotnie poruszałem już kwestię kierunków określanych przez dwie postaci
>>energii: ruch i materię, osi czasoprzestrzeni wyznaczanych przez działania falowe i wiązania
>>molekularne.
>Piramidalny idiotyzm. Czy Ty płodzisz swoje intelektualne enkabulacje w stanie upojenia alkoholowego( narkotycznego) ?

Tak, on jest bardzo płodny, co widać i czytać o ilości dzieci jakie przywołał na ten świat, bez żadnego poczucia odpowiedzialności za swoje czyny. On tylko tworzy teoretycznie co polega na tym, że teoretycznie płodzi i dzieci i myśli swoje nie biorąc czynnego udziału, oprócz robienia dzieci, co jest tylko cechą bezmyślnego wędrownego dziecioroba.
To nie jest jego jedyny piramidalny stek dureństw. Raczej unikaj jego wypowiedzi na temat fizyki. Także samo jego wizji ekonomii. Będzie gorzej za feudalizmu. Dramat!


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
26-04-2020 00:43 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Tak, on jest bardzo płodny

A czy wg Ciebie kształt molekuły wyznacza kierunek?
Dla przykładu niech taką molekułą będzie ciągły światłowód.
Jak sądzisz?
I czy można taki kierunek określić osią przestrzeni?
25-04-2020 23:56 
 Ocena 3 na 3
salek (4701 punktów)
>Piramidalny idiotyzm. Czy Ty płodzisz swoje intelektualne enkabulacje w stanie upojenia alkoholowego( narkotycznego) ?
On? Bardzo wątpię, by podpierał się jakimiś wspomagaczami. W końcu po nich się czasem trzeźwieje. Wyobraź sobie, że napłodziłeś takich bredni i jakimś przypadkiem na trzeźwo udało Ci się do tego zajrzeć.. ktoś normalny nie wyszedłby z traumy chyba do końca życia.
26-04-2020 00:28 
 Ocena-1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>W moich wypowiedziach wielokrotnie poruszałem już kwestię kierunków określanych przez dwie postaci
>>energii: ruch i materię, osi czasoprzestrzeni wyznaczanych przez działania falowe i wiązania
>>molekularne.
>Piramidalny idiotyzm. Czy Ty płodzisz swoje intelektualne enkabulacje w stanie upojenia alkoholowego( narkotycznego) ?

Jak stwierdzasz występowanie czasu i przestrzeni?

Ja stwierdzam kierunek wiązania molekularnego na podstawie kształtu molekuły, a kierunek działania falowego na podstawie drogi fali.

Zaprzecz, że molekuła ma kształt albo, że fala wyznacza drogę.
05-05-2020 22:14 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>W moich wypowiedziach wielokrotnie poruszałem już kwestię kierunków określanych przez dwie postaci
>>energii: ruch i materię,....

Materia i ruch to energia kinetyczna. Gdzie masz drugą postać? Gdzie ulokujesz energię potencjalną i z czego ona wynika? Gdzie ulokujesz energię cieplną?

>....osi czasoprzestrzeni wyznaczanych przez działania falowe

No do cholery! Wyjaśnij w końcu, co do cholery ma oznaczać "działanie falowe"....
Co rozumiesz przez określenie "oś czasoprzestrzeni"? "Oś" pojęcie kojarzone zawsze z obrotem. Czego? Czasoprzestrzeni? Jak udowodnisz/przekonasz, że czasoprzestrzeń
się obraca skoro ona obracając się wg. Twojego oświadczenia stanowczego obraca się razem z Tobą? Czujesz ten temat? Jak wewnątrz nadymanego balonu, można to stwierdzić/pomierzyć? Dwoma budzikami przyklejonymi plastrem do podłogi udowadniałeś dylatację czasu, to czym udowodnisz obroty czasoprzestrzeni? Siłą odśrodkową co by tłumaczyło rozszerzanie się Wszechświata?

>.... i wiązania molekularne.

Jeśli przypisujemy wiązania molekularne siłom międzycząsteczkowym/atomowym, to powiedz coś o tym a nie twierdź. No bo w końcu wyjaśnisz pojęcia, które łączysz: kwant-postaci energii-osie czasoprzestrzeni-ruch falowy-molekuły, to nie wiesz o czym piszesz i nie masz uprawnień by zdecydowanie stwierdzać. Bo: nie udowodniłeś iż tak jest, nie przeprowadziłeś doświadczeń, wyników swoich doświadczeń i obserwacji, skoro takie rewelacyjne, nie publikujesz nigdzie, tylko na "Racjonaliście". Jakże się niewdzięcznie obnażasz, że wiesz, iż nic nie wiesz, a każda Twoja wypowiedź to klasyczny bełkot tego co chce się wcisnąć na siłę w towarzystwo już trochę uczone fizyki, wykładanej im w sposób trudny do podważenia, by przeczyła logice. Ty raczej uprawiasz harce, polegające na technice: tytuł wątku inny jak mnóstwo oderwanych od ciągu nietematycznych wypowiedzi, by w końcu się publicznie poskarżyć, iż rozmawia z chamstwem. Brzydko. Jesteś wstrętny i obrzydliwy. Sam przecież prowokujesz, dając przykłady wyjaśnień dosłownie nie z tej ziemi. W jednym zdaniu potrafisz naruszać trzy różne tematy warte osobnego wątku. Ty to nieudolnie próbujesz łączyć tworząc bigos pomysłu Hamerlik-oderwana ręka. To co prezentujesz to jest zwykły jazgot i bełkot. Dlaczego nie słuchasz rad starszych, uczonych w fizyce lepiej jak Ty, bardziej oswojonych z techniką, i jej wdrażaniem praktycznym, dlaczego skoro tą fizykę zostawiłeś w szkole ewentualnie średniej, a której jak sam przyznałeś nie rozumiałeś? To co robisz jest zwykłym robieniem kurzu w dziale Nauka/a przynajmniej niezwykłego zamętu.. Tak. Bo się nie znasz a stwierdzasz z przekonaniem, którego źródła nie podajesz!! Mało że brzydko ale i nędznie.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
08-05-2020 01:44 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Materia i ruch to energia kinetyczna.

NIE!
MATERIA to energia potencjalna.
RUCH to energia kinetyczna.
Materia i ruch to dwie postaci energii.

>Gdzie masz drugą postać? Gdzie ulokujesz energię potencjalną i z czego ona wynika?

Energia potencjalna to energia każdego wiązania tzw. materia.

>Gdzie ulokujesz energię cieplną?

Ciepło to ruch. To energia kinetyczna. Podobnie jak ciśnienie.

Gęstość to energia potencjalna i sprężystość także.

>stwierdzasz z przekonaniem, którego źródła nie podajesz!!

Źródłem jest mój umysł.
Żaden cudzy.
08-05-2020 07:14 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Materia i ruch to energia kinetyczna.
>NIE!
>MATERIA to energia potencjalna.

NIE! Materia nie jest energią!

>RUCH to energia kinetyczna.

NIE! Ruch to nie jest postać energii!

>Materia i ruch to dwie postaci energii.

Poszukaj sobie w słowniku co określamy pojęciem energii!

>>Gdzie masz drugą postać? Gdzie ulokujesz energię potencjalną i z czego ona wynika?

>Energia potencjalna to energia każdego wiązania tzw. materia.

Od kiedy panuje takie prawo? Przypomnij, bo ja nie pamiętam.

>>Gdzie ulokujesz energię cieplną?

>Ciepło to ruch. To energia kinetyczna. Podobnie jak ciśnienie.

Czy dziś rano wstając po libacji wczorajszej nie upadłeś nieszczęśliwie na swój pustak?

>Gęstość to energia potencjalna i sprężystość także.

UPADŁEŚ! TO WIDAĆ! WŁOŻ TEGO TWOJEGO PUSTAKA DO ZIMNEJ WODY W MISCE.

>>stwierdzasz z przekonaniem, którego źródła nie podajesz!!
>Źródłem jest mój umysł.
>Żaden cudzy.

TEN PUSTAK NAZYWASZ ROZUMEM? DLACZEGO JAK CZUJESZ, ŻE MASZ RACJĘ TEGO NIGDZIE INDZIEJ NIE OPUBLIKUJESZ TYLKO NA "RACJONALIŚCIE"? EKSHIBICJONISTĄ JESTEŚ GDY TAK BEZWSTYDNIE OBNAŻASZ SWÓJ STAN UMYSŁOWOŚCI. NIE CZUJESZ ŻADNEJ ŻENADY? DO CIEBIE NIC NIE DOCIERA? TWÓJ UMYSŁ TO JAK STAN MOJEJ LODÓWKI. OTWIERAM JĄ A TAM "TELE-ECHO".

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Na tym filmie:
youtu.be/UyXxGK-hwh4?t=539
możemy zobaczyć, że fala to postępujące zniekształcenie wiązania. Można dostrzec również syntezy i rozpady falowe.

Chciałbym zadać pytanie.

Czy istnieje jakikolwiek ruch inny niż postępujące zniekształcenie wiązania?
Czy istnieje ruch niefalowy?

Przyjęło się sądzić, że ruch postępowy jest niefalowy ale ruch orbitalny temu przeczy.
Przyjęło się sądzić, że promieniowanie elektromagnetyczne rozchodzi się bez ośrodka, tzn. bez żadnego wiązania a jednak rozchodzi się w przestrzeni, w której ciała niebieskie związane są oddziaływaniami grawitacyjnymi.

Czy fala to zniekształcenie molekuły?
Czy ruch to zakrzywienie materii?
07-05-2020 18:50 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Na tym filmie:
>youtu.be/UyXxGK-hwh4?t=539
>możemy zobaczyć, że fala to postępujące zniekształcenie wiązania. Można dostrzec również syntezy i rozpady falowe.

W którym miejscu? Ale pierwej wyjaśnij co rozumiesz przez "rozpad falowy" i synteza falowa, a potem wyjaśnij jak można "zauważyć/zobaczyć"? Zauważyć syntezę fali i równoczesny jej rozpad.>
Synteza-
1. łączenie różnych elementów w całość;
2. wynik połączenia różnych elementów w całość; suma;
3. łączenie się substancji prostych w złożone.
Rozpad-
1. proces lub skutek rozpadania się, dzielenia się na mniejsze części, utrata spójności;
2. gnicie lub rozkładanie się substancji organicznych wskutek działania bakterii; rozkład
Czy to jest to w Twoim mózgu?

>Chciałbym zadać pytanie.
>Czy istnieje jakikolwiek ruch inny niż postępujące zniekształcenie wiązania?
>Czy istnieje ruch niefalowy?

Tak. Ruch po linii prostej.
Bez żadnej fali z zewnątrz.

>Przyjęło się sądzić, że ruch postępowy jest niefalowy ale ruch orbitalny temu przeczy.

Przyjmij w końcu do Twego genialnego umysłu, że ruch postępowy nie jest ruchem falowym, cokolwiek masz w swoim wyobrażeniu pojęciowym. A co to znaczy ruch orbitalny? Tam musisz uwzględnić siły grawitacji, a to już osobny temat, tumanie. Ruch orbitalny nie jest ruchem falowym. No bo q.wa jak? Jeśli uważasz, że tak, to to udowodnij matematycznie! Ruch falowy można opisać matematycznie. Ruch po orbicie także. Nie ma więc problemu by te wa ruchy połączyć zrozumiale w celu udowodnienia Twojej tezy.

>Przyjęło się sądzić, że promieniowanie elektromagnetyczne rozchodzi się bez ośrodka,

Nie ma żadnego promieniowania, bez swego (o)środka! Skąd wytrzasnąłeś to "przyjęcie"? Przez kogo? Gdzie to wyczytałeś? Na drzwiach kibla publicznego?
Samo określenie "ośrodek" przyjąłem więc jako źródło powstania.Wg. SJP:
1. środek, centralny punkt czegoś, np. ośrodek nerwowy, ośrodek trzęsienia ziemi; centrum;
2. charakterystyczne miejsce, środowisko, w którym dzieje się coś znaczącego, wokół którego coś się skupia, np. ośrodek przemysłowy, gospodarczy; centrum;
3. instytucja zajmująca się kompleksową działalnością w określonej dziedzinie i na określonym terenie, np. ośrodek hodowlany, rolny
Nie ma żadnego promieniowania bez ośrodka jakie to promieniowanie tworzy.

...tzn. bez żadnego wiązania...

Jakiego wiązania? Co za związek ma wiązanie czegoś i z czym? Co to oznacza te wiązania?

>...a jednak rozchodzi się w przestrzeni, w której ciała niebieskie związane są oddziaływaniami grawitacyjnymi.

Wykazałeś to? Gdzie i kiedy, pokaż to. Nie? To nie pie. dol.

>Czy fala to zniekształcenie molekuły?

Nie i nie masz pojęcia co to jest ruch falowy skoro tak twierdzisz. Nawet nie wiesz co to molekuła!

>Czy ruch to zakrzywienie materii?

Kuriozum! Ruch to pojęcie określające:
1. przemieszczanie się jakiegoś obiektu lub istoty w fizyce przemieszczanie się wzajemne lub wg. przyjętego układu odniesienia umownie jako nieruchomego.
2. trening wykonywany w celu nabycia większej sprawności fizycznej;
3. organizacja zawiązana w jakimś celu lub zespół czynności, działań podejmowanych w jakimś celu przez niezrzeszoną grupę osób
Zakrzywienie- pojęcie wieloznaczne w zależności od kontekstu zdaniowego. Ogólnie to opis ruchu toru poruszającego się ciała, na które to działają siły powodujące, że lecące dotąd ciało swobodnie, ulega tym siłom zewnętrznym i przestaje lecieć po przewidywanie wyliczeniami, torze przewidywalnym.
Materia-
1. wszystkie obiekty fizyczne wytwarzające pola grawitacyjne i podlegające tym polom
2. filoz. w metafizyce: rodzaj bytu jedynie istniejącego lub jednego z istniejących
Jak więc widzisz połączenie tych pojęć? Tu już przechodzisz samego siebie w głupocie. Jak materię można zakrzywić? Co Ty plączesz niezbyt uroczo pojęcia definicyjne i semsntyczne!

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Wracam po raz chyba setny do tego opisu

>Czas połowicznego rozpadu charakteryzuje dany izotop promieniotwórczy niezależnie od czynników zewnętrznych (temperatura, ciśnienie, postać chemiczna, stan skupienia) i jest pojęciem stosowanym dla każdego rodzaju rozpadu promieniotwórczego.
pl.wikiped(*)Czas_połowicznego_rozpadu

I daję sobie rękę obciąć, że ten opis jest fałszywy.

To nie jest prawda.
Najbanalniejszym dowodem na to jest choćby fakt, że reakcję łańcuchowego rozpadu atomowego wywołuje się wzrostem ciśnienia.

Wiem, że rozpad molekularny następuje skutkiem załamania fali molekuły.
Wzrost naprężenia wiązania molekularnego prowadzi do skrócenia fali, a skrócona fala ulega łatwiej załamaniu.

Miałbym pewien pomysł na eksperyment.
Wywołujemy fale w szczelnym akwarium, wypełnionym wodą i powietrzem. Badamy długość i częstotliwość fali. Następnie zmniejszamy w akwarium ciśnienie powietrza.

Fale wody powinny skrócić się i ich częstotliwość zwiększyć.
Jeżeli zmniejszymy ciśnienie w odpowiednim stopniu fale zaczną ulegać ugięciu, aż wreszcie dojdzie do załamania fali. Załamanie jednej fali w reakcji łańcuchowej powinno prowadzić do załamania pozostałych fal i w efekcie do rozpadu cząsteczkowego wody, do wybuchu wody.

Woda, która początkowo w częściowo wypełnionym wodą, częściowo pod pewny ciśnieniem powietrzem akwarium, będzie łączą molekułą. W trakcie zmniejszania ciśnienia powietrza, dojdzie do rozpadu molekularnego wody. Skutkiem załamania się fal wiązanie zostanie zerwane i molekuła ulegnie podziałowi. Towarzyszyć temu będzie fala uderzeniowa.
07-05-2020 20:23 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Wracam po raz chyba setny do tego opisu
>>Czas połowicznego rozpadu charakteryzuje dany izotop promieniotwórczy niezależnie od czynników zewnętrznych (temperatura, ciśnienie, postać chemiczna, stan skupienia) i jest pojęciem stosowanym dla każdego rodzaju rozpadu promieniotwórczego.
>pl.wikiped(*)Czas_połowicznego_rozpadu
>I daję sobie rękę obciąć, że ten opis jest fałszywy.

Po co? Już raz się zaprezentowałeś z jedną oderwaną ręką. To chcesz pochlastać sobie drugą? To czym będziesz się podcierał po wypróżnieniu? Nogą? A umiesz?

>To nie jest prawda.

Po prostu udowodnij, że to nieprawda. Matematyka, materiały, publikacje.

>Najbanalniejszym dowodem na to jest choćby fakt, że reakcję łańcuchowego rozpadu atomowego wywołuje się wzrostem ciśnienia.

No widzisz, Znów żądam udowodnienia. Skąd nagle weźmiesz to ciśnienie i ciśnienie czego na co?

>Wiem, że rozpad molekularny następuje skutkiem załamania fali molekuły.

Nic więcej jak brednia. Udowodnij to.

>Wzrost naprężenia wiązania molekularnego prowadzi do skrócenia fali, a skrócona fala ulega łatwiej załamaniu.

Udowodnij to bo już bredzisz puszczając bąki.

>Miałbym pewien pomysł na eksperyment.

Dziękuję ale zrób sobie przede wszystkim sam ten eksperyment. Eksperymentodawca się znalazł.

>Wywołujemy fale w szczelnym akwarium, wypełnionym wodą i powietrzem. Badamy długość i częstotliwość fali. Następnie zmniejszamy w akwarium ciśnienie powietrza.

No i co?

>Fale wody powinny skrócić się i ich częstotliwość zwiększyć.

Sprawdziłeś to sam czy nadal bredzisz?

>Jeżeli zmniejszymy ciśnienie w odpowiednim stopniu fale zaczną ulegać ugięciu, aż wreszcie dojdzie do załamania fali.

Na czym to załamanie fali ma polegać?

>Załamanie jednej fali w reakcji łańcuchowej powinno prowadzić do załamania pozostałych fal i w efekcie do rozpadu cząsteczkowego wody, do wybuchu wody.

Czyli nowy rodzaj broni masowego rażenia. Niestety musisz i to niezwłocznie to udowodnić rachunkiem, albo filmikiem z Twojego doświadczenia. Inaczej będę Ciebie nazywał debilem. Odwołam to jeśli to wszystko co piszesz w tym wątku U D O W O D N I S Z!

>Woda, która początkowo w częściowo wypełnionym wodą, częściowo pod pewny ciśnieniem powietrzem akwarium, będzie łączą molekułą.

Czy zdajesz sobie sprawę, że bajdurzysz brednie?

>W trakcie zmniejszania ciśnienia powietrza, dojdzie do rozpadu molekularnego wody.

>Skutkiem załamania się fal wiązanie zostanie zerwane i molekuła ulegnie podziałowi. Towarzyszyć temu będzie fala uderzeniowa.

Czyli nowa broń masowego rażenia.

Ble ble rypcium pipcium hip hop a co a co a nic a nic bo co bo co no nic Bo tak sobie wymyśliłem. Walić takich co nie wierzą. A bo co? Bo są winni! A ja wiem lepiej jak nieudaczne potworki "dziadostwa", bo uczono mnie, we... właśnie gdzie? Nie wiem, bo jestem narajany, bo to prawo się narajać, by być sobą. W stodole w Lądku Zdroju, obsługi konia pociągowego oczywiście?
Dedykuję tą tzw. rapową "piosenkę" bez sensu Tobie, bo chyba ją tylko Ty zrozumiesz.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Kapiąc się wydumałem jeszcze do czego sprowadzają się związki:
natężenia i napięcia
naprężenia i sprężystości
objętości i temperatury
gęstości i ciśnienia

to wszytko sprowadza się do związku

masy molekuly i prędkości fali

Dlatego mam od razu pomysl na badanie prędkości fali w akwarium o dwóch stopniach głębokości.

Obstawiam, że w głębszej części fala będzie rozchodzić się wolniej a w płytszej szybciej. W płytszej też skróci się jej długość

Wiem też kiedy fala ulegnie zakrzywieniu, kiedy jej amplituda przekroczy długość od linii tafli do linii dna a następnie załamaniu.

Stąd też od razu wniosek o rozpadzie molekularnym. Molekula ulega rozpadowi, kiedy amplituda jej fali przekroczy średnicę molekuly.
08-05-2020 06:07 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Kapiąc się wydumałem jeszcze do czego sprowadzają się związki:
>natężenia i napięcia
>naprężenia i sprężystości
>objętości i temperatury
>gęstości i ciśnienia
>to wszytko sprowadza się do związku
>masy molekuly i prędkości fali

To wszystko, by tak stwierdzić, wymaga rzeczowego i spokojnego dowodu w oparciu o rachunek, w oparciu o przeprowadzone doświadczenia i co najważniejsze logiczne myślenie.

>Dlatego mam od razu pomysl na badanie prędkości fali w akwarium o dwóch stopniach głębokości.

Co to znaczy dwa stopnie głębokości i czy takie akwaria są w sprzedaży?

>Obstawiam, że w głębszej części fala będzie rozchodzić się wolniej a w płytszej szybciej. W płytszej też skróci się jej długość

Poczytaj jak powstaje tsunami. Materiałów masz jak to się mówi "od metra".

>Wiem też kiedy fala ulegnie zakrzywieniu

Co to jest "zakrzywienie fali"? Nadal nie wyjaśniłeś.

>...kiedy jej amplituda przekroczy długość od linii tafli do linii dna a następnie załamaniu.

Tego już nie rozumiem. Wynika stąd, że jestem większy baran jak Ty? Ty piszesz w języku polskim tak jak ja w niemieckim.

>Stąd też od razu wniosek o rozpadzie molekularnym. Molekula ulega rozpadowi, kiedy amplituda jej fali przekroczy średnicę molekuly.

To twierdzenie wymaga sensownego dowodu. Bo nie mogę przyjąć, że człowiek mający proste nogi, nagle ma krzywe gdy kuca by się w krzakach wypróżnić. Nogi nagle nie robią się z prostych w krzywe. Bo "przyjęto" (Twoje określenie) do powszwchnego użytku powiedzenie; "Jo, jo mosz. Krzywe nogi jak srosz."


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Kapiąc się wydumałem jeszcze do czego sprowadzają się związki:
>>natężenia i napięcia
>>naprężenia i sprężystości
>>objętości i temperatury
>>gęstości i ciśnienia
>>to wszytko sprowadza się do związku
>>masy molekuly i prędkości fali
>To wszystko, by tak stwierdzić, wymaga rzeczowego i spokojnego dowodu w oparciu o rachunek, w oparciu o przeprowadzone doświadczenia i co najważniejsze logiczne myślenie.

Wracając do moich twierdzeń.

Temperatura, ciśnienie, napięcie, naprężenie, promieniowanie, częstotliwość, prędkość te wielkości fizyczne są różnymi postaciami RUCHU. Różnice między nimi wynikają z różnego kształtu fal.

Objętość, gęstość, natężenie, sprężystość, magnetyzm, grawitacja, masa te wielkości fizyczne są różnymi postaciami MATERII. Różnice między nimi wynikają z różnego kształtu molekuły.

To właśnie kształty fal i molekuł określają osie czasoprzestrzeni.

Mam pomysł jak tego twierdzenia dowodzić.

W transformacjach matematycznych wyrażając zamiennie wielkości fizyczne jednej grupy / postaci energii np. ruchu, powinniśmy uzyskać zawsze wynik wymierny.

W transformacjach matematycznych wyrażając zamiennie wielkości fizyczne dwóch grup / postaci energii ruchu i materii, powinniśmy uzyskać zawsze wynik niewymierny.

Co się odnosi wprost do zasady nieoznaczoności:
pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_nieoznaczoności

która oznacza, że nie możemy jednocześnie w skończonym wyniku zmierzyć czasu i przestrzeni.

Proszę, żeby ktoś przedstawił wzór fizyczny, zawierający zakwalifikowane przeze mnie wielkości fizyczne do jednej grupy, z którego będzie wynikało, że są względem siebie niewymierne.

I także wzór fizyczny, zawierający wielkości fizyczne różnych grup / postaci energii, z którego wyniknie, że wielkości te są względem siebie wymierne.
szarley (54913 punktów)
>Mam pomysł jak tego twierdzenia dowodzić.
>W transformacjach matematycznych wyrażając zamiennie wielkości fizyczne jednej grupy / postaci energii np. ruchu, powinniśmy uzyskać zawsze wynik wymierny.

Czekam z niecierpliwością na matematyczny wzór
Do dzieła! Nobel czeka
(i Oscar za najlepszy scenariusz komediowy)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Mam pomysł jak tego twierdzenia dowodzić.
>>W transformacjach matematycznych wyrażając zamiennie wielkości fizyczne jednej grupy / postaci energii np. ruchu, powinniśmy uzyskać zawsze wynik wymierny.
>Czekam z niecierpliwością na matematyczny wzór
>Do dzieła! Nobel czeka
>(i Oscar za najlepszy scenariusz komediowy)

Właściwie to ja czekałem na wzory fizyczne, będące wymierna i niewymierna transformacja wielkości fizycznych ale dostaje znowu jedynie głupotę.

Bo jak określić twoje odpowiedzi?
To jest głupie, prymitywne, odnoszące się do prostackich emocji, to na pewno nie jest przejawem ludzkiej inteligencji.

Tu jest napisane:
>Fala może rozchodzić się w jednym kierunku (jak np. fala biegnąca wzdłuż linki zaczepionej na jednym końcu) lub też w wszystkie strony (jak np. fale dźwiękowe w powietrzu).
www.edukator.pl/fale-mechaniczne,1408.html

ale ja twierdzę, że fala rozprzestrzenia się zawsze w kierunku wiązania, zakrzywiając ten kierunek. Kierunek fali niejako zastępuje kierunek wiązania, ponieważ kierunek wiązania pod wpływem fali ulega zakrzywieniu.

Czy wiesz, że wiatr to długa fala dźwiękowa?
Czy zauważyłeś, że wiatr nie przedostaje się poza molekule jaka jest Ziemia?
Zostaje zakrzywiony/odbity.

Żadna fala nie może opuścić molekuly bez zerwania wiązania molekularnego.
08-05-2020 20:05 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Moje pytanie (z powodu którego założyłeś ten wątek) brzmiało:

Skoro twierdzisz, że wszystkie ciała są wobec siebie równoległe lub prostopadłe, to czy kule są wobec siebie równoległe czy prostopadłe.

Oczywiście H-K odpowiada na każde pytanie więc jak zwykle odpowiedział ucieczką



>Właściwie to ja czekałem na wzory fizyczne,
Ty podajesz twierdzenie, TY podajesz wzór.

>Choć w skali mikro grawitacje nazywamy magnetyzmem.
My czyli kto?

Odpowiadasz na każde pytanie

Odpowiadasz ucieczką, jak zwykle

zachowaj resztki godności, dzieci patrzą

Reszta to bełkot najaranego ciula

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-05-2020 00:39 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Kapiąc się wydumałem jeszcze do czego sprowadzają się związki:
>>>natężenia i napięcia
>>>naprężenia i sprężystości
>>>objętości i temperatury
>>>gęstości i ciśnienia
>>>to wszytko sprowadza się do związku
>>>masy molekuly i prędkości fali
>>To wszystko, by tak stwierdzić, wymaga rzeczowego i spokojnego dowodu w oparciu o rachunek, w oparciu o przeprowadzone doświadczenia i co najważniejsze logiczne myślenie.
>Wracając do moich twierdzeń.
>Temperatura, ciśnienie, napięcie, naprężenie, promieniowanie, częstotliwość, prędkość te wielkości fizyczne są różnymi postaciami RUCHU. Różnice między nimi wynikają z różnego kształtu fal.
>Objętość, gęstość, natężenie, sprężystość, magnetyzm, grawitacja, masa te wielkości fizyczne są różnymi postaciami MATERII. Różnice między nimi wynikają z różnego kształtu molekuły.
>To właśnie kształty fal i molekuł określają osie czasoprzestrzeni.
>Mam pomysł jak tego twierdzenia dowodzić.
>W transformacjach matematycznych wyrażając zamiennie wielkości fizyczne jednej grupy / postaci energii np. ruchu, powinniśmy uzyskać zawsze wynik wymierny.
>W transformacjach matematycznych wyrażając zamiennie wielkości fizyczne dwóch grup / postaci energii ruchu i materii, powinniśmy uzyskać zawsze wynik niewymierny.
>Co się odnosi wprost do zasady nieoznaczoności:
>pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_nieoznaczoności
>która oznacza, że nie możemy jednocześnie w skończonym wyniku zmierzyć czasu i przestrzeni.
>Proszę, żeby ktoś przedstawił wzór fizyczny, zawierający zakwalifikowane przeze mnie wielkości fizyczne do jednej grupy, z którego będzie wynikało, że są względem siebie niewymierne.
>I także wzór fizyczny, zawierający wielkości fizyczne różnych grup / postaci energii, z którego wyniknie, że wielkości te są względem siebie wymierne.

CZŁOWIEKU! BREDNIE JAKIE WYPISUJESZ SĄ TWOJĄ LEGITYMACJĄ SANKCJONUJĄCĄ PRZYNALEŻNOŚĆ LUB NIE DO GATUNKU ZWIERZĄT "HOMO SAPIENS". CZY TO Q.WA WIDZISZ?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Jeszcze mnie nawiedziło jedno więc muszę się podzielić, żeby mi ktoś sensownie zaprzeczył.

Fale elektromagnetyczne i fale grawitacyjne mają dokładnie ten sam charakter i obie przenoszone są na globalnych wiązaniach grawitacyjnych ciał niebieskich.

Różnica między nimi polega wyłącznie na długości fali, przez co i długości molekuly jakie wzbudzają do ruchu.

Dlatego miałbym taki pomysł na eksperyment, żeby potraktować LIGO spolaryzowana falą radiową o długości ramienia LIGO i sprawdzić czy nie pokaże fali grawitacyjnej.
08-05-2020 06:26 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Jeszcze mnie nawiedziło jedno więc muszę się podzielić, żeby mi ktoś sensownie zaprzeczył.

To Ty jesteś nawiedzony? Twój "stary" Ciebie nie do końca stworzył starannie.
Spieszył się do roboty, czy był taki niechluj co przeszło na Ciebie?

>Fale elektromagnetyczne i fale grawitacyjne mają dokładnie ten sam charakter i obie przenoszone są na globalnych wiązaniach grawitacyjnych ciał niebieskich.

DOWÓD GDZIE?

>Różnica między nimi polega wyłącznie na długości fali, przez co i długości molekuly jakie wzbudzają do ruchu.

No zakochałeś się w tym słowie "molekuła"? Twoja nowa "miłość". A gdzie "abstrakcja"? Już porzucona? A gdzie obie siostry "koniunkcja" i "alternatywa"? Ty jak już kochasz to cały do końca. Casanova przy Tobie to rzeczywiście "abstrakcja"!

>Dlatego miałbym taki pomysł na eksperyment, żeby potraktować LIGO spolaryzowana falą radiową o długości ramienia LIGO i sprawdzić czy nie pokaże fali grawitacyjnej.

Czyli my słuchając radia słuchamy nadawcę na falach grawitacyjnych? A Ty robiłeś taki eksperyment? To co. My mamy robić a Ty kierownik eksperymentu? Ja myślałem, że to będą wnioski z eksperymentu już sprawdzonego! Czy Ty nie masz czasem jakichś wgnieceń w czaszce ukrywanych skrzętnie włosami? Już jestem pewien, że jedno co dobre powiedziałeś, że do Polski nie wrócisz. No co by było gdybyś w Polsce dostał się do sfer rządzących? Jestem przerażony. Ja bym musiał, czy chcę czy nie chcę, emigrować. Gdyby głupotę mierzyć wzrostem, to Ty byś mógł pocałować Księżyc na klęczkach.
No to co? Idziemy spać? Może znów coś się Tobie przyśni?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
08-05-2020 12:42 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Czyli my słuchając radia słuchamy nadawcę na falach grawitacyjnych?

Zgadza się.
Choć w skali mikro grawitacje nazywamy magnetyzmem.

Fale magnetyczne, fale grawitacyjne mają ten sam charakter, różni je jedynie długość fali.

LIGO zarejestrowało spolaryzowana falę radiową długą.

To jest fala grawitacyjna, podobnie jak falami grawitacyjnymi są fale elektromagnetyczne

Zresztą wszystkie fale mają ten sam charakter.
Fala to postępujące liniowo zakrzywienie wiązania.
szarley (54913 punktów)
>>Czyli my słuchając radia słuchamy nadawcę na falach grawitacyjnych?
>Zgadza się.
>Choć w skali mikro grawitacje nazywamy magnetyzmem.

My czyli kto?

>Fale magnetyczne, fale grawitacyjne mają ten sam charakter, różni je jedynie długość fali.


>To jest fala grawitacyjna, podobnie jak falami grawitacyjnymi są fale elektromagnetyczne


>Zresztą wszystkie fale mają ten sam charakter.


>Fala to postępujące liniowo zakrzywienie wiązania.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-05-2020 14:35 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>Choć w skali mikro grawitacje nazywamy magnetyzmem.
>My czyli kto?
Oj nie czepiaj się, i tak jest postęp. Dotychczas było 'ja' i 'wy'.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>>Choć w skali mikro grawitacje nazywamy magnetyzmem.
>>My czyli kto?
>Oj nie czepiaj się, i tak jest postęp. Dotychczas było 'ja' i 'wy'.

A nieprawdziwie?
szarley (54913 punktów)
>>>>Choć w skali mikro grawitacje nazywamy magnetyzmem.
>>>My czyli kto?
>>Oj nie czepiaj się, i tak jest postęp. Dotychczas było 'ja' i 'wy'.
>A nieprawdziwie?

>Choć w skali mikro grawitacje nazywamy magnetyzmem.

My czyli kto?

Ponoć odpowiadasz na każde pytanie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
09-05-2020 00:06 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>>>Choć w skali mikro grawitacje nazywamy magnetyzmem.
>>>>My czyli kto?
>>>Oj nie czepiaj się, i tak jest postęp. Dotychczas było 'ja' i 'wy'.
>>A nieprawdziwie?
>>Choć w skali mikro grawitacje nazywamy magnetyzmem.
> My czyli kto?Ponoć odpowiadasz na każde pytanie :

My, Herrenvolk. To on słucha audycji radiowych i przekazu telewizyjnego na falach grawitacyjnych. (??!!)
Wiesz, że czytając to co odpowiedział na moje pytanie jestem całkowicie przekonany o tym, że jego ojciec zrobił go całkowicie niestarannie. Byle jak. Stąd i jego niedobory we wszystkim. Posunąłem się nawet do zapytania czy ma wgniecenia w czaszce przykrywane skrzętnie fryzurą. Bo po prostu nie można z nim n o r m a l n i e rozmawiać.
Powiedzenie, że pies robi szybko i ma ślepe jest całkowicie zaktualizowane. No wyszła taka potwora i nic nie zrobisz. Do niego nic nie trafia, dlatego więc chyba chciałby być tym ekonomistą (prestiż w wiosce), ale na pewno studiów nie skończył. Ja go podpuszczam a on tego nie zauważa. To nie jest inteligentny i oczytany gość, z własną silną osobowością i wiedzą. Niczego nie potrafi udowodnić, zwłaszcza swoich głoszonych racji, on tylko autokratycznie stwierdza. Kalectwo, które go eliminuje, ale on się z tym nie zgadza. To my (Herrenvolk) jesteśmy chamy i dziady. Czemu q.wa nie walczy gdzie indziej, a tylko na "Racjonaliście"? Bo go wszędzie wyp...lają. Na tym portalu był mało wyp...lany? Wrócił z uśmiechem i ćwierkiem skowronka przed rują, jakby nic się nie stało. Mało tego. Nie wróci do Polski, o czym zapewniał, ale w polskim forum sieje kurz, niewiedzę, zamęt jak na zmówienie. Agnosiewicz jak i całe Kolegium moderatorów tego nie widzą. Pozostaje tylko kwestia. Czy ten idota nie jest nietykalny bo coś płaci, czy Agnosiewicz płaci mu za to by pieprzył nieprzytomne historie jakie tu snuje i jest mu na rękę, by tłumaczyć wielkie zainteresowanie tym portalem?.
No jajca niderlandzkie.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
08-05-2020 17:09 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>>>Choć w skali mikro grawitacje nazywamy magnetyzmem.
>>>My czyli kto?
>>Oj nie czepiaj się, i tak jest postęp. Dotychczas było 'ja' i 'wy'.
>A nieprawdziwie?
No. Do takiego podziału 'zapomniałeś' oddać kindergeldy i wyprowadzić się w głuszę.
09-05-2020 00:33 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Czyli my słuchając radia słuchamy nadawcę na falach grawitacyjnych?
>Zgadza się.
>Choć w skali mikro grawitacje nazywamy magnetyzmem.
>Fale magnetyczne, fale grawitacyjne mają ten sam charakter, różni je jedynie długość fali.
>LIGO zarejestrowało spolaryzowana falę radiową długą.
>To jest fala grawitacyjna, podobnie jak falami grawitacyjnymi są fale elektromagnetyczne
>Zresztą wszystkie fale mają ten sam charakter.
>Fala to postępujące liniowo zakrzywienie wiązania.

RATUNKUUU! ON NIE WIE O CZYM PISZE!

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
08-05-2020 08:48 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>Jeszcze mnie nawiedziło jedno więc muszę się podzielić, żeby mi ktoś sensownie zaprzeczył.

A co to za zastrzeżenie? Wynika z Twojej wypowiedzi, że świadomie robisz zamęt na tym forum. Więc kto Tobie za ten wysiłek robienia z siebie głupka płaci? Kto jest Twoim mocodawcą? Czy to Twoja idiotyczna misja? Dlaczego po tylu "banach" znów jesteś na forum? O co w końcu chodzi? Gnojku sympatii to bynajmniej nie wzbudzasz. Czy istnienie na tym forum, to jakieś ciche porozumienie z "Wysoką Moderacją"? Godzisz się (za co?) by Ciebie traktowano jako debila? Czy po prostu masz taką podłą naturę? No i dobrze. Nie wracaj do Polski, bo proste chłopy rozniosą Ciebie na widłach, za to co w Polsce pozostawiłeś, jako windykator.

>Fale elektromagnetyczne i fale grawitacyjne mają dokładnie ten sam charakter i obie przenoszone są na globalnych wiązaniach grawitacyjnych ciał niebieskich.

UDOWDNIJ TO IDIOTO!

>Różnica między nimi polega wyłącznie na długości fali, przez co i długości molekuly jakie wzbudzają do ruchu.

UDOWDNIJ TO IDIOTO!

>Dlatego miałbym taki pomysł na eksperyment, żeby potraktować LIGO spolaryzowana falą radiową o długości ramienia LIGO i sprawdzić czy nie pokaże fali grawitacyjnej.

Ty jesteś albo naprawdę jebnięty, albo zgadzasz się za deptak/wycieraczkę komuś na pier..lenie głupot za pieniądze.
Przecież kontakt z Tobą to niebezpieczeństwo zwariowania.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
08-05-2020 18:01 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Jeszcze mnie nawiedziło
... i nie puszcza

>Fale elektromagnetyczne i fale grawitacyjne mają dokładnie ten sam charakter i obie przenoszone są na globalnych wiązaniach grawitacyjnych ciał niebieskich.

Nieprawda, fale grawitacyjne są spiralne na osi siły Ohma wobec linii energii masowej
A ciała nie są niebieskie tylko zielone

>Różnica między nimi polega wyłącznie na długości fali,
a także na jej odbiciu od wód podziemnych falą czkawkującą po linii punktowej

>Dlatego miałbym taki pomysł na eksperyment,
to go zrób

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-05-2020 19:37 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>a także na jej odbiciu od wód podziemnych falą czkawkującą po linii punktowej

Ignorancie!

Gybys istotnie skrócił fale dźwiękowe wchodząc na poziom długości atomowych, to zauważyłbyś, że dźwięk stał się temperatura.
08-05-2020 20:07 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>a także na jej odbiciu od wód podziemnych falą czkawkującą po linii punktowej
>Ignorancie!
>Gybys istotnie skrócił fale dźwiękowe wchodząc na poziom długości atomowych, to zauważyłbyś, że dźwięk stał się temperatura.

Nieprawda, to temperatura jest dźwiękiem. Rozpal w piecu i przyłóż czółko do blachy, twoja żona usłyszy dźwięk tym wyższy im wyższa jest temperatura blachy.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
08-05-2020 23:09 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Nieprawda, to temperatura jest dźwiękiem. Rozpal w piecu i przyłóż czółko do blachy, twoja żona usłyszy dźwięk tym wyższy im wyższa jest temperatura blachy.
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Narysowałem dla Was symboliczny obraz materii w postaci łańcucha łańcuchów.

1.bp.blogs(*)/%C5%82a%C5%84cuch.jpg

Każdemu z przęseł odpowiada określona długość fali.
Fala przęsła przęseł posiadającą własną długość fali, złożona jest z fal przęseł podrzędnych.

Od kształtu fali fal zależeć będzie, czy ruch objawi sie jako promieniowanie, temperatura, ciśnienie, drganie czy ruch postępowy.

Każda z fal zmienia kształt molekuły. Kształt materialnego obiektu to kształt molekuły molekuł. Od kształtu molekuły molekuł zależeć będzie czy materia objawi się jako objętość, gęstość, natężenie, sprężystość, magnetyzm czy grawitacja.

Wszystkie wielkości fizyczne są objawieniem dwóch fundamentalnych form energii - ruchu i materii.

Ruchu i materii będących postawą wymiarów czasu i przestrzeni.

Transformacja rożnych form energii jest u podstaw transformacją ruchu i materii, realizująca się na poziomie przekształceń fali i molekuły.

Transformacja ruchu i materii, jest przekształceniem wymiarów czasu i przestrzeni.

--------------------
Nie poddam się twoim i innych dziadowskim atakom, bo wyrażam prawdę.

A prawda liczy się.
09-05-2020 00:48 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)

>--------------------
>Nie poddam się twoim i innych dziadowskim atakom, bo wyrażam prawdę.
>A prawda liczy się.

PRAWDA GŁOSZONA PRZEZ IDIOTĘ, JEST FARSĄ.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
09-05-2020 01:31 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>--------------------
>>Nie poddam się twoim i innych dziadowskim atakom, bo wyrażam prawdę.
>>A prawda liczy się.
>PRAWDA GŁOSZONA PRZEZ IDIOTĘ, JEST FARSĄ.

Watpisz w to, że fale elektromagnetyczne są zniekształceniem globalnych wiązań molekularnych?

Pomimo, że w codziennym życiu obserwujesz na każdym kroku, że nosnikiem fali jest wiązanie?

Wierzysz w drgania bez struny?
09-05-2020 22:18 
 Ocena-2 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>--------------------
>>Nie poddam się twoim i innych dziadowskim atakom, bo wyrażam prawdę.
>>A prawda liczy się.
>PRAWDA GŁOSZONA PRZEZ IDIOTĘ, JEST FARSĄ.
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.


Spójrz na ten film

youtu.be/kcLavSl58yQ

Transformacja między ksztaltem molekuly / wiązaniem materii / kierunkiem przestrzeni i ksztaltem fali / postępem ruchu / kierunkiem czasu jest OCZYWISTA!

ZWIĄZEK KSZTALTU SAMOLOTU Z KSZTALTEM DROGI LOTU jest ewidentny!
18-05-2020 08:21 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie poddam się twoim i innych dziadowskim atakom, bo
> wyrażam prawdę. A prawda liczy się.

Obawiam się, że popełniłeś literówkę.
Biorąc pod uwagę treść tego co piszesz od lat, zdanie powinno brzmieć: "Nie poddam się twoim i innych dziadowskim atakom, bo wyrażam mantrę. A mantra liczy się".
Pytanie, dla kogo.. najbardziej chyba dla mantrującego.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
18-05-2020 18:37 
 Ocena-1 na 3
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>> Nie poddam się twoim i innych dziadowskim atakom, bo
>> wyrażam prawdę. A prawda liczy się.
>Obawiam się, że popełniłeś literówkę.
>Biorąc pod uwagę treść tego co piszesz od lat, zdanie powinno brzmieć: "Nie poddam się twoim i innych dziadowskim atakom, bo wyrażam mantrę. A mantra liczy się".
>Pytanie, dla kogo.. najbardziej chyba dla mantrującego.

Mam pomysł na ciekawy eksperyment.

Badanie wpływu powiązania molekularnego/cząsteczkowego i podziału cząsteczkowego na częstotliwość naturalnej fali układu.

youtu.be/XwlZBJIp1AA

Twierdzę, że wraz ze wzrostem długości wiązania molekularnego układu zmniejszeniu będzie ulegać naturalna częstotliwość systemu falowego.

I na odwrót, zmniejszenie układu poprzez podział spowoduje zwiekszenie częstotliwości naturalnego systemu układu.

Mozna to wykonać tak.

Uderzyc w metalowy pręt o określonej długosci i zmierzyć częstotliwość fali dźwiękowej jaką wytworzy.
Następnie związać trwałe 2 podobne pręty wzdluz, uderzyć w związany układ i zbadać czestotliwosc fali dźwiękowej jaką wytworzy układ połączony.

Następnie zbadać różnice naturalnej częstotliwości po skróceniu prętu o połowę.

Tego nawet nie potrzeba eksperymentalnie sprawdzać, bo związek długości wiązania molekularnego z częstotliwością działania falowego jest oczywisty.

Co pokazuje związek wymiaru przestrzeni z wymiarem czasu mający charakter wzajemnej transformacji.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Obserwując Naturę dochodzę do wniosku, że istnieje ścisły związek pomiędzy przestrzenną długością wiązania molekularnego/czasteczkowego a czasowa częstotliwością działania falowego, co się objawia w częstotliwości rezonansowej Falomolekuly.

Na tym związku opiera się
spektroskopia magnetycznego rezonansu jądrowego
pl.m.wikip(*)znego_rezonansu_jądrowego
ale takze fortepian
pl.m.wikipedia.org/wiki/Fortepian

Spektakularnym wyrazm tego związku jest ludzki aparat mowy
pl.m.wikipedia.org/wiki/Aparat_mowy

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365