 |
Polska gospodarka za 10-15 lat Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-04-2020 05:07 | marvelsferb7 (5 punktów) | Polska gospodarka za 10-15 lat
2 na 2 | Mieszkałem w Ameryce, Europie Zachodniej i na Ukrainie, Białorusi (Europa Środkowo-Wschodnia) i Polsce. Jestem zszokowany Polską i Polakami, stereotyp Polska to szary i radziecki i raczej słabo rozwinięty gospodarczo kraj, który wygląda jak Rusisa, jest całkowicie fałszywy! Znalazłem duże miasto zachodniej Polski jako nowoczesne miejsce z nowoczesnymi Europejczykami. Warszawa, Kraków i Gdnask, Poznań i Wrocław to niesamowite miasta, które wyglądają tak, jak większość miast w Europie, a właściwie centrum Warszawy wygląda lepiej. Większość Polaków, których spotykam, mówiła po angielsku, szczególnie młodzi ludzie, a wielu młodych ludzi jest bardzo otwartych i wspaniałych ludzi, którzy myślą podobnie jak ludzie z Europy Zachodniej, nigdy nie widziałem żadnych silnych form rasizmu ani myślenia w tle, ani żadnych BS potraw mediów w Polsce. Polska wygląda na znacznie bardziej rozwiniętą gospodarczo niż jej wschodnie nieghbory i ma świetne produkty i zakupy z dużą ilością produktów z UE. Polska nie czuje się „wschodnie” przynajmniej w miastach, które odwiedziłam, tak, to nie są Niemcy ani Szwecja, ale z pewnością nie różni się zbytnio od południowej Hiszpanii / Portugalii / Grecji. Zastanawiam się więc, jaka jest przyszłość Polski, która stanie się tak bogata jak Włochy i Hiszpania w ciągu najbliższych 10-15 lat? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Wenancjusz (16441 punktów) | >Mieszkałem w Ameryce, Europie Zachodniej i na Ukrainie, Białorusi (Europa Środkowo-Wschodnia) i >Polsce. Jestem zszokowany Polską i Polakami, stereotyp Polska to szary i radziecki i raczej słabo >rozwinięty gospodarczo kraj, który wygląda jak Rusisa, jest całkowicie fałszywy! Znalazłem duże >miasto zachodniej Polski jako nowoczesne miejsce z nowoczesnymi Europejczykami. Warszawa, Kraków i >Gdnask, Poznań i Wrocław to niesamowite miasta, które wyglądają tak, jak większość miast w Europie, >a właściwie centrum Warszawy wygląda lepiej. Większość Polaków, których spotykam, mówiła po >angielsku, szczególnie młodzi ludzie, a wielu młodych ludzi jest bardzo otwartych i wspaniałych >ludzi, którzy myślą podobnie jak ludzie z Europy Zachodniej, nigdy nie widziałem żadnych silnych >form rasizmu ani myślenia w tle, ani żadnych BS potraw mediów w Polsce. Polska wygląda na znacznie >bardziej rozwiniętą gospodarczo niż jej wschodnie nieghbory i ma świetne produkty i zakupy z dużą >ilością produktów z UE. Polska nie czuje się "wschodnie" przynajmniej w miastach, które >odwiedziłam, tak, to nie są Niemcy ani Szwecja, ale z pewnością nie różni się zbytnio od południowej >Hiszpanii / Portugalii / Grecji. Zastanawiam się więc, jaka jest przyszłość Polski, która stanie się >tak bogata jak Włochy i Hiszpania w ciągu najbliższych 10-15 lat?
Mile łechce to co napisałaś. Na pewno wszyscy nasi rodacy by chcieli być jak najlepiej widziani i odbierani przez inne nacje. Niestety nie ma róży bez kolców. Przeszkodą są ciągłe swary i kłótnie. Może i u innych tak jest, ale właśnie w Polsce sami Polacy z tą wadą rady sobie dać nie mogą. Może dlatego podchodzą do tej wady czasem z przymrużeniem oka mówiąc gdzie się spotka dwóch Polaków tam są trzy opinie/partie. Może to swoisty kompleks narodowy, że zawsze nas gorzej widziano i traktowano, może położenie geopolityczne między dwoma silnymi państwami, może i dziwna mentalność wynikła z racji, że przecież istotę narodową nam próbowano wymazać z mapy Europy, może to kompleks byłego państwa od morza do morza, a może i ja fantazjuję, ale na pewno Polacy wyróżniają się w tle narodów słowiańskiej proweniencji. Widać specyficzną odrębność, czego zazdroszczą nam tak po cichutku inne słowiańskie nacje. Polak jest rogaty jeśli mu się naruszy jego dumę narodową, ale dla przyjaznego odwdzięcza się tym samym. Polska jest krajem dużych możliwości i budzi zainteresowanie zachodu Europy i praktycznie zginął mit o kraju chodzących niedźwiedzi po centrum Warszawy w czasie zimy polarnej. Co tu dużo mówić. Najwięcej to chyba zazdroszczą nam Rosjanie w stosunku do których zwłaszcza, jesteśmy niepokorni, choć językowo tak bliscy. Ale też i nic dobrego od nich nie mieliśmy i sama mocarstwowa, imperialna mentalność rosyjska na tym tylko cierpi. Naród o niesłychanie skomplikowanej historii musi po prostu z natury rzeczy być inny. Wszyscy by chcieli by widziano nas dobrze, ale mamy jeszcze tak dużo do zrobienia i to być może rodzi jeszcze pewne kompleksy. Co tu rozważać co może być za 10-15 lat? Nie wiadomo. Ja wierzę, że lepiej. Lepiej w tym sensie, naród może w końcu umieć będzie wykorzystać czas wolności i niezależności, dla bogacenia się dla kształcenia mądrych kadr widzących interes narodowy ponad, bo jednoczenie wtedy gdy rządzić będzie jakiś najeźdźca, nie jest najlepszym elementem scalania jednakowego myślenia. Skoro jesteś takim obieżyświatem/kosmopolitą to masz chyba najlepszą podstawę opiniowania. Mie nie rzucało po świecie jak Ciebie bo widzisz w tym polskim piekiełku wytrzymywałem i tym bardziej nie ciągnęło mnie szwendanie się w poszukiwaniu lepszego miejsca. Dziękuję za miłe wypowiedzi o "moim" kraju.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
3 na 3 | hanging_bishop (1112 punktów) | Młodzi gonią za pracą na Zachód. Rodzi się mało dzieci. Wzrasta zadłużenie. Społeczeństwo się starzeje. Do władzy dorwały się zakompleksione kreatury. Utrzymuje się wysoką ilość samobójstw. Wzrasta ilość rozwodów, rozbitych rodzin. Zdycha prowincja.
Nie będę wymieniał dalej.
|
|
| finerbijk (17282 punktów) | > Zastanawiam się więc, jaka jest przyszłość Polski, która stanie się tak bogata jak Włochy i Hiszpania w ciągu najbliższych 10-15 lat? Normalka. Ciepła woda w kranie (ups, to już jest), dobry socjal? (ups 2), to może: tradycyjne palenie samochodów przy większym święcie, getta mniejszości, pałowanie protestujących w każdą sobotę, eutanazja dla każdego chętnego.. No ok, może trochę zapędziłem się. Tak bardzo europejscy może jeszcze nie będziemy, ale idziemy w dobrym kierunku.
|
|
2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | >Zastanawiam się więc, jaka jest przyszłość Polski, która stanie się tak bogata jak Włochy i Hiszpania w ciągu najbliższych 10-15 lat? Najpierw zastanów się czy się stanie? Jaki jest dochód Włocha, Hiszpana, a jaki Polaka? Ładne centra wielkich miast niech ci nie zasłonią biedy większości Polaków, na średnią dochodu składają się premie tych, którym się należy...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
1 na 1 | marvelsferb7 (5 punktów) | > Mieszkałem w Ameryce, Europie Zachodniej i na Ukrainie, Białorusi (Europa Środkowo-Wschodnia) i> Polsce. Jestem zszokowany Polską i Polakami, stereotyp Polska to szary i radziecki i raczej słabo> rozwinięty gospodarczo kraj, który wygląda jak Rusisa, jest całkowicie fałszywy! Znalazłem duże> miasto zachodniej Polski jako nowoczesne miejsce z nowoczesnymi Europejczykami. Warszawa, Kraków i> Gdnask, Poznań i Wrocław to niesamowite miasta, które wyglądają tak, jak większość miast w Europie,> a właściwie centrum Warszawy wygląda lepiej. Większość Polaków, których spotykam, mówiła po> angielsku, szczególnie młodzi ludzie, a wielu młodych ludzi jest bardzo otwartych i wspaniałych> ludzi, którzy myślą podobnie jak ludzie z Europy Zachodniej, nigdy nie widziałem żadnych silnych> form rasizmu ani myślenia w tle, ani żadnych BS potraw mediów w Polsce. Polska wygląda na znacznie> bardziej rozwiniętą gospodarczo niż jej wschodnie nieghbory i ma świetne produkty i zakupy z dużą> ilością produktów z UE. Polska nie czuje się "wschodnie" przynajmniej w miastach, które> odwiedziłam, tak, to nie są Niemcy ani Szwecja, ale z pewnością nie różni się zbytnio od południowej> Hiszpanii / Portugalii / Grecji. Zastanawiam się więc, jaka jest przyszłość Polski, która stanie się> tak bogata jak Włochy i Hiszpania w ciągu najbliższych 10-15 lat?usps tracking showbox speed testissue gets solved!!
|
|
3 na 3 | okragly (21676 punktów) | >Polska gospodarka za 10-15 lat nie ma już Polskiej gospodarki, tak jak volvo nie jest już Szwedzkie.
szukanie raju, moim celem
|
|
 | | farmer (22440 punktów) | >>Polska gospodarka za 10-15 lat >nie ma już Polskiej gospodarki, tak jak volvo nie jest już Szwedzkie.
Nie rób dramy CDP jest polskie i ma kapitalizację 34miliardy. Bije na WIG20 banki. Ja tam bym chciał żeby rozbili bank i w końcu nich POLSKA będzie znana z czegoś innego niz ogórki i wódka.
|
|
|  | 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | > >>Polska gospodarka za 10-15 lat> >nie ma już Polskiej gospodarki, tak jak volvo nie jest już Szwedzkie.> Nie rób dramy CDP jest polskie i ma kapitalizację 34miliardy. Bije na WIG20 banki.> Ja tam bym chciał żeby rozbili bank i w końcu nich POLSKA będzie znana z czegoś innego niz ogórki i wódka.www.bankie(*)oskiem-o-upadlosc-7868227.htmlwww.bankie(*)Bank-razem-wziete-7870367.html> Sytuacja ta zaskakuje jeszcze bardziej, jeżeli weźmie się pod uwagę wyniki za 2019 rok. CD Projekt zarobił w minionym roku 175 mln zł przy przychodach na poziomie 521 mln zł. W przypadku PKO BP było to aż 4 mld zł zysku przy przychodach 16,9 mld zł, a mBanku 1,6 mld zł zysku przy 6,8 mld zł przychodu.
|
|
| |  | | farmer (22440 punktów) | > >>>Polska gospodarka za 10-15 lat> >>nie ma już Polskiej gospodarki, tak jak volvo nie jest już Szwedzkie.> >Nie rób dramy CDP jest polskie i ma kapitalizację 34miliardy. Bije na WIG20 banki.> >Ja tam bym chciał żeby rozbili bank i w końcu nich POLSKA będzie znana z czegoś innego niz ogórki i wódka.> www.bankie(*)oskiem-o-upadlosc-7868227.html> www.bankie(*)Bank-razem-wziete-7870367.html> >Sytuacja ta zaskakuje jeszcze bardziej, jeżeli weźmie się pod uwagę wyniki za 2019 rok. CD Projekt zarobił w minionym roku 175 mln zł przy przychodach na poziomie 521 mln zł. W przypadku PKO BP było to aż 4 mld zł zysku przy przychodach 16,9 mld zł, a mBanku 1,6 mld zł zysku przy 6,8 mld zł przychodu.CDP tworzy produkt a nie odsetki od pieniądza. Dlatego nawet nie podaje PKN ORLEN który ma przychody na poziomie 100 miliardów i zyski rzędu 5 miliardów plus minus przy kapitalizacji 26miliardów. Paliwo prąd pieniądz to kije samobije zobacz z czego jest złożony WIG20. Energetyka banki ubezpieczenia paliwa plus telekomy. Masz też DINO...spożywka która ma większą kapitalizacje od KGHMu czy PEKAO. Porównaj sobie teraz WIG20 do DAXa. HeidelbergCement.....Zobacz cement qrwa zwykły cement w Polsce ujebano bo inaczej tego nie nazwę cementownie w kraju który tego cementu potrzebował jak tlenu. Więc ja się cieszę że jest takie CDP czy DINO a nawet CCC niech jadą. ale też poza WIG20 W maju 2015 roku Wielton przejął spółkę Fruehauf,Wiesz co to Fruehauf 40ton.net/(*)wa-zelandia-liderem-rynku-usa/ A zaczyna się to wszystko ponad sto lat temu, w 1914 roku, w amerykańskim Detroit. Wówczas to w warsztacie kowala Augusta Fruehaufa,
Widziałeś pewnie wiele razy taki napis jak jechałeś za ciężarówką FruehaufSpółka pod nazwą Wielton została założona w 1996. Założycielami byli Ryszard Prozner i Krzysztof Tylkowski, którzy wcześniej prowadzili warsztat samochodowy, wytwarzali gwoździe i przerabiali importowane naczepy ciągników siodłowych. Czujesz klimat? Przejmujesz Fruehaufa protoplastę naczep z USA wcześniej klepiąc gwoździe.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|