 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-05-2020 20:15 | finerbijk (17282 punktów) | Dzień Flagi
5 na 5 | Internety obiegła wiadomość, że jakiś znany tylko zainteresowanym działacz LGBTAGD spalił flagę RP a filmik wrzucił do sieci na znak protestu przeciw dyskryminacji środowisk j.w. w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Żeby było śmieszniej, delikwent miał dwie flagi, unijną i polską, i tę pierwszą z nabożeństwem ucałował, heh.
Karać, pożałować gościa, może obśmiać lub zignorować? Ostatnia opcja osobiście wydaje mi się najbardziej odpowiednia. Jest jakiś tam paragraf na symbole państwowe, w różnych krajach to wygląda różnie, ale nie wypada moim zdaniem nikogo karać administracyjnie za głupotę, a tym bardziej, jeśli faktycznie chciał zamanifestować jakieś tam poglądy, które niekoniecznie muszą się wszystkim podobać. Uświęcone tradycją palenie różnych flag powinno być prawnie dopuszczalne, z zachowaniem bezpieczeństwa ppoż rzecz jasna. To tyle refleksji na kończący się Dzień Flagi. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | dzień wolności chłopskiej | > Karać, pożałować gościa, może obśmiać lub zignorować? Ostatnia opcja osobiście wydaje >mi się najbardziej odpowiednia. Jest jakiś tam paragraf na symbole państwowe, w >różnych krajach to wygląda różnie, ale nie wypada moim zdaniem nikogo karać >administracyjnie za głupotę, a tym bardziej, jeśli faktycznie chciał zamanifestować >jakieś tam poglądy, które niekoniecznie muszą się wszystkim podobać. Uświęcone >tradycją palenie różnych flag powinno być prawnie dopuszczalne, z zachowaniem >bezpieczeństwa ppoż rzecz jasna. To tyle refleksji na kończący się Dzień Flagi.Moja opinia na temat koresponduje z pańską refleksją jak wyżej. Warto przy tym pamiętać, iz dzień flagi - to święto wykreowane koniunkturalnie i bez głębszej tradycji. Są tacy, którzy w tym dniu świętują co innego - moim zdaniem słusznie. "172 rocznica zniesienia pańszczyzny w Galicji będzie świętowana w Gorajcu na Roztoczu. Wieczorem rozpoczynają się tam obchody Dnia Wolności Chłopskiej. Jak podkreślają organizatorzy - Stowarzyszenie Folkowisko - w 1848 roku doszło do największej społecznej rewolucji na wsi, był to radosny moment w historii naszego kraju. Uroczystości rocznicowe w związku z pandemią koronawirusa przeniosą się do internetu. O 18:00 dziś i jutro będzie można wysłuchać dyskusji o dziedzictwie polskiej wsi, znaczeniu uwłaszczenia chłopów oraz krzyżach pańszczyźnianych, których właśnie na Roztoczu jest bardzo dużo.W programie są też potańcówki, podczas których zagrają i zaśpiewają m.in. Jarek Mazur, Ewa Grochowska, Jaga Szeptalin i Małgorzata Makowska. Na jutro zaplanowano koncert ukraińskiego zespołu Tik Tu. Wszystkie wydarzenia będzie można oglądać na facebook'u w wydarzeniu Dzień Wolności Chłopskiej oraz w grupie Kultura w kwarantannie." www.radio.(*)i-chlopskiej-obchody-w-gorajcu
|
|
 | 2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: dzień wolności chłopskiej | >Warto przy tym pamiętać, iz dzień flagi - to święto wykreowane koniunkturalnie i bez głębszej tradycji. Są tacy, którzy w tym dniu świętują co innego - moim zdaniem słusznie. W 2004 roku Senat uchwalił dzień Orła Białego, niestety Sejm zmienił na Dzień Flagi...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
|  | Nie Śpie Co Noc (338 punktów) (zablokowany) |
Niektórzy cieszą się takim luksusem, że sobie uchwalają różne papiery. W kraju, który liczy podobno 40 mln mieszkańców, daje to jakieś ułamki promili. Legislacja to bardzo specyficzne zainteresowanie. Proponuję przemianowanie warszawskiej Wiejskiej na Autyków Psychotycznych.
|
|
Nie Śpie Co Noc (338 punktów) (zablokowany) | Odp: Dzień Flagi |
Niech geje wiedza, że w tym kraju wszyscy mają ciężko. Niedawno jakiś synalek bogaczy, co udawał potentata filmowego, utopił się w stawie na motorówce, bo zbankrutował. Jak ktoś chce sobie utrudnić, to zawsze znajdzie sposób, ale niech pamięta, że w tym kraju wystarczy się raz potknąć, żeby już się nie podnieść.
|
|
| hanging_bishop (1112 punktów) | Jakoś mnie to nie rusza...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|