"Polimery Police to instalacja do produkcji ponad 400 tys. ton polipropylenu oraz około 17 tys. ton wodoru rocznie. (...) budowa gazoportu zdolnego przyjąć do 500 tys. ton propanu rocznie, a także infrastruktury logistycznej i instalacji pomocniczych.
Cała inwestycja ma zostać uruchomiona do końca 2022 roku.
To największy projekt inwestycyjny w historii Grupy Azoty. Jego wartość to około 1,5 mld euro."
Ciekawe czy jakby Rosjanom udało się przejąć Azoty to planowaliby podobne inwestycje w Polsce? |