Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zło to zło

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
10-07-2020 14:16finerbijk (17282 punktów)Zło to zło
Ocena 2 na 2
"- Zło to zło, Stregoborze - rzekł poważnie wiedźmin wstając. - Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
Nic dodać, nic ująć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
A co jeśli nie wybranie jest większym złem niż wybranie mniejszego?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
finerbijk (17282 punktów)
>A co jeśli nie wybranie jest większym złem niż wybranie mniejszego?
To będzie jak było. A władza może spać spokojnie, utwierdzona przekonaniem, że przecież ktoś ich wybrał.
10-07-2020 22:09 
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)
>>A co jeśli nie wybranie jest większym złem niż wybranie mniejszego?
>To będzie jak było. A władza może spać spokojnie, utwierdzona przekonaniem, że przecież ktoś ich wybrał.
>
Co dali nam Rzymianie?
www.youtube.com/watch?v=VA6uIoVjtLk

Reg [John Cleese]: Wyssali z nas krew, dranie. Zabrali nam wszystko, co mieliśmy. I nie tylko nam. Również naszym ojcom i ojcom naszych ojców.
Loretta [Eric Idle]: I ojcom ojców naszych ojców.
Reg: Tak.
Loretta: I ojcom ojców ojców naszych ojców.
Reg: W porządku Stan, wystarczy. I co nam dali w zamian?
..........
..........
Reg: No dobrze, ale prócz kanalizacji, medycyny, edukacji, wina, porządku, irygacji, dróg, świeżej wody, opieki zdrowotnej, co takiego Rzymianie dla nas zrobili?
11-07-2020 08:37 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>Reg: No dobrze, ale prócz kanalizacji, medycyny, edukacji, wina, porządku, irygacji, dróg, świeżej wody, opieki zdrowotnej, co takiego Rzymianie dla nas zrobili?
I wszystko to poszło w pipą wraz z końcem Rzymu. Został pomysł złodziejskiej szarańczy wysysającej kogo się da, z KK na czele (znaczy jako wysysającym), na bazie którego powstawały kolejne rzesze. Grecy to co innego. Ci lubili i potrafili wymyślać rzeczy..
11-07-2020 19:30 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Reg: No dobrze, ale prócz kanalizacji, medycyny, edukacji, wina, porządku, irygacji, dróg, świeżej wody, opieki zdrowotnej, co takiego Rzymianie dla nas zrobili?
>I wszystko to poszło w pipą wraz z końcem Rzymu.
Wiele budowli i dróg służy do dzisiaj, akwedukt Aqua Marcia zbudowany przed naszą erą jest nadal czynny.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
finerbijk (17282 punktów)
>Wiele budowli i dróg służy do dzisiaj, akwedukt Aqua Marcia zbudowany przed naszą erą jest nadal czynny.
To są pierdoły. Jak się rozchodzi o poważniejsze wpływy, to może jakiś Kodeks Justyniana, ale to też Grecy. Rzymianie większość rzeczy zżynali od innych, nawet religie. Pobudowali trochę, ale większość ich wynalazków to była wiedza (do czasu), jak ujarzmiać innych.
12-07-2020 00:42 
 Ocena 3 na 3
haish (2907 punktów)

>To są pierdoły. Jak się rozchodzi o poważniejsze wpływy, to może jakiś Kodeks Justyniana, ale to też Grecy. Rzymianie większość rzeczy zżynali od innych, nawet religie. Pobudowali trochę, ale większość ich wynalazków to była wiedza (do czasu), jak ujarzmiać innych.

Przepraszam, że się wtrące ale zarówno Rzymianie jak i Grecy dali dla większości narodów
ALFABET, i stało się to za sprawą religii. Podobno pierwszy alfabet wymyślili Fenicjanie,
ale księgę o tym napisali Izraelici alfabetem aramejskim.

>Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.

BYĆ ALBO NIE BYĆ ? ................... .
finerbijk (17282 punktów)
>Przepraszam, że się wtrące ale zarówno Rzymianie jak i Grecy dali dla większości narodów
>ALFABET, i stało się to za sprawą religii. Podobno pierwszy alfabet wymyślili Fenicjanie,
Tak jasne, ale dali (wymyślili), czy małpowali? Chińczycy nie mają systemu pisma opartym na alfabecie, czyja gospodarka jest obecnie największa?

>>Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale.
>BYĆ ALBO NIE BYĆ ? ................... .
Nie wybierać pomiędzy złami to nie znaczy nie być. Znaczy być w zgodzie ze swoim sumieniem, czy tam poczuciem szacunku do siebie, jak wolą ci, co nie chcą posługiwać się terminami kojarzonymi z religią.
11-07-2020 05:16 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>A co jeśli nie wybranie jest większym złem niż wybranie mniejszego?
>To będzie jak było. A władza może spać spokojnie, utwierdzona przekonaniem, że przecież ktoś ich wybrał.
A wiedźmin może spać spokojnie?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
TyDraniu (6569 punktów)
Trzasami wybór jest koniecznością.
finerbijk (17282 punktów)
>Trzasami wybór jest koniecznością.
Taa, Juda czy Czaszkowski, stryczek czy gilotyna, zawsze (prawie) jest jakiś wybór..
-jad- (18783 punktów)
>"- Zło to zło, Stregoborze - rzekł poważnie wiedźmin wstając. - Mniejsze, większe, średnie,
>wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie
>samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie
>wybierać wcale."

Lubię Geralta i dlatego gdybym był Stregoborem, to powiedziałbym mu, że większość naszych życiowych wyborów, to wybór mniejszego zła.
Woli nie wybierać? Ja też ale większość naszych wyborów, to te kiedy trzeba było coś wybrać
A kiedy nie trzeba? Zaniechanie chyba też jest formą wyboru
14-07-2020 19:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> większość naszych życiowych wyborów, to wybór mniejszego zła.
wybrałbym raj, ale to niemożliwe za życia ale i 1000lat po. Po drugiej stronie wartości z raju jest liberalizm (indywidualizm i wolność), wiadomo że będę głosował za tymi którzy lubią, chca budowqć wspólnote i głupie haslo wolność "styropianowej" np "pierwszy milion trzeba ukraść" albo "wolę śpiwór w NJ niz M 4 w Wrocławiu" wielu uwierzyło i mamy ogrom bezdomnych rodaków w NJ, Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Warszawie. Styropian powinno sie postawić przed sąd (patosąd POPiS-u?)

>Woli nie wybierać? Ja też ale większość naszych wyborów, to te kiedy trzeba było coś wybrać
>A kiedy nie trzeba? Zaniechanie chyba też jest formą wyboru
nie ma żadnego wyboru, wygra zawsze POPiS


szukanie raju, moim celem
14-07-2020 22:00 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)

>nie ma żadnego wyboru, wygra zawsze POPiS

O! Ktoś pamięta, że było coś takiego. Od dawna fascynuje mnie jak niewielu ludzi pamięta, co działo się w polityce całkiem niedawno. O sprawach, o których większość miała wyrobione zdananie i dyskutowała o nich w knajpach, telewizji i w kolejkach.
Kto dziś pamięta POPiS?? SLD? Nie, no to chyba każdy..
LPR?
Co?
Bosak. Bosak jest z LPR.
Nie, z Konfederacji przecież.
AWS?
Kto!?
Taka partia.
...
Unia Polityki Realnej?? To chyba za Piłsudskiego.

Buzek przywozi misie, Rosati podpisuje konkordat, Ikonowicz blokuje eksmisje, Lepper wysypuje zboże, Miller poznaje prawdziwego mężczyznę po tym jak kończy, Lis podekscytowany relacjonuje atak na Afganistan.

Wielu moich znajomych kompletnie nie pamięta tych zdarzeń. Dziwi mnie to nieco
14-07-2020 23:08 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>nie ma żadnego wyboru, wygra zawsze POPiS
>O! Ktoś pamięta, że było coś takiego. Od dawna fascynuje mnie jak niewielu ludzi pamięta, co działo się w polityce całkiem niedawno. O sprawach, o których większość miała wyrobione zdananie i dyskutowała o nich w knajpach, telewizji i w kolejkach.
>Kto dziś pamięta POPiS?? SLD? Nie, no to chyba każdy..
>LPR?
>Co?
>Bosak. Bosak jest z LPR.
>Nie, z Konfederacji przecież.
>AWS?
>Kto!?
>Taka partia.
>...
>Unia Polityki Realnej?? To chyba za Piłsudskiego.
>Buzek przywozi misie, Rosati podpisuje konkordat, Ikonowicz blokuje eksmisje, Lepper wysypuje zboże, Miller poznaje prawdziwego mężczyznę po tym jak kończy, Lis podekscytowany relacjonuje atak na Afganistan.
>Wielu moich znajomych kompletnie nie pamięta tych zdarzeń. Dziwi mnie to nieco

Ciekawe, że nie dziwi Ciebie, że Polacy nie tyle pamiętają ale nie wiedzą, że Duda ewidentnie złamał Konstytucję, mimo iż na nią przysięgał stając się prezydentem, na oczach całej Polski i to nie raz, a Polacy idą na niego głosować? Czyż ten polski naród nie jest ciekawy w swej istocie? Widać lubią zaprzańców i wiarołomców. Co się spodziewać po takim narodzie? Za ile można kupić taki naród? Za 500+ które nie są własnością rządu a własnością podatników i teraz w skutek inflacji jest warta może połowę? Jak więc myślą Polacy? Dlaczego nie żądają waloryzacji tych 500+ i nie tylko? To jest ciekawe. Jak są mocno sprzedajni i bezwolni, nie czujący swojej odpowiedzialności za stan Ojczyzny? Jakże pamięć bywa krótka, gdy dostaje się kawałek kiełbasy co się ją zje w jeden dzień. Jakże jest to możliwe, że widzą tylko swój czubek nosa? A historia tego nie uczy? Uczona po łebkach nie uczy. Jak długo jeszcze będziemy obcować z grzechem braku poczucia o samostanowieniu, po zaborach, po rządach sanacji, po wyniszczającej wojnie i ostatecznie po narzuconym komunizmie? Ostatecznie coś wywalczyć to nie koniec sprawy. Trzeba się nauczyć zarządzać tym co się ma. I jak to wygląda na dziś? Wybiera się prezydenta, bez własnej woli i podległego życzeniom szeregowemu posłowi, już pokazującego jak się łamie Konstytucję. Czyżby Polska przez swoich obywateli, z gębą pełną demokracji, nie mając pojęcia co to, nie umie myśleć i przewidywać skutków takiego wyboru? Widać, że nie. Więc się nie dziw niczemu. Polska to taki osobliwy kraj, gdzie wszystko co głupie ma prawo zaistnieć. Wszystko co budowane na obiecankach/kłamstwie ma prawo zaistnieć. I tak mija rok za rokiem rządów nadziei i beznadziei. A Polacy to akceptują. Tu się dziw co to za naród? Jednoczyć się potrafi w wypadku agresji bezpośredniej, ale już rządzić tym co ma już nie potrafi.
-jad- proponuję się jednak rozejrzeć się troszkę szerzej jak dotąd.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
15-07-2020 07:09 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)
Z tego, co widzę, to "opozycja" wcale nie jest lepsza albo przynajmniej nie jest dużo lepsza. Pajacowanie, zapominanie języka polskiego, osiem gwiazdek itp. Tu nie tylko o te 500zł chodzi.

Ale zupełnie nie o to mi chodziło.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Polacy nie tyle pamiętają ale nie wiedzą, że Duda ewidentnie złamał Konstytucję,
Wiemy, część nie wie.
>a Polacy idą na niego głosować?
1/3 uprawnionych, głównie nisko wykształceni i starsi.
>Czyż ten polski naród nie jest ciekawy w swej istocie? Widać lubią zaprzańców i wiarołomców.
Są tacy, lecz nie cały Naród.
>Za ile można kupić taki naród? Za 500+ które nie są własnością rządu a własnością podatników i teraz w skutek inflacji jest warta może połowę? Jak więc myślą Polacy? Dlaczego nie żądają waloryzacji tych 500+ i nie tylko?
Naród głosuje na różne partie co pokazały I i II tura. Ta część, którą można kupić za 500+ jest nisko wyedukowana, więc nie żądają.
>Jak są mocno sprzedajni i bezwolni, nie czujący swojej odpowiedzialności za stan Ojczyzny?
Nie są sprzedajni, głosują na władzę, która im dała pieniądze = poprawiła ich byt.
>Jakże pamięć bywa krótka, gdy dostaje się kawałek kiełbasy co się ją zje w jeden dzień.
Kilogram kiełbasy kosztuje 20 złotych, spróbuj zjeść 25 kilogramów w jeden dzień.
>Jakże jest to możliwe, że widzą tylko swój czubek nosa? A historia tego nie uczy? Uczona po łebkach nie uczy. Jak długo jeszcze będziemy obcować z grzechem braku poczucia o samostanowieniu, po zaborach, po rządach sanacji, po wyniszczającej wojnie i ostatecznie po narzuconym komunizmie?
Możliwe i naturalne, i nie oni są winni lecz elity władzy, które widzą czubek własnego nosa.
>Ostatecznie coś wywalczyć to nie koniec sprawy. Trzeba się nauczyć zarządzać tym co się ma. I jak to wygląda na dziś? Wybiera się prezydenta, bez własnej woli i podległego życzeniom szeregowemu posłowi, już pokazującego jak się łamie Konstytucję. Czyżby Polska przez swoich obywateli, z gębą pełną demokracji, nie mając pojęcia co to, nie umie myśleć i przewidywać skutków takiego wyboru?
Większość Polaków wie co to demokracja, co z tego jednak skoro elity władzy zdecydowały przed niedzielą wyborczą, że prezydentem będzie Duda? POPiS dał kolejny spektakl, żebyśmy myśleli, że bierzemy udział w święcie demokracji.
>Polska to taki osobliwy kraj, gdzie wszystko co głupie ma prawo zaistnieć. Wszystko co budowane na obiecankach/kłamstwie ma prawo zaistnieć. I tak mija rok za rokiem rządów nadziei i beznadziei. A Polacy to akceptują. Tu się dziw co to za naród? Jednoczyć się potrafi w wypadku agresji bezpośredniej, ale już rządzić tym co ma już nie potrafi.
Nie akceptujemy tego, ale nie mamy wpływu na to kto nami rządzi, nie wybieramy ludzi, lecz pozwolili nam głosować na partie, większość nie wybiera, lecz system D'Hondta, nie mamy możliwości odwołania posła..., w Polsce nie ma demokracji, jest partiokracja od 89 roku, czerwoni, różowi, zieloni i czarnosukienkowi podzielili tort między siebie i konsumują = doją Naród Polski.
>-jad- proponuję się jednak rozejrzeć się troszkę szerzej jak dotąd.
ja też tobie, jadowi i wszystkim proponuję rozejrzeć się szerzej...

człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
15-07-2020 11:49 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)
>>Polacy nie tyle pamiętają ale nie wiedzą, że Duda ewidentnie złamał Konstytucję,
>Wiemy, część nie wie.
za PO konstytucja była mocniej łamana, jest tam zapis o sprawiedliwości społecznej, a było znacznie więcej bezrobotnych, bezdomnych, wyjechało 3 mln rodaków, umowy śmieciowe, placa minimalna była głodowa, prezes banku zarabial 1 000 000 a salowa 1000, czy sprawiedliwosc spoleczna to 1000 x miedzy dochodami? co w konstytucji jest najważniejsze? 1000 bezdomnych to śmiecie ale jeden prezes sądu najwyższego wyrzucony z pracy to lamanie konstytucji. Miejmy skale dobra/ zła

>>a Polacy idą na niego głosować?
>1/3 uprawnionych, głównie nisko wykształceni i starsi.
mamy najwiecej mgr na świecie, czy Jak wszyscy bedą już profesorami i jeden prof bedzie prezesem banku z wypłatą 10 000 000 zł a drugi, jego kolega, prof salowy z wypłatą 1000 zł, czy to w porządku. Jakie są różnice pomiędzy zdrowymi ludźmi?, jakie powinny być różnice w dochodach? Czy ci naj, naj zarabiaja najwiecej?/ najmniej?

>>Za ile można kupić taki naród?
bogaci kupuja ustawe w sejmie za 100000 zł dlatego "kulczyki" zarabiaja 10 000 zł/ godz pracy

>Za 500+ które nie są własnością rządu a własnością podatników
wole placic rodzacym rodakom niż kulczykom którzy kupuja domy w Szwajcarii za mld $, podatki placą w rajach, wszystko maja zagraniczne, tylko niewolnik polski

>Naród głosuje na różne partie co pokazały I i II tura. Ta część, którą można kupić za 500+ jest nisko wyedukowana, więc nie żądają.
wyedukujmy wszystkich ma profesorów, co sie zmieni? czy prof dr hab inżynier brukarz zgodzi sie pracowac za 1500 i zagłosuje na PO?

>Nie są sprzedajni, głosują na władzę, która im dała pieniądze = poprawiła ich byt.
tak, bo ci prof dr hab inż / kardynalowie, prezesi, generałowie to pracuja/ głosują za idee

szukanie raju, moim celem
15-07-2020 21:16 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>Polacy nie tyle pamiętają ale nie wiedzą, że Duda ewidentnie złamał Konstytucję,
>>Wiemy, część nie wie.
>za PO konstytucja była mocniej łamana, jest tam zapis o sprawiedliwości społecznej, a było znacznie więcej bezrobotnych, bezdomnych, wyjechało 3 mln rodaków, umowy śmieciowe, placa minimalna była głodowa, prezes banku zarabial 1 000 000 a salowa 1000, czy sprawiedliwosc spoleczna to 1000 x miedzy dochodami? co w konstytucji jest najważniejsze? 1000 bezdomnych to śmiecie ale jeden prezes sądu najwyższego wyrzucony z pracy to lamanie konstytucji.

>Miejmy skale dobra/ zła

Miejmy.

Czyli 2005-2007 Rząd PIS.


i stan na 2018...PIS


Jarosław Kaczyński podał gabinet do dymisji 5 listopada 2007
Od pół roku już jest kryzys. Rządy przejmuje PO.


To co z tym łamaniem?
15-07-2020 22:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Polacy nie tyle pamiętają ale nie wiedzą, że Duda ewidentnie złamał Konstytucję,
>>>Wiemy, część nie wie.
>>za PO konstytucja była mocniej łamana, jest tam zapis o sprawiedliwości społecznej, a było znacznie więcej bezrobotnych, bezdomnych, wyjechało 3 mln rodaków, umowy śmieciowe, placa minimalna była głodowa, prezes banku zarabial 1 000 000 a salowa 1000, czy sprawiedliwosc spoleczna to 1000 x miedzy dochodami? co w konstytucji jest najważniejsze? 1000 bezdomnych to śmiecie ale jeden prezes sądu najwyższego wyrzucony z pracy to lamanie konstytucji.
>>Miejmy skale dobra/ zła
>Miejmy.
>Czyli 2005-2007 Rząd PIS.
>i stan na 2018...PIS
> Jarosław Kaczyński podał gabinet do dymisji 5 listopada 2007
>Od pół roku już jest kryzys. Rządy przejmuje PO.
>To co z tym łamaniem?

wtedy premierem, ministrem finansów PiS był Balcerowicz w spódnicy, umarła, tradycja nie pozwala sie o niej źle wyrażać (Byłoby korzystne gdyby z nia umarł liberalizm -indywidualizm i wolność)

Kołodko (SLD) był dobry (nie był/ jest liberałem)

szukanie raju, moim celem
15-07-2020 22:20 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>>>>Polacy nie tyle pamiętają ale nie wiedzą, że Duda ewidentnie złamał Konstytucję,
>>>>Wiemy, część nie wie.
>>>za PO konstytucja była mocniej łamana, jest tam zapis o sprawiedliwości społecznej, a było znacznie więcej bezrobotnych, bezdomnych, wyjechało 3 mln rodaków, umowy śmieciowe, placa minimalna była głodowa, prezes banku zarabial 1 000 000 a salowa 1000, czy sprawiedliwosc spoleczna to 1000 x miedzy dochodami? co w konstytucji jest najważniejsze? 1000 bezdomnych to śmiecie ale jeden prezes sądu najwyższego wyrzucony z pracy to lamanie konstytucji.
>>>Miejmy skale dobra/ zła
>>Miejmy.
>>Czyli 2005-2007 Rząd PIS.
>>i stan na 2018...PIS
>> Jarosław Kaczyński podał gabinet do dymisji 5 listopada 2007
>>Od pół roku już jest kryzys. Rządy przejmuje PO.
>>To co z tym łamaniem?
>wtedy premierem, ministrem finansów PiS był Balcerowicz w spódnicy, umarła, tradycja nie pozwala sie o niej źle wyrażać (Byłoby korzystne gdyby z nia umarł liberalizm -indywidualizm i wolność)
>Kołodko (SLD) był dobry (nie był/ jest liberałem)

Pisałeś o PO jak to za nich wyjechało 3 miliony ludzi. Następny raz zobacz sobie statystyki za lata rządów. Wkleiłem Ci możesz sobie porównać PIS PO PIS.
17-07-2020 21:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>wtedy premierem, ministrem finansów PiS był Balcerowicz w spódnicy, umarła, tradycja nie pozwala sie o niej źle wyrażać (Byłoby korzystne gdyby z nia umarł liberalizm -indywidualizm i wolność)
>>Kołodko (SLD) był dobry (nie był/ jest liberałem)
>Pisałeś o PO jak to za nich wyjechało 3 miliony ludzi. Następny raz zobacz sobie statystyki za lata rządów. Wkleiłem Ci możesz sobie porównać PIS PO PIS.
po ogłoszeniu wyniku wyborów Z Hołdys napisał, że wielu znanych ludzi wynosi się z Polski. Kraj opuszcza np. pisarka Manuela Gretkowska, która wystawiła na Facebooku ogłoszenie sprzedaży swojego domu. Nad zostaniem za granicą zadecydował literat Jacek Dehnel. Ale emigrację z Polski planują także zwykli ludzie natemat.pl(*)acy-ktorzy-wyjezdzaja-z-polski mam nadzieje że nikt z racjonalnych.

szukanie raju, moim celem
17-07-2020 23:18 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>wtedy premierem, ministrem finansów PiS był Balcerowicz w spódnicy, umarła, tradycja nie pozwala sie o niej źle wyrażać (Byłoby korzystne gdyby z nia umarł liberalizm -indywidualizm i wolność)
>>>Kołodko (SLD) był dobry (nie był/ jest liberałem)
>>Pisałeś o PO jak to za nich wyjechało 3 miliony ludzi. Następny raz zobacz sobie statystyki za lata rządów. Wkleiłem Ci możesz sobie porównać PIS PO PIS.
>po ogłoszeniu wyniku wyborów Z Hołdys napisał, że wielu znanych ludzi wynosi się z Polski. Kraj opuszcza np. pisarka Manuela Gretkowska, która wystawiła na Facebooku ogłoszenie sprzedaży swojego domu. Nad zostaniem za granicą zadecydował literat Jacek Dehnel. Ale emigrację z Polski planują także zwykli ludzie natemat.pl(*)acy-ktorzy-wyjezdzaja-z-polski mam nadzieje że nikt z racjonalnych.

Czemu? Na forum można pisać pewnie z dowolnego zakątka ziemi.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>wyedukujmy wszystkich ma profesorów, co sie zmieni?
mniej będzie idiotów piszących bez sensu

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
salek (4701 punktów)
>>wyedukujmy wszystkich ma profesorów, co sie zmieni?
>mniej będzie idiotów piszących bez sensu
Chyba se jaja robisz. Nadanie idiocie tytułu spowoduje, że przestanie być idiotą?
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>wyedukujmy wszystkich ma profesorów, co sie zmieni?
>>mniej będzie idiotów piszących bez sensu
>Chyba se jaja robisz. Nadanie idiocie tytułu spowoduje, że przestanie być idiotą?
edukacja...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
salek (4701 punktów)
>>>>wyedukujmy wszystkich ma profesorów, co się zmieni?
>>>mniej będzie idiotów piszących bez sensu
>>Chyba se jaja robisz. Nadanie idiocie tytułu spowoduje, że przestanie być idiotą?
>edukacja...
Do tego trzeba wysiłku. Jak zmusisz idiotę do edukacji?
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Do tego trzeba wysiłku. Jak zmusisz idiotę do edukacji?
Nie o to chodzi, by zmusić (nieuleczalnego) idiotę, powszechna edukacja, by mniej wyrosło na idiotów.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
salek (4701 punktów)
>>Do tego trzeba wysiłku. Jak zmusisz idiotę do edukacji?
>Nie o to chodzi, by zmusić (nieuleczalnego) idiotę, powszechna edukacja, by mniej wyrosło na idiotów.
No i właśnie o to pytam - są tacy co to od małego wolą imprezować. Jak chcesz zmusić do edukacji już nie jednego idiotę, a wszystkich potencjalnych idiotów? Nie mówiąc już, że do profesury, by była coś warta nie wystarczy zgonić tłum na wykłady i dopilnować, by słuchali.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Nie o to chodzi, by zmusić (nieuleczalnego) idiotę, powszechna edukacja, by mniej wyrosło na idiotów.
>No i właśnie o to pytam - są tacy co to od małego wolą imprezować.
Też wolę i lubię imprezować, nie widzę związku między imprezowaniem, a byciem idiotą.
>Jak chcesz zmusić do edukacji już nie jednego idiotę, a wszystkich potencjalnych idiotów?
Przecież napisałem, że nie o to chodzi, żeby zmuszać, a ty znów pytasz jak chcę zmusić. Edukacja polega na atrakcyjnym zaprezentowaniu, które zaciekawi uczniów, a nie na zmuszaniu, które odniesie wręcz przeciwny skutek i efektem będą ( i są ) tabuny idiotów.
>Nie mówiąc już, że do profesury, by była coś warta nie wystarczy zgonić tłum na wykłady i dopilnować, by słuchali.
Tytuł nie jest istotny, edukacja może się nawet zakończyć na podstawowej i jeśli uczy racjonalnego, logicznego myślenia i jest połączona z wychowaniem to wyrośnie mniej idiotów. W Polsce edukacja jest na niskim poziomie, niedofinansowane szkoły, przepełnione klasy, nieatrakcyjny, przestarzały program, religia w szkołach publicznych, nauczyciele obarczeni tysiącem obowiązków tak, że nauczanie schodzi na dalszy plan itd..., produkcja idiotów w najlepsze co widać po okrągłym, który postuluje likwidację szkół i mama, tata, babcia... mają uczyć.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
salek (4701 punktów)
>>>Nie o to chodzi, by zmusić (nieuleczalnego) idiotę, powszechna edukacja, by mniej wyrosło na idiotów.
>>No i właśnie o to pytam - są tacy co to od małego wolą imprezować.
>Też wolę i lubię imprezować, nie widzę związku między imprezowaniem, a byciem idiotą.
No widzisz

>>Jak chcesz zmusić do edukacji już nie jednego idiotę, a wszystkich potencjalnych idiotów?
>Przecież napisałem, że nie o to chodzi, żeby zmuszać
W którym miejscu? Napisałeś że chcesz powszechnej - to nie to samo, co brak zmuszania; osobiście sądzę wręcz, że to całkowite przeciwieństwa. Są jednostki wykazujące całkowity brak zainteresowania edukacją, niezależnie jak atrakcyjnie podaną.

>>Nie mówiąc już, że do profesury, by była coś warta nie wystarczy zgonić tłum na wykłady i dopilnować, by słuchali.
>Tytuł nie jest istotny, edukacja może się nawet zakończyć na podstawowej i jeśli uczy racjonalnego, logicznego myślenia i jest połączona z wychowaniem to wyrośnie mniej idiotów.
Obyś miał rację, choć nie podzielam optymizmu.

>produkcja idiotów w najlepsze co widać po okrągłym, który postuluje likwidację szkół i mama, tata, babcia... mają uczyć.
Cóż robić.. idioci byli są i będą. 'Sprawmy by to było atrakcyjne'.. wysiłek nigdy nie był atrakcyjny, a opanowanie pewnych rzeczy zawsze wymaga wysiłku.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>Nie o to chodzi, by zmusić (nieuleczalnego) idiotę, powszechna edukacja, by mniej wyrosło na idiotów.
>>>No i właśnie o to pytam - są tacy co to od małego wolą imprezować.
>>Też wolę i lubię imprezować, nie widzę związku między imprezowaniem, a byciem idiotą.
>No widzisz
No nie widzę
>>>Jak chcesz zmusić do edukacji już nie jednego idiotę, a wszystkich potencjalnych idiotów?
>>Przecież napisałem, że nie o to chodzi, żeby zmuszać
>W którym miejscu? Napisałeś że chcesz powszechnej - to nie to samo, co brak zmuszania; osobiście sądzę wręcz, że to całkowite przeciwieństwa. Są jednostki wykazujące całkowity brak zainteresowania edukacją, niezależnie jak atrakcyjnie podaną.
W tym: www.racjonalista.pl/forum.php/s,819852#w820435
>>>Nie mówiąc już, że do profesury, by była coś warta nie wystarczy zgonić tłum na wykłady i dopilnować, by słuchali.
>>Tytuł nie jest istotny, edukacja może się nawet zakończyć na podstawowej i jeśli uczy racjonalnego, logicznego myślenia i jest połączona z wychowaniem to wyrośnie mniej idiotów.
>Obyś miał rację, choć nie podzielam optymizmu.
>>produkcja idiotów w najlepsze co widać po okrągłym, który postuluje likwidację szkół i mama, tata, babcia... mają uczyć.
>Cóż robić.. idioci byli są i będą. 'Sprawmy by to było atrakcyjne'.. wysiłek nigdy nie był atrakcyjny, a opanowanie pewnych rzeczy zawsze wymaga wysiłku.
Dla wielu jest atrakcyjny, lubimy poznawać, odkrywać, osiągać cele, ciekawość i chęć sprawdzenia siebie przeważa nad wysiłkiem.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
salek (4701 punktów)
>>>>>Nie o to chodzi, by zmusić (nieuleczalnego) idiotę, powszechna edukacja, by mniej wyrosło na idiotów.
>>>>No i właśnie o to pytam - są tacy co to od małego wolą imprezować.
>>>Też wolę i lubię imprezować, nie widzę związku między imprezowaniem, a byciem idiotą.
>>No widzisz
>No nie widzę
No widzisz, że nie widzisz

>>>>Jak chcesz zmusić do edukacji już nie jednego idiotę, a wszystkich potencjalnych idiotów?
>>>Przecież napisałem, że nie o to chodzi, żeby zmuszać
>>W którym miejscu? Napisałeś że chcesz powszechnej - to nie to samo, co brak zmuszania; osobiście sądzę wręcz, że to całkowite przeciwieństwa. Są jednostki wykazujące całkowity brak zainteresowania edukacją, niezależnie jak atrakcyjnie podaną.
>W tym: www.racjonalista.pl/forum.php/s,819852#w820435
No, chwała Ci, że nie chcesz przerabiać przymusem tych co już na idiotów wyrośli, jednak nigdzie nie wskazywałeś braku potrzeby zmuszania wszystkich potencjalnych idiotów do powszechnej edukacji. Przynajmniej - nie zauważyłem.

>>Cóż robić.. idioci byli są i będą. 'Sprawmy by to było atrakcyjne'.. wysiłek nigdy nie był atrakcyjny, a opanowanie pewnych rzeczy zawsze wymaga wysiłku.
>Dla wielu jest atrakcyjny, lubimy poznawać, odkrywać, osiągać cele, ciekawość i chęć sprawdzenia siebie przeważa nad wysiłkiem.
Wielu - to nie wszyscy. Gdyby jednak była to choćby większość, to nie byłoby potrzeby naszej wymiany zdań. Dlatego sądzę, że nawet spełnienie Twego postulatu o atrakcyjnym wysiłku zmieni znikomą garstkę na garstkę.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>>>Nie o to chodzi, by zmusić (nieuleczalnego) idiotę, powszechna edukacja, by mniej wyrosło na idiotów.
>>>>>No i właśnie o to pytam - są tacy co to od małego wolą imprezować.
>>>>Też wolę i lubię imprezować, nie widzę związku między imprezowaniem, a byciem idiotą.
>>>No widzisz
>>No nie widzę
>No widzisz, że nie widzisz
Nie widzę związku bo go nie ma.
>>>>>Jak chcesz zmusić do edukacji już nie jednego idiotę, a wszystkich potencjalnych idiotów?
>>>>Przecież napisałem, że nie o to chodzi, żeby zmuszać
>>>W którym miejscu? Napisałeś że chcesz powszechnej - to nie to samo, co brak zmuszania; osobiście sądzę wręcz, że to całkowite przeciwieństwa. Są jednostki wykazujące całkowity brak zainteresowania edukacją, niezależnie jak atrakcyjnie podaną.
>>W tym: www.racjonalista.pl/forum.php/s,819852#w820435
>No, chwała Ci, że nie chcesz przerabiać przymusem tych co już na idiotów wyrośli, jednak nigdzie nie wskazywałeś braku potrzeby zmuszania wszystkich potencjalnych idiotów do powszechnej edukacji. Przynajmniej - nie zauważyłem.
Nie było mowy o tych, którzy już wyrośli, lecz o edukacji, żeby nie wyrośli. A tutaj wskazałem: www.racjonalista.pl/forum.php/s,819852#w820448
>>>Cóż robić.. idioci byli są i będą. 'Sprawmy by to było atrakcyjne'.. wysiłek nigdy nie był atrakcyjny, a opanowanie pewnych rzeczy zawsze wymaga wysiłku.
>>Dla wielu jest atrakcyjny, lubimy poznawać, odkrywać, osiągać cele, ciekawość i chęć sprawdzenia siebie przeważa nad wysiłkiem.
>Wielu - to nie wszyscy. Gdyby jednak była to choćby większość, to nie byłoby potrzeby naszej wymiany zdań. Dlatego sądzę, że nawet spełnienie Twego postulatu o atrakcyjnym wysiłku zmieni znikomą garstkę na garstkę.
Zdecydowana większość jest i chce być aktywna, potrzeba fachowej edukacji by nauczyć racjonalnego myślenia, wykształcić, wychować.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
salek (4701 punktów)
>>>>>>>Nie o to chodzi, by zmusić (nieuleczalnego) idiotę, powszechna edukacja, by mniej wyrosło na idiotów.
>>>>>>No i właśnie o to pytam - są tacy co to od małego wolą imprezować.
>>>>>Też wolę i lubię imprezować, nie widzę związku między imprezowaniem, a byciem idiotą.
>>>>No widzisz
>>>No nie widzę
>>No widzisz, że nie widzisz
>Nie widzę związku bo go nie ma.
To że go nie widzisz znaczy, tylko tyle, że go nie widzisz, a nie że go nie ma. Przekonanie o własnej nieomylności jest nieomylną cechą idioty.

>Nie było mowy o tych, którzy już wyrośli, lecz o edukacji, żeby nie wyrośli. A tutaj wskazałem: www.racjonalista.pl/forum.php/s,819852#w820448
To było już post factum.

>>Wielu - to nie wszyscy. Gdyby jednak była to choćby większość, to nie byłoby potrzeby naszej wymiany zdań. Dlatego sądzę, że nawet spełnienie Twego postulatu o atrakcyjnym wysiłku zmieni znikomą garstkę na garstkę.
>Zdecydowana większość jest i chce być aktywna, potrzeba fachowej edukacji by nauczyć racjonalnego myślenia, wykształcić, wychować.
Zazdroszczę optymizmu.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>>>>>Nie o to chodzi, by zmusić (nieuleczalnego) idiotę, powszechna edukacja, by mniej wyrosło na idiotów.
>>>>>>>No i właśnie o to pytam - są tacy co to od małego wolą imprezować.
>>>>>>Też wolę i lubię imprezować, nie widzę związku między imprezowaniem, a byciem idiotą.
>>>>>No widzisz
>>>>No nie widzę
>>>No widzisz, że nie widzisz
>>Nie widzę związku bo go nie ma.
>To że go nie widzisz znaczy, tylko tyle, że go nie widzisz, a nie że go nie ma. Przekonanie o własnej nieomylności jest nieomylną cechą idioty.
Są idioci, którzy od małego nie lubią imprezować. Czy ktoś woli, czy nie woli imprezować ma się do bycia idiotą nijak.
>>Nie było mowy o tych, którzy już wyrośli, lecz o edukacji, żeby nie wyrośli. A tutaj wskazałem: www.racjonalista.pl/forum.php/s,819852#w820448
>To było już post factum.
To było "wyłożeniem kawy na ławę", bo wcześniej nie załapałeś.
>>>Wielu - to nie wszyscy. Gdyby jednak była to choćby większość, to nie byłoby potrzeby naszej wymiany zdań. Dlatego sądzę, że nawet spełnienie Twego postulatu o atrakcyjnym wysiłku zmieni znikomą garstkę na garstkę.
>>Zdecydowana większość jest i chce być aktywna, potrzeba fachowej edukacji by nauczyć racjonalnego myślenia, wykształcić, wychować.
>Zazdroszczę optymizmu.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
salek (4701 punktów)
>>>>>>>>>Nie o to chodzi, by zmusić (nieuleczalnego) idiotę, powszechna edukacja, by mniej wyrosło na idiotów.
>>>>>>>>No i właśnie o to pytam - są tacy co to od małego wolą imprezować.
>>>>>>>Też wolę i lubię imprezować, nie widzę związku między imprezowaniem, a byciem idiotą.
>>>>>>No widzisz
>>>>>No nie widzę
>>>>No widzisz, że nie widzisz
>>>Nie widzę związku bo go nie ma.
>>To że go nie widzisz znaczy, tylko tyle, że go nie widzisz, a nie że go nie ma. Przekonanie o własnej nieomylności jest nieomylną cechą idioty.
>Są idioci, którzy od małego nie lubią imprezować.
Owszem, się zdarzają. Niemniej jednak podejrzewam, że to przypadek znacząco rzadszy, niż tacy co nadmiernie wolą imprezowanie.

>Czy ktoś woli, czy nie woli imprezować ma się do bycia idiotą nijak.
Oczywiście wolno Ci mieć swoje zdanie.

>>>Nie było mowy o tych, którzy już wyrośli, lecz o edukacji, żeby nie wyrośli. A tutaj wskazałem: www.racjonalista.pl/forum.php/s,819852#w820448
>>To było już post factum.
>To było "wyłożeniem kawy na ławę", bo wcześniej nie załapałeś.
Skoro tak sądzisz..
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Są idioci, którzy od małego nie lubią imprezować.
>Owszem, się zdarzają. Niemniej jednak podejrzewam, że to przypadek znacząco rzadszy, niż tacy co nadmiernie wolą imprezowanie.
Nie było mowy o nadmiernym imprezowaniu, pierwszy raz o tym piszesz.
>>Czy ktoś woli, czy nie woli imprezować ma się do bycia idiotą nijak.
>Oczywiście wolno Ci mieć swoje zdanie.
Dzięki.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
salek (4701 punktów)
>>>Są idioci, którzy od małego nie lubią imprezować.
>>Owszem, się zdarzają. Niemniej jednak podejrzewam, że to przypadek znacząco rzadszy, niż tacy co nadmiernie wolą imprezowanie.
>Nie było mowy o nadmiernym imprezowaniu, pierwszy raz o tym piszesz.
Wiesz, to dla tych, co nie załapali
>>>Czy ktoś woli, czy nie woli imprezować ma się do bycia idiotą nijak.
>>Oczywiście wolno Ci mieć swoje zdanie.
>Dzięki.
Ależ proszę, w końcu nie trzeba zawsze wymagać podparcia swego mniemania argumentacją.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>Czy ktoś woli, czy nie woli imprezować ma się do bycia idiotą nijak.
>>>Oczywiście wolno Ci mieć swoje zdanie.
>>Dzięki.
>Ależ proszę, w końcu nie trzeba zawsze wymagać podparcia swego mniemania argumentacją.
To ty postawiłeś tezę, że ci co wolą imprezować wyrosną na idiotów i nie przedstawiłeś żadnego argumentu.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
salek (4701 punktów)
>>Ależ proszę, w końcu nie trzeba zawsze wymagać podparcia swego mniemania argumentacją.
>To ty postawiłeś tezę, że ci co wolą imprezować wyrosną na idiotów i nie przedstawiłeś żadnego argumentu.
Widocznie coś przeoczyłeś, bo nie posądzam Cię, że nie załapałeś.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>To ty postawiłeś tezę, że ci co wolą imprezować wyrosną na idiotów i nie przedstawiłeś żadnego argumentu.
>Widocznie coś przeoczyłeś, bo nie posądzam Cię, że nie załapałeś.
Nic nie przeoczyłem, nadal nie przedstawiłeś żadnego argumentu. To, że idioty nie zmusisz do edukacji nijak się ma do tezy, że imprezowicze wyrosną na idiotów.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
salek (4701 punktów)
>>>To ty postawiłeś tezę, że ci co wolą imprezować wyrosną na idiotów i nie przedstawiłeś żadnego argumentu.
>>Widocznie coś przeoczyłeś, bo nie posądzam Cię, że nie załapałeś.
>Nic nie przeoczyłem, nadal nie przedstawiłeś żadnego argumentu. To, że idioty nie zmusisz do edukacji nijak się ma do tezy, że imprezowicze wyrosną na idiotów.
Zatem nie załapałeś.
19-07-2020 13:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>wyedukujmy wszystkich ma profesorów, co sie zmieni?
>mniej będzie idiotów piszących bez sensu
nie ma miedzy nami dużych różnic, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Prezes banku z pensja 1000 000 zl zagłosował na Trzaskowskiego, jego pracownica z okienka z pensją 3000 zł na Dudę, Gdyby zmienic ich miejsce siedzenia, prezesa zdegradować a pracownice wywyższyć zagłosowali by inaczej tj byly prezes, na Dudę, a nowa prezes z 1 000 000 zl pensji na liberała Trzaskowskiego

za PO stawka minimalna to 3.5 zł/godz pracy, dzisiaj to chyba 17 zł/godz
+500+, +13 emerytura, +poczucie godności, +bezrobocie najniższe, +pensje najwyższe

PiS trochę przypomina narodowy socjalizm w Niemczech, tam tez sie ogromnie poprawiło za Hitlera i ludzie za niego chetnie ginęli, u nas nie ma tej wdzięczności, PiS przez elity jest znienawidzony

mała przewaga nad Trzaskowskim to dowód, że nie chcemy dążyć do równości, sprawiedliwości, w kierunku raju, chcemy żeby dobrze miały patoelity, my możemy na ziemniakach z kapustą, to dowód naszego zniewolenia (myślimy, mówimy, czynimy jak nam patoelity powiedzą)
20-07-2020 16:25 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>wyedukujmy wszystkich ma profesorów, co sie zmieni?
>>mniej będzie idiotów piszących bez sensu
>nie ma miedzy nami dużych różnic,
faktycznie, ja myślę, a ty myślisz, że myślisz, więc oboje myślimy
>PiS trochę przypomina narodowy socjalizm w Niemczech, tam tez sie ogromnie poprawiło za Hitlera
najbardziej od 42 do 45 roku
>i ludzie za niego chetnie ginęli, u nas nie ma tej wdzięczności, PiS przez elity jest znienawidzony
no idioci, nie chcą ginąć za PiS
> mała przewaga nad Trzaskowskim to dowód, że nie chcemy dążyć do równości, sprawiedliwości, w kierunku raju, chcemy żeby dobrze miały patoelity,
dobrze, że elity skręciły wybory bo groziło, że patoelity dojdą do władzy
>my możemy na ziemniakach z kapustą, to dowód naszego zniewolenia (myślimy, mówimy, czynimy jak nam patoelity powiedzą)
dobrze, że ty czynisz jak elity mówią i możesz na szampanie z truskawkami

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
20-07-2020 17:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>wyedukujmy wszystkich ma profesorów, co sie zmieni?
>>>mniej będzie idiotów piszących bez sensu
>>nie ma miedzy nami dużych różnic,
>faktycznie, ja myślę, a ty myślisz, że myślisz, więc oboje myślimy
róznice w dochodach sa x 1 000 (liberalizm-wolność, indywidualizm). Jakie są róznice pomiędzy zdrowymi ludźmi?

>>PiS trochę przypomina narodowy socjalizm w Niemczech, tam tez sie ogromnie poprawiło za Hitlera
>najbardziej od 42 do 45 roku
możemy nie wylewać dziecka z kąpielą, skorzystać z jego metod, odrzucając to co ich i nas zniszczyło

>>i ludzie za niego chetnie ginęli, u nas nie ma tej wdzięczności, PiS przez elity jest znienawidzony
>no idioci, nie chcą ginąć za PiS
nie chca poprzeć zmniejszenie bezrobocia, biedy (za PO stawka 3.5zł/godz dzisiaj 17zł/godz) Na chłopski rozum jak mozna głosować na PO?

>> mała przewaga nad Trzaskowskim to dowód, że nie chcemy dążyć do równości, sprawiedliwości, w kierunku raju, chcemy żeby dobrze miały patoelity,
>dobrze, że elity skręciły wybory bo groziło, że patoelity dojdą do władzy
Trzaskowski to liberał, PO, należy do patoelit, co ty w nim widzisz? (dla mnie prawdziwym politykiem był wyśmiewany przez nas chłop Leper, za 20 lat postawimy mu pomnik, dzisiaj niemożliwy. jesteśmy zmanipulowani przez patoelty, Leper miał racje, patoelity go zniszczyły.

>>my możemy na ziemniakach z kapustą, to dowód naszego zniewolenia (myślimy, mówimy, czynimy jak nam patoelity powiedzą)
>dobrze, że ty czynisz jak elity mówią i możesz na szampanie z truskawkami
odbieram twoje poglady jako pas transmisyjny patoelit, włączę TVN, parze ty też tak myślisz (to żart, nie oglądam telewizji od urodzenia, dlatego byłem w stanie "wymyśleć" raj)

mas media to programowanie twojego mózgu, przykro mi


szukanie raju, moim celem
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>>wyedukujmy wszystkich ma profesorów, co sie zmieni?
>>>>mniej będzie idiotów piszących bez sensu
>>>nie ma miedzy nami dużych różnic,
>>faktycznie, ja myślę, a ty myślisz, że myślisz, więc oboje myślimy
>róznice w dochodach sa x 1 000 (liberalizm-wolność, indywidualizm). Jakie są róznice pomiędzy zdrowymi ludźmi?
nie na temat, typowe dla okrągłego
>>>PiS trochę przypomina narodowy socjalizm w Niemczech, tam tez sie ogromnie poprawiło za Hitlera
>>najbardziej od 42 do 45 roku
>możemy nie wylewać dziecka z kąpielą, skorzystać z jego metod, odrzucając to co ich i nas zniszczyło
czyli wszystko odrzucam
>>>i ludzie za niego chetnie ginęli, u nas nie ma tej wdzięczności, PiS przez elity jest znienawidzony
>>no idioci, nie chcą ginąć za PiS
>nie chca poprzeć zmniejszenie bezrobocia, biedy (za PO stawka 3.5zł/godz dzisiaj 17zł/godz) Na chłopski rozum jak mozna głosować na PO?
nie na temat, typowe dla okrągłego
>>> mała przewaga nad Trzaskowskim to dowód, że nie chcemy dążyć do równości, sprawiedliwości, w kierunku raju, chcemy żeby dobrze miały patoelity,
>>dobrze, że elity skręciły wybory bo groziło, że patoelity dojdą do władzy
>Trzaskowski to liberał, PO, należy do patoelit, co ty w nim widzisz?
obecnie nic, przed niedzielą wyborczą widziałem przeciwieństwo Kaczyńskiego=Dudy
>>>my możemy na ziemniakach z kapustą, to dowód naszego zniewolenia (myślimy, mówimy, czynimy jak nam patoelity powiedzą)
>>dobrze, że ty czynisz jak elity mówią i możesz na szampanie z truskawkami
>odbieram twoje poglady jako pas transmisyjny patoelit,
pracujesz na taśmie?
>włączę TVN, parze ty też tak myślisz (to żart, nie oglądam telewizji od urodzenia, dlatego byłem w stanie "wymyśleć" raj)
piekło wymyśliłeś, jesteś niebezpiecznym komunistą, którego trzeba bacznie obserwować, żeby przypadkiem nie objął jakiegoś kierowniczego stanowiska
>mas media to programowanie twojego mózgu, przykro mi
otóż to, bacznie obserwować!


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
21-07-2020 19:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>PiS trochę przypomina narodowy socjalizm w Niemczech, tam tez sie ogromnie poprawiło za Hitlera
>>>najbardziej od 42 do 45 roku
>>możemy nie wylewać dziecka z kąpielą, skorzystać z jego metod, odrzucając to co ich i nas zniszczyło
>czyli wszystko odrzucam
to jest tzw "wylewanie dziecka z kąpielą", trzeba się uczyc nawet od diabła

>>włączę TVN, parze ty też tak myślisz (to żart, nie oglądam telewizji od urodzenia, dlatego byłem w stanie "wymyśleć" raj)
>piekło wymyśliłeś, jesteś niebezpiecznym komunistą,
wyznawca raju to ... rajista?

szukanie raju, moim celem
15-07-2020 18:07 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)

>>a Polacy idą na niego głosować?
>1/3 uprawnionych, głównie nisko wykształceni i starsi.

Właśnie- "głównie". Czyli nie tylko. Część lepiej wykształconych i nawet z miasta też widziała powód, żeby na A. Dudę głosować.
Trzeba sobie z tego zdać sprawę jeśli już chce się "szerzej widzieć"
A prawda jest taka, że część wyborców była za Dudą a część przeciwko niemu. I znam tych, którzy głosowali za nim i tych, którzy głosowali przeciw niemu ale nie znam nikogo, kto głosował ZA Trzaskowskim.
Może jestem za mało światowy

A nawet gdyby zadecydowały głosy tylko tępych wieśniaków..Czy nie na tym właśnie polega demokracja? Państwo intelektualiści?

... Ja nie głosowałem na Andrzeja gdyby kto pytał.
15-07-2020 20:23 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>a Polacy idą na niego głosować?
>>1/3 uprawnionych, głównie nisko wykształceni i starsi.
>Właśnie- "głównie". Czyli nie tylko.
No właśnie to napisałem.
>Część lepiej wykształconych i nawet z miasta też widziała powód, żeby na A. Dudę głosować.
Zasiadają na wielu eksponowanych stanowiskach i w radach nadzorczych spółek skarbu państwa, więc dziwne by było, gdyby nie głosowali na długopis swego chlebodawcy.
>Trzeba sobie z tego zdać sprawę jeśli już chce się "szerzej widzieć"
O tak.
>A prawda jest taka, że część wyborców była za Dudą a część przeciwko niemu. I znam tych, którzy głosowali za nim i tych, którzy głosowali przeciw niemu ale nie znam nikogo, kto głosował ZA Trzaskowskim.
W "ciekawym" towarzystwie się obracasz.
>Może jestem za mało światowy
Generalnie to w większości jesteśmy zaściankowi i obecna władza dba o to, żebyśmy byli słabo wykształceni i bogobojni.
>A nawet gdyby zadecydowały głosy tylko tępych wieśniaków..Czy nie na tym właśnie polega demokracja? Państwo intelektualiści?
Właśnie na tym polega, a nie na kantowaniu z liczeniem głosów, wydawaniem kart bez pieczątki, wysyłaniem pakietów wyborczych tak późno, że wyborcy otrzymują je w piątek, albo w poniedziałek, wtorek i środę po wyborach...
>... Ja nie głosowałem na Andrzeja gdyby kto pytał.
To bez znaczenia kto jak głosował, decyzję, że będzie AD podjęli przed głosowaniem...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
15-07-2020 20:36 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)

>>Część lepiej wykształconych i nawet z miasta też widziała powód, żeby na A. Dudę głosować.
>Zasiadają na wielu eksponowanych stanowiskach i w radach nadzorczych spółek skarbu państwa, więc dziwne by było, gdyby nie głosowali na długopis swego chlebodawcy.

Nie tylko umocowani w strukturach.

>>A prawda jest taka, że część wyborców była za Dudą a część przeciwko niemu. I znam tych, którzy głosowali za nim i tych, którzy głosowali przeciw niemu ale nie znam nikogo, kto głosował ZA Trzaskowskim.
>W "ciekawym" towarzystwie się obracasz.

Owszem. Choć chętnie poznałbym kogoś, kto popiera autentycznie Trzaskowskiego.
14-07-2020 22:10 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>A kiedy nie trzeba? Zaniechanie chyba też jest formą wyboru
Brak wyboru też wybór, jasne. Ja tam jestem z tego trzeciego plemienia, które wybrało nie wybierać, a na które równo się tak jakoś ludzie tu podzielili (czyli plemię pisowców, platformersów i tych co ta wojenka już męczy i nie chcą w niej uczestniczyć), jak widać z wyników.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>A kiedy nie trzeba? Zaniechanie chyba też jest formą wyboru
>Brak wyboru też wybór, jasne. Ja tam jestem z tego trzeciego plemienia, które wybrało nie wybierać, a na które równo się tak jakoś ludzie tu podzielili (czyli plemię pisowców, platformersów i tych co ta wojenka już męczy i nie chcą w niej uczestniczyć), jak widać z wyników.

Widać stosowanie techniki zmęczenia materiału. TVP jest pisowska więc czego się spodziewasz?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
businessmenudirectory (1 punktów)
Prawdopodobnie jest to najbardziej znany ze wszystkich biblijnych psalmów. Nazywany "pasterskim", ponieważ zaczyna się od słów: ... zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną), a także ufność w życie wieczne (Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad ...

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365