Racjonalista - Strona głównaDo treści
należy się jak psu dupa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
11-08-2020 17:27okragly (21676 punktów)należy się jak psu dupa
"należy się jak psu buda/ zupa" Czyli coś się komuś bezwzględnie należy.
Co należy się człowiekowi?

Pies w największa zime, na pustym polu, noca, zamieć, śnieżyca, deszcz, skuli się, to jest jego stan naturalny, człowiek zginie

Jakbyśmy ekstrapolowali te powiedzenie na nas, ludzi, to co się należy każdemu z nas? Mamy liberalizm (indywidualizm i wolność) wielu umiera zimą w sieciach ciepłowniczych, wyjeżdża do komunistycznej „Hiszpanii”. Co sie należy człowiekowi wg ideologii/ religii liberalnej (świętą własność, wolność, indywidualizm)?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>"należy się jak psu buda/ zupa" Czyli coś się komuś bezwzględnie należy.
>Co należy się człowiekowi?
Pięćset plus.

cr
12-08-2020 11:03 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>"należy się jak psu buda/ zupa" Czyli coś się komuś bezwzględnie należy.
>>Co należy się człowiekowi?
>Pięćset plus.
działka, się to nazywało pracownicza? ogrodnicza? bodaj tylko 300m2, w PRL-u chyba dawali za darmo. W Rosji każdy kto chce może pozyskac za darmo 10 000 m2, podobnie na Białorusii a w Omanie każdy dostaje działkę budowlaną

szukanie raju, moim celem
12-08-2020 13:58 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Co należy się człowiekowi?
>>Pięćset plus.
>działka, się to nazywało pracownicza? ogrodnicza? bodaj tylko 300m2, w PRL-u chyba dawali za darmo. W Rosji każdy kto chce może pozyskac za darmo 10 000 m2, podobnie na Białorusii a w Omanie każdy dostaje działkę budowlaną
To tego naszego PiS-a trzeba by trochę pocisnąć!

cr
12-08-2020 14:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Co należy się człowiekowi?
>>>Pięćset plus.
>>działka, się to nazywało pracownicza? ogrodnicza? bodaj tylko 300m2, w PRL-u chyba dawali za darmo. W Rosji każdy kto chce może pozyskac za darmo 10 000 m2, podobnie na Białorusii a w Omanie każdy dostaje działkę budowlaną
>To tego naszego PiS-a trzeba by trochę pocisnąć!
mamy gęstość zaludnienia 123 os/ km2. Ogród jest z raju, jego kawałek powinienen się należec każdemu jak psu zupa

w raju korzystali z osiągnięć technicznych np łuku, tak we współczesnym raju powinien być darmowy internet tak jak mamy darmowe powietrze, ilość darmowego internetu powinna być skorelowana z ilościa zużywanego przez niego powietrza (powyżej limitu platny)

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>mamy gęstość zaludnienia 123 os/ km2. Ogród jest z raju, jego kawałek powinienen się należec każdemu jak psu zupa
123os/km2 daje ogródek nieco powyżej 8 tys m2.

>we współczesnym raju powinien być darmowy internet tak jak mamy darmowe powietrze, ilość darmowego internetu powinna być skorelowana z ilościa zużywanego przez niego powietrza
A kto i dlaczego miałby ten darmowy internet gwarantować?

cr
12-08-2020 22:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mamy gęstość zaludnienia 123 os/ km2. Ogród jest z raju, jego kawałek powinienen się należec każdemu jak psu zupa
>123os/km2 daje ogródek nieco powyżej 8 tys m2.
nie spodziewałem sie, ze ktokolwiek policzy, a tu prosze, i to kto? cr! Ciekawe czy każdy filozof potrafi policzyć? nie sądzę.
Zażyłe stado z raju to 40 osob, co daje razem 32ha, po prostu raj, nic nie robią, tylko zbieraja jabłka czy jajka

>>we współczesnym raju powinien być darmowy internet tak jak mamy darmowe powietrze,
>A kto i dlaczego miałby ten darmowy internet gwarantować?
jeśli mieliby ziemie (33ha) to za kilka jajek kupywaliby dostep do internetu, ale jak tej ziemi dostaliby znacznie mniej np 300m2/ osobe to jak najbardziej za darmo, za utracone korzyści z należnych 8 000 m2, plus 500+



szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jeśli mieliby ziemie (33ha) to za kilka jajek kupywaliby dostep do internetu
Jak każdy będzie miał ogródek z kurami i nadwyżkowymi od nich jajami, to za jaja niczego nie będzie można kupić.

cr
13-08-2020 07:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jeśli mieliby ziemie (33ha) to za kilka jajek kupywaliby dostep do internetu
>Jak każdy będzie miał ogródek z kurami i nadwyżkowymi od nich jajami, to za jaja niczego nie będzie można kupić.
prawda, nie pomyślałem, ale
-zainteresowanie rajem jest żadne i gdyby nawet powstał jeden gdzieś w bieszczadach, drugi w borach tucholski to rynkiem jajeczneym nie zachwieje
-jak zyje na kupie tyle kobiet w siostrzanej atmosferze, maja wiedźmę i tyle ziemi to z tego mogą np. produkować rajskie kosmetyki i sprzedawać cmentarniakom po szlusznie zawyżonych cenach. Jako że w raju nie było pojęcia praca tak i tu, zajmowanie sie kosmetykami to hobby, czysta przyjemność
-czy wynajmowac cmentarniakom pokoje na czas wakacji
-mężczyźni w ramach hobby mogliby produkowac np karabiny (w raju wytwarzali luki) lub częsci do samolotów (8 mężczyzn w przyjacielskiej (braterskiej) atmosferze wiele poptrafią, są niezwykle kreatywni, polowanie w raju to praca zespołowa, trzeba myśleć zespołowo)
>Jak każdy będzie miał ogródek [...]
nie każdy, w raju nie było osoby, tak jak niema mrówki, jest mrowisko, u ludzi w raju zażyłe stado


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>-mężczyźni w ramach hobby mogliby produkowac np karabiny (w raju wytwarzali luki) lub częsci do samolotów (8 mężczyzn w przyjacielskiej (braterskiej) atmosferze wiele poptrafią, są niezwykle kreatywni, polowanie w raju to praca zespołowa, trzeba myśleć zespołowo)
Karabiny??? Ty piszesz o wojnie!

cr
13-08-2020 13:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>-mężczyźni w ramach hobby mogliby produkowac np karabiny (w raju wytwarzali luki) lub częsci do samolotów (8 mężczyzn w przyjacielskiej (braterskiej) atmosferze wiele poptrafią, są niezwykle kreatywni, polowanie w raju to praca zespołowa, trzeba myśleć zespołowo)
>Karabiny??? Ty piszesz o wojnie!
przykład gdzie mozna dobrze zarobić chodzi o wysoko płatne "prace kreatywne"

samotny człowiek w walce konkurencyjnej jest głupi, łatwy do wykorzystania. Zażyłe stado ludzkie z raju to coś jak zorganizowana grupa przestępcza (rozchodzi sie o skutecznośc a nie dzialania niezgodne z prawem)

mężczyźni w nowymraju mogliby produkowac, może nie karabiny ale nowoczesne łuki, kusze czy części do satelitów, czy po prostu programować (IT) Rozchodzi sie o to żeby nie pracować (ot tyle co dla przyjemności, raj zobowiązuje) i mieć rajskie życie

szukanie raju, moim celem
13-08-2020 15:01 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Rozchodzi sie o to żeby nie pracować (ot tyle co dla przyjemności, raj zobowiązuje) i mieć rajskie życie
To prawda, ale mało kto się przyznaje, że mu o to chodzi.

cr
15-08-2020 09:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Karabiny??? Ty piszesz o wojnie!
nie dojrzeliśmy do tego, że minimum powinno być zapewnione każdemu człowiekowi. Jego brak doprowadzi do poważnych konfliktów Niech cr zwróci uwagę, że każdą rewolucję sprowokowali bogaci gnębiąc biednych; rewolucję francuską czy w Rosji. Po przekroczeniu pewnego progu ludzie nie mieli już nic do stracenia. nie będzie skrupułów, to jest problem, systemowy. Tak, karabiny, na wojnę


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> każdą rewolucję sprowokowali bogaci gnębiąc biednych [...] Tak, karabiny, na wojnę
No no, Twój raj nabiera rumieńców.

cr
31-08-2020 18:49 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>A kto i dlaczego miałby ten darmowy internet gwarantować?
Władze m. Linz (190 tys Austria) przemieniły jego obszar z przyległościami w internetowe dobro wspólne (jak powietrze). Miasto zapewnia mieszkańcom darmowy bezprzewodowy dostęp do sieci i hosting stron WWW, także otwarte zasoby edukacyjne i medyczne. Wierzą, że internetowe dobro wspólne zwiększy zaangażowanie mieszkańców, wywoła trwały wzrost ekonomiczny i spowoduje lepszy dobrostan Bez tlenu nie ma życia


szukanie raju, moim celem
18-09-2020 12:21 
 Ocena 1 na 1
smailing v (21 punktów)
>>"należy się jak psu buda/ zupa" Czyli coś się komuś bezwzględnie należy.
>>Co należy się człowiekowi?
>Pięćset plus.

Wiesz na ile to wystarczy?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>"należy się jak psu buda/ zupa" Czyli coś się komuś bezwzględnie należy.
>>>Co należy się człowiekowi?
>>Pięćset plus.
>Wiesz na ile to wystarczy?
A wiesz od czego zależy na ile wystarczy?


cr
Duch Prawdy (14788 punktów)
>należy się jak psu dupa
>Co należy się człowiekowi?
"dupa"


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
12-08-2020 14:34 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)
>>należy się jak psu dupa
>>Co należy się człowiekowi?
>"dupa"
podobno w Holandii "nieogarnietym" opłacano usługi seksualne, limit był 1x/2 tygodnie?

Holandia, Dania to najbardziej rajski kraj w Europie
na świecie to chyba Omann


szukanie raju, moim celem
13-08-2020 07:26 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>"dupa"
>podobno
Na wyspach Bergamutach
>Holandia, Dania to najbardziej rajski kraj w Europie
>na świecie to chyba Omann
Bhutan


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
13-09-2020 00:01 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)
>>>należy się jak psu dupa
>>>Co należy się człowiekowi?
>>"dupa"
>podobno w Holandii

od jakiegoś czasu nie ma już Holandii. Jest Niderland i prawdą jest, że mieszkańcy Danii są najszczęśliwsi wśród ludzi w europie
13-09-2020 00:15 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)
>>>>należy się jak psu dupa
>>>>Co należy się człowiekowi?
>>>"dupa"
>>podobno w Holandii
>od jakiegoś czasu nie ma już Holandii. Jest Niderland i prawdą jest, że mieszkańcy Danii są najszczęśliwsi wśród ludzi w europie
>

Dlaczego nie my ?
13-09-2020 08:20 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>>>>należy się jak psu dupa Co należy się człowiekowi?
>> mieszkańcy Danii są najszczęśliwsi wśród ludzi w europie
>Dlaczego nie my ?
tym bardziej, że poziom szczęścia nie zależy od PKB. W raju PKB=0

szukanie raju, moim celem
13-09-2020 09:08 
 Ocena 1 na 1
Niepokorny_Heretyk (21 punktów)
>>od jakiegoś czasu nie ma już Holandii. Jest Niderland i prawdą jest, że mieszkańcy Danii są najszczęśliwsi wśród ludzi w europie
>>
>Dlaczego nie my ?

To jest w dużej mierze spowodowane tym że jest tam naprawdę łatwy dostęp do środków na depresję. Poprostu spora część społeczeństwa leci na proszkach.
14-09-2020 15:48 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>To jest w dużej mierze spowodowane tym że jest tam naprawdę łatwy dostęp do środków na depresję. Poprostu spora część społeczeństwa leci na proszkach.
>

Albo jak Finowie czy Szwedzi. Lubią dać w "palnik" Wszystko przez tą zimę.
14-09-2020 17:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>To jest w dużej mierze spowodowane tym że jest tam naprawdę łatwy dostęp do środków na depresję. Poprostu spora część społeczeństwa leci na proszkach.
>Albo jak Finowie czy Szwedzi. Lubią dać w "palnik" Wszystko przez tą zimę.
samoleczenie
tzn leczenie depresji alkoholem,
Jak dawkować? co 6 godz 100 gram? Jak każde lekarstwo, przedawkowane jest trucizna. Więcej marskości wątroby jest od lekarstw niz od alkoholu.

szukanie raju, moim celem
Arminius (25555 punktów)pies też
>Pies w największa zime, na pustym polu, noca, zamieć, śnieżyca, deszcz, skuli się, to jest jego >stan naturalny, człowiek zginie.

Pies też w wielu wypadkach zginie w takiej ekstremalnej sytuacji. Mitem jest założenie, iż zwierzęta są odporne na oddziaływanie czynników klimatycznych.
Arminius (25555 punktów)się należy?
>Co sie należy człowiekowi....

A dlaczego nie postawić pytanie, co człowiek jak wyżej może od siebie dać?
12-08-2020 11:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: się należy?
>>Co sie należy człowiekowi....
>A dlaczego nie postawić pytanie, co człowiek jak wyżej może od siebie dać?
to nie zależy od tego człowieka. Nie ma czegoś takiego jak wolna wola, to wymysł patoelit że oni siłą woli doszli do sukcesu (usprawiedliwiaja tym nierówności, tak jak szlachta, że oni niby od sarmatów, a niewolnicy od hamów, tu akurat wola ale boska decydowała)
To kim jestes zalezy od środowiska, nie od Ciebie. Dlatego człowieka powinno się rozpatrywać nie osobno ale jako część wspólnoty. Ale my nie mamy wspólnoty (liberalizm-indywidualizm i wolność)

w raju nawet sparaliżowany (od pasa w dół) robił co mógł dla wspólnoty, zawsze jakieś pożyteczne zajęcie wspólnota mu wyznaczyła, czół sie potrzebny, nie było rent, emerytur, jedli to samo co pozostali

było tak, że jak czół, że dla wspólnoty już nic nie może zrobić, że jest ciężarem, odchodził i umierał


szukanie raju, moim celem
12-08-2020 14:57 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)reliktowo
>w raju nawet sparaliżowany (od pasa w dół) robił co mógł dla wspólnoty, zawsze jakieś pożyteczne >zajęcie wspólnota mu wyznaczyła, czół sie potrzebny, nie było rent, emerytur, jedli to samo co >pozostali
>było tak, że jak czół, że dla wspólnoty już nic nie może zrobić, że jest ciężarem, odchodził i >umierał

Prawie jak onegdaj w syjonistycznym kibucu na terenie podbijanej Palestyny. Tylko że z idei kibucowej ostały się marne relikty.
-jad- (18783 punktów)Odp: należy się jak psu dupa
Bierzesz sobie psa, to jesteś za niego odpowiedzialny i powinieneś zaspokoić przynajmniej jego podstawowe potrzeby jak ta buda i micha. Masz niewolnika czy pracownika, tak samo. Chyba stąd wzięło się to powiedzenie.
Komuś, kto nie ma pana nic się nie należy, bo i od kogo...O wszystko musi zatroszczyć się sam tak jak król lew albo bezpański kundel.
13-08-2020 13:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Bierzesz sobie psa, to jesteś za niego odpowiedzialny i powinieneś zaspokoić przynajmniej jego podstawowe potrzeby jak ta buda i micha.
bezdomny sam sie nie powołał do życia, kto za niego odpowiedzialny? w raju odpowiedzialnym było jego stado. Znane sa przypadki sprzed 60 000 lat gdzie człowiek bez reki i oka przeżył jeszcze 40 lat po wypadku, niewątpliwie był ciężarem dla wspólnoty, ona go nie odrzuciła, był raj

>Masz niewolnika czy pracownika, tak samo.
sie go zwalnia i po problemie. Liberalizm (indywidualizm i wolność)

>Komuś, kto nie ma pana nic się nie należy, bo i od kogo...O wszystko musi zatroszczyć się sam tak jak król lew albo bezpański kundel.
ciekawe czemu kobiety nie chca rodzić? może obawiaja sie że ich dzieci zostaną bezrobotne, bezdomne, tyle sie widzialo chodzacych po smietnikach. Naród marnieje w oczach, w 2100 ma nas być 15 mln (jak po 3 wś). Politycy mówią, kobiety gdzie wasze dzieci, dajemy wam 500+, emeryture od 3 dziecka a wy co? I urodzi sie z tego bezrobotny, bezdomny, co jego wina?

szukanie raju, moim celem
13-08-2020 14:43 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)

>bezdomny sam sie nie powołał do życia, kto za niego odpowiedzialny?

Najpierw rodzice a potem już tylko on sam. Może mieć żal do Boga jeśli w niego wierzy. Dziwi mnie jak często ktoś wychwala wolność mając jednocześnie głęboko zakorzenioną mentalność niewolnika.

> I urodzi sie z tego bezrobotny, bezdomny, co jego wina?

A moja?
13-08-2020 15:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>bezdomny sam sie nie powołał do życia, kto za niego odpowiedzialny?
>Najpierw rodzice a potem już tylko on sam.
nie mamy wolnej woli

>Może mieć żal do Boga jeśli w niego wierzy.
Rosjanie mówią sudba co znaczy los, przeznaczenie

>Dziwi mnie jak często ktoś wychwala wolność mając jednocześnie głęboko zakorzenioną mentalność niewolnika.
nie uznaję liberalizmu (wolność indywidualizm) uważam że jest antyludzki, jak i niewolnictwo

>> I urodzi sie z tego bezrobotny, bezdomny, co jego wina?
>A moja?


szukanie raju, moim celem
Niepokorny_Heretyk (21 punktów)

> Co sie należy człowiekowi wg ideologii/ religii liberalnej
>(świętą własność, wolność, indywidualizm)?

Według Prawicowych Libertarian człowiekowi należy się nic więcej, niż jego własne ciało i umysł, jednakże może on się wyzbyć pierwszego poprzez dobrowolne oddanie się w niewolę (rozumianej tutaj jako przejęcie na własność czyjegoś ciała, które staje dobrem handlowym). I to wszystko.
13-09-2020 12:03 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>> Co sie należy człowiekowi wg ideologii/ religii liberalnej
>>(świętą własność, wolność, indywidualizm)?
>Według Prawicowych Libertarian człowiekowi należy się nic więcej, niż jego własne ciało i umysł, jednakże może on się wyzbyć pierwszego poprzez dobrowolne oddanie się w niewolę
po drugiej stronie idea dochodu podstawowego

szukanie raju, moim celem
13-09-2020 16:19 
 Ocena 1 na 1
Niepokorny_Heretyk (21 punktów)
>po drugiej stronie idea dochodu podstawowego

Idea dochodu podstawowego w zasadzie pochodzi od socjalliberałów, niż socjalistów którzy są przeciwko kapitalizmowi. Dzisiejsi teoretycy socjalistyczni nie prezentują poglądów raczej przychylnych BDP. Nie pochodzi ona również od klasycznych liberałów. Jestem lekko zmieszany jeżeli chodzi takie rozwiązania w ekonomii.
13-09-2020 16:49 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>po drugiej stronie idea dochodu podstawowego
> Jestem lekko zmieszany jeżeli chodzi takie rozwiązania w ekonomii.
czemu?

szukanie raju, moim celem
13-09-2020 17:02 
 Ocena 2 na 2
Niepokorny_Heretyk (21 punktów)
>czemu?

Wolałbym całkowitą reorganizację tego w jaki sposób wygląda organizacja pracy w społeczeństwie, oraz zmierzanie w kierunku gospodarki bezpieniężnej opartej o laborystyczną teorię wartości
13-09-2020 19:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czemu?
>Wolałbym całkowitą reorganizację tego w jaki sposób wygląda organizacja pracy w społeczeństwie
Rewolucja jest możliwa po kataklizmie np wojna światowa, epidemia po której umiera 30% społeczeństwa, dlatego wskazana ewolucja wprowadzana stopniowo, na początku punktowo np we wsi, później jak wszystko pojdzie dobrze to będzie sie rozlewać na gminie, i tak dalej Innym przykładem jest Auroville -eksperyment społeczny w którym nie ma pieniędzy, podatków, rachunków a popularna jest zapłata w formie serdeczności i wzajemności.
www.youtube.com/watch?v=OIJ-nY_-X2I ma 50 lat, raczej sie nie rozwija

>oraz zmierzanie w kierunku gospodarki bezpieniężnej opartej o laborystyczną teorię wartości
bez pieniężnej? Na wsi było tak, że jak u jednego wykopki, schodzili sie sąsiedzi i pracowali, póżniej sie odrabiało dniówkę (albo godziny) można chyba zaliczyć do bezpieniężnej opartej o laborystyczną teorię wartości. Taka wspólna praca ułatwiała życie ale i spajała wieś.


szukanie raju, moim celem
13-09-2020 21:12 
 Ocena 2 na 2
Niepokorny_Heretyk (21 punktów)
> bez pieniężnej? Na wsi było tak, że jak u jednego wykopki, schodzili sie sąsiedzi i pracowali, póżniej sie odrabiało dniówkę (albo godziny) można chyba zaliczyć do bezpieniężnej opartej o laborystyczną teorię wartości. Taka wspólna praca ułatwiała życie ale i spajała wieś.

Piotr Kropotkin opisywał w ,,Zdobyciu Chleba" że pomoc wzajemna może być środkiem do budowy komunalnej ekonomii i podawał przykłady między innymi z pomocą sąsiedzką. Jeżeli jednak interesuje cię to czy jest możliwa ekonomia bezpieniężna w oparciu o czas pracy, polecam zapoznać się ze współczesnymi modelami myśli ekonomii neomarksistowskiej. Bardzo nowatorskie rozwiązania technologiczne proponuje Paul Cockshott (ja wiem, dosyć specyficzne nazwisko ). Najlepiej rozpocząć lekturę od tej wypowiedzi:

www.academ(*)7/W_kierunku_Nowego_Socjalizmu

A następnie przejść do pełnego opracowania ,,Towards New Socialism".

paulcockshott.co.uk/media/books/tns.epub

Możesz jeszcze skorzystać z innych jego opracowań na temat informatyki i fizyki.

Temat Auroville doprawdy interesujący
13-09-2020 21:15 
 Ocena 2 na 2
Niepokorny_Heretyk (21 punktów)
> Rewolucja jest możliwa po kataklizmie np wojna światowa, epidemia po której umiera 30% społeczeństwa, dlatego wskazana ewolucja wprowadzana stopniowo, na początku punktowo np we wsi, później jak wszystko pojdzie dobrze to będzie sie rozlewać na gminie, i tak dalej

Stary konflikt - reformizm vs. insurekcjonizm

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365