Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dimash Kudaibergen

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
29-10-2020 01:30hanging_bishop (1112 punktów)Dimash Kudaibergen
Ocena 3 na 3
Najbardziej wszechstronny śpiewak wszechczasów? Najlepiej wyćwiczony? Chyba można się pokusić o takie stwierdzenia. Łączy styl klasyczny z rozrywkowym, ma niesamowity zakres dźwięków (od niskiego basu do falsetu?) - sześć oktaw; potrafi zmieniać barwę głosu - tak, że czasem ma się wrażenie śpiewających kilku osób. Myślę, że warto się zapoznać z tym wykonawcą i twórcą. W sumie... tak czy siak o nim byście kiedyś, w przyszłości usłyszeli. Czy nie lepiej teraz? Tym bardziej, że zalewani jesteśmy chłamem muzycznym...

m.youtube.com/watch?v=W9FlDMCo8LU
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

bartech (554 punktów)
Dimash to faktycznie niezły cudak. Jego skala głosu wychodzi poza falset i obejmuje także rejestry gwizdkowe, które w muzyce popularnej usłyszeć można było tylko podczas występów garstki najlepszych wokalistek. Sugerowałoby to, że tak wysokie dźwięki osiągalne są tylko dla kobiet. Okazuje się jednak, że jest to również w zasięgu możliwości mężczyzn i nawet po śmierci jednego, który to potrafi, nie trzeba czekać kolejnych 100 lat na pojawienie się następnego:

www.youtube.com/watch?v=Kdp4NHWr7G8 (śpiewak Adam Lopez bije Rekord Guinessa w kategorii "najwyżej wyśpiewany dźwięk")

Na naszym podwórku przykładem człowieka, który posiada wysokie umiejętności śpiewu zarówno w stylu rozrywkowym, jak i klasycznym, jest Andrzej Lampert. W drugiej połowie poprzedniej dekady odnosił sukcesy na polu muzyki popularnej z zespołem PIN. Po zawieszeniu działalności zespołu w 2011 roku w pełni skupił się na muzyce operowej. Poniżej można obejrzeć jego okazjonalne wykonanie utworu "Jej portret", gdzie od 2:30 wykonuje wokalizę w wysokim rejestrze:

www.youtube.com/watch?v=bq6Mz7MztZk

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365