Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gdyby każdy Polak wysyłał tylko jedną wiadomość mniej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
22-11-2020 22:01okragly (21676 punktów)Gdyby każdy Polak wysyłał tylko jedną wiadomość mniej
Ocena 1 na 1
Gdyby każdy Polak wysyłał tylko jedną wiadomość e-mail dziennie mniej, pozwoliłoby to zaoszczędzić 9 433 ton CO2 rocznie. To równowartość 22 152 lotów z Warszawy do Chicago Czy PiS zakaże wysyłania "bezużytecznych" maili? Temat jest analizowane przez urzędników pracujących nad planami przeciwdziałania zmianom klimatycznym. PiS zwraca szczególnie uwagę na bezużyteczne jednowyrazowe wiadomości (Miłego wieczoru, Pozdrawiam, Doceniam, Dziękuję, Czy dostałeś wiadomość?) Wkrótce wysyłanie takich niewiele wnoszących e-maili być zakazane.

wysyłanie wiadomości przebiega wzdłuż "sznurka" spalającego energię, router Wi-Fi przesyła sygnał do lokalnej centrali, stamtąd do firmy telekomunikacyjnej, a stamtąd do ogromnych centrów danych Każdy z nich jest zasilany energią i wszystko się sumuje, 1 wiadomość dziennie mniej, pomnożona przez liczbę rodaków, rocznie daje spore oszczędności, 9 433 ton dwutlenku węgla
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Gdyby każdy Polak wysyłał tylko jedną wiadomość e-mail dziennie mniej, pozwoliłoby to zaoszczędzić 9 433 ton CO2 rocznie.
A na co Ci ten CO2, gaśnice produkujesz?

cr
23-11-2020 09:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Gdyby każdy Polak wysyłał tylko jedną wiadomość e-mail dziennie mniej, pozwoliłoby to zaoszczędzić 9 433 ton CO2 rocznie.
>A na co Ci ten CO2, gaśnice produkujesz?
za 1 tonę dają 102 zł
9 433 x 102= 962 166 zł
Handel uprawnieniami na emisję CO2 to sposobów na ograniczenie społecznych kosztów zanieczyszczeń.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Gdyby każdy Polak wysyłał tylko jedną wiadomość e-mail dziennie mniej, pozwoliłoby to zaoszczędzić 9 433 ton CO2 rocznie.
>>A na co Ci ten CO2, gaśnice produkujesz?
> za 1 tonę dają 102 zł
A nie dałoby się z tego odzyskać węgla - kosztuje z 10 razy więcej!

>Handel uprawnieniami na emisję CO2
Czy ja aby legalnie oddycham?

cr
23-11-2020 12:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Gdyby każdy Polak wysyłał tylko jedną wiadomość e-mail dziennie mniej, pozwoliłoby to zaoszczędzić 9 433 ton CO2 rocznie.
>>>A na co Ci ten CO2, gaśnice produkujesz?
>> za 1 tonę dają 102 zł
>A nie dałoby się z tego odzyskać węgla - kosztuje z 10 razy więcej!
węgiel + tlen = cO2+ energia, żeby odwrócić trzeba dostarczyc wiele energii i to sie robi, sadzi np wierzbe energetyczną która pobierając słońce zamienia CO2 z powietrza w węgiel, spalany w elektrociepłowniach

>>Handel uprawnieniami na emisję CO2
>Czy ja aby legalnie oddycham?
dlatego każdy mężczyzna powinienen zasadzić drzewo to sie bilansuje, o kobietach nic niema
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>każdy mężczyzna powinienen zasadzić drzewo
Po co, drzewa same sobie z nasion wyrastają.

A żeby drzewo posadzić, trzeba najpierw drzewo ściąć, żeby było stylisko do szpadla.

cr
23-11-2020 13:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>każdy mężczyzna powinienen zasadzić drzewo
>Po co, drzewa same sobie z nasion wyrastają.
samosiejki to lipy, brzozy a nam potrzeba "intrygujących drzew" www.racjonalista.pl/forum.php/s,830096
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>każdy mężczyzna powinienen zasadzić drzewo
>>Po co, drzewa same sobie z nasion wyrastają.
>samosiejki to lipy, brzozy a nam potrzeba "intrygujących drzew" www.racjonalista.pl/forum.php/s,830096
No przecież autor tamtego wątku wyraźnie pisze, że 'leśnicy [...] wręcz z nim [grabem] walczą, jak się gdzieś rozsieje".


cr
23-11-2020 22:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>każdy mężczyzna powinienen zasadzić drzewo
>>>Po co, drzewa same sobie z nasion wyrastają.
>>samosiejki to lipy, brzozy a nam potrzeba "intrygujących drzew" www.racjonalista.pl/forum.php/s,830096
>No przecież autor tamtego wątku wyraźnie pisze, że 'leśnicy [...] wręcz z nim [grabem] walczą, jak się gdzieś rozsieje".
widocznie z grabów nie ma pieniędzy, lesnicy chca żeby drzewa rosły jak w wojsku, prosto, równo, jednakowo i szybko a grab to indywidualista, artystyczna dusza
posadź graba, weź na kolana kota
grab to też istota
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>lesnicy chca żeby drzewa rosły jak w wojsku, prosto, równo, jednakowo i szybko a grab to indywidualista


Graby - indywidualiści wg okrągłego.


(Najlepiej podajcie sobie graby. )

cr
24-11-2020 09:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>lesnicy chca żeby drzewa rosły jak w wojsku, prosto, równo, jednakowo i szybko a grab to indywidualista
>

>
Graby - indywidualiści wg okrągłego.

twoje graby są udomowione, prawdziwe wyglądają bardziej
.

jego wzrost jest nieregularny i skrętny


>(Najlepiej podajcie sobie graby. )
z Twoimi grabami okrągłymi, jak najbardziej
24-11-2020 09:49 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>(Najlepiej podajcie sobie graby. )
>z Twoimi grabami okrągłymi, jak najbardziej
No i sam widzisz... Ty 'udomowiony dzikusie'.


cr
rogaliczek (669 punktów)
A gdyby tak każdy Polak puszczał tylko jednego bąka dziennie mniej, to jaki to by miało wpływ na atmosferę?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 wiadomość dziennie mniej, pomnożona
>przez liczbę rodaków, rocznie daje spore oszczędności, 9 433 ton dwutlenku węgla

Nie lubię zimna, lubię ciepło.
Nie przeszkadza mi, że wyrosną paprocie zamiast iglaków.

Czymże jest 1 E-Mail wobec streamingu filmów. Teraz jeszcze w rozdzielczości 4K
24-11-2020 09:28 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>1 wiadomość dziennie mniej, pomnożona przez liczbę rodaków, rocznie daje spore oszczędności, 9 433 ton dwutlenku węgla
>Nie lubię zimna, lubię ciepło.
>Nie przeszkadza mi, że wyrosną paprocie zamiast iglaków.
A co na to niedźwiedzie polarne, morsy, ryby zimnolubne...?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
24-11-2020 09:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>1 wiadomość dziennie mniej, pomnożona przez liczbę rodaków, rocznie daje spore oszczędności, 9 433 ton dwutlenku węgla
>>Nie lubię zimna, lubię ciepło.
>>Nie przeszkadza mi, że wyrosną paprocie zamiast iglaków.
>A co na to niedźwiedzie polarne, morsy, ryby zimnolubne...?
największe wymieranie na naszych ziemiach mamy z powodu liberalizmu -indywidualizmu i wolności
24-11-2020 11:17 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>A co na to niedźwiedzie polarne, morsy, ryby zimnolubne...?
>największe wymieranie na naszych ziemiach mamy z powodu liberalizmu -indywidualizmu i wolności
Próżnoś repliki się spodziewał.
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię jebał,
bo to mezalians byłby dla psa.



( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365