Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przekraczanie prędkości światła

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
11-01-2021 18:57honotu (70 punktów)
(zablokowany)
Przekraczanie prędkości światła
Ocena 1 na 1
Załóżmy, że prędkość światła nie jest graniczną i w trakcie przyspieszania w kosmosie nie zachodzi żadne ze zjawisk, które to uniemożliwia.

Po jakim czasie taki kosmiczny bolid przekroczyłby prędkość światła?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

salek (4701 punktów)
>Załóżmy, że prędkość światła nie jest graniczną i w trakcie przyspieszania w kosmosie nie zachodzi żadne ze zjawisk, które to uniemożliwia.
>Po jakim czasie taki kosmiczny bolid przekroczyłby prędkość światła?

Podziel sobie prędkość światła przez przyspieszenie. I już..
honotu (70 punktów)
(zablokowany)
>>Załóżmy, że prędkość światła nie jest graniczną i w trakcie przyspieszania w kosmosie nie zachodzi żadne ze zjawisk, które to uniemożliwia.
>>Po jakim czasie taki kosmiczny bolid przekroczyłby prędkość światła?
>Podziel sobie prędkość światła przez przyspieszenie. I już..

Dziękuję.
Wyszło mi, że gdybym przyspieszał jak lamborgini do 100 przez 3 sekundy to prędkość światła osiągnąłbym w około 4 doby
11-01-2021 21:17 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>Wyszło mi, że gdybym przyspieszał jak lamborgini do 100 przez 3 sekundy to prędkość światła osiągnąłbym w około 4 doby
Coś mało Ci wyszło - tak ze dwa rzędy wielkości..
honotu (70 punktów)
(zablokowany)
>>Wyszło mi, że gdybym przyspieszał jak lamborgini do 100 przez 3 sekundy to prędkość światła osiągnąłbym w około 4 doby
>Coś mało Ci wyszło - tak ze dwa rzędy wielkości..
>

Tak...Masz rację.

Teraz mi wyszło, że zajmie mi to ok roku.
A doliczajc postoje na siku to "trochę" dłużej
honotu (70 punktów)
(zablokowany)
>>Załóżmy, że prędkość światła nie jest graniczną i w trakcie przyspieszania w kosmosie nie zachodzi żadne ze zjawisk, które to uniemożliwia.
>>Po jakim czasie taki kosmiczny bolid przekroczyłby prędkość światła?
>Podziel sobie prędkość światła przez przyspieszenie. I już..


To co?
Powoli sie pakujemy i w drogę.
Weź jakieś skarpetki z froty
honotu (70 punktów)
(zablokowany)
Jesteś hetero?
honotu (70 punktów)
(zablokowany)
No ok wiem, że to nie będzie takie proste.
Zapomnijmy na chwilę o prędkości światła.

Znasz się na napędach?
honotu (70 punktów)
(zablokowany)
Osobiście proponowałbym skierować się romantycznie w stronę słońca. Tak wiem, że twarde promieniowanie i inne straszne rzeczy ale możemy ze sobą zabrać jakieś małe prywatne pole magnetyczne. Czy nie bardzo?
honotu (70 punktów)
(zablokowany)
No wiesz "Asysyta grawitacyjna"
Piszę w cudzysłowiu, żeby nie wyszło na to, że sam na to wpadłem

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365