 |
Dziś zakończyłem naprawę odkurzacza Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-01-2021 18:29 | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Dziś zakończyłem naprawę odkurzacza
2 na 2 | Naprawa przebiegała w następujący sposób: 1) Rozkręcenie 2) Wylanie wody z odkurzacza 3) Palenie papierosa 4) Elektronika nie była zamoczona (jedna płytka, jakiś dławik, kondensator, rezystor, tranzystor, styki i inne pomponiki. 5) Sprawdziłem przewodność kabelków mierząc ich opór (czas 5 minut) 6) wyjąłem silnik z "łoża", ściągnąłem gumę  i wylałem wode...Transformator (chyba) był zardzewiały jak szczerbie po potopie szwedzkim. Nic z tym nie zrobiłem 7) Odstawiłem odkurzacz do schnięcia (3 dni) 8) POdłaczyłem przewód i z bebechami na wierzchu odpaliłem silnik. Wył iskrzył i śmierdział. wyłączyłem 9) Odstawiłem do schnięcia (1 dzień) 10) sprawdziłęm ponownie. Działa. Wyje. wszystkie funkcje życiowe w normie. Ssie, dmucha, reaguje na bodźce (kręcenie potencjometrem) 11) Poskłądałem dziada - nie została mi żadna śrubka ani częśc. Podejrzewam, że coś zgubiłem. Jeszcze nigdy nie udało mi sie czegoś rozkręcić i skręcić tak żeby coś nie zostało nie wiedzieć do czego. 12) Jestem z siebie dumny. Mam ochotę wystawić fakture ze szczęścia. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > Naprawa przebiegała w następujący sposób:> 1) Rozkręcenie> 2) Wylanie wody z odkurzacza> 3) Palenie papierosa> 4) Elektronika nie była zamoczona (jedna płytka, jakiś dławik, kondensator, rezystor, tranzystor,> styki i inne pomponiki.> 5) Sprawdziłem przewodność kabelków mierząc ich opór (czas 5 minut)> 6) wyjąłem silnik z "łoża", ściągnąłem gumę i wylałem wode...Transformator (chyba) był> zardzewiały jak szczerbie po potopie szwedzkim. Nic z tym nie zrobiłem> 7) Odstawiłem odkurzacz do schnięcia (3 dni)> 8) POdłaczyłem przewód i z bebechami na wierzchu odpaliłem silnik. Wył iskrzył i śmierdział.> wyłączyłem> 9) Odstawiłem do schnięcia (1 dzień)> 10) sprawdziłęm ponownie. Działa. Wyje. wszystkie funkcje życiowe w normie. Ssie, dmucha, reaguje> na bodźce (kręcenie potencjometrem)> 11) Poskłądałem dziada - nie została mi żadna śrubka ani częśc. Podejrzewam, że coś zgubiłem.> Jeszcze nigdy nie udało mi sie czegoś rozkręcić i skręcić tak żeby coś nie zostało nie wiedzieć do> czego.> 12) Jestem z siebie dumny. Mam ochotę wystawić fakture ze szczęścia.w raju sami wytwarzaliśmy i naprawialiśmy, to jest seksi co jak stanie katastrofa (np brak prądu) a my liberalni (indywidualizm, wolność i -12 st). Talibowie przetrwaja my wymrzemy
|
|
 | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Nie do końca rozumiem co ma liberalizm do naprawy odkurzaczy ale zakładam, że jak cos wolno (np. naprawiać odkurzacze) to nikt tego nie chce robić a jak nie wolno to wszyscy by chcieli. No nie wiem czy właściwie odszyfrowałem tok twojego myślenia.
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Nie do końca rozumiem co ma liberalizm do naprawy odkurzaczy ale zakładam, że jak cos wolno (np. naprawiać odkurzacze) to nikt tego nie chce robić a jak nie wolno to wszyscy by chcieli. >No nie wiem czy właściwie odszyfrowałem tok twojego myślenia. pytałeś w innym wątku, po co społeczeństwo? że ty indywidualny, wolny, sam sobie sterem, żeglarzem, to skąd odkurzacz, prąd, przedłużacz? miernik, oporniki i inne cuda?
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | >>Nie do końca rozumiem co ma liberalizm do naprawy odkurzaczy ale zakładam, że jak cos wolno (np. naprawiać odkurzacze) to nikt tego nie chce robić a jak nie wolno to wszyscy by chcieli. >>No nie wiem czy właściwie odszyfrowałem tok twojego myślenia. >pytałeś w innym wątku, po co społeczeństwo? że ty indywidualny, wolny, sam sobie sterem, żeglarzem, to skąd odkurzacz, prąd, przedłużacz? miernik, oporniki i inne cuda?
Stąd, że ktoś to wymyślił i nie było to społeczeństwo. Tak samo jak ogień, koło, łuk, jazda konna, mowa i pismo.
Odkrycia dokonują konkretni ludzie. A potem społeczeństwo ich sobie używa. Pług. Myślisz, że pług to był owoc włąściwego systemu społecznego? Że mamy za pług dziekować systemowi feudalnemu?
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Ktoś wymyślił pług, POdzielił się tym pomysłem z innymi, któzy go potem utopili w smole, żeby im nie odbierał przewagi jaką pług daje. Dlatego większośc współczesnych ludzi nie ma nic wspólnego z wynalazcą pługa tylko z tymi, któzy ukradli ten pomysł i dzieki wiekszej ilości żarcia zalali świat takimi samymi zyebami jak oni.
Albo - łuk.
Jakiś ciekawski spostrzegawczy eksperymentator wykombinował łuk żeby wszystkim lepiej się żyło dzięki zwiększeniu efektywności polowań. Zgadnij co sie z nim stało...Zastrzelili go z łuku bo za dużo gadał. Tak widzę to twoje cudowne społeczeństwo i większośc jego przedstawicieli. Masz jakieś pytania?
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Ja też bym chciał żeby było jak w bajce "Był sobie człowiek" Ale tak nie jest.
Odsetek ludzi twórczych dzieki, którym ludzkość cos osiągnęła drastycznie maleje od początku cywilizacji.
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Rośnie zaś odsetek pasożytów, złodzieii, morderców i manipulatorów. Widzałeś kiedyś jakąś małpe równie wredną jak potrafi być człowiek? TO skąd założenie, że proporcja kurewstwa do człowieczeństwa maleje odkąd zeszliśmy z drzewa?
HĘ?!?!?
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Zatem skoro już postanowiłeś powiedzieć mi kim jestem. To ja ci wyłoże od kogo pochodzisz Ty i ja zresztą też. Otóż nie pochodzisz od wynalazców ognia, mowy, pisma, pługu, koła, jazdy konnej, i rolnictwa. Nie pochodzisz nawet od małpy, któa postanowiła zejsć z drzewa.
Pochodzisz od złodziei, któzy to ukradli, zabili wynalazców a potem z tego korzystali. Jak ci sie podoba taka teoria naszego pochodzenia?
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Tam się gdzieś zaplątały te twórcze geny w tej spirali dziadostwa ale niestety ludzie twórczy zajmują się głównie tworzeniem a nie np. rozmnażaniem i polepszaniem startu dla swoich pociech poprzez pogorszenie ich dla pociech innych więc jakby ludzkość chyli sie ku upadkowi i góra za 100 lat głównym kierunkiem działalności twórczej będzie przypisywanie sobie pochodzenia od sławnych odkrywców.
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Zbulwersowałem się
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | To słabe geny sa. Te twórcze. Nie zawracaj sobie głowy tworzeniem bo Cie okradną, wysmieja i wykończą
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Ja zaś nie mogę żyć w takim odtwórczym społeczeństwie bo mnie chuj strzela i chodzą za mną siekiery. Se chcesz to se żyj ale mnie w to nie mieszaj i mi nie mów, że jestem coś winien złodziejom
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | I jakby w tej całej tyradzie nie chodzi mi o INŻYNIERÓW, MAGISTRÓW i PROFESORÓW. Chociaż nie twierdze, że nie ma robinsonów twórczego życia i myslenia. Już jest za późno. MOzna spokojnie powiedzieć, że przekroczyliśmy mase krytyczna. Sytuacje pogarsza fakt, że bycie pomysłowym twórczym i społecznym stworzeniem w obecnych czasach dobrobytu nikomu nie przynosi korzyści. To czas konsumowania płodów, "przekazywania genów" i umacniania pozycji. Także te pierdy o społeczeństwie możesz sobie darować. Jedyny powód dla którego ludzie trzymają sie współczesnych organizacji społecznych jest taki, że każde inne warunki by go zabiły bo jest głupi, słaby, tchórzliwy i pozbawiony umiejętności bezinteresownej współpracy
|
|
| | |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | >Jedyny powód dla którego ludzie trzymają sie współczesnych organizacji społecznych jest taki, że każde inne warunki by go zabiły bo jest głupi, słaby, tchórzliwy i pozbawiony umiejętności bezinteresownej współpracy Może wszyscy nie umrzemy i na gruzach tej cywilizacji kłamstwa i egocentryzmu powstanie nowa, bezinteresownej współpracy.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Zapewne wielu z was, być może wszyscy albo i więcej, zastanawiacie sie skąd wzięła się woda w odkurzaczu?
Otóż wiąże się to z pewnym ambitnym pomysłem. Pewnego dnia przechadzając się po parku zobaczyłem jak ktoś dokarmia kaczki chlebkiem rzucając im do rzeczki.
W mojej głowie natychmiast powstał plan na biznes życia. Nie czekając długo zaopatrzyłem się w dwudziestometrowy przedłużacz, który podłączyłem w domu kultury. Do przedłużacza podpiąłem odkurzacz (Na wypadek gdyby się ktoś pytał co robie z odkurzaczem w parku miałem powiedziec, że będę sprzątał psie kupy w czynie społecznym)
POleciałem z tym nad rzeczkę i począłem wyciągać pływający chlebek. To tak w skrócie.
Na przyszłość muszę zaopatrzyć się w odkurzacz do prania.
|
|
 | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | > Zapewne wielu z was, być może wszyscy albo i więcej, zastanawiacie sie skąd wzięła się woda w odkurzaczu?Bardziej mnie ciekawi to.........Zarejestrowany: 2007-02-11....i po 14 latach ciszy zaczynasz pisać na forum jak odkurzaczem na sucho łowisz chleb ze stawu w zimie na tych mrozach po czym zalewasz turbinę.....tak na moje oko to odkurzacz i tak do wyjebania pewnie bo jak zalało łożyska to długo nie pochodzą...ale ta cisza 14 lat
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >Zapewne wielu z was, być może wszyscy albo i więcej, zastanawiacie sie skąd wzięła się woda w odkurzaczu?> Bardziej mnie ciekawi to [....] ta cisza 14 lat  Bardziej mnie ciekawi to,........ że Ciebie też dawno nie było
|
|
| |  | 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | > >>Zapewne wielu z was, być może wszyscy albo i więcej, zastanawiacie sie skąd wzięła się woda w odkurzaczu?> >Bardziej mnie ciekawi to [....] ta cisza 14 lat  > Bardziej mnie ciekawi to,........ że Ciebie też dawno nie było  Ojtam trzy miesiące ledwo....gdybym tu nie był od 10 lat to bym się mocno po głowie drapał o co chodzi z tym napisem RACJONALISTA.
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | No tak mnie też to ciekawi ale to chyba nie wasza sprawa co nie?
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >No tak mnie też to ciekawi ale to chyba nie wasza sprawa co nie? liberał (indywidualizm i wolność)
|
|
| | |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | >>No tak mnie też to ciekawi ale to chyba nie wasza sprawa co nie? >liberał (indywidualizm i wolność)
To, że ci sie nie będe tłumaczył nie czyni mnie automatycznie liberałem. Po prostu to nie twoja sprawa.
Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz.
|
|
| |  | | farmer (22440 punktów) | >No tak mnie też to ciekawi ale to chyba nie wasza sprawa co nie?
Płeć: Kobieta
A piszesz jak facet.
|
|
| | |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | >>No tak mnie też to ciekawi ale to chyba nie wasza sprawa co nie? >Płeć: Kobieta >A piszesz jak facet.
No i co w związku z tym?
W międzyczasie zmieniłem płeć. KObieta naprawiająca odkurzacze nie budziła zaufania klientów
|
|
| | |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Poza tym jak sie zarejestrowałam to potem mi sie długo strona wczyywała.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | >Poza tym jak sie zarejestrowałam to potem mi sie długo strona wczyywała. Zespół hiperstymulacji jajników to rzadkie powikłanie.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | | |  | | farmer (22440 punktów) | >Poza tym jak sie zarejestrowałam to potem mi sie długo strona wczyywała.
Za to teraz widzę masz już szybkie łącze i dobry ram bo jak zapodasz monolog sam ze sobą to nawet nie czekasz co inni mają do powiedzenia. Choć w tym wątku nawet jakieś przerwy robisz.
|
|
| | | | |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | >>Poza tym jak sie zarejestrowałam to potem mi sie długo strona wczyywała. >Za to teraz widzę masz już szybkie łącze i dobry ram bo jak zapodasz monolog sam ze sobą to nawet nie czekasz co inni mają do powiedzenia. Choć w tym wątku nawet jakieś przerwy robisz.
No wiesz. Przykładam do routera rurę od odkurzacza to mi zasysa dane
|
|
| | | | | |  | | farmer (22440 punktów) | >>>Poza tym jak sie zarejestrowałam to potem mi sie długo strona wczyywała. >>Za to teraz widzę masz już szybkie łącze i dobry ram bo jak zapodasz monolog sam ze sobą to nawet nie czekasz co inni mają do powiedzenia. Choć w tym wątku nawet jakieś przerwy robisz. >No wiesz. >Przykładam do routera rurę od odkurzacza to mi zasysa dane
Nie lepiej przeczytać instrukcje? Co z czym?
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Ale skoro aż tak Cię to gryzie to powiem. Przez te 13 lat zajmowałem się naprawą odkurzaczy bezłożyskowych
|
|
| |  | | farmer (22440 punktów) | >Ale skoro aż tak Cię to gryzie to powiem. >Przez te 13 lat zajmowałem się naprawą odkurzaczy bezłożyskowych
No to gratuluje znajomości tematu.
|
|
| | |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | > No to gratuluje znajomości tematu.Nie stalkuj mnie
|
|
| | | |  | | farmer (22440 punktów) | > >No to gratuluje znajomości tematu.> Nie stalkuj mnie>  Ale że co? Że po 13 latach naprawy odkurzaczy użyłeś odkurzacza na sucho do pracy na mokro? No gratuluje znajomości tematu.
|
|
| | | | |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | > >>No to gratuluje znajomości tematu.> >Nie stalkuj mnie> >  > Ale że co? Że po 13 latach naprawy odkurzaczy użyłeś odkurzacza na sucho do pracy na mokro? No gratuluje znajomości tematu.Dziekuje podać ci telefon do mojego serwisu?
|
|
Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Tak czy inaczej, zbudowany tym sukcesem (chociaż poprzedzonym klęską w realizacji planu wzbogadzenia sie kosztem kaczek) doszedłem do wniosku, że śwait nie może się dużo różnić od odkurzacza i jak se zapale to wymysle jak go naprawić
Pierwszą metodą, któa mi przyszła do głowy było OSUSZANIE.
|
|
 | | Duch Prawdy (14788 punktów) | >Pierwszą metodą, któa mi przyszła do głowy było OSUSZANIE. Przy hiperstymulacji jajników ważne jest NAWADNIANIE.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | >>Pierwszą metodą, któa mi przyszła do głowy było OSUSZANIE. >Przy hiperstymulacji jajników ważne jest NAWADNIANIE.
Jak trzeba nawodnić to wcześniej musiały być wysuszone.
|
|
Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Jeszcze jakieś pytania? Pesel? Nip? zeznanie podatkowe? Pozwolenie na naprawę prywatnego odkurzacza?
|
|
Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | No to jak nie to nie róbcie off topa bo was zgłosze do sanepidu
|
|
 | 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | >No to jak nie to nie róbcie off topa bo was zgłosze do sanepidu
Jaki jest cel tego wątku? To że naprawiłeś odkurzacz? OK. Ale gdyby każdy tu tak pierd0lił jak ty to byś się nawet nie przebił z tym śmieciowym wątkiem. Jeśli czekałeś 14 lat aż to forum zdechnie przez taki syf to trafiłeś idealnie.
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | To mi k***a wyślij na maila liste tematów jakie moge tu zakładac to bede wiedział jak zachowac jego wolnościowy charakter, który tak licznie przyciąga widownie
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) |
>Jaki jest cel tego wątku? To że naprawiłeś odkurzacz?
Strzał w dziesiątkę. Jesteś niesamowicie domyślny, zaimponowałeś mi swoją logiką
A Ty coś ostatnio naprawiłeś pomijając Ustrój polityczny?
Nie? To może warto? Za zaoszczędzone pieniądze mógłbyś założyć swoje własne forum i nazwać ja np.: "Moje forum"
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Zajał byś sie propagowaniem wzniosłych idei i szczuciem ludzi do bitki a jak byś już osignął cel to byś se wyjechał do turcji założyć rząd na uchodźctwie zostawiając takie pospolite kwestie jak naprawa sprzętu, logistyka i finanse rewolucji oraz umieranie za sprawę maluczkim.
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | A potem byś wrócił zrobił czystki wśród swoich i zajął się zaprowadzaniem sprawiedliwości społecznej. Tu chyba nie wypali bo podchodzimy do sprawy racjonalnie
|
|
| |  | | farmer (22440 punktów) | > A potem byś wrócił zrobił czystki wśród swoich i zajął się zaprowadzaniem sprawiedliwości społecznej.> Tu chyba nie wypali bo podchodzimy do sprawy racjonalnie>  czy ty aby na pewno odkurzacz zalałeś? Bo po tym co wypisujesz to jakby styki paliły się ale gdzie indziej.
|
|
1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | > Naprawa przebiegała w następujący sposób:> 1) Rozkręcenie> 2) Wylanie wody z odkurzacza> 3) Palenie papierosa> 4) Elektronika nie była zamoczona (jedna płytka, jakiś dławik, kondensator, rezystor, tranzystor,> styki i inne pomponiki.> 5) Sprawdziłem przewodność kabelków mierząc ich opór (czas 5 minut)> 6) wyjąłem silnik z "łoża", ściągnąłem gumę i wylałem wode...Transformator (chyba) był> zardzewiały jak szczerbie po potopie szwedzkim. Nic z tym nie zrobiłem> 7) Odstawiłem odkurzacz do schnięcia (3 dni)> 8) POdłaczyłem przewód i z bebechami na wierzchu odpaliłem silnik. Wył iskrzył i śmierdział.> wyłączyłem> 9) Odstawiłem do schnięcia (1 dzień)> 10) sprawdziłęm ponownie. Działa. Wyje. wszystkie funkcje życiowe w normie. Ssie, dmucha, reaguje> na bodźce (kręcenie potencjometrem)> 11) Poskłądałem dziada - nie została mi żadna śrubka ani częśc. Podejrzewam, że coś zgubiłem.> Jeszcze nigdy nie udało mi sie czegoś rozkręcić i skręcić tak żeby coś nie zostało nie wiedzieć do czego.> 12) Jestem z siebie dumny. Mam ochotę wystawić fakture ze szczęścia.Niestety ale już nigdy nie możesz powiedzieć: "Jeszcze nigdy nie udało mi sie czegoś rozkręcić i skręcić tak żeby coś nie zostało nie wiedzieć do czego." Właśnie złamałeś tą regułę.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
1 na 1 | Leonardoo (1099 punktów) |
Bez wątpienia, ten wątek rozpoczyna erę post-racjonalizmu na forum racjonaliska.pl
Pora na następne odważne tytuły: Byłem u fryzjera, Złamała mi się paznokieć... itd.
Czas zerwać z myśleniem binarnym, bo przecież nie musi być tak, że 1+1=10
|
|
 | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Leonardo dałem ci plusa za wypowiedź ale niechcący klikłem, że offtopolisz. Nie wiem jak to cofnąć. Jeszcze nigdy nikomu nic złego nie klikłem na żadnym forum.Rzucam ludziom tylko lajki, plusy i serduszka jak chlebek kaczkom. Wybacz mi, że to zrobiłem i że naprawiłem odkurzacz oraz, że o tym napisałem zamiast o zimnej fuzji i ociepleniu stosunków między PO i PiS
|
|
 | 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Czas zerwać z myśleniem binarnym, bo przecież nie musi być tak, że 1+1=10
Ciekawie się zapowiada, będziemy mówić o rzędach systemów liczbowych.
Czy zauważyłes, że w wyższym (złożonym) systemie liczbowym, np. dziesietnym wobec niższego np. binarnego, potrzebujesz mniej znaków do wyrażenia tej samej liczby?
Czyli mniej liczebnie znaków do wyrażenia pojęcia w zamian za większą liczbnie różnorodność znaków.
Czy zauważyłes, że ta zależność objawia się w językach programowania wysokiego i niskiego poziomu?
Gdyby bramka logiczna pracowała nie na 2 stanach transmisji lecz na 10 stanach, powiedz jaka byłaby jej kompresja bitowa w jednym takcie?
Jeszcze jedno pytanie. Czy liczba nóżek procesora na wejściu i na wyjściu jest jednakowa? Czy panuje symetria wejścia i wyjścia? Bo cóż w tym układzie mógłby znaczyć asymetria? Można o to jeszcze inaczej zapytać, czy zbiory argumentów wejścia i wyjścia na procesorze są równoliczne? Bo cóż znaczyłoby, że zbiór argumentów wyjścia jest liczebniejszy od zbiorów argumentów wejścia?
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | A mnie zastanawia inna kwestia. Czy jak procesor ma nóżki to może chodzić?
|
|
| |  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | ...np do fryzjera...
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | NIc nie poradzisz z takimi ludźmi. Odbierając im komfort wiedzenia, który implikuje niebotyczną różnicę poziomów między nimi a naprawiaczami odkurzaczy spowodujesz lawinowo narastającą liczbę odpowiedzi zrozumiałych tylko dla autora, spod której zgodnie z jego intencją się już nie wygrzebiesz. Ja osobiście traktuje takie posty jak przelot konkorda nad wioską. Coś leciało.. minute potem coś hałasowało...ale nie było z tego burzy wiec p*****lić
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Przyszedł. Poudawał, że jest zmartwiony poziomem forum żeby zaakcentować swój własny pułap, pokiwał głową z lewa na prawo i z prawa na lewo, westchnął podobnie i odszedł tam gdzie w samotności egzystują byty wyższe abstrakcyjnie hipotetyczne
|
|
|  | Jagiełło (493 punktów) (zablokowany) | Przeż to nawet nie ma sie co denerwować tylko trzeba współczuć, że kogoś bardziej zajmują abstrakcyjne rozważania nad porządkiem wszechświata i społecznym niż zrobienie porządku u siebie w domu odkurzaczem. To jest oczywisty przejaw utraty instynktu samozachowawczego kosztem wzbudzania podziwu u innych.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Przeż to nawet nie ma sie co denerwować tylko trzeba współczuć, że kogoś bardziej zajmują abstrakcyjne rozważania nad porządkiem wszechświata i społecznym niż zrobienie porządku u siebie w domu odkurzaczem. >To jest oczywisty przejaw utraty instynktu samozachowawczego kosztem wzbudzania podziwu u innych.
Między ludzmi panuje totalne nieporozumienie głównie z powodu różnic społecznych.
Przykładowo robol, który wykańcza mieszkania, rozumuje konceptami swojej roboty, myśli o malowaniu, że farba się wylała, jak musie udało rozwiązać problem z podłączeniem kabla i o tym o czym myśli chciałby innym opowiedzieć.
Zupełnie innymi konceptami rozumuje dla przykładu wykładowca statystyki na uniwersytecie i dla niego rozmowa o mieszaniu farb będzie bez sensu.
Trudno znaleźć płaszczyznę prozumienia a zwłaszcza przy tak ogromnych różnicach społecznych jakie nam współcześnie panują.
Zastanawiam się czy w starożytnym Egipcie różnice pomiędzy Faraonem i jego świta a niewolnikami były większe niż współcześnie ale nie wydaje mi się.
W rozwoju społecznym stoimi w miejscu od tysiącleci. Zmienia się technologia narzędzi ale stosunki społeczne zostały zatrzymanie w czasie.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|