> No tak, w Polsce opinia publiczna "wrze" pojawiają się doniesienia o podobnych przypadkach w> praworządnych NiemczechDokładnie!!! www.dw.com(*)zji-kolońskiej/a-56640850Niemcy: Dużo więcej ofiar molestowania w archidiecezji kolońskiej 18 marca prawda ma wyjść na jaw. Tego dnia zostaną opublikowane nowe dane na temat liczby ofiar molestowania seksualnego w archidiecezji kolońskiej. Pierwsze podane do wiadomości publicznej szczegóły są szokujące. W archidiecezji kolońskiej jest znacznie więcej sprawców i ofiar molestowania seksualnego niż do tej pory zakładano. Konkretnie: 300 ofiar i 200 obwinionych od 1975 roku. Tak wyglądaja nowe liczby, ustalone przez kolońskiego karnistę Bjoerna Gerckego, na zlecenie kardynała Rainera Marii Woelkiego, w ciągu ostatnich miesięcy jego pracy jako rzeczoznawcy. "Bezprzykładny kryzys zaufania" W tej chwili mówi się o bezprzykładnym kryzysie zaufania. Wielu wiernych zarzuca kardynałowi Woelkiemu tuszowanie molestowania seksualnego. Podobno Woelki nie wyklucza podania się do dymisji, jeżeli nowa ekspertyza wykaże zaniedbanie przez niego obowiązków. W ubiegłych tygodniach liczba wniosków o wystąpienie z Kościoła katolickiego wzrosła do tego stopnia, że koloński sąd rejonowy poczuł się zmuszony zwiększyć liczbę terminów ich składania w trybie online. Tuż po ich uruchomieniu w piątek 19 lutego, serwer sądu odmówił posłuszeństwa i załamał się wskutek przeciązenia go liczbą składanych wniosków. Miłego dnia
|