Racjonalista - Strona głównaDo treści
Paranoidalne bzdury w Biblii.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
20-04-2021 15:59Paweł_P (417 punktów)Paranoidalne bzdury w Biblii.
Ocena 1 na 1
Biblia - to w większości nagromadzenie bzdur , przekłamań , manipulacji,nonsensów, paranoidalnych urojeń !
Przykłady !


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2906 punktów)
>Biblia - to w większości nagromadzenie bzdur , przekłamań , manipulacji,nonsensów, paranoidalnych
>urojeń !
>Przykłady !
>

לֹא־יָבֹא פְצוּעַ־דַּכָּא וּכְרוּת שָׁפְכָה בִּקְהַל יְהוָה׃

בִּקְהַל יְהוָה - w kahał żydowski = Kahał (hebr. קהלה kehilla - zgromadzenie, gmina) - oznaczające gminę, formę organizacji społeczności żydowskiej. Słowo to oznacza zarówno samo skupisko ludności, wewnętrznie zorganizowane i posiadające władzę, jak i sam zarząd gminy.

Radzę lekturę oryginału, z której wynika, że do zarządu gminy wybierano mężczyzn, a nie np. kastratów.
okragly (21676 punktów)
>Biblia - to w większości nagromadzenie bzdur , przekłamań , manipulacji,nonsensów, paranoidalnych
>urojeń !
>Przykłady !
>

w Rosji był mocno uduchowiony zakon chrześcijański gdzie obcinali sobie
obcinali młodym śpiewakom Watykańskiego chóru, żeby zachować ich głos
DyktaFon (9281 punktów)
>Biblia - to w większości nagromadzenie bzdur , przekłamań , manipulacji,nonsensów, paranoidalnych
>urojeń !
>Przykłady !
>

Tu muszę zaprotestować... Jak ktoś lubi sobie obciąć lub zgnieść, to co innym do tego?

A jak ktoś nie lubi tych, co sobie obetną lub zgniotą - to też znów nikomu nic do tego
Paweł_P (417 punktów)

>A jak ktoś nie lubi tych, co sobie obetną lub zgniotą - to też znów nikomu nic do tego

A dlaczego jest przed nim zamknięte Królestwo Niebieskie ?
20-04-2021 20:42 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)a dlatego
>>A jak ktoś nie lubi tych, co sobie obetną lub zgniotą - to też znów nikomu nic do tego
>A dlaczego jest przed nim zamknięte Królestwo Niebieskie ?
>

Komentator haish już to panu wyjaśnił. Nie chodzi o królestwo niebieskie, chodzi o instytucje i celebry ziemskie (eliminacja eunuchów kojarzących się z konkurencyjnymi, zwalczanymi religiami).
DyktaFon (9281 punktów)Odp: Paranoidalne bzdury w Biblii.
>>A jak ktoś nie lubi tych, co sobie obetną lub zgniotą - to też znów nikomu nic do tego
>A dlaczego jest przed nim zamknięte Królestwo Niebieskie ?
>
Bo przy obcięciu raczej zaleją się czerwonym... więc są z innego królestwa. To przecież proste i logiczne. Nie wiem, jak można o to pytać...
20-04-2021 21:10 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>A dlaczego jest przed nim zamknięte Królestwo Niebieskie ?
>Bo przy obcięciu raczej zaleją się czerwonym... więc są z innego królestwa. To przecież proste i logiczne. Nie wiem, jak można o to pytać...
Można, rodziny królewskie mają niebieską krew.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>Biblia - to w większości nagromadzenie bzdur , przekłamań , manipulacji,nonsensów, paranoidalnych
>urojeń !
>Przykłady !
>

Mało tego. Te biblijne bajki były tworzone przez "Izraelitów", mieszkańców Palestyny, Canaanu, czy jak to nazwiemy, a wyznawane są dziś przez Żydów będących w większości potomkami Chazarów, którzy ludami semickimi nic wspólnego nie mieli.
21-04-2021 20:34 
 Ocena 1 na 1
skorpion13 (920 punktów)
Te biblijne bajki były tworzone przez "Izraelitów", mieszkańców Palestyny, Canaanu, czy jak to nazwiemy, a wyznawane są dziś przez Żydów będących w większości potomkami Chazarów, którzy ludami semickimi nic wspólnego nie mieli.
>
A o żydowskim prozelityzmie to kolega słyszał? Właśnie stąd mamy czarnych i białych Żydów. protoplaści tacy ,,bardziej opaleni'' byli...
haish (2906 punktów)
>Mało tego. Te biblijne bajki były tworzone przez "Izraelitów", mieszkańców Palestyny, Canaanu, czy jak to nazwiemy, a wyznawane są dziś przez Żydów będących w większości potomkami Chazarów, którzy ludami semickimi nic wspólnego nie mieli.

Niestety ale taka rozmowa do niczego nie prowadzi i utrwala powszechną mniemanologię, gdy od ogólników przejdziemy do szczegółów i konkretów wówczas
1.Biblia to nie to samo co Tora.
2.Naród Izraela -> Izraelici składał się z 12 plemion, 2 z tych plemion to Żydzi (Juda i Benjamin) Tak więc co do Chazarów nie ma pewności czy wywodzą się z plemion Izraela, czy też nie.
3.W Torze nie istnieje zapis odnoszący się do Żydów lub Semitów(jest mowa o potomkach Sema, a współczesny termin Semici został prawdopodobnie wprowadzony w roku 1781 przez niemieckiego filologa Augusta Schlözera).
4.Z powyższego wynika, że można być Izraelitą nie będąc Żydem. Wśród najbardziej znanych społeczności uznających Torę za Świętą Księgę którzy nie są Żydami można wymienić Karaimów i Samarytan(zalicza się ich do wyznawców Judaizmu, choć nie uznają oni żydowskiego Talmudu).
5.Izraelita to nie to samo co Izraelczyk.
Filozoficzny Pietras (27 punktów)
Oj tak to fakt, że biblia ma niekiedy luźno na czubku.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365