 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-05-2021 03:28 | alsor (3283 punktów) | 700 mld dla Polski | Ja sobie przeliczam tę kwotę na rodzinę w Polsce:
mamy chyba 10 mln rodzin, zatem:
700 mld / 10 mln = 70 000 zł.
Mniemam w ciemno (zapewne naiwnie), że te pieniądze są dla Polski, czyli dla ludności - obywateli, nie dla ministrów, urzędników, prezesów, sędziów i innych nierobów, pasożytów i kryminalistów.
Zatem mam pytanie: gdzie się zgłosić po te moje 70 tyś. zł ?
Ewentualnie jeśli ta kwota faktycznie dotyczy tylko wybrańców, czyli: bandytów, urzędników, komorników itp. kryminalistów, no to ja z chęcią się dołączę.. mam nawet całkiem niezły dryg do walenia chamów w ryj, więc się chyba nadaję do tej elity, nie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > >700 mld / 10 mln = 70 000 zł. >Mniemam w ciemno (zapewne naiwnie), że te pieniądze są dla Polski, >czyli dla ludności - obywateli, >nie dla ministrów, urzędników, prezesów, sędziów i innych nierobów, pasożytów i kryminalistów. >
Polak dostaje niemieckie pieniądze z unii a Amerykanie nam je wyciągają na haracz za tzw swoje bezpieczeństwo. POLAK Z AMERYKĄ rozpętuje wojnę z Rosją a Niemcy mają to finansować. Policz: ile już wyciągnęli Amerykanie z Polski pieniędzy i ile "wygrali" przetargów ? Policz nasze straty jakie ponosimy na opłatach tranzytowych paliw z Rosji do Niemiec. Polak chce dostać pieniądze z Niemiec a w nagrodę z amerykańskimi gangsterami odcina Niemcy od dostaw paliw z Rosji. Amerykanie zainstalowali u nas swoją agenturę u władzy i nic nie zrobisz. PIS to partia założona przez CIA. Musimy ujawnić wszystko co dano agentowi Dudzie do podpisania w USA. Ameryka okrada nas jak małe dzieci i jeszcze mamy rozpętać wojnę. Dziwne, że wojna nie przeraża Polaków i to w dobie atomu. Amerykanie pewnie znowu liczą, że złupią Rosję jak w 1917 i potem Europę. Niemcy i Rosja tylko czekają na okazję, żeby nam się odwdzięczyć za to. Polak z Ameryką i NATO IDZIE NA WSCHÓD. Polski "katolik" z amerykańskimi gangsterami będzie mordował sąsiadów za niemieckie pieniądze. CIA wystarczyło tylko kilku agentów zainstalować w Polsce u władzy i WSZYSTKIE POLSKOJĘZYCZNE MEDIA robią nam pranie mózgów. Polak demokratycznie wybrał na prezydenta Dudę, nie wiadomo z kim to jest powiązane, jak jest sterowany i kto jest zaplanowany, żeby go zastąpić. Polak się cieszy, że dostał niemieckie pieniądze i będzie remontował na chłopski rozum znowu Polskę a prezydent DUDA udostępnił TEREN POLSKI AMERYKANOM ZA DARMO DO PROWADZENIA WOJNY i zrzekł się w naszym imieniu odszkodowań wojennych. Najważniejszy problem do rozwiązania dla współczesnego Polaka to pozbycie się "sojusznika" i przeproszenie sąsiadów.
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | >Polski "katolik" z amerykańskimi gangsterami będzie mordował sąsiadów za niemieckie pieniądze. A Urban jak miał polskie uszy tak dalej je będzie miał.
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>mamy 10 mln rodzin, zatem: 700 mld / 10 mln = 70 000 zł. te pieniądze są dla Polski, czyli dla ludności - obywateli, nie dla ministrów, urzędników, prezesów, sędziów i innych nierobów, pasożytów i kryminalistów. gdzie się zgłosić po te moje 70 tyś. zł ? ta władza chociaż sie dzieli; 500+, 13, 14 emerytura, obniżenie wieku emerytalnego. Poprzednicy powiedzieli "nie ma pieniędzy" ustami Rostowskiego gdy obok byly ogromne przekrety kolesi na VAT, mafie paliwowe, stalowe itp
|
|
 | | romaro (25211 punktów) |
oswojone bezprawie łamie Konstytucję nacjonalizmem rządzących
wśród zaśmieconych miast krzyże pamięci po każdym człowieku znikają w hipokryzji obalonych mitów
lecz przyszłe pokolenia zapłaczą bólem i wrócą stadem wilków
Bytom 3.05.2021
|
|
 | 3 na 3 | Berzerac (5671 punktów) |
>ta władza chociaż sie dzieli; 500+, 13, 14 emerytura, obniżenie wieku emerytalnego. Poprzednicy powiedzieli "nie ma pieniędzy" ustami Rostowskiego gdy obok byly ogromne przekrety kolesi na VAT, mafie paliwowe, stalowe itp
Aleś Ty naiwny. Czym się dzieli? Swoimi pieniędzmi? Sobie od mordy ujmuje? Skąd stale nowe podwyżki cen? A jeszcze musi starczyć na TVPis i dla Rydzyka. Taki ten rząd choiny w rozdawaniu naszych pieniędzy, że szykuje "niespodziankę" kierowcom w postaci trzykrotnej podwyżki OC i mandatów. Bo budżet nie jest z gumy i aby dać społeczeństwo, przedtem albo zaraz potem musi im zabrać.
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>ta władza chociaż sie dzieli; 500+, 13, 14 emerytura, obniżenie wieku emerytalnego. Poprzednicy powiedzieli "nie ma pieniędzy" ustami Rostowskiego gdy obok byly ogromne przekrety kolesi na VAT, mafie paliwowe, stalowe itp >Aleś Ty naiwny. Czym się dzieli? Swoimi pieniędzmi? za PO te pieniądze byłyby w rajach podatkowych na koncie jednostek, którzy kupuja tylko zagraniczne produkty a Polak bezrobotny (np Kulczyk dom w Szwajcari za 312 mln$, jadl, pil, ubieral sie tylko w zagranicznych b drogich firmach) Za PiS pracują w kraju, miliony ludzi wydają 500+, 13, 14 emerytura, znika bezrobocie, kupują i kupuja bez opamiętania. W 1-szym przypadku mafie pozbywaja nas pieniędzy, rośnie bezrobocie (nikt nic nie kupuje) stawka min za 1godz pracy powraca do 3zł/godz (dzisiaj bodaj 20zł/g) Prawdą liberałów jest, że 1-szy milion trzeba ukraść a 2-i? też. Indywidualizm i wolność. to jest dopiero chore i dziwne, że tak wielu z nas chce powrotu
przeczytałem o "Wskaźnika Bogactwa Narodów" WBN w ciągu 5 lat nasz kraj zyskał w europejskiej stawce trzy oczka. Najbardziej zamożnym społeczeństwem w Europie są po kolei Austriacy Duńczycy Holendrzy, Niemcy, po nich Belgowie, Finowie, Szwedzi i Brytyjczycy. dziesiątkę zamykają Francuzi. Polska pod względem zamożności plasuje się na 19. miejscu w Europie Czesi 13 Litwini 16 Estończycy 17 i Słowacy 18 Tuż za nami Węgrzy, stawkę zamykają Rumuni i Bułgarzy (24. i 25. miejsce;
|
|
| |  | 3 na 3 | Berzerac (5671 punktów) |
>za PO te pieniądze byłyby w rajach podatkowych na koncie jednostek, którzy kupuja tylko zagraniczne produkty a Polak bezrobotny (np Kulczyk dom w Szwajcari za 312 mln$, jadl, pil, ubieral sie tylko w zagranicznych b drogich firmach) Za PiS pracują w kraju, miliony ludzi wydają 500+, 13, 14 emerytura, znika bezrobocie, kupują i kupuja bez opamiętania. W 1-szym przypadku mafie pozbywaja nas pieniędzy, rośnie bezrobocie (nikt nic nie kupuje) stawka min za 1godz pracy powraca do 3zł/godz (dzisiaj bodaj 20zł/g)
13 zł/h na rękę, bo za tyle sobie dorabiam. Te Twoje 20 zł zapewne też sobie wyczytałeś ze źródeł "zbliżonych do rządowych" Jesteś jedną z wielu ofiar PISdeuszowskiej propagandy. Mówisz dokładnie tak jak sobie tego życzy ten (nie)rząd z prezesuniem na czele.
|
|
| | |  | -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >13 zł/h na rękę, bo za tyle sobie dorabiam. Te Twoje 20 zł zapewne też sobie wyczytałeś ze źródeł "zbliżonych do rządowych" Jesteś jedną z wielu ofiar PISdeuszowskiej propagandy. Mówisz dokładnie tak jak sobie tego życzy ten (nie)rząd z prezesuniem na czele.
Ja mam taki pomysł, żeby wyjawic kapitały i ich przepływy. Wtedy wiele wyjaśni się. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ludzie umawiali się, wiedząc ile każdy ma kasy w portfelu. Dla wszytkich zarabiających 13zl/h to byłoby korzystne.
Niestety istnieje grupa trzymająca władzę, znaczy własność, która się temu sprzeciwia, bo ma obawy, ze zwykli ludzie nie zniosą poczucia niesprawiedliwosci i zamiast tyrac w fabryce od świtu do nocy, będą się sprzeciwiać.
|
|
| | | |  | | Berzerac (5671 punktów) |
>Ja mam taki pomysł, żeby wyjawic kapitały i ich przepływy. Wtedy wiele wyjaśni się. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ludzie umawiali się, wiedząc ile każdy ma kasy w portfelu. Dla wszytkich zarabiających 13zl/h to byłoby korzystne.
Mnie nie interesują cudze portfele.
Mnie interesuje moje wypracowane 11 tyś zł na koncie w ZUSie, z których nigdy nie zobaczę ani grosza.
Mnie interesuje, dlaczego pomimo podwójnie pobieranej ode mnie składki na ubezpieczenie zdrowotne, idąc np do dentysty muszę płacić za leczenie kanałowe i lepszą plombę.
Mnie interesuje, dlaczego to złodziejskie państwo okrada na każdym kroku swoich obywateli.
|
|
| | | | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >> >Mnie interesuje moje wypracowane 11 tyś zł na koncie w ZUSie, z których nigdy nie zobaczę ani grosza. >Mnie interesuje, dlaczego pomimo podwójnie pobieranej ode mnie składki na ubezpieczenie zdrowotne, idąc np do dentysty muszę płacić za leczenie kanałowe i lepszą plombę. >Mnie interesuje, dlaczego to złodziejskie państwo okrada na każdym kroku swoich obywateli. >
Polak za każdej okupacji płacił dużo niższe podatki jak teraz gdy podobno sam zaczął wreszcie rządzić. Chińczycy mają urzędowe ceny na leczenie i tam lekarze nie patrzą na chorego jak hieny. Choroba nie może być niekontrolowanym zyskiem dla karteli farmakochemicznych i ich funkcjonariuszy.
|
|
| | | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Polak za każdej okupacji płacił dużo niższe podatki jak teraz gdy podobno sam zaczął wreszcie rządzić. >Chińczycy mają urzędowe ceny na leczenie i tam lekarze nie patrzą na chorego jak hieny. Choroba nie może być niekontrolowanym zyskiem dla karteli farmakochemicznych i ich funkcjonariuszy.
Skoro urzędowo określane ceny to dlaczego nie urzędowo okreslany partner życiowy?
Instytucja ma chyba lepsze zdolności dobrania ludzi w pary od nich samych.
Cena urzędowa to BZDURA! To nic innego jak kolejna forma podatku. Wtedy to będzie już milionowa forma podatków.
Jak można proponować takie bzdury?! Kiedy kartki na leczenie i czarny rynek usług za dolary?
|
|
| | | | | | |  | 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | >>Polak za każdej okupacji płacił dużo niższe podatki jak teraz gdy podobno sam zaczął wreszcie rządzić. >>Chińczycy mają urzędowe ceny na leczenie i tam lekarze nie patrzą na chorego jak hieny. Choroba nie może być niekontrolowanym zyskiem dla karteli farmakochemicznych i ich funkcjonariuszy. >Skoro urzędowo określane ceny to dlaczego nie urzędowo okreslany partner życiowy? >Instytucja ma chyba lepsze zdolności dobrania ludzi w pary od nich samych. >Cena urzędowa to BZDURA! >To nic innego jak kolejna forma podatku. Wtedy to będzie już milionowa forma podatków. >Jak można proponować takie bzdury?! >Kiedy kartki na leczenie i czarny rynek usług za dolary?
Chcesz coś powiedzieć to chociaż z sensem. A p*****lisz o chochołach.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | 4 na 4 | TyDraniu (6569 punktów) | >ta władza chociaż sie dzieli; 500+, 13, 14 emerytura, obniżenie wieku emerytalnego. Poprzednicy powiedzieli "nie ma pieniędzy" ustami Rostowskiego gdy obok byly ogromne przekrety kolesi na VAT, mafie paliwowe, stalowe itp
1. Czemu luka VAT się nie zmniejszyła przez ostatnie kilka lat, jak Pan myśli? 2. Kto konkretnie wprowadził prawo utrudniające karuzelę VAT na stali? 3. Czemu budżet Morawieckiego był najmniej zrównoważonym budżetem w historii powojennej Polski? 4. Czemu na 500+ zaciąga się kredyt, który spłacać będą dzieci, które teraz z niego korzystają, skoro "są pieniądze"?
|
|
|  | 1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >> >4. Czemu na 500+ zaciąga się kredyt, który spłacać będą dzieci, które teraz z niego korzystają, skoro "są pieniądze"?
PIS to partia założona przez CIA i taki mieli pomysł na zdobycie elektoratu i władzy. Masz lepszy pomysł, żeby lud na ciebie głosował ??
|
|
| DyktaFon (9281 punktów) | > Ja sobie przeliczam tę kwotę na rodzinę w Polsce:> mamy chyba 10 mln rodzin, zatem:> 700 mld / 10 mln = 70 000 zł.> Mniemam w ciemno (zapewne naiwnie), że te pieniądze są dla Polski,> czyli dla ludności - obywateli,> nie dla ministrów, urzędników, prezesów, sędziów i innych nierobów, pasożytów i kryminalistów.> Zatem mam pytanie:> gdzie się zgłosić po te moje 70 tyś. zł ?> Ewentualnie jeśli ta kwota faktycznie dotyczy tylko wybrańców,> czyli: bandytów, urzędników, komorników itp. kryminalistów, no to ja z chęcią się dołączę..> mam nawet całkiem niezły dryg do walenia chamów w ryj, więc się chyba nadaję do tej elity, nie?Nie po to ktoś idzie do polityki i zdobywa władzę, aby rezygnować z konfitur. Jak chcesz coś uszczknąć, to startuj w wyborach
|
|
 | 1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > >> Nie po to ktoś idzie do polityki i zdobywa władzę, aby rezygnować z konfitur. Jak chcesz coś uszczknąć, to startuj w wyborach  > Biedota nigdy nie będzie reprezentować interesów swojej grupy, bo nie ma możliwości intelektualnych a ciągle kombinuje jak tu się wyrwać z tej grupy. Sprzedać kogo i co się da, byle zdążyć do końca kadencji, maksymalnie się nachapać. Jak jest kasa, to wyborcom postawić kilka misi, żeby im się wydawało, że oni też stali się bogaci i w nagrodę wybiorą nas na następną kadencję.
|
|
|  | | alsor (3283 punktów) | > >>>Nie po to ktoś idzie do polityki i zdobywa władzę, aby rezygnować z konfitur. Jak chcesz coś uszczknąć, to startuj w wyborach  > >> Biedota nigdy nie będzie reprezentować interesów swojej grupy, bo nie ma możliwości intelektualnych a ciągle kombinuje jak tu się wyrwać z tej grupy. Sprzedać kogo i co się da, byle zdążyć do końca kadencji, maksymalnie się nachapać. Jak jest kasa, to wyborcom postawić kilka misi, żeby im się wydawało, że oni też stali się bogaci i w nagrodę wybiorą nas na następną kadencję.Jaka biedota, gdzie? 70 tys. ma każdy otrzymać - bezwarunkowo! Nie ma tu żadnych biedaków.
|
|
 | | alsor (3283 punktów) | > Nie po to ktoś idzie do polityki i zdobywa władzę, aby rezygnować z konfitur. Jak chcesz coś uszczknąć, to startuj w wyborach  Prawo do kandydowania masz... wirtualnie tylko. Ale prawo do udziału w puli, wydatkach jest realne; zatem czekam na swoje 70 tys. inaczej wymuszę to bezpośrednio - fizycznie; i koniec zabawy, gnojki! Każdy cham musi walczyć sam... o swoje prawa, inaczej zginie.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|