Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dla Rządu obojętne na co pójdzie 770 mln. Bo i TAK Wrócą!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
05-05-2021 21:23Dariusz Salamon (102 punktów)Dla Rządu obojętne na co pójdzie 770 mln. Bo i TAK Wrócą!
Dla Rządu w sumie jest niemal obojętne na co pójdzie 770 miliardów Bo Kasa i tak wraca.

Obojętnie na co pójdą pieniądze w Polsce to i tak one w BARDZO ZNACZNEJ części wpływają do budżetu RP i wówczas rząd może je kierować, gdzie chce i już z tych kierowanych gdzie zechcą pieniędzy ponownie w znacznej części pieniądze wrócą do budżetu, tak więc Pan Premier będzie miał czym kręcić Karuzelą jeszcze kilka lat.

Weźmy prosty przykład dla unaocznienia:

Przedsiębiorca /albo Gmina Gdańsk, nie ma znaczenia kto dostanie i wyda w Polsce pieniądze, nie licząc innych znaczeń np politycznych/ dostanie 100.000 na ratunek firmy i postanowi on zakupić dajmy na to auto za te 100.000 , już na dzień dobry w postaci VAT wraca do budżetu 23.000 zł, ale to nie wszystko, wcześniej trzeba było to auto wyprodukować czy zaimportować a więc cło i inne podatki m.in od zysku właściciela Salonu samochodowego, podatki od wypłat pracowników, od energii podatek bo przecież Salon zużywa energię a samo auto też trzeba było przywieźć a więc akcyza od paliwa lawety itd itp.

Wystąpi popyt, który z kolei wykaże wspaniałe wyniki Polskiej Gospodarki i krótko pisząc - Będzie Miło. cdn na www.salon2(*)ne-na-co-pojdzie-770-miliardow
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Kiedyś sutener wybrał sobie prezydenta który przedstawiał się tymi słowy:
"Kręcę, mataczę, kluczę. Podaję sprzeczne informacje. Tak, to prawda. Problemem moim było i jest, że nie mogę często ujawniać dążenia ze strategicznego punktu. (...) Nie chcę i nie mogę kłamać, ale ujawnić też nie mogę, bo nie da się zrealizować po ujawnieniu."

Nie powiem ci który to powiedział. Ty mi powiedz który tak bezwstydnie się do tego przyznał.

Wolałbym usłyszeć od ministra finansów co on sam ma do powiedzenia w temacie. Po nim jednak ani słychu ani widu, jakby uciekł ze zdalnego nauczania.
Jest takie powiedzenie, sutener je zna - łatwo przyjdzie, łatwo pójdzie.
>Dla Rządu w sumie jest niemal obojętne na co pójdzie 770 miliardów Bo Kasa i tak wraca.

Czy ty aby wiesz jaki mamy obecnie dług i skąd się wziął? Gdzie ta kasa? Pieniądze otrzymane w prezencie mają inny charakter niż te wypracowane?
Wypisujesz idiotyzmy. Obojętny to może być odczyn roztworu ale nie sposób inwestowania.
05-05-2021 23:08 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
>Kiedyś sutener wybrał sobie prezydenta który przedstawiał się tymi słowy:
>"Kręcę, mataczę, kluczę. Podaję sprzeczne informacje. Tak, to prawda. Problemem moim było i jest, że nie mogę często ujawniać dążenia ze strategicznego punktu. (...) Nie chcę i nie mogę kłamać, ale ujawnić też nie mogę, bo nie da się zrealizować po ujawnieniu."
>Nie powiem ci który to powiedział. Ty mi powiedz który tak bezwstydnie się do tego przyznał.
>Wolałbym usłyszeć od ministra finansów co on sam ma do powiedzenia w temacie. Po nim jednak ani słychu ani widu, jakby uciekł ze zdalnego nauczania.
>Jest takie powiedzenie, sutener je zna - łatwo przyjdzie, łatwo pójdzie.
>>Dla Rządu w sumie jest niemal obojętne na co pójdzie 770 miliardów Bo Kasa i tak wraca.
>Czy ty aby wiesz jaki mamy obecnie dług i skąd się wziął? Gdzie ta kasa? Pieniądze otrzymane w prezencie mają inny charakter niż te wypracowane?
>Wypisujesz idiotyzmy. Obojętny to może być odczyn roztworu ale nie sposób inwestowania.

Słyszałem opinię sutenera, która mnie nieomal powaliła szczerością ale i praktycyzmem. Jeśli burdel przestaje przynosić zyski, to nie zmienia się firanek i kwiatków w oknach i nie maluje się elewacji. Zmienia się "panienki"/"dziewczynki".
Obecnie między zamtuzem a sposobem zarządzania Rzadu zauważyłem uderzającą zbieżność.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Dariusz Salamon (102 punktów)
>Kiedyś sutener wybrał sobie prezydenta który przedstawiał się tymi słowy:
>"Kręcę, mataczę, kluczę. Podaję sprzeczne informacje. Tak, to prawda. Problemem moim było i jest, że nie mogę często ujawniać dążenia ze strategicznego punktu. (...) Nie chcę i nie mogę kłamać, ale ujawnić też nie mogę, bo nie da się zrealizować po ujawnieniu."
>Nie powiem ci który to powiedział. Ty mi powiedz który tak bezwstydnie się do tego przyznał.
>Wolałbym usłyszeć od ministra finansów co on sam ma do powiedzenia w temacie. Po nim jednak ani słychu ani widu, jakby uciekł ze zdalnego nauczania.
>Jest takie powiedzenie, sutener je zna - łatwo przyjdzie, łatwo pójdzie.
>>Dla Rządu w sumie jest niemal obojętne na co pójdzie 770 miliardów Bo Kasa i tak wraca.
>Czy ty aby wiesz jaki mamy obecnie dług i skąd się wziął? Gdzie ta kasa? Pieniądze otrzymane w prezencie mają inny charakter niż te wypracowane?
>Wypisujesz idiotyzmy. Obojętny to może być odczyn roztworu ale nie sposób inwestowania.
>

Nie ma prezentów, są jedynie dane zadatki, albo pożyczki.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Dla Rządu w sumie jest niemal obojętne na co pójdzie 770 miliardów Bo Kasa i tak wraca.
>Obojętnie na co pójdą pieniądze w Polsce to i tak one w BARDZO ZNACZNEJ części wpływają do budżetu
>RP i wówczas rząd może je kierować, gdzie chce i już z tych kierowanych gdzie zechcą pieniędzy
>ponownie w znacznej części pieniądze wrócą do budżetu, tak więc Pan Premier będzie miał czym kręcić
>Karuzelą jeszcze kilka lat.
>

w mojej gminie 1OO% wydawanych pieniędzy, na wizje burmistrza, realizują obce firmy. Gmina od tego stała się tylko cięższa, bo ciągle zwożą betonową kostkę. Przez gminę przekręciło się kilkadziesiąt milionów złotych, które zabrali obcy, została kostka betonowa i łapówki. Nawet w lesie mamy alejki zabetonowane. Czarną robotę wykonują, jak mogą, Ukraińcy i nie ma reklamacji. Betonową kostkę układali Z GÓRY W DÓŁ. Woda nie może trafić do kratki a po deszczu widać talent wykonawców. KRAWĘŻNIKI mamy GRANITOWE. Po tym betonowaniu obce firmy geodezyjne odnawiają punkty geodezyjne. Co roku betonowanie odbywa się STYCZEŃ, LUTY nie wiem czemu. Wzdłuż asfaltowej drogi koparka kopała rów na kabel elektryczny do zasilania lamp, przysypali rów potem ciężarówka z kostką załamała asfalt i tak to stoi już kilka lat.
Wybudowali sauny, miały być za darmo przez kilka lat a są zamknięte przez wirusa. W saunie to się można było dowiedzieć ciekawych rzeczy. Lekarze zabraniali swoim klientom zbliżać się do sauny. Nie było też ani razu lekarza. Miesięczny koszt prądu, na początku 6OOO zł potem kombinowano jakby to wyłączyć.
Bawimy się za niemickie pieniądze ale kiedyś to się skończy.
05-05-2021 22:43 
 Ocena 1 na 1
Dariusz Salamon (102 punktów)
>>Dla Rządu w sumie jest niemal obojętne na co pójdzie 770 miliardów Bo Kasa i tak wraca.
>>Obojętnie na co pójdą pieniądze w Polsce to i tak one w BARDZO ZNACZNEJ części wpływają do budżetu
>>RP i wówczas rząd może je kierować, gdzie chce i już z tych kierowanych gdzie zechcą pieniędzy
>>ponownie w znacznej części pieniądze wrócą do budżetu, tak więc Pan Premier będzie miał czym kręcić
>>Karuzelą jeszcze kilka lat.
>>
>w mojej gminie 1OO% wydawanych pieniędzy, na wizje burmistrza, realizują obce firmy. Gmina od tego stała się tylko cięższa, bo ciągle zwożą betonową kostkę. Przez gminę przekręciło się kilkadziesiąt milionów złotych, które zabrali obcy, została kostka betonowa i łapówki. Nawet w lesie mamy alejki zabetonowane. Czarną robotę wykonują, jak mogą, Ukraińcy i nie ma reklamacji. Betonową kostkę układali Z GÓRY W DÓŁ. Woda nie może trafić do kratki a po deszczu widać talent wykonawców. KRAWĘŻNIKI mamy GRANITOWE. Po tym betonowaniu obce firmy geodezyjne odnawiają punkty geodezyjne. Co roku betonowanie odbywa się STYCZEŃ, LUTY nie wiem czemu. Wzdłuż asfaltowej drogi koparka kopała rów na kabel elektryczny do zasilania lamp, przysypali rów potem ciężarówka z kostką załamała asfalt i tak to stoi już kilka lat.
>Wybudowali sauny, miały być za darmo przez kilka lat a są zamknięte przez wirusa. W saunie to się można było dowiedzieć ciekawych rzeczy. Lekarze zabraniali swoim klientom zbliżać się do sauny. Nie było też ani razu lekarza. Miesięczny koszt prądu, na początku 6OOO zł potem kombinowano jakby to wyłączyć.
>Bawimy się za niemickie pieniądze ale kiedyś to się skończy.
>

Myślę, że bawimy się za swoje, ale o tym nie wiemy... Wydaje się , że za niemieckie, ale to są pozory... Niemcy ino ustawili sprawy i je kredytują i ewentualnie za coś tam płacą, ale po to by wybierać więcej... To my płacimy, albo w niektórych zagadnieniach - zapłacimy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dla Rządu w sumie jest niemal obojętne na co pójdzie 770 miliardów Bo Kasa i tak wraca.

Te setki miliardów pochodzą zdaje się ze wspólnych długów a te wspólne długi zdaje się uniemożliwiają zakwestionowanie posiadłości np. rodu Porsche w Polsce

books.goog(*)ry_r&cad=0#v=onepage&q&f=false

autokult.p(*)o-do-kogo-nalezy-volkswagen-ag

To jest taki trik na biedotę.
Gdyby biedota miała więcej rozumu to powiedziałaby nie chcemy wspólnych długów.

Oto jak się traci wolność przez długi.

Na szczęście ja od wielu już lat nie uczestniczę w tajnych i pośrednich wyborach i to nie będą moje długi. Płaćcie sobie lichwy ile tam chcecie ale beze mnie. Nie każcie mi też uznawać cudzych posiadłości przez to, że macie długi i jesteście nimi związani.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Gdyby biedota miała więcej rozumu to powiedziałaby nie chcemy wspólnych długów.
>Oto jak się traci wolność przez długi.
>Na szczęście ja od wielu już lat nie uczestniczę w tajnych i pośrednich wyborach i to nie będą moje długi. Płaćcie sobie lichwy ile tam chcecie ale beze mnie. Nie każcie mi też uznawać cudzych posiadłości przez to, że macie długi i jesteście nimi związani.

Biedota nie ma rozumu tylko cytuje telewizor a tam mówią, że długi są cacy.
Kaddafi, rządy zaczął od anulowania długów rodakom w żydowskich bankach.
Żydom wyznaczył termin na opuszczenie Libii.
haish (2908 punktów)
>>>>Gdyby biedota miała więcej rozumu to powiedziałaby nie chcemy wspólnych długów.
>>Oto jak się traci wolność przez długi.
>>Na szczęście ja od wielu już lat nie uczestniczę w tajnych i pośrednich wyborach i to nie będą moje długi. Płaćcie sobie lichwy ile tam chcecie ale beze mnie. Nie każcie mi też uznawać cudzych posiadłości przez to, że macie długi i jesteście nimi związani.
>Biedota nie ma rozumu tylko cytuje telewizor a tam mówią, że długi są cacy.
>Kaddafi, rządy zaczął od anulowania długów rodakom w żydowskich bankach.
>Żydom wyznaczył termin na opuszczenie Libii.

Jemu(Kadafiemu) chodziło o Żydów(powiązanych z Ameryką i Izraelem), on umiał odróżnić Żydów od Żydów(nazywanych tak tylko dlatego że byli wyznawcami Judaizmu). Faktem jest, że za jego czasów zakaz wstępu do Libii miały nawet osoby u których w paszporcie była tylko wiza państwa Izrael.
Nie przeszkadzało to jednak działalności organizacjom religijnym wyznania mojrzeszowego w Libii w czasach Kadafiego.
08-05-2021 00:29 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jemu(Kadafiemu) chodziło o Żydów(powiązanych z Ameryką i Izraelem), on umiał odróżnić Żydów od Żydów(nazywanych tak tylko dlatego że byli wyznawcami Judaizmu). Faktem jest, że za jego czasów zakaz wstępu do Libii miały nawet osoby u których w paszporcie była tylko wiza państwa Izrael.
>Nie przeszkadzało to jednak działalności organizacjom religijnym wyznania mojrzeszowego w Libii w czasach Kadafiego.

Upraszczając pod pojęciem "Żydów" kryje sie rasa Panów?
08-05-2021 07:16 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>.
>Upraszczając pod pojęciem "Żydów" kryje sie rasa Panów?
>

Nie panów a wyzyskiwaczy. Żydzi zdemonopolizowali rolnictwo i zdemonopolizują religię.
08-05-2021 10:28 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>>.
>>Upraszczając pod pojęciem "Żydów" kryje sie rasa Panów?
>>
>Nie panów a wyzyskiwaczy.

Pod warunkiem ze uznamy że przeważnie wlaśnie mądry wyzyskuje glupiego. I nie rasa, raczej grupa etniczna, narazie jeszcze troche bardziej zintegrowana niż zwykla nomenklatura.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie panów a wyzyskiwaczy.
>Pod warunkiem ze uznamy że przeważnie wlaśnie mądry wyzyskuje glupiego. I nie rasa, raczej grupa etniczna, narazie jeszcze troche bardziej zintegrowana niż zwykla nomenklatura.

Ale w tych tu wywodach nie chodzi raczej o geny jakie łącza "klasę Panów" ale o memy. To są raczej kwestie kulturowe niż etniczne.

Chodzi raczej o to, że "klasa Panów" tworzy religię, wg której "Pan" jest zawsze pierwszy i najwyżej.
qwery (2864 punktów)
>>>Nie panów a wyzyskiwaczy.
>>Pod warunkiem ze uznamy że przeważnie wlaśnie mądry wyzyskuje glupiego. I nie rasa, raczej grupa etniczna, narazie jeszcze troche bardziej zintegrowana niż zwykla nomenklatura.
>Ale w tych tu wywodach nie chodzi raczej o geny jakie łącza "klasę Panów" ale o memy. To są raczej kwestie kulturowe niż etniczne.
>Chodzi raczej o to, że "klasa Panów" tworzy religię, wg której "Pan" jest zawsze pierwszy i najwyżej.

Pisaleś post wyżej o rasie Panów a nie o klasie Panów. Kazda elita chce jak wszyscy ludzie swe geny trzymać jak najdłużej u szczytu, nie ma co się temu dziwić, nalezy tworzyć mechanizmy cyrkulacji elit.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> Pisaleś post wyżej o rasie Panów a nie o klasie Panów.

No tak, bo to takie popularne określenie wywodzące się z nazizmu ale ja nie mam dla tego określenia jakiś szczególnych skojarzeń genetycznych.
Poprawiłem się na klasę Panów, bo to bliżej moich kojarzeń.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>.
>>Upraszczając pod pojęciem "Żydów" kryje sie rasa Panów?
>>
>Nie panów a wyzyskiwaczy. Żydzi zdemonopolizowali rolnictwo i zdemonopolizują religię.

Ja wolę używać pojęcia "kapitaliści" zamiast "Żydzi". Choć to chyba synonimy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wystąpi popyt, który z kolei wykaże wspaniałe wyniki Polskiej Gospodarki i krótko pisząc - Będzie
>Miło. cdn na
>www.salon2(*)ne-na-co-pojdzie-770-miliardow

>Fundusz odbudowy i nowe podatki
>Jak wskazał ekspert, założenie jest takie, że dług zaciągnięty na poczet funduszu odbudowy zostanie zapłacony z nowych podatków, m.in. podatku od plastiku, podatku cyfrowego, czy granicznej opłaty węglowej.

>"Jest zatem wiele opcji jeśli chodzi o nowe podatki. Plan jest też zabezpieczony, bo regulacja mówi, że nawet jeśli nie uda się nałożyć podatków, środki będą spłacone przez wkłady państw członkowskich" - wskazał.

>Środki w postaci dotacji i pożyczek
>Pieniądze z funduszu odbudowy mają być dostępne w postaci dotacji i pożyczek.
ksiegowosc(*)y-sfinansuja-nowe-podatki.html

Do setek podatków nowe podatki.
Ja się na taki system nie piszę.
To jest chore.
O żadną dotację i o żadną pożyczkę do funduszu odbudowy nie zwrócę się.
Nie zamierzam mieć z tym nic wspólnego.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365