>Film powstał w 1949 roku, zatytułowany jest "Upadek Berlina". Jest to dwuczęściowa epopeja w >reżyserii Michaiła Cziaureliego, z Micheilem Gelowani w roli Stalina. Obraz jak wyżej był czołowym >osiągnięciem propagandy stalinowskiej w branży filmowej. > >prowadzenia wojny ze Związkiem Sowieckim. A przecież było dokładnie na odwrót. Bez pomocy >materiałowej z USA - Sowieci nie byliby w stanie kiwnąć palcem w starciach z Niemcami. >
Po co zajmować się propagandą historyczną i ją oceniać ? Gdyby jeszcze to pozwoliło nam zrozumieć czasy współczesne, wyciągnąć wnioski na przyszłość to miałoby to jakiś sens. Dzisiaj należy dyskutować o tym jak to się stało, że prezydent Polski, demokratycznie zainstalowany, wypowiedział wojnę Rosji ? Czołowe osiągnięcie propagandy to mamy ale amerykańskiej, żaden Polak na to nie reaguje. Jaki interes mają Polacy finansować wojnę Ameryki z Azją ? Jak upadało Brytyjskie Imperium to walka o schedę po nim była na polskim terenie. Dzisiaj znowu zanosi się, że będziemy bohaterami na zgliszczach. Do kogo pójdziemy po odszkodowanie, jak dzisiaj prezydent Polski udostępnił teren Polski do wojny, ZA DARMO. Zrzekł się odszkodowań w naszym imieniu w zamian za "bezpieczeństwo". Polak wybiera się na wojnę, jeszcze po jednej nie zmądrzał a już drugą rozpoczyna.
|