 |
Morderstwo w imię wiary katolickiej. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-06-2021 13:49 | Paweł_P (417 punktów) | Morderstwo w imię wiary katolickiej.
2 na 2 | Jutrzejsze Święto katolików. 2 czerwca 1611 roku w Wilnie, podczas uroczystości Bożego Ciała został zlinczowany przez tłum włoski kalwinista Franco de Franco. Przed tym incydentem brał udział w odbywającym się w zborze wileńskim nabożeństwie w czasie którego pastor Andrzej Chrząstowski ostro skrytykował katolickie obrzędy Bożego Ciała, nazywając je bałwochwalstwem. Wywarło to na niego tak ogromny wpływ, że po wyjściu ze zboru udał się w miejsce, gdzie odbywała się procesja i obok jednego z ołtarzy wykrzyczał do zgromadzonych przed nim wiernych: "Wy niebożęta zaślepieni, wielkie bałwochwalstwo czynicie, gdy opłatkowi cześć oddawacie i śpiewacie o nim. Bogu chwałę oddawajcie, który jest w niebiosach, a bałwochwalstwa zaniechajcie, ani boskiej chwały rzeczom ziemskim nie dawajcie!” Tłum rzucił się na niego, a on wkrótce trafił do więzienia, gdzie został poddany wielogodzinnym torturom. Sprawa odbiła się wielkim echem i dotarła do samego papieża. Głównym oskarżycielem Franco był kaznodzieja królewski Piotr Skarga, który osobiście zabiegał o jak najsurowsze ukaranie bluźniercy. W efekcie złożono mu propozycję darowania życia w zamian za przejście na katolicyzm, z której nie skorzystał. Został stracony w lochach wileńskiego ratusza 30 czerwca 1611 roku w wieku około 25 lub 26 lat. Kat wyrwał Franco język (typowa kara za bluźnierstwo), potem jego ciało zostało porąbane na części, które zawieszono na pręgierzu. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 |
1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Piotr Skarga - Watykański agent i wyjątkowo fałszywa kanalia nawet jak na tamte czasy. Nie przez przypadek legenda o jego przebudzeniu w trumnie była tak żywa. Pochowany żywcem - Gawiedź takiej śmierci chyba mu życzyła.
"Skarga był z natury osobowością energiczną, żywą (...). Zaraz po wstąpieniu na ambonę cały płonął, grzmiał jak burza, olśniewał jak błyskawica, uderzał jak piorun. Czasem prosił i błagał, modlił się i na twarz upadał przed Panem, by za chwilę, zdjęty oburzeniem, miotać zaklęcia i groźby. Miał wrodzony przymiot największych mówców: potęgę natchnienia i dar porywania serc ludzkich" - charakteryzował charyzmatycznego kaznodzieję ks. Kazimierz Panuś ("Piotr Skarga")."
Był zdecydowanym przeciwnikiem zawartej w 1573 r., a gwarantującej prawa innowiercom, konfederacji warszawskiej. "(...) miota Skarga na tę ustawę najgorsze wyzwiska. Nazywa ją dzikim, piekielnym, wilczym i tyrańskim prawem. Szlachcica zaprowadzającego w swoich dobrach reformację określa mianem bezbożnego wyrodka, niesprawiedliwego drapieżcy, lwa jadowitego, psa głodnego" - pisał Tazbir. Wzywał wyznawców prawosławia do podporządkowania się Stolicy Apostolskiej.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | Skarga versus Kalwin? | > Piotr Skarga - Watykański agent i wyjątkowo fałszywa kanalia nawet jak na tamte czasy. Nie przez przypadek legenda o jego przebudzeniu w trumnie była tak żywa. Pochowany żywcem - Gawiedź takiej śmierci chyba mu życzyła.> "Skarga był z natury osobowością energiczną, żywą (...). Zaraz po wstąpieniu na ambonę cały płonął, grzmiał jak burza, olśniewał jak błyskawica, uderzał jak piorun. Czasem prosił i błagał, modlił się i na twarz upadał przed Panem, by za chwilę, zdjęty oburzeniem, miotać zaklęcia i groźby. Miał wrodzony przymiot największych mówców: potęgę natchnienia i dar porywania serc ludzkich" - charakteryzował charyzmatycznego kaznodzieję ks. Kazimierz Panuś ("Piotr Skarga")."> Był zdecydowanym przeciwnikiem zawartej w 1573 r., a gwarantującej prawa innowiercom, konfederacji warszawskiej. "(...) miota Skarga na tę ustawę najgorsze wyzwiska. Nazywa ją dzikim, piekielnym, wilczym i tyrańskim prawem. Szlachcica zaprowadzającego w swoich dobrach reformację określa mianem bezbożnego wyrodka, niesprawiedliwego drapieżcy, lwa jadowitego, psa głodnego" - pisał Tazbir.> Wzywał wyznawców prawosławia do podporządkowania się Stolicy Apostolskiej.To wszystko prawda, jednakże Skarga na tle radykalnych teologów/kaznodziei protestanckich typu Kalwin czy Zwingli był stosunkowy łagodny w swym...ultrakatolicyźmie, co tylko dowodzi słuszności twierdzenia, iż wszytko jest względne. arthurandt(*)ics-killed-by-protestants.html"1545 Switzerland John Calvin wrote, "If he [Michael Servetus] comes to Geneva, I will never allow him to depart alive." A few years later: Michael came. He did not conquer, and Michael burned. Calvin recalls his martyrdom: "showed the dumb stupidity of a beast . . . He went on bellowing . . . in the Spanish fashion: "Misericordias!" . . .(Daniel-Rops, 190-191)"
|
|
1 na 1 | Paweł_P (417 punktów) | Odp: Morderstwo w imię wiary katolickiej. | Oświecony ultrakatol Szarley milczy.
Szarleyu - twoja religia wymordowała miliony ludzi , a Ty milczysz.....
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | Arminius nie milczy | >Oświecony ultrakatol Szarley milczy. >Szarleyu - twoja religia wymordowała miliony ludzi , a Ty milczysz.....
Ale Arminius - ultraobiektywny - nie milczy. Polecam mój wpis na temat ekscesów protestanckich.
|
|
2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | Morderstwo w imię protestantyzmu | "2 czerwca 1611 roku w Wilnie, podczas uroczystości Bożego Ciała został zlinczowany przez tłum włoski kalwinista Franco de Franco. Przed tym incydentem brał udział w odbywającym się w zborze wileńskim nabożeństwie w czasie którego pastor Andrzej Chrząstowski ostro skrytykował katolickie obrzędy Bożego Ciała, nazywając je bałwochwalstwem. Wywarło to na niego tak ogromny wpływ, że po wyjściu ze zboru udał się w miejsce, gdzie odbywała się procesja i obok jednego z ołtarzy wykrzyczał do zgromadzonych przed nim wiernych:" Przykład zapodany przez pana jest typowym przejawem konfliktu/rywalizacji protestancko - katolickiej jaki wstrząsnął 16/17 wieczną Europą. Ubolewać należy nad tym co się stało, zwracając jednakże uwagę, iż protestant z przykładu jak wyżej dosyć wyzywająco prowokował tłum do zajścia, a jego prowokacja mogła być odczytana jako profanacja/znieważenie procesji. Pamiętajmy, iż rzecz działa się w 17 - wiecznych realiach. Pamiętajmy także, iż druga strona, to jest protestanci, prześladowała równie intensywnie katolików, jeżeli nie bardziej. Podlinkowuję panu do analizy materiał, dosyć dobrze zweryfikowany, traktujący o prześladowaniu katolików przez protestantów, przedstawiając poniżej przykład "morderstwa w imię wiary protestanckiej", nota bene, nie sprowokowane buńczucznym zachowaniem zamordowanej. Rzecz miała miejsce w 1586 roku. "British citizen, Protestant Margaret Clitherow, converted to Catholicism and was arrested for harboring a Catholic priest. Her sentence? The same as all who converted, she was to be crushed to death beneath a half tone of weights. She is recorded as stating, "I am fully resolved in all things touching my faith, which I ground upon Jesus Christ, and by him I steadfastly believe to be saved, which faith I acknowledge to be the same that he left to his apostles, and they to their successors from time to time, and is taught in the Catholic Church through all Christendom, and promised to remain with her unto the world's end, and hell-gates shall not prevail against the same faith; for if an angel come from heaven, and preach any other doctrine than we have received, the Apostle biddeth us not believe him." As her ribs cracked, Margaret whimpered, "Jesus! Jesus! Jesus! Have mercy on me." Her body was left under the door and weights from 9 a.m. to 3 p.m., then stuffed secretly in a rubbish heap. Queen Elizabeth who ordered this execution, was responsible for murdering more Catholic in one year that the Inquisition did in all its over three hundred years. Anglican bishops were accomplices if not directly but for their silence." arthurandt(*)ics-killed-by-protestants.html"Margaret Clitherow przyszła na świat w rodzinie wytwórcy i sprzedawcy świec. Były to czasy schizmy Henryka VIII, który odseparował Kościół w Anglii od Rzymu. Mając 15 lat, wyszła za Johna Clitherowa, hodowcę bydła i rzeźnika. Urodziła dwoje dzieci. Nawróciła się na katolicyzm w 1574. Wspierała katolicką ludność północnej Anglii w czasie prześladowań. Jej syn, Henry, wyjechał do Reims, by przygotować się do przyjęcia święceń kapłańskich. Jej dom przy ulicy Shambles w Yorku stał się miejscem, w którym odprawiano Eucharystię. W przybudowie znajdował się otwór, przez który kapłan mógł uciec w razie niebezpieczeństwa lub polowania na księży. Dom męczennicy został zamieniony w kościół - Shrine of the Saint Margaret Clitherow. Męczeństwo Została aresztowana w 1586 pod zarzutem ukrywania księży katolickich. Odmówiła obrony, by uchronić własne dzieci przed procesem. Skazano ją na śmierć przez zmiażdżenie wrotami. Została zamęczona w Wielki Piątek 1586. Położono ją na ostrej skale wielkości męskiej pięści, a następnie przygnieciono drzwiami, które stopniowo obciążano kamieniami. Zmarła w 15 minut. Kanonizacja Małgorzata Clitherow została ogłoszona świętą w 1970 przez papieża Pawła VI, w grupie Czterdziestu męczenników Anglii i Walii, 25 października 1970 roku. pl.wikipedia.org/wiki/Małgorzata_Clitherow
|
|
1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Morderstwo w imię wiary katolickiej. | > Jutrzejsze Święto katolików.> 2 czerwca 1611 roku...2021: "Za posiadanie Biblii skazano na śmierć 12 rodzin w komorze gazowej. Najmłodsze dziecko miało 3 lata" (źródło: Amnesty International) Zapewne czytało Biblię.. "Nie lubię widoku bitego człowieka" (Hermann Brunner) "jeśli bije ktoś inny" - dodał po chwili Bolą Cię zabójstwa w imię religii sprzed stuleci? Mnie też Bolą Cię zabójstwa w imię religii dziś, Hermanie? Nie dostrzegam Ja, współpracując z AI, dokumentowałem zbrodnie na obrońcach praw Indian, Ty wyszukujesz smaczki w necie Ja dostałem za to od Norwegów nagrodę Nobla, ty kilka plusów Ale to ja wg Ciebie jestem fanatykiem... Nadal czekam, aż uzasadnisz swoje twierdzenie o tym, że kościół: Cytat:Morduje do dziś,już nie mieczem lub karabinem, ale słowem,za którym ciągną fanatycy gotowi wykonać wyrok." z Twojego wątku o G. Bruno Kogo dziś morduje kościół rękami fanatyków? Oświecony Paweł P. milczy.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | 1 na 1 | Paweł_P (417 punktów) |
>Oświecony Paweł P. milczy.
Nie milczy, ale jest też świat poza internetem.
Mordowanie i zabijanie , ( także z powodów religijny) to barbarzyństwo - niezależnie , czy to islamiści dekapitują za posiadanie Biblii , czy są to Krzyżacy , którzy mieczami chrystianizowali pogan.
|
|
|  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >Mordowanie i zabijanie , ( także z powodów religijny) to barbarzyństwo - niezależnie , czy to islamiści dekapitują za posiadanie Biblii , czy są to Krzyżacy , którzy mieczami chrystianizowali pogan.
Cieszy mnie Twoje opinia, choć gazowe komory (współcześnie) to nie jest metoda islamistów, ale ateistów
Niemniej moje pytania (sprowokowane przez Ciebie) nadal pozostają bez odpowiedzi
Nadal czekam na dowody TWOJEGO twierdzenia, że kościół do dziś morduje nasyłając fanatyków
Nadal też uprzejmie proszę, skoro nazwałeś mnie fanatykiem, przedstaw na to jakikolwiek dowód
Wymyślać sobie rozmówcę to może nawet Hamerlik
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | 2 na 2 | sable (465 punktów) | >Nadal czekam na dowody TWOJEGO twierdzenia, że kościół do dziś morduje nasyłając fanatyków Jeśli określenie czasowe "do dzisiaj" oznacza czasy, w których żyjemy, to oczywistym jest, że powoli wychodzą na jaw ich mordy, szczególnie te najbardziej bolesne, czyli na bezbronnych dzieciach. Mam tu na myśli najnowsze odkrycia masowych grobów dzieci w Kamloops, BC.Niepokojące odkrycie szczątków 215 rdzennych dzieci w dawnej szkole w Kolumbii Brytyjskiej. Otwarta w 1893 roku indyjska szkoła mieszkalna Kamloops była niegdyś największą szkołą mieszkalną w kraju. Komisja Prawdy i Pojednania (TRC) wcześniej wymieniła konserwatywną liczbę 51 umierających tam dzieci. Jednak przy użyciu radaru penetrującego grunt, wstępne badania wykazały, że prawdziwa liczba niezarejestrowanych zgonów była znacznie wyższa, Do tej pory, według ostrożnych szacunków Komisji Prawdy i Pojednania, około 4100 do 6000 dzieci zmarło z powodu wykorzystywania i zaniedbania w systemie szkolnym, który działał na terenie całej Kanady do 1996 roku. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej prowadzili około 47 procent kanadyjskich szkół rezydencyjnych, w tym szkoły w Kamloops. Oblaci odmówili udostępnienia swoich akt, aby pomóc zidentyfikować znalezione szczątki i nie zwrócili się z prośbą o komentarz w tej sprawie.
Ojciec Ken Thorson, przełożony prowincji Oblatów, powiedział w oświadczeniu na początku tego tygodnia, że zakon staje się "pogłębiającą się świadomością" szkód wyrządzonych rdzennej ludności przez kolonizację i roli, jaką odegrała.
Arcybiskup J. Michael Miller z archidiecezji Vancouver powiedział, że organizacje katolickie powinny opublikować swoje akta.
|
|
| | |  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | > >Nadal czekam na dowody TWOJEGO twierdzenia, że kościół do dziś morduje nasyłając fanatyków> Jeśli określenie czasowe "do dzisiaj" oznacza czasy, w których żyjemy, to oczywistym jest, że powoli wychodzą na jaw ich mordy, szczególnie te najbardziej bolesne, czyli na bezbronnych dzieciach.Morderstwo dziecka jest czymś na co brakuje mi cenzuralnych słów. > Mam tu na myśli najnowsze odkrycia masowych grobów dzieci w Kamloops, BC.Niepokojące odkrycie szczątków 215 rdzennych dzieci w dawnej szkole w Kolumbii Brytyjskiej. Otwarta w 1893 roku indyjska szkoła mieszkalna Kamloops była niegdyś największą szkołą mieszkalną w kraju.Nie bardzo rozumiem, indyjska szkoła w Kamloops, z katolickim kościołem? Akceptuję określenie "do dzisiaj" jako "czasy w których żyjemy" jednak z uznaniem prawdopodobieństwa kontynuacji Przywołuję wydarzenia z obecnego roku, więc "dzisiejsze" z możliwym i prawdopodobnym dalszym ciągiem. W Twoim wpisie przywołujesz lata 1893 - 1996 czyli przestępcze działania mogły być 100 lat temu, a to już nie jest "dzisiaj" I raczej nie ma mowy o kontynuacji procederu To wcale nie oznacza, że śmierć tych dzieci jest w jakikolwiek sposób usprawiedliwialna, ale to oznacza, że cytowane przeze mnie zdanie jest fałszywe. Podobnie fałszywa jest Twoja opinia, że kiedy nie będzie już religii, nie będzie wojen, co sugeruje, że religie są JEDYNĄ przyczyną wojen ; nie obroniłaś tego poglądu 13 III 2021: Cytat: Za 200 lat nie będzie żadnej religii na świecie i wreszcie zapanuje ład i pokój !
> Do tej pory, według ostrożnych szacunków Komisji Prawdy i Pojednania, około 4100 do 6000 dzieci zmarło z powodu wykorzystywania i zaniedbania w systemie szkolnym, który działał na terenie całej Kanady do 1996 roku.Tym bardziej prawdopodobne jest, że rzecz dotyczy jednak historii niż czasów naszego życia, już 40 lat temu w cywilizowanym kraju nie udałoby się ukryć tysięcy ofiar
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > >>> Morderstwo dziecka jest czymś na co brakuje mi cenzuralnych słów.> >niniwa22.cba.pl/dudek_nie_ujawnic_prawdy.htmŻydzi zamordowali 16-letniego Bohdana Piaseckiego, mordercy uciekli do Izraela. Oczywiście byli tam bezkarni i dożyli w spokoju śmierci. W internecie za to mnożą się fikcyjne wersje. Jarosław Kurski-Bernstein, nawet oskarża Moskwę o zbrodnię popełnioną przez swoich rodaków. Oczywiście nie przedstawiając żadnych dowodów.
|
|
| | | | |  | | szarley (54913 punktów) | Lepiej wyjść na mruka niż na idiotę
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | 1 na 1 | Paweł_P (417 punktów) |
> Niemniej moje pytania (sprowokowane przez Ciebie) nadal pozostają bez odpowiedzi> Nadal czekam na dowody TWOJEGO twierdzenia, że kościół do dziś morduje nasyłając fanatykówPrzykład : www.onet.p(*)nskich-dzieci/8j1l0bv,2b83378a
|
|
| | |  | | szarley (54913 punktów) | > >Niemniej moje pytania (sprowokowane przez Ciebie) nadal pozostają bez odpowiedzi> >Nadal czekam na dowody TWOJEGO twierdzenia, że kościół do dziś morduje nasyłając fanatyków> Przykład :> www.onet.p(*)nskich-dzieci/8j1l0bv,2b83378a1 Nazwałeś mnie fanatykiem, to poważny zarzut, wypadałoby udowodnić, lub odwołać 2 Napisałeś Cytat:Morduje do dziś,już nie mieczem lub karabinem, ale słowem,za którym ciągną fanatycy gotowi wykonać wyrok." znów jako dowód podając historyczne dane 3 Zbrodnie popełniane przez duchownych nie zawsze są zbrodniami kościoła (jeśli jest inaczej ponosiłbyś absurdalną odpowiedzialność za zbrodnie ateistów) w Kanadzie realizowano politykę PAŃSTWA a nie kościoła, fakt, że rękami duchowieństwa jest haniebne, ale nie jest katolickim fanatyzmem Przy okazji, jeśli jesteśmy przy historii i postępowaniu katolickich zakonów wobec Indian, polecam zapoznać się z historią ludu Guarani
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | |  | 1 na 1 |
| | | |  | 1 na 1 | Paweł_P (417 punktów) |
>3 Zbrodnie popełniane przez duchownych nie zawsze są zbrodniami kościoła (jeśli jest inaczej >ponosiłbyś absurdalną odpowiedzialność za zbrodnie ateistów)
1)Jeśli duchowny popełnia przestępstwo , a jego działalność ma instytucjonalny parasol ochronny od Kościoła jako instytucji, to cały Kościół ponosi odpowiedzialność .
2)Nie ponoszę odnpowiedzalności za przestępstwa ateistów, bo ateiści to nie organizacja , ani instytucja , a jedynie osoby zaprzeczające istnieniu Boga. To jest ich jedyny wspólny łącznik.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Nadal nie udowodniłeś mi fanatyzmu, a nazwałeś mnie fanatykiem. To poważny zarzut
>Polecam poczytać także o siostrze Bernadecie z Zabrza. Rozumiesz cytat, który pochodzi z TWOJEJ wypowiedzi? Mowa w nim jest o ZABIJANIU DZIŚ przez fanatyków wysłanych przez kościół
Nie o znęcaniu się nad dziećmi przez grupę zakonnic z Zabrza Mowa jest o ZABIJANIU i to w czasie teraźniejszym
i tu nadal brak dowodu De Franco? Krzyżacy? Torquemada? Użyłeś czasu teraźniejszego, to spora różnica
>>3 Zbrodnie popełniane przez duchownych nie zawsze są zbrodniami kościoła (jeśli jest inaczej >ponosiłbyś absurdalną odpowiedzialność za zbrodnie ateistów) >1)Jeśli duchowny popełnia przestępstwo , a jego działalność ma instytucjonalny parasol ochronny od Kościoła jako instytucji, to cały Kościół ponosi odpowiedzialność .
1 W przypadku, który powołałeś parasol ochronny tworzyło państwo Dowód: ukazane zbrodnie miały miejsce w szkołach prowadzonych przez katolicki kościół, protestanckie kościoły jak i kanadyjskie państwo
2 Działalność w Kanadzie miała inny cel niż religijny
3 W Polsce dopuszczano się politycznych zbrodni i za sanacji i za PRLu. Każdy, kto należał do którejkolwiek organizacji prorządowej ponosi odpowiedzialność za Berezę i Wujka? Każdy, kto w tych państwach podatki płacił? Winni zbrodniom są zbrodniarze. Organizacja jest zbrodnicza jeśli jej celem jest zbrodnia.
4 W pewnej szkole w Zabrzu, (dwie dzielnice od Pawłowa Bernadety) był dyrektor, który molestował uczennice. Przełożeni przenieśli go do kuratorium i ukręcili sprawie łeb. Winien jest system edukacji czy pojedyncze osoby?
Także w Zabrzu głośny był przykład wysokiego harcerskiego instruktora, którego jakoś zawsze wybroniono, wg Twojej logiki, każdy harcerz odpowiada? (Nazwiska do dyspozycji na priv, nie mam ochoty na procesy)
>2)Nie ponoszę odnpowiedzalności za przestępstwa ateistów, bo ateiści to nie organizacja , Przeczytaj moje słowa. Ja nie zarzucam Ci odpowiedzialności, sam określiłem to jako absurd. Niemniej nie jesteś samotną wyspą. każdy człowiek należy do jakiejś wspólnoty.
Nie zmienia to faktu, że za posiadanie Biblii w programowo ateistycznym kraju, można trafić do gazu. Piszesz o de Franco, którego zamordowano za głoszenie swoich religijnych przekonań Chcesz bronić wszystkich za to prześladowanych?
Nie darmo przywołałem cytat ze Stawki większej niż życie
Ale przywołałem też przykład Guarani. Nie pasuje do Twojego obrazka.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | 2 na 2 | Fizyk (17637 punktów) | > ... gazowe komory (współcześnie) to nie jest metoda islamistów, ale ateistówRaczej nie:
|
|
| | |  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >> ... gazowe komory (współcześnie) to nie jest metoda islamistów, ale ateistów >Raczej nie:
1 Piszę o współczesności, nie o historii. 2 Każdy zbrodniarz może powołać się na cokolwiek. Historia zna zbrodniarzy powołujących się na boga, naród, dobro, idee (prawicowe czy lewicowe) wolność. To nie znaczy że działają w imię boga, dobra, narodu, idei (prawicowych czy lewicowych), wolności.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | |  | 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | . >2 Każdy zbrodniarz może powołać się na cokolwiek. Historia zna zbrodniarzy powołujących się na boga, naród, dobro, idee (prawicowe czy lewicowe) wolność. To nie znaczy że działają w imię boga, dobra, narodu, idei (prawicowych czy lewicowych), wolności. >
To może kościół katolicki tak samo dla jaj i zmylenia twierdzi, że działa w imię boga? Bo skoro nazisci pomimo deklaracji Gott mit uns nie wierzyli w boga i tak na prawdę byli ateistami to może księża też nie wierzą i są ateistami?
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >>2 Każdy zbrodniarz może powołać się na cokolwiek. Historia zna zbrodniarzy powołujących się na boga, naród, dobro, idee (prawicowe czy lewicowe) wolność. To nie znaczy że działają w imię boga, dobra, narodu, idei (prawicowych czy lewicowych), wolności.
>Bo skoro nazisci pomimo deklaracji Gott mit uns nie wierzyli w boga i tak na prawdę byli ateistami to może księża też nie wierzą i są ateistami?
Nie wiem w co wierzyli i nie napisałem że byli ateistami. Napisałem, że zbrodniarz może się powołać na cokolwiek, nawet na dowolnego boga i dowolną ideę, Zbrodniarz może mordować nawet w imię nauki.
W 1968 polskie dywizje przekraczając Sudety miały na sztandarach "Honor i Ojczyzna" Nie ma znaczenie, co ktoś sobie napisze, że w imię tego działa.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >W 1968 polskie dywizje przekraczając Sudety miały na sztandarach "Honor i Ojczyzna" >Nie ma znaczenie, co ktoś sobie napisze, że w imię tego działa.
Człowiek zabija zwierzęta innych gatunków z różnych powodów, wcale nie tylko dlatego, że chce je zjeść ale rowniez z takiego powodu, że te chcą zjeść to co człowiek chce zjeść albo nie chcą się podporządkować i zostać zwierzęciem pociągowym oraz z wielu innych powodów.
Czy można zabić innych ludzi, o których sądzisz, że są przeciw tobie albo przeciw twoim interesom, nie chcą się tobie podporządkować, chcą zjeść to samo co ty chcesz zjeść, zająć teren, który ty zajmujesz albo choć rozsiewają sprzeczne ideologie burzące społeczny porządek?
Nie można, bo katolicki bog tego zabronił?
Ale ludzie wciąż i wciąż to robią.
Chcą przejąć "kamienicę" to twierdzą, że "Żyd" jest wcieleniem szatana, odstrzeliwuja go, bądź gazuja go w łazience, palą zwłoki i już spokojnie przejmują "kamienice".
"Żyd" jest tu tylko alegoria ludzkiej ofiary a "kamienica" alegoria wyzysku człowieka przez człowieka.
Człowiek to drapieżnik, jeżeli nie rozwinie w sobie emocji wyższych, to będzie działał jak dzika bestia z dzungi.
|
|
| | | | | | |  | | szarley (54913 punktów) | Nazwałeś mnie złodziejem Udowodnij lub przeproś Do tego czasu nie próbuj zaczynać ze mną rozmowy
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Nazwałeś mnie złodziejem >Udowodnij lub przeproś >Do tego czasu nie próbuj zaczynać ze mną rozmowy
Ujawnij publicznie swoje posiadłości, poddaj je demokratycznemu opodatkowaniu, staniesz się wówczas OK i będziesz mógł żyć w pokoju.
Nie zrobisz? Pokoju nie będzie!
|
|
| | | | |  | 1 na 1 |
| | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | nie tylko komorą gazową | > > ... gazowe komory (współcześnie) to nie jest metoda islamistów, ale ateistów> Raczej nie:W 1976 r. Enwer Hodża albański komunistyczny dyktator proklamował Albanię krajem ateistycznym. Proszę sobie poczytać w podlinkowanym materiale jak wyglądała rzeczywistość w kraju wojującego ateizmu, Gazowe komory nie są jedynym środkiem przy pomocy którego można prześladować ludzi. "Religious beliefs were completely banned in the constitution of the People's Republic of Albania in 1976, nine years after Hoxha's speech.Article 37 of the constitution declared: "The state recognises no religion and supports and develops atheistic propaganda to engage people in the materialistic scientific worldview."Albanian Muslim clerics were also subjected to repression by the Communist regime". balkaninsi(*)-worlds-first-atheist-country/
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: nie tylko komorą gazową | >W 1976 r. Enwer Hodża albański komunistyczny dyktator proklamował Albanię krajem ateistycznym.
Idee polityczne mają charakter religijny, pojawiają się w nich normy i tabu podobnie jak w religiach tylko nie ma w nich już Pana w niebie.
Nazizm był religią.
W ogóle wszystkie ugrupowania społeczne opierają się na ideach mających charakter religijny.
Współczesny kapitalizm to także religia.
Radziecki komunizm i chiński komunizm to także religie.
"Dziadek Mróz", sędzia ostateczny, w wielu religiach główna figura wcale nie jest taki ważny w świecie jak się wszystkim zdaje.
Rozwija się wiele religii bez tej głównej figury. W tych religiach też funkcjonują zakazy, nakazy, tabu ale już bez bozka w niebie.
|
|
| | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Morderstwo w imię wiary katolickiej. | > >>  GOTT MIT UNS to była pierwsza faza AMERYKAŃSKIEJ OPERACJI UZBRAJANIA NIEMIEC. Niemcy po pierwszej wojnie światowej głodem przymierali, mieli jeszcze spłacać reparacje wojenne a komisarze brytyjscy i francuscy mieli pilnować, żeby Niemcy się nie zbroiły. I nagle stał się cud, ktoś za Niemców spłacił CZĘŚĆ REAPARACJI i wygonił komisarzy. W ranach tej operacji żydobolszewicy zaatakowali Polskę. Od razu uruchomiono propagandę, że Niemcy będą zbrojone w celu OBRONY Europy przed żydokomunizmem. Atak żydobolszewików na Polskę miał TYLKO działanie propagandowe i nie potrzeba było żadnego cudu nad Wisła, żeby żydobolszewicy się wycofali. Europa żyła w strachu przed komunizmem. Amerykanie bez problemu i z pomocą naiwnych uzbroili Niemców. Komunizm w Rosji zwyciężył dzięki amerykańskiemu wsparciu finansowemu i uzbrojeniu, to tak na marginesie. Jak Amerykanie uzbroili Niemców to skończyła się operacja GOTT MIT UNS a rozpoczęła się operacja TYSIAC LETNIA TRZECIA RZESZA. Niemcy jak przymierali głodem po wojnie to w czasie operacji GOTT MIT UNS
|
|
| | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > >>  GOTT MIT UNS to była operacja przeprowadzona przez AMERYKAŃSKIE SŁUŻBY a jej celem było UZBROJENIE NIEMIEC. Po pierwszej wojnie światowej przegrane Niemcy głodem przymierały, mieli wypałacać reparacje wojenne a komisarze francuscy i brytyjscy mieli pilnować, żeby Niemcy się nie zbroiły. Nagle stał się cud, ktoś za Niemców spłacił część reparacji i wygonił komisarzy. W tym czasie przeprowadzono prowokacyjną akcję, której celem było wprowadzenie Europy w stan strachu przed żydokomunizmem. Żydobolszewicy zaatakowali Polskę i przegrali tak jak zaplanowano. Celem ataku żydobolszewików na Polskę było jedynie przestraszenie Europy i nie reagowanie na uzbrajanie Niemców przez Amerykę. Znaleźli się naiwni, którzy pomagali Amerykanom uzbroić Niemców pod hasłem GOTT MIT UNS. Podsumowaując: Amerykanie uzbroili Niemców pod hasłem GOTT MIT UNS czyli, obrony Europy przed żydokomunizmem, którego zwycięstwo w Rosji finansowali. Jak Amerykanie uzbroili Niemców to skończyła się operacja GOTT MIT UNS i rozpoczęli operację TYSIĄC LETNIA TRZECIA RZESZA. W ramach operacji TYSIĄC LETNIA TRZECIA RZESZA Amerykanie zaprowadzili Niemców do swojej zasadzki w ZSRR. Pytanie: dlaczego Amerykanie sfinansowali uzbrojenie Niemiec a potem się od nich odwrócili i dostarczyli uzbrojenie WYPRODUKOWANE W LATACH TRZYDZIESTYCH i przeszkoloną kadrę Sowietom ?? Drugie pytanie: Skąd Sowieci wiedzieli piętnaście lat wcześniej, którymi drogami będą dostarczać im uzbrojenie Amerykanie i rozpoczęli tam inwestycje ??
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Podsumowaując: Amerykanie uzbroili Niemców pod hasłem GOTT MIT UNS
No tak ale to jest kolejna teoria spiskowa, od których można zwariować.
Wierzę, że w to wierzysz i wierzysz też pewnie, że Amerykanie są tak sprawni, iż potrafią europejskie umysły zainfekować komputerowym wirusem, po to, żeby elita europejska wymordowała się przez co resztę będzie można wziąć w niewolę.
Pewnie wierzysz jeszcze, że nad Amerykanami stoją Żydzi, że to ich niezmiernie kompleksowe triki, które mają zapewnić panowanie nad światem.
Podobnie rozumowali naziści, którzy wierzyli, że Żydzi zdolni sią kontrolować ich umysły, przez co ich eksterminacja była jedyną ścieżką do wyzwolenia.
Twoja wiara jest chora.
Amerykanie a przed nimi Żydzi nie kontrolują mojego umysłu i nie staniemy do walki, żeby się wzajemnie wybić, żeby Amerykanie a przed nimi Izrael mogli zniewolić zwykłych ludzi, zagonić ich pod przymusem spłacenia niespłacalnych długów do ciężkiej roboty, której wszystkie owoce ukradą.
Wybij to sobie z głowy! Takie rozumowanie jest chore! Opanuj tę absurdalną wiarę i stojące za nią emocje, bo to Cię zniszczy.
Żeby sensownie działać potrzeba mieć zdrowy rozum.
|
|
| | | | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >>Podsumowaując: Amerykanie uzbroili Niemców pod hasłem GOTT MIT UNS >No tak ale to jest kolejna teoria spiskowa, od których można zwariować. >
To nie jest żadna teoria ale fakt. Uzbrojenie Niemiec po pierwszej wojnie światowej SFINANSOWALI AMERYKANIE i BRYTYJCZYCY. Rezerwa Federalna i JP Morgan podjęły decyzję o zaprzestaniu udzielania pożyczek Niemcom, inspirowane kryzysem bankowym i depresją gospodarczą w Europie Środkowej. We wrześniu 1931 r. Anglia zrezygnowała ze standardu złota, celowo niszcząc międzynarodowy system płatności i całkowicie odcinając dostęp finansowy Republiki Weimarskiej. Ale z partią nazistowską wydarzył się cud finansowy: we wrześniu 1930 r. w wyniku dużych darowizn z Thyssen "IG Farben" partia Kirdorfa zdobyła 6,4 mln głosów i zajęła drugie miejsce w Reichstagu, po czym hojne inwestycje z zagranicy zostały aktywowany. Głównym łącznikiem między głównymi niemieckimi przemysłowcami a zagranicznymi finansistami stał się H. Schacht. 4 stycznia 1932 r. odbyło się spotkanie największego angielskiego finansisty M. Normana, A. Hitlera i von Papena, które zawarło tajne porozumienie w sprawie finansowania NSDAP. W spotkaniu uczestniczyli także amerykańscy politycy i bracia Dulles, o czym ich biografowie nie lubią wspominać. 14 stycznia 1933 r. odbyło się spotkanie Hitlera, Schrodera, Papena i Keplera, na którym program Hitlera został w pełni zatwierdzony. Tu ostatecznie rozwiązano kwestię przekazania władzy nazistom, a 30 stycznia Hitler został kanclerzem. Tym samym rozpoczęła się realizacja czwartego etapu strategii. Stosunek anglo-amerykańskich środowisk rządzących do nowego rządu był bardzo przychylny. Kiedy Hitler odmówił spłaty reparacji, co oczywiście podważało spłatę długów wojennych, ani Wielka Brytania, ani Francja nie pokazały mu roszczeń do tych płatności. Co więcej, po wizycie w Stanach Zjednoczonych w maju 1933 r. H. Schacht ponownie został szefem Reichsbanku, a po spotkaniu z prezydentem i największymi bankierami na Wall Street, Ameryka udzieliła Niemcom nowych kredytów na łączną kwotę 1 mld USD.
W czerwcu, podczas podróży do Londynu i spotkania z M. Normanem, Schacht ubiegał się także o pożyczkę angielską w wysokości 2 miliardów dolarów oraz zmniejszenie, a następnie zaprzestanie spłaty starych pożyczek. W ten sposób naziści dostali to, czego nie mogli osiągnąć za poprzedni rząd.
Latem 1934 Wielka Brytania podpisała anglo-niemiecką umowę transferową, która stała się jednym z fundamentów brytyjskiej polityki wobec III Rzeszy, a pod koniec lat 30. Niemcy stały się głównym partnerem handlowym Anglii. Schroeder Bank stał się głównym agentem Niemiec w Wielkiej Brytanii, aw 1936 jego biuro w Nowym Jorku połączyło siły z Rockefellerami, aby stworzyć "Schroeder, Rockefeller & Co." Bank inwestycyjny, który "Times" nazwał "gospodarczą osią propagandową Berlin-Rzym". Jak przyznał sam Hitler, wymyślił swój czteroletni plan na podstawie zagranicznych pożyczek finansowych, więc nie wzbudziło to w nim najmniejszego niepokoju.
W sierpniu 1934 r. amerykański "Standard oil" w Niemczech nabył 730 000 akrów ziemi i zbudował duże rafinerie ropy naftowej, które zaopatrywały nazistów w ropę. W tym samym czasie Niemcy potajemnie przejęły ze Stanów Zjednoczonych dostawę najnowocześniejszego sprzętu dla fabryk samolotów, które miały rozpocząć produkcję samolotów niemieckich.
Niemcy otrzymały dużą liczbę patentów wojskowych od amerykańskich firm Pratt and Whitney, "Douglas", "Curtis Wright", a amerykańska technologia budowała "Junkers-87". W 1941 roku, kiedy szalała II wojna światowa, amerykańskie inwestycje w gospodarkę Niemiec wyniosły 475 milionów dolarów. "Standard oil" zainwestował - 120 mln, "General motors" - 35 mln USD, ITT - 30 mln USD, a "Ford" - 17,5 mln USD.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|