Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lobby żydowskie znów pokazuje pazur

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
23-06-2021 08:48Arminius (25555 punktów)Lobby żydowskie znów pokazuje pazur
Ocena 3 na 3
Amerykański dyplomata w Polsce Blix Aliu w liście do marszałek Sejmu interweniuje na rzecz żydowskiego lobby starającego się wymusić na Polsce wypłatę kolosalnych odszkodowań stronie żydowskiej. Sprawa nie jest nowa, była już wielokrotnie poruszana na niniejszym forum.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. Tymczasem amerykańskim dyplomatom pragnącym dochodzić sprawiedliwości - polecam gorąco odcinek palestyński, na którym krzywd wszelakich wyrządzonych przez Żydów ludności miejscowej jest ogrom, bądź też amerykański, na którym są miliony Indian i Murzynów czekających na odszkodowanie za wieki brutalnego traktowania.

"Bix Aliu apeluje do drugiej osoby w państwie w sprawie reprywatyzacji. Rząd przekonuje, że nie ma racji, miesza się w wewnętrzne sprawy Polski i łamie obyczaj dyplomatyczny - pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".
Jak podaje "DGP" Amerykański chargé d'affaires napisał do marszałek Sejmu list, którym chce wpłynąć na pracę nad regulacjami dotyczącymi reprywatyzacji. Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego, którą parlament ma zająć się w środę.
Chargé d'affaires USA Bix Aliu przekonuje, że zamknie ona drogę Ocalonym z Holokaustu do dochodzenia roszczeń. W notatce MSZ, której treść poznał DGP, czytamy, że takie stanowisko jest błędne. Nasi rozmówcy przekonują, że różnica zdań może otworzyć spór Warszawa - Waszyngton porównywalny do wojny o nowelizację ustawy o IPN - czytamy.
Dziennik podaje, że polskie władze uznały za niedopuszczalną interwencję Aliu. Sytuacja jest niekorzystna dla Aliu, bo projekt ustawy popiera również opozycja. "Ten problem trzeba rozwiązać, bo dziś w każdej chwili można stwierdzić nieważność decyzji sprzed 30 czy 50 lat" - mówi DGP Arkadiusz Myrcha z PO.
Jak czytamy w "DGP" Bix Aliu w liście do do drugiej osoby w państwie napisał, że "pragnie wyrazić głębokie zaniepokojenie w sprawie ustawy, która - jeśli zostanie przyjęta - spowoduje nieodwracalne straty dla Ocalonych z Holokaustu i ich rodzin". "Rozumiemy, że projekt ustawy efektywnie uniemożliwi odzyskanie lub kompensację za utracone mienie w okresie Zagłady i komunizmu. W takim wypadku zarówno Żydzi, jak i ci, którzy nie są pochodzenia żydowskiego, nie otrzymają nic" - pisze, przywołując JUST Act Dokument."

www.bankie(*)ie-reprywatyzacji-8138061.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Rząd i opozycja mówi tutaj jednym głosem. Nie przejmował bym się tym Amerykańskim pajacem. Kompromituje się podobnie jak Polska Joanna Darc, zadaniem zwrotu wazy od Szwedów. A przy okazji? Pytał ktoś Mularczyka - Szwaby w końcu oddadzą nam co zagrabili? A co do Indian masz rację - to jest niesamowite - zająć bezprawnie pół kontynentu, sprowadzić na zagrabione tereny czarnych niewolników z Afryki, a na koniec przyznać sobie akt łaski - Amerykańską konstytucję. A W Polsce? Od wieków to samo, Świętopietrze - opłaty wnoszonej na rzecz papiestwa z racji jego zwierzchnictwa nad naszymi ziemiami, jak płaciliśmy tak płacimy. Ale mało, że wieki płacimy ten bandycki kontrakt lenny, jeszcze inny rodzaj grabieży wymyślili i zasądzili - tzw Fundusz Kościelny

Fundusz Kościelny /za Rzepa/:
Lata 90. poniżej 10 mln zł,
Do 2012 r. poniżej 100 mln zł,
2016 r. - 145,3 mln zł,
2017 r. - 158,5 mln zł,
2018 r. - 176,3 mln zł,
2019 r. - 170,7 mln zł,
2020 r. - 181,8 mln zł.
Tak się kręci lody w polskim rezerwacie.
23-06-2021 12:24 
 Ocena 3 na 3
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
>Tak się kręci lody w polskim rezerwacie.
>

zrób nam jeszcze roczne zestawienie naszych kosztów: utrzymania obcego wojska i kupowanego uzbrojenia.
Ile nas doi reżim amerykański ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie przejmował bym się tym Amerykańskim pajacem.

To zdaje się nie jest właściwy język w ustach zwolennika kapitalizmu, wierzącego w dobroczynność własności prywatnej.

Skoro można zakwestionować własność prywatną zdobytą wysiłkiem ponad 70 lat temu, to tym bardziej można zakwestionować własność sprzed 7 lat i sprzed roku.

Nie ma, nie liczy się!
Liczy się tylko dla mnie od innych!
Dla innych ode mnie nie liczy się!

Gdy nagle zachorujesz albo ktoś za rogiem zabije cię czy chciałbyś, żeby pozostali uznali twój testament i pozwolili twoim dzieciom mieszkać w twoim domu?

Niemcy nie liczyli się z prawem własności Żydów a teraz ty się z nim nie liczysz?

Co powoduje, że cudze prawo własności wygasa?
To, że jego istnienie ci się nie opłaca?
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Niemcy nie liczyli się z prawem własności Żydów a teraz ty się z nim nie liczysz?
>

A co Niemcy mieli do gadania ?
III Rzeszę sfinansowali Amerykanie. Amerykańscy spece od prania mózgów zrobili wodę z mózgów Niemcom tak samo jak teraz Polakom.
Amerykanie płacą Żydom co roku ca. $ 5 mld, jak Ci się wydaje za co ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Niemcy nie liczyli się z prawem własności Żydów a teraz ty się z nim nie liczysz?
>>
>A co Niemcy mieli do gadania ?

Mogli np. pożyczki od Amerykanów zamiast na budowę obozów koncentracyjnych i łaźni do gazowania Żydów przeznaczyć na państwowe dotacje do własności prywatnej Żydów, żeby mieli jeszcze więcej.

Ale wybrali obozy i łaźnie.
30-06-2021 00:39 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>>>Niemcy nie liczyli się z prawem własności Żydów a teraz ty się z nim nie liczysz?
>>>
>>A co Niemcy mieli do gadania ?
>Mogli np. pożyczki od Amerykanów zamiast na budowę obozów koncentracyjnych i łaźni do gazowania Żydów przeznaczyć na państwowe dotacje do własności prywatnej Żydów, żeby mieli jeszcze więcej.
>Ale wybrali obozy i łaźni.

Sam IDIOTO prosisz się o komentarz Twojej wiedzy, ale Twojej niezwykłej głupoty. i jeśli tego nie udowodnisz, toś naprawdę mąciciel/troll i dureń pierwszej wody.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>>
>>>
>>A co Niemcy mieli do gadania ?
>Mogli np. pożyczki od Amerykanów zamiast na budowę obozów koncentracyjnych i łaźni do gazowania Żydów przeznaczyć na państwowe dotacje do własności prywatnej Żydów, żeby mieli jeszcze więcej.
>Ale wybrali obozy i łaźnie.

Niemcy nie brali żadnych pożyczek od Amerykanów.
Amerykanie Niemcom, tak samo jak nam dzisiaj, zainstalowali swoją agenturę u władzy.
Polak będzie tak samo odpowiadał jak Niemiec, za to co zrobi, demokratycznie zainstalowana amerykańska agentura na szczytach władzy.
Biedny i głupi Polak jeszcze finansuje amerykański reżim.
Pytam się, z czego jest finansowane amerykańskie wojsko okupujące Polskę ?


Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>>>>>>
>>>A co Niemcy mieli do gadania ?
>>Mogli np. pożyczki od Amerykanów zamiast na budowę obozów koncentracyjnych i łaźni do gazowania Żydów przeznaczyć na państwowe dotacje do własności prywatnej Żydów, żeby mieli jeszcze więcej.
>>Ale wybrali obozy i łaźnie.
>Niemcy nie brali żadnych pożyczek od Amerykanów.
>Amerykanie Niemcom, tak samo jak nam dzisiaj, zainstalowali swoją agenturę u władzy.
>Polak będzie tak samo odpowiadał jak Niemiec, za to co zrobi, demokratycznie zainstalowana amerykańska agentura na szczytach władzy.
>Biedny i głupi Polak jeszcze finansuje amerykański reżim.
>Pytam się, z czego jest finansowane amerykańskie wojsko okupujące Polskę ?

Czytałem kiedyś, że Rzymianie odbierali przemocą dzieci przywódców podbijanych ludów, następnie programowali ich na obywateli Rzymu drugiej kategorii i już jako dorosłych odsyłali do domu, by ci weszli w rolę przywódców podbitych ludów.

Zdaje się, że Ameryka a nawet Niemcy robią podobnie, tyle że już bez przemocy.

Przypomnę ci, że chodzi o imperium rzymskie, od którego wywodzi się katolicki kościół, w którym jesteś tak zakochany.

Zdaje się, że zarzucasz innym to, czego sam chciałbyś dokonać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>>>>>>>>>>
>Zdaje się, że Ameryka a nawet Niemcy robią podobnie, tyle że już bez przemocy.
>

Dobre, Ameryka wydaje na swój przemysł mordowania ludzi bilion dolarów rocznie. Bazy wojskowe po całym świecie. Cały czas rozszerza granice skolonizowanych narodów i ROBI TO BEZ PRZEMOCY ?
Polskiego idiotę skolonizowali bez przemocy, bo mu powiedzieli, że przyszli go bronić i zrobią z niego geniusza.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dobre, Ameryka wydaje na swój przemysł mordowania ludzi bilion dolarów rocznie. Bazy wojskowe po całym świecie. Cały czas rozszerza granice skolonizowanych narodów i ROBI TO BEZ PRZEMOCY ?
>Polskiego idiotę skolonizowali bez przemocy, bo mu powiedzieli, że przyszli go bronić i zrobią z niego geniusza.

Bez przemocy biorą dzieci podbitych ludów na wychowanie.
Następnie odsyłają je jako dorosłych, żeby objęli władzę nad podbitym ludem.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Dobre, Ameryka wydaje na swój przemysł mordowania ludzi bilion dolarów rocznie. Bazy wojskowe po całym świecie. Cały czas rozszerza granice skolonizowanych narodów i ROBI TO BEZ PRZEMOCY ?
>>Polskiego idiotę skolonizowali bez przemocy, bo mu powiedzieli, że przyszli go bronić i zrobią z niego geniusza.
>Bez przemocy biorą dzieci podbitych ludów na wychowanie.
>Następnie odsyłają je jako dorosłych, żeby objęli władzę nad podbitym ludem.

Po co brać dzieci i ponosić koszty ?
Na parę obcych groszy to się zleci tysiące, polskich, odchowanych przez komunę cwaniaczków a za złotówkę lub za darmo to sprzedadzą wszystko.

www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3437

"Kiedyś, podczas promocji książki pana Krzysztofa Czabańskiego, poświęconej ruskiej agenturze w strukturach naszego państwa, pochwaliłem autora za podjęcie tematu, wyrażając zarazem nadzieję, że nie poprzestanie na spenetrowaniu ruskiej agentury, ale w następnej książce zajmie się np. agenturą amerykańską - a ponieważ organizatorzy domagali się, by każde wystąpienie zakończyć pytaniem, zapytałem, czy w ogóle można u nas być skutecznym politykiem, nie będąc niczyim agentem. Teraz jednak następczynią pana Kazimierza Marcinkiewicza ma zostać pani Beata Szydło, w związku z czym musimy odnotować pewną ciągłość. Otóż pani Beata Szydło jest absolwentką Szkoły Liderów przy amerykańskim Departamencie Stanu. Elewi tej Szkoły Liderów są wybierani przez dyplomatów z Ambasady USA w każdym kraju. Skąd dyplomaci wiedzą, że trzeba przeszkolić akurat tę, a nie inną osobę - tajemnica to wielka, ale skadś przecież muszą wiedzieć. Wytypowane osoby - jak czytamy na stronie Ambasady USA w Warszawie - "odbywają podróż do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w starannie przygotowanych programach, które odpowiadają ich zainteresowaniom zawodowym, jak również celom polityki zagranicznej USA." Wygląda na to, że w sytuacji, gdy Stronnictwo Amerykańsko-Żydowskie rośnie w naszym nieszczęśliwym kraju w siłę, również dokonany przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego wybór pani Beaty Szydło na następczynię nie tylko Kazimierza Marcinkiewicza, ale również pani premierzycy Ewy Kopacz nie był przypadkowy, jeśli w ogóle był samodzielny.
Zresztą mniejsza z tym, bo okazuje się, że tę samą akademię ukończył prezydent Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk, Hanna Suchocka i Kazimierz Marcinkiewicz. Wygląda na to, że klasyk demokracji Józef Stalin miał rację mówiąc, że jeszcze ważniejsze od tego, kto liczy głosy, jest to, kto przygotowuje alternatywę polityczną dla wyborców. A po czym poznać, że alternatywa jest przygotowana prawidłowo? Po tym, że bez względu na to, kto wybory wygra - będą one wygrane."

Czy: Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Donald Tusk, Hanna Suchocka i Kazimierz Marcinkiewicz byli jako dzieci wywiezieni do USA ?
Polski lud oddaje swój głoś i w 1OO% "wygrywają" liderzy szkoleni w USA.
Trzeba zrobić sondę i dojść, skąd lud wie, kto został wytresowany w USA.

30-06-2021 00:18 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>>Niemcy nie liczyli się z prawem własności Żydów a teraz ty się z nim nie liczysz?
>>
>A co Niemcy mieli do gadania ?
>III Rzeszę sfinansowali Amerykanie. Amerykańscy spece od prania mózgów zrobili wodę z mózgów Niemcom tak samo jak teraz Polakom.
>Amerykanie płacą Żydom co roku ca. $ 5 mld, jak Ci się wydaje za co ??

Oboje jesteście permanentne głupki.
Idźcie na piwo i tam rozważcie to co piszecie. Forum nie od tego.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>>
>Oboje jesteście permanentne głupki.
>Idźcie na piwo i tam rozważcie to co piszecie. Forum nie od tego.
>

"RACJONALISTA.pl jest serwisem propagatorów racjonalnego myślenia, prezentujących racjonalny obraz świata. Serwisem, który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę. Serwis ten stanowi bazę intelektualną polskich racjonalistów - sposób na wirtualne zrzeszenie. Razem chcemy tworzyć Portal Wiedzy i Myśli. Wydawcą Racjonalisty jest Fundacja Wolnej Myśli."

My tropimy: absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę.
To, że jesteśmy na innym tropie niż telewidzowie i dzieci powinno być traktowane na plus.
30-06-2021 00:07 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Nie przejmował bym się tym Amerykańskim pajacem.
>To zdaje się nie jest właściwy język w ustach zwolennika kapitalizmu, wierzącego w dobroczynność własności prywatnej.
>Skoro można zakwestionować własność prywatną zdobytą wysiłkiem ponad 70 lat temu, to tym bardziej można zakwestionować własność sprzed 7 lat i sprzed roku.
>Nie ma, nie liczy się!
>Liczy się tylko dla mnie od innych!
>Dla innych ode mnie nie liczy się!
>Gdy nagle zachorujesz albo ktoś za rogiem zabije cię czy chciałbyś, żeby pozostali uznali twój testament i pozwolili twoim dzieciom mieszkać w twoim domu?
>Niemcy nie liczyli się z prawem własności Żydów a teraz ty się z nim nie liczysz?
>Co powoduje, że cudze prawo własności wygasa?
>To, że jego istnienie ci się nie opłaca?

I to ma być na temat wątku jaki poruszyłeś? O czym Ty znów p*****lisz, bo nic nie jest na temat i nie trzyma się kupy ani dupy. IDIOTA.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
30-06-2021 06:04 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Nie przejmował bym się tym Amerykańskim pajacem.
>To zdaje się nie jest właściwy język w ustach zwolennika kapitalizmu, wierzącego w dobroczynność własności prywatnej.
>Skoro można zakwestionować własność prywatną zdobytą wysiłkiem ponad 70 lat temu, to tym bardziej można zakwestionować własność sprzed 7 lat i sprzed roku.
>Nie ma, nie liczy się!
>Liczy się tylko dla mnie od innych!
>Dla innych ode mnie nie liczy się!
>Gdy nagle zachorujesz albo ktoś za rogiem zabije cię czy chciałbyś, żeby pozostali uznali twój testament i pozwolili twoim dzieciom mieszkać w twoim domu?
>Niemcy nie liczyli się z prawem własności Żydów a teraz ty się z nim nie liczysz?
>Co powoduje, że cudze prawo własności wygasa?
>To, że jego istnienieci się nie opłaca?
Jesteś takim siermięgą intelektualnym jak "okrągły". No dobrze. p*****licie tak samo.
To jest ten twój poziom.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
haish (2904 punktów)
>Amerykański dyplomata w Polsce Blix Aliu w liście do marszałek Sejmu interweniuje na rzecz
>żydowskiego lobby starającego się wymusić na Polsce wypłatę kolosalnych odszkodowań stronie
>żydowskiej. Sprawa nie jest nowa, była już wielokrotnie poruszana na niniejszym forum.
>Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. Tymczasem amerykańskim dyplomatom
>pragnącym dochodzić sprawiedliwości - polecam gorąco odcinek palestyński, na którym krzywd
>wszelakich wyrządzonych przez Żydów ludności miejscowej jest ogrom, bądź też amerykański, na którym
>są miliony Indian i Murzynów czekających na odszkodowanie za wieki brutalnego traktowania.

>"Bix Aliu apeluje do drugiej osoby w państwie w sprawie reprywatyzacji. Rząd przekonuje, że nie ma
>racji, miesza się w wewnętrzne sprawy Polski i łamie obyczaj dyplomatyczny - pisze we wtorek
>"Dziennik Gazeta Prawna".

pl.xcv.wiki/wiki/Slave_bible
pod rozwagę amerykańskim senatorom, kongres-menom i polskim armi-niusom.

Kiedy nowa edycja zacnego dokumentu?
Z niecierpliwością czekam, na moment gdy amerykańscy politycy, sądy i lobby uchwali prawo o zwrocie ziem i mienia utraconego przez obywateli RP w wyniku porozumień w Jałcie.
Zagrywki pana Blix Aliu są działaniami ukierunkowanymi na popularność i zdobycie poparcia wyborców, nic więcej(taka kiełbaska wyborcza).
23-06-2021 14:48 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)kim jest Aliu
>Zagrywki pana Blix Aliu są działaniami ukierunkowanymi na popularność i zdobycie poparcia >wyborców, nic więcej(taka kiełbaska wyborcza).

Blix Aliu jest narzędziem w rękach lobby żydowskiego. Dlatego postępuje jak postępuje. Rzecz jasna jest wielce prawdopodobne, że za swoje działania zostanie przez nie nalezycie wynagrodzony.
what if (20 punktów)Odp: kim jest Aliu
>>Zagrywki pana Blix Aliu są działaniami ukierunkowanymi na popularność i zdobycie poparcia >wyborców, nic więcej(taka kiełbaska wyborcza).
>Blix Aliu jest narzędziem w rękach lobby żydowskiego. Dlatego postępuje jak postępuje. Rzecz jasna jest wielce prawdopodobne, że za swoje działania zostanie przez nie nalezycie wynagrodzony.

Flaga
24-06-2021 20:39 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Flaga

What If you are Incommunicado? Jakie niepomyślne wiatry cię tu przywiały?
okragly (21676 punktów)Odp: Lobby żydowskie znów pokazuje pazur
>Lobby żydowskie znów pokazuje pazur
czemu my nie mamy lobby?
bo u nas panującą religią jest liberalizm (indywidualizm i wolność)
Zaraza liberalna opanowala Rosje za Jelcyna, Ukraine (dziś najbiedniejszy kraj europy) i nacisjają na Bialoruś, naszymi lapami by wprowadzila u siebie religie zwaną liberalizmem. Kto na tym skorzysta? Lobby żydowskie
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Lobby żydowskie znów pokazuje pazur
>czemu my nie mamy lobby?
>bo u nas panującą religią jest liberalizm (indywidualizm i wolność)
>Zaraza liberalna opanowala Rosje za Jelcyna, Ukraine (dziś najbiedniejszy kraj europy) i nacisjają na Bialoruś, naszymi lapami by wprowadzila u siebie religie zwaną liberalizmem. Kto na tym skorzysta? Lobby żydowskie

Ja chętnie przedstawiłbym liberalizm, indywidualizm i wolność jako prawo głosu na tym forum a ich brak jako brak takiego prawa.

Załóżmy okrągły, że dla zachowania grupowej dyscypliny i porządku od tej chwili nie masz prawa głosu na tym forum i prawa do wyrażania swoich indywidualistycznych myśli.

Okrągły! Co Ty na rany Chrystusa propagujesz?!
Nie zgadzam się z Tobą w tej kwestii całkowicie!

Każdy człowiek ma prawo być sobą i ma prawo różnić się od reszty.
Reszta musi to tolerować nawet wtedy, kiedy przez różnorodność emocji, myśli i zachowań ludzi społeczeństwo nie poradzi wybudować piramidy do nieba.

Okrągły Ty może wyobrażasz sobie grupę ludzi, w której wszyscy pragną tego samego ale ja widzę twoje postulaty jako propagandę tyranii. Nie zgadzam się!

Liberalizm znaczy różnorodność.
Różnorodność znaczy, że każdy choć trochę może być sobą.

Nie zgadzam się!
Podobnie do Ciebie rozumują imperialiści, który w braku wolności i potężnej dyscyplinie widzą jedyną możliwość stworzenia imperium. Nie!

Jak stanę się homoseksualistą, to będę chciał się bzykać z facetami a nie zostać zamordowany za moje preferencje seksualne, bo nie ma liberalizmu - NIE!
29-06-2021 22:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Lobby żydowskie znów pokazuje pazur
>>czemu my nie mamy lobby?
>>bo u nas panującą religią jest liberalizm (indywidualizm i wolność)
>>Zaraza liberalna opanowala Rosje za Jelcyna, Ukraine (dziś najbiedniejszy kraj europy) i nacisjają na Bialoruś, naszymi lapami by wprowadzila u siebie religie zwaną liberalizmem. Kto na tym skorzysta? Lobby żydowskie
> przedstawiłbym liberalizm, indywidualizm i wolność jako prawo głosu
liberalizm to zastosowanie fundamentalnej zasady DZIEL I RZĄDŹ. My się niczym nie różnimy, każdy z nas ma takie same potrzeby ale patoelity muszą nas podzielić wmawiając nam indywidualizm i wolność

>Załóżmy okrągły, że dla zachowania grupowej dyscypliny i porządku od tej chwili nie masz prawa głosu na tym forum i prawa do wyrażania swoich indywidualistycznych myśli.
wzorcem niech będzie twoja głowa, dostaje problem do rozważenia, kotłują się różne myśli np czy skrecić w prawo czy iść prosto, ale po podjęciu decyzji (większości szarych komórek) wypełniaja ją bez wypominania, waśni

>Każdy człowiek ma prawo być sobą i ma prawo różnić się od reszty.
to sztucznie wytworzona potrzeba przez patoelity- dziel i rządź

> wyobrażasz sobie ludzi, w której pragną tego samego
jesteśmy tacy sami. Różnica to 0.00001%

> widzę twoje postulaty jako propagandę tyranii. Nie zgadzam się!
widzę twoje postulaty (indywidualizm i wolność) jako władzę patoelit

>Liberalizm znaczy różnorodność.
liberalizm znaczy znoszenie się (wektorów sily) Stoimy w miejscu mocno się pocąc i znosząc i o to chodzi patoelitom. Jesteśmy niewolnikami bez wpływu (znosimy się)

>Różnorodność znaczy, że każdy choć trochę może być sobą.
Ty jesteś produktem tak jak coka cola która na siłę musi różnic się od pepsi (marketing)

>Nie zgadzam się!
nasze siły znoszą się i o to chodzi patoelitom
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>liberalizm to zastosowanie fundamentalnej zasady DZIEL I RZĄDŹ.

Nie sądzę, żeby o to chodziło w liberalizmie.

W liberalizmie chodzi raczej o to, że jednostce wolno podążać za tym czego sama pragnie i nie musi spełniać oczekiwań innych.

Kolektyw zapewnia bezpieczeństwo ale rozwój zapewnia jednostka.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>liberalizm to zastosowanie fundamentalnej zasady DZIEL I RZĄDŹ.
>Nie sądzę, żeby o to chodziło w liberalizmie.
>W liberalizmie chodzi raczej o to, że jednostce wolno podążać za tym czego sama pragnie i nie musi spełniać oczekiwań innych.
>Kolektyw zapewnia bezpieczeństwo ale rozwój zapewnia jednostka.

Nie palancie! Silna jednostka zostanie doceniona prędzej czy później. Operuje zniewalającymi argumentami, a nie bełkotem, jak u Ciebie.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>W liberalizmie chodzi raczej o to, że jednostce wolno podążać za tym czego sama pragnie i nie musi spełniać oczekiwań innych.

W rzeczywistości liberalne lemingi podążają w jednym kierunku.
Wybitnym jednostkom komunizm czy kapitalizm w niczym nie przeszkadza.
Problemy zawsze mają ci co im się wydaje, że im się dużo należy tylko za to, że są najmądrzejsi.

>Kolektyw zapewnia bezpieczeństwo ale rozwój zapewnia jednostka.

Jednostka też wyznacza podział obowiązków i zysków.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>W liberalizmie chodzi raczej o to, że jednostce wolno podążać za tym czego sama pragnie i nie musi spełniać oczekiwań innych.
>W rzeczywistości liberalne lemingi podążają w jednym kierunku.

Twoja pogarda dla zwykłego człowieka, który chce żyć dobrze, jest aż nadto widoczna.

>Wybitnym jednostkom komunizm czy kapitalizm w niczym nie przeszkadza.
>Problemy zawsze mają ci co im się wydaje, że im się dużo należy tylko za to, że są najmądrzejsi.

Zdaje się, że to ciebie nazwano komuchem, kiedy próbowałes protestować przeciw wyprzedaży mienia komunalnego za bezcen kolesiom.

Co jest?
Miałeś problem?
Nie poradziłeś sobie z maleńką grupką kolesi a osądzasz innych za bezsilnośc wobec wrogiego systemu?

Dlaczego swoich spostrzeżeń nie zastosowałeś wobec samego siebie?
Chcesz się pochwalić 12 miliardowym majątkiem zbudowanym w 20 lat?
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>>
>Twoja pogarda dla zwykłego człowieka, który chce żyć dobrze, jest aż nadto widoczna.

Chce żyć dobrze, najlepiej na cudzy koszt i sprzedając się za kartkę do głosowania.

>>Wybitnym jednostkom komunizm czy kapitalizm w niczym nie przeszkadza.
>>Problemy zawsze mają ci co im się wydaje, że im się dużo należy tylko za to, że są najmądrzejsi.
>Zdaje się, że to ciebie nazwano komuchem, kiedy próbowałes protestować przeciw wyprzedaży mienia komunalnego za bezcen kolesiom.

Za ile "demokraci" "sprywatyzowali" wspólny majątek nie ma znaczenia dla wspólnoty. Efekty widać tylko po pałacach jakie sobie budowali i budują demokratyczni wybrańcy ludu.
Drożej by sprzedali to więcej by "sprywatyzowali".
Ludowi za niemieckie pieniądze postawili krzywą fontannę, chińskie lampy i zwykły człowiek się tym zachwyca.

>Co jest?
>Miałeś problem?
>Nie poradziłeś sobie z maleńką grupką kolesi a osądzasz innych za bezsilnośc wobec wrogiego systemu?

Demokracja jest wrogim systemem i jak na razie nie ma na nią lekarstwa.
Ci co próbowali i próbują walczyć z tą chorobą autoimmunologiczną, przy oklaskach zwykłych ludzi są mordowani.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Demokracja jest wrogim systemem i jak na razie nie ma na nią lekarstwa.

Nie każda.
Tajna i pośrednia TAK.

Ale ta którą propaguję, demokratyczny, bezpośredni i jawny wybór podatku od własności obowiązujących wszystkich właścicieli już NIE.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>
>Podobnie do Ciebie rozumują imperialiści, który w braku wolności i potężnej dyscyplinie widzą jedyną możliwość stworzenia imperium. Nie!
>
>

Znowu kompletne bzdury. TO IMPERIALIŚCI PROPAGUJĄ IDIOTOM: WOLNOŚĆ, DEMOKRACJĘ, RÓWNOŚĆ, WOLNOŚĆ SŁOWA. Jednym słowem, otwarty szpital psychiatryczny bez lekarzy.
Imperium to się tworzy osłabiając przeciwników a nie siebie.
Tylko głupi Polak finansuje zbrojenia na Ukrainie.
Hamerlik, przy jakim zadłużeniu Polakom otworzą się oczy ?


Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znowu kompletne bzdury. TO IMPERIALIŚCI PROPAGUJĄ IDIOTOM: WOLNOŚĆ, DEMOKRACJĘ, RÓWNOŚĆ, WOLNOŚĆ SŁOWA. Jednym słowem, otwarty szpital psychiatryczny bez lekarzy.

Nieprawda.
Imperialisci twierdzą, że prawo utajnionej i nieopodatkowanej własności pochodzi od Boga i wolno zniszczyć każdego, kto spróbuje je zakwestionować.
30-06-2021 00:28 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>>>Podobnie do Ciebie rozumują imperialiści, który w braku wolności i potężnej dyscyplinie widzą jedyną możliwość stworzenia imperium. Nie!
>>
>>
>Znowu kompletne bzdury. TO IMPERIALIŚCI PROPAGUJĄ IDIOTOM: WOLNOŚĆ, DEMOKRACJĘ, RÓWNOŚĆ, WOLNOŚĆ SŁOWA. Jednym słowem, otwarty szpital psychiatryczny bez lekarzy.
>Imperium to się tworzy osłabiając przeciwników a nie siebie.
>Tylko głupi Polak finansuje zbrojenia na Ukrainie.
>Hamerlik, przy jakim zadłużeniu Polakom otworzą się oczy ?

No i kogo Ty pytasz?
Też się wygłupisz?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
30-06-2021 00:14 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>Lobby żydowskie znów pokazuje pazur
>>czemu my nie mamy lobby?
>>bo u nas panującą religią jest liberalizm (indywidualizm i wolność)
>>Zaraza liberalna opanowala Rosje za Jelcyna, Ukraine (dziś najbiedniejszy kraj europy) i nacisjają na Bialoruś, naszymi lapami by wprowadzila u siebie religie zwaną liberalizmem. Kto na tym skorzysta? Lobby żydowskie
>Ja chętnie przedstawiłbym liberalizm, indywidualizm i wolność jako prawo głosu na tym forum a ich brak jako brak takiego prawa.
>Załóżmy okrągły, że dla zachowania grupowej dyscypliny i porządku od tej chwili nie masz prawa głosu na tym forum i prawa do wyrażania swoich indywidualistycznych myśli.
>Okrągły! Co Ty na rany Chrystusa propagujesz?!
>Nie zgadzam się z Tobą w tej kwestii całkowicie!
>Każdy człowiek ma prawo być sobą i ma prawo różnić się od reszty.
>Reszta musi to tolerować nawet wtedy, kiedy przez różnorodność emocji, myśli i zachowań ludzi społeczeństwo nie poradzi wybudować piramidy do nieba.
>Okrągły Ty może wyobrażasz sobie grupę ludzi, w której wszyscy pragną tego samego ale ja widzę twoje postulaty jako propagandę tyranii. Nie zgadzam się!
>Liberalizm znaczy różnorodność.
>Różnorodność znaczy, że każdy choć trochę może być sobą.
>Nie zgadzam się!

A co Ty masz do zgadzania się lub nie? Kim Ty jesteś panie zarozumiały H.
Tyle znaczysz co brud za paznokciami. Znów wciskasz dwa swoje palce tam gdzie cała dłoń nie wchodzi.

>Podobnie do Ciebie rozumują imperialiści, który w braku wolności i potężnej dyscyplinie widzą jedyną możliwość stworzenia imperium. Nie!
>Jak stanę się homoseksualistą, to będę chciał się bzykać z facetami a nie zostać zamordowany za moje preferencje seksualne, bo nie ma liberalizmu - NIE!
>


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A co Ty masz do zgadzania się lub nie?

Rozum.

>Kim Ty jesteś panie zarozumiały H.

Jestem sobą.

Rozumiem, że chcialbys myśleć i decydować za mnie, mieć nade mną i innymi pełną władzę ale nie!

Nie dopuszczam do panowania nade mną zła!
30-06-2021 13:47 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Rozumiem, że chcialbys myśleć i decydować za mnie, mieć nade mną i innymi pełną władzę ale nie!

Jak zwykle pochlebianie sobie.
Nikomu nie jest potrzebna żadna władza nad tobą.
Ludziom potrzebne jest sprawdzanie swoich racjonalnych i logicznych argumentów w praniu.

Choć podsuwane przez ciebie okazje dają mało przestrzeni, ale zawsze to coś.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Lobby żydowskie znów pokazuje pazur
>czemu my nie mamy lobby?
>
>


Jakieś "lobby" jednak działa, nie pojmując czym to się może skończyć.
Żydzi od razu zwrócili się do żydowskiego zięcia o interwencję.
02-07-2021 08:42 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Lobby żydowskie znów pokazuje pazur
>>czemu my nie mamy lobby?
>>Jakieś "lobby" jednak działa, nie pojmując czym to się może skończyć.
>Żydzi od razu zwrócili się do żydowskiego zięcia o interwencję.

O co chodzi z tym mieniem?

W innym wątku spieram się z ludźmi, którzy twierdzą, że własność żadnej władzy nie zapewnia.

To o co się tak wszyscy ze sobą żrą?
02-07-2021 10:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Lobby żydowskie znów pokazuje pazur
>>>czemu my nie mamy lobby?
>>Żydzi od razu zwrócili się do żydowskiego zięcia o interwencję.
>O co chodzi z tym mieniem?
>W innym wątku spieram się z ludźmi, którzy twierdzą, że własność żadnej władzy nie zapewnia.
>To o co się tak wszyscy że sobą żrą?
największą wladze maja ci którzy steruja naszymi myślami, poglądami, Liberalizm nie wziął sie z powietrza, został wykreowany przez patoelity by im lepiej dogodzić a następnie prrzekazany w dół, do nas niewolnych
Hieny zabijają 7x więcej samców bawołu niż samic, ponieważ samce mają wgrane w swoje mózgi poglądy liberalne (indywidualizm i wolność) żerują samotnie, a samice w stadach. I o to chodzi hienom. (warto dodać że samice bawołu sa mniejsze, slabsze, w ciąży). Co taka "glupia" samica traci że nie jest wolna, indywidualna?

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365