Racjonalista - Strona głównaDo treści
Płoną kościoły katolickie w Kanadzie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
23-06-2021 12:19Arminius (25555 punktów)Płoną kościoły katolickie w Kanadzie
Ocena 3 na 3
W poniedziałek w Kanadzie spłonęły do szczętu dwa zabytkowe kościoły katolickie. Policja twierdzi, iż wstępne ustalenia jednoznacznie wskazują na podpalenie. Świątynie spłonęły w kanadyjskim narodowym dniu ludności autochtonicznej. W przeszłości dzieci kanadyjskich autochtonów były przymusowo i brutalnie asymilowane w szkołach prowadzonych także przez kościół katolicki. Metody jak wyżej skutkowały śmiercią wielu z nich.
Pytanie brzmi, jeżeli kościoły zostały rzeczywiście spalone przez kanadyjskich autochtonów w ramach odwetu za krzywdy jak wyżej - czy jest to dopuszczalna/akceptowalna metoda postepowania czy też należy ją bezwzględnie potępić?


"Police in Canada say they are treating fires that destroyed two Catholic churches on indigenous community land in British Columbia as suspicious.Sacred Heart Church and St Gregory's Church burnt down at about the same time early on Monday, as Canada marked National Indigenous People's Day.The two churches - built more than 100 years ago - are located about 40km (25 miles) apart in the western province.
Liquid accelerants are believed to have been used, one fire official said.
The two churches on the Penticton Indian Band reserve and the Osoyoos Indian Band reserve are about 200km (125 miles) south of Kamloops, where the remains of 215 children were found at a former boarding school in May.
Thousands of indigenous children were sent to such schools in the 19th and 20th Centuries to be forcibly assimilated. The institutions were often run by the Roman Catholic Church."

www.bbc.com/news/world-us-canada-57564486
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2904 punktów)
>W poniedziałek w Kanadzie spłonęły do szczętu dwa zabytkowe kościoły katolickie. Policja twierdzi,
>iż wstępne ustalenia jednoznacznie wskazują na podpalenie. Świątynie spłonęły w kanadyjskim
>narodowym dniu ludności autochtonicznej. W przeszłości dzieci kanadyjskich autochtonów były
>przymusowo i brutalnie asymilowane w szkołach prowadzonych także przez kościół katolicki. Metody jak
>wyżej skutkowały śmiercią wielu z nich.
>Pytanie brzmi, jeżeli kościoły zostały rzeczywiście spalone przez kanadyjskich autochtonów w ramach
>odwetu za krzywdy jak wyżej - czy jest to dopuszczalna/akceptowalna metoda postepowania czy też
>należy ją bezwzględnie potępić?

Najfajniejsze jest zdanie w tym artykule "Oba zabytkowe budynki spłonęły na ziemi."
Przysłowie powiada, - kto mieczem wojował od miecza zginie.

Metoda obecnie nie jest poprawna, ale gdy tenże rzymski kościół kolonizował Nowy Świat wyczyniał i przyczyniał się do krzywd i cierpień. Według teorii ewolucji liczy się dotosowanie i przystosowanie do zmieniających się warunków egzystencji, nic nie jest dane raz na zawsze, a metody zawsze są takie same wyniszczyć i zniszczyć przeciwnika.

www.bing.c(*)C2&first=1&tsc=ImageBasicHover

www.gosc.p(*)ry-oswieca-to-ten-ktory-plonie
Jan Rylew (3965 punktów)
>Pytanie brzmi, jeżeli kościoły zostały rzeczywiście spalone przez kanadyjskich autochtonów w ramach odwetu za krzywdy jak wyżej - czy jest to dopuszczalna/akceptowalna metoda postepowania czy też należy ją bezwzględnie potępić?

Teoretycznie tylko można rzecz rozważać, bo policja nie zna jeszcze ani sprawców ani motywów tych działań.
Krzywda jest matką nienawiści, jednak w kontekście historycznym krzywda nie może być w żadnym wypadku akceptowalna jako motyw działania kryminalnego w cywilizowanym świecie.
Człowiekowi pozostaje pamięć i prawo do zadośćuczynienia.
romaro (25211 punktów)
>Pytanie brzmi, jeżeli kościoły zostały rzeczywiście spalone przez kanadyjskich autochtonów w ramach odwetu za krzywdy jak wyżej - czy jest to dopuszczalna/akceptowalna metoda postepowania czy też należy ją bezwzględnie potępić?
Odpowiedź brzmi - Lubujesz się w zadawaniu dziecinnych pytań. Infantylność tego (pytania) przebija wszystkie twoje dotychczasowe na tym poziomie. Zapewne temat jest tylko przerywnikiem w występach. Czynisz przygotowania pod prezentację grubszego numeru?

Ps
>jeżeli kościoły zostały rzeczywiście spalone
A co gdyby rzeczywiście kościoły nie zostały spalone.
Ja pitole, dziecko... naprawdę nie wiesz, że krzywdy innym w żadnym wypadku nie wolno wyrządzać?
szarley (54911 punktów)
>Pytanie brzmi, jeżeli kościoły zostały rzeczywiście spalone przez kanadyjskich autochtonów w ramach
>odwetu za krzywdy jak wyżej - czy jest to dopuszczalna/akceptowalna metoda postepowania czy też
>należy ją bezwzględnie potępić?

Cóż, są na tym forum bytownicy, którzy twierdzą, że zabijanie katolickich misjonarzy, to słuszna zemsta za zabijanie Indian dla złota przez konkwistadorów. Zapewne spodoba im się też palenie kościołów w akcie zemsty za przewiny.

Można jednak rozszerzyć prawo zemsty.
Spalić Wawel.... pretekst się znajdzie



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Cóż, są na tym forum bytownicy, którzy twierdzą, że zabijanie katolickich misjonarzy, to słuszna zemsta za zabijanie Indian dla złota przez konkwistadorów. Zapewne spodoba im się też palenie kościołów w akcie zemsty za przewiny.
>Można jednak rozszerzyć prawo zemsty.
>Spalić Wawel.... pretekst się znajdzie
>
>

en.wikipedia.org/wiki/John_Sutter

"15 czerwca 2O2O r., pośród protestów Black Lives Matter i usunięcia wielu posągów uznanych za rasistowskie, pomnik Johna Suttera przed Sutter Medical Center w Sacramento w Kalifornii został usunięty "z szacunku dla niektórych członków społeczności". punktu widzenia oraz w interesie bezpieczeństwa publicznego pacjentów i personelu.(...)
Aby zbudować swój fort i rozwinąć dużą sieć ranczo/rolniczą w okolicy, Sutter polegał na indyjskiej sile roboczej. Niektórzy rdzenni Amerykanie pracowali dobrowolnie dla Suttera (np. Nisenans , Miwoks, Ochecames ), ale inni byli poddawani różnym stopniom przymusu, który przypominał niewolnictwo lub poddaństwo . Sutter uważał, że rdzenni Amerykanie muszą być trzymani "ściśle w strachu", aby służyć białym właścicielom ziemskim. Warunki mieszkaniowe i warunki pracy w forcie były bardzo kiepskie i zostały opisane jako "niewolnictwo", a niechętni do współpracy Indianie byli "biczeni, uwięzieni i straceni". Rdzenni amerykańscy "pracownicy" Suttera spali na gołych podłogach w zamkniętych pokojach bez urządzeń sanitarnych i jedli w korytach wykonanych z wydrążonych pni drzew. Warunki mieszkaniowe dla robotników mieszkających w pobliskich wsiach i ranczerach określano jako korzystniejsze. Pierson Reading, zarządca fortu Suttera, napisał w liście do krewnego, że "Indianie z Kalifornii tworzą równie posłusznych i pokornych niewolników, jak Murzyn z Południa" .Jeśli Indianie nie chcieli dla niego pracować, Sutter odpowiadał przemocą. Obserwatorzy oskarżyli go o wykorzystywanie "porwań, pozbawienia żywności i niewolnictwa" w celu zmuszenia Indian do pracy dla niego i ogólnie stwierdzili, że Sutter trzymał Indian w nieludzkich warunkach."

"Ateiści" byli i są jednak najgroźniejsi dla słabszych, zwłaszcza jak można im coś ukraść.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>... where the remains of 215 children were found at a former boarding school in May.<<
I to chyba wyjaśnia, dlaczego. Na ich (Indian) miejscu też bym tak zrobił, bo dochodzenie do czegoś na drodze legalnej i tak by nic nie dało.
haish (2904 punktów)Odp: A tymczasem w w Grecji
witamziomy (536 punktów)Odp: Płoną kościoły katolickie w Kanadzie
>W poniedziałek w Kanadzie spłonęły do szczętu dwa zabytkowe kościoły katolickie. Policja twierdzi,
>iż wstępne ustalenia jednoznacznie wskazują na podpalenie. Świątynie spłonęły w kanadyjskim
>narodowym dniu ludności autochtonicznej. W przeszłości dzieci kanadyjskich autochtonów były
>przymusowo i brutalnie asymilowane w szkołach prowadzonych także przez kościół katolicki. Metody jak
>wyżej skutkowały śmiercią wielu z nich.
>Pytanie brzmi, jeżeli kościoły zostały rzeczywiście spalone przez kanadyjskich autochtonów w ramach
>odwetu za krzywdy jak wyżej - czy jest to dopuszczalna/akceptowalna metoda postepowania czy też
>należy ją bezwzględnie potępić?

Czy zaakceptujesz czy potępisz nie ma to większego znaczenia ( o ile nie jesteś fanatykiem ). Wydarzyło się, więc wszechświat dopuścił taką możliwość. Czasami jest tak,że jak ziemię dopadnie zaraza, która nie chce odpuścić to jedynym ratunkiem może być wypalenie tej ziemi, aż do najbardziej zasiedziałych korzeni. Oczywiście, że większość by chciała, aby KK odszedł śmiercią naturalną, lecz ilość zła jakie wyrządzili niesie za sobą określone skutki i niektóre są nie do uniknięcia.

KK od samego początku powstał w określonym celu, aby stać się klasą rządzącą realizującą swoje egoistyczne cele. Pod parasolem Pisma Świętego stworzyli mistyfikację opartą o wykorzystywanie niewiedzy ludzkiej i żerowaniu na ich emocjonalnych i psychicznych słabościach ( a jak nie to siłą ich ). Aby ograniczyć siłowy aspekt stworzyli taką formułę przekazu, aby umożliwić sobie wprogramowywanie tych słabości w umysły nowych wyznawców niemal od ich poczęcia.

Afera pedofilska a w szczególności jej skala oraz zachowania wyższych rangą hierarchów, którzy świadomie zamiatali pod dywan krzywdy poszkodowanych dzieci ukazuje KK w nowym "świetle".
Mianowicie oni sami nie wierzyli w Boga, którego istnienie głosili.
Dlaczego? Ponieważ nie wypracowali nigdy kręgosłupa moralnego, który jest podstawą wiary katolickiej ( 10 przykazań ) a z którego przed Bogiem nakazują się rozgrzeszać.

I dodam jeszcze ciekawostkę, która po części może wyjaśniać pedofilskie zapędy księży.

Obrzęd religijny zwany "Chrzest Święty" wykonywany na nieświadomych niemowlakach to nic innego jak gwałt na ich psychice. Żadne dziecko w tym wieku nie chce być stawiane przed oblicze całkiem obcej dla siebie osoby i na pewno nie chce być przez nią dotykane choćby po czole.

Osobiście dla mnie nie byłoby problemu, aby wszystkie miejsca kultu KK zostały spalone w jednej chwili. KK to dla mnie kwintesencja zła ( co nie oznacza że wszyscy księża są źli, część z nich nie wie w jakiej mistyfikacji uczestniczy i wierzą, że będą szerzyć prawdę o Bogu ).


Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365