Racjonalista - Strona głównaDo treści
próba ognia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
16-07-2021 16:49okragly (21676 punktów)próba ognia
Ocena 1 na 1
chodzenie boso po rozgrzanych ogniach jest z raju, od pioruna zapalała sie sawanna, trzeba było chodzic po żarze i wybierać "grilowane mięso". Do dzisiaj buszmeni na pustyni Kalahari stosują przejście po ogniu podczas ceremonii uzdrawiania. Rajską umiejętność wykorzystują szarlatani podczas seminariów o charakterze motywacyjnym, w celu podniesienia wiary we własne możliwości oraz jako sposób na przełamywanie psychicznych oporów.

Chodzenie po ogniu praktykowane jest przez:
-Kościół prawosławny w Grecji, Bułgarii podczas świąt religijnych,
-małe dziewczynki na Bali (podczas ceremonii o nazwie Sanghyang dedari)
-japońskich taoistów i buddystów
-rdzennych mieszkańców Polinezji
-pierwsze zapisy rytualnego chodzenia boso po ogniu pojawiają się w zapisach z 1200 lat p.n.e.

próba ognia jako obrzęd oczyszczenia, uzdrowienia, odrodzenia oraz przejaw transcendencji, powrotu do korzeni, raju.

Jak przygotować ścieżki ognia. Dla 20 osób, potrzeba 1 m suchego, liściastego drewna (w raju nie było iglastych) Pociąć na drobne, ułożyć stos Ognisko powinno palić się do czasu, kiedy zostanie sam żar i nie ma już płomieni. Kiedy stos żaru świeci równomiernie na czerwono, można przystąpić do przygotowania ścieżki długość 10 kroków, aby każda stopa stanęła na ogniu 5 razy. przy grubości warstwy ok. 5 cm. Przy zbyt grubej warstwie (więcej niż 5 cm) możliwość oparzenia wierzchu stopy, która mniej odporna na temperaturę niż podeszwa.
Nie można używać desek lub drewna z rozbiórki (w raju nie występowało) w którym mogą być gwoździe (przebicie stopy, skaleczenia). Metal jest szczególnie niebezpieczny
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
>Jak przygotować ścieżki ognia. Dla 20 osób, potrzeba 1 m suchego, liściastego drewna (w raju nie było iglastych) Pociąć na drobne, ułożyć stos Ognisko powinno palić się do czasu, kiedy zostanie sam żar i nie ma już płomieni. Kiedy stos żaru świeci równomiernie na czerwono, można przystąpić do przygotowania ścieżki długość 10 kroków, aby każda stopa stanęła na ogniu 5 razy. przy grubości warstwy ok. 5 cm. Przy zbyt grubej warstwie (więcej niż 5 cm) możliwość oparzenia wierzchu stopy, która mniej odporna na temperaturę niż podeszwa.
Z obu stron ścieżki powinien być piasek, odcinek około 1 metr długości, służący jako wycieraczka. Zdarza się, że kawałek żaru przyklei się do stopy i oparzenie gotowe (mnie się zdarzyło)...


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
16-07-2021 21:07 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Jak przygotować ścieżki ognia. Dla 20 osób, potrzeba 1 m suchego, liściastego drewna (w raju nie było iglastych) Pociąć na drobne, ułożyć stos Ognisko powinno palić się do czasu, kiedy zostanie sam żar i nie ma już płomieni. Kiedy stos żaru świeci równomiernie na czerwono, można przystąpić do przygotowania ścieżki długość 10 kroków, aby każda stopa stanęła na ogniu 5 razy. przy grubości warstwy ok. 5 cm. Przy zbyt grubej warstwie (więcej niż 5 cm) możliwość oparzenia wierzchu stopy, która mniej odporna na temperaturę niż podeszwa.
>Z obu stron ścieżki powinien być piasek, odcinek około 1 metr długości, służący jako wycieraczka. Zdarza się, że kawałek żaru przyklei się do stopy i oparzenie gotowe (mnie się zdarzyło)...
nie dowierzałem w chodzenie po żarze, bym sie nie odważył.
Czy to doświadczenie jakoś wpłynęło na Ciebie? przyklejony żar pewnie negatywnie?
skąd przyklejony żar? stopa była spocona/ mokra?

do raju będziemy przyjmować po przejściu "próby ognia" taki "rytuał przejścia"
17-07-2021 10:47 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
> Czy to doświadczenie jakoś wpłynęło na Ciebie?
Tak, odczułem zespolenie, zjednoczenie z ogniem, którym de facto jesteśmy - pierwiastki, z których jesteśmy zbudowani powstały w gwiazdach.
>przyklejony żar pewnie negatywnie?
Nie, to nic nieznaczący szczegół w tym transgresywnym doświadczeniu.
>skąd przyklejony żar? stopa była spocona/ mokra?
Ostrzegali, że nie wolno chodzić po spożyciu alkoholu, a wypiłem wcześniej piwo, może to było przyczyną.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
17-07-2021 11:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>skąd przyklejony żar? stopa była spocona/ mokra?
>Ostrzegali, że nie wolno chodzić po spożyciu alkoholu, a wypiłem wcześniej piwo, może to było przyczyną.
w raju nie było piwa żeby go spożywać musieliśmy się udomowić. To jest dobry powód przestania picia, jako źródła wypędzenia z raju

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365