Racjonalista - Strona głównaDo treści
gwałt na ludzkości?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
01-09-2021 17:36okragly (21676 punktów)gwałt na ludzkości?

w raju kobieta rodzila zgodnie z naturą (która jest bogiem?) dziś czeka aż się ustabilizuje jej sytuacja spoleczno-ekonomiczna tj do 30, często 40 -ki,... przymus okoliczności. Czy to nie jest gwałt na naturze, jej podstawowej funkcji?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)samogwałt
>w raju kobieta rodzila zgodnie z naturą (która jest bogiem?) dziś czeka aż się ustabilizuje jej
>sytuacja spoleczno-ekonomiczna tj do 30, często 40 -ki,... przymus okoliczności. Czy to nie jest
>gwałt na naturze, jej podstawowej funkcji?


Przy czym wyjaśnijmy, że w zasadniczym stopniu jest to..samogwałt.
02-09-2021 11:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: samogwałt
>>w raju kobieta rodzila zgodnie z naturą (która jest bogiem?) dziś czeka aż się ustabilizuje jej
>>sytuacja spoleczno-ekonomiczna tj do 30, często 40 -ki,... przymus okoliczności. Czy to nie jest
>>gwałt na naturze, jej podstawowej funkcji?
>Przy czym wyjaśnijmy, że w zasadniczym stopniu jest to..samogwałt.
to działanie zastepcze, w naszej naturze nie występowało. Raj polega na życiu zgodnie z naszą naturą, tylko tyle
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: gwałt na ludzkości?

>Czy to nie jest gwałt na naturze, jej podstawowej funkcji?
Cała cywilizacja polega na gwałceniu natury, zwłaszcza tych jej elementów, które nam się mniej podobają.

cr
02-09-2021 11:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Czy to nie jest gwałt na naturze, jej podstawowej funkcji?
>Cała cywilizacja polega na gwałceniu natury, zwłaszcza tych jej elementów, które nam się mniej podobają.
ale co NAM sie nie podoba w tym, że nastolatka chce mieć dziecko? (w raju było latwiej, byliśmy zwierzętami, nie wiedzieliśmy skąd sie biora dzieci, dlatego kobiety byly boginiami, jak Matka Boska, powiła dziecko, magia, św Mikołaj)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Czy to nie jest gwałt na naturze, jej podstawowej funkcji?
>>Cała cywilizacja polega na gwałceniu natury, zwłaszcza tych jej elementów, które nam się mniej podobają.
>ale co NAM sie nie podoba w tym, że nastolatka chce mieć dziecko?
Nastolatki raczej mają, niż chcą i dlatego się nie podoba, że mają.

cr
02-09-2021 14:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Czy to nie jest gwałt na naturze, jej podstawowej funkcji?
>>>Cała cywilizacja polega na gwałceniu natury, zwłaszcza tych jej elementów, które nam się mniej podobają.
>>ale co NAM sie nie podoba w tym, że nastolatka chce mieć dziecko?
>Nastolatki raczej mają, niż chcą i dlatego się nie podoba, że mają.
wielokrotnie spotkalem sie z zdaniem bezdzietnych 30, 40 latek, że w młodości chciały mieć dzieci, z wiekiem im przeszło

są okienka w naszym życiu, że jak nie wskoczysz, nigdy nie wskoczysz
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wielokrotnie spotkalem sie z zdaniem bezdzietnych 30, 40 latek, że w młodości chciały mieć dzieci, z wiekiem im przeszło
Chyba częściej jest odwrotnie: trwanie w bezdzietności budzi w kobietach apetyt na macierzyństwo.

cr
03-09-2021 07:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> spotkalem sie z zdaniem bezdzietnych 30, 40 latek, że w młodości chciały mieć dzieci, z wiekiem im przeszło
>Chyba częściej jest odwrotnie: trwanie w bezdzietności budzi w kobietach apetyt na macierzyństwo.
indywidualizm tłumi instynkty (jest stanem nienaturalnym) Macierzyństwo wymaga poczucia bezpieczeństwa co ewolucyjnie dawało tylko stado, wspólnota (tam może byc odwrotnie, na wyścigi zaciążały

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365