Racjonalista - Strona głównaDo treści
reparacje wojenne - wyliczenia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
04-09-2021 00:20alsor (3283 punktów)reparacje wojenne - wyliczenia
Prosty rachuneczek:

- w wojnie zamordowali z 6 mln Polaków
- jeden człowiek kosztuje tyle ile zarabia - ekonomia!

obecnie średnia w Polsce wynosi ponad 5 tyś zł/mc, zatem:

5000zł / mc x 12 = 60 tyś / rok

człowiek funkcjonuje produktywnie z 50 lat, zatem:
50 x 0.06 mln = 3 mln - tyle kosztuje życie człowieka wg praw ekonomii!

3 mln x 6 mln zabitych = 18 bilionów = 18000 mld złotych polskich i straconych!

Pomijam straty w martwej materii: domy, drogi, mosty, zabytki, fabryki, szkoły, ... skradzione towary, dzieła sztuki, itd.

No i o czym tu gadać?
Niemcy są nam winni około 20000 mld zł,
a rząd serwuje tu jakieś fikcyjne cyferki w stylu np.: 800 mld dolarów!

Setki razy więcej są nam winni... tak, tak... ekonomia nie kłamie!

No i do roboty... zasrane szwaby - musicie to odpracować, niestety!

Ewentualnie niech G8 czy inny klan złodziejów to wypłaca, bo przecież oni się dorobili na tej wojnie, grabiąc potem i mordując zapewne miliony Niemców!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

qwery (2864 punktów)
>Prosty rachuneczek:
>- w wojnie zamordowali z 6 mln Polaków
>- jeden człowiek kosztuje tyle ile zarabia - ekonomia!
>obecnie średnia w Polsce wynosi ponad 5 tyś zł/mc, zatem:
>5000zł / mc x 12 = 60 tyś / rok
>człowiek funkcjonuje produktywnie z 50 lat, zatem:
>50 x 0.06 mln = 3 mln - tyle kosztuje życie człowieka wg praw ekonomii!
>3 mln x 6 mln zabitych = 18 bilionów = 18000 mld złotych polskich i straconych!
>Pomijam straty w martwej materii: domy, drogi, mosty, zabytki, fabryki, szkoły, ... skradzione
>towary, dzieła sztuki, itd.
>No i o czym tu gadać?
>Niemcy są nam winni około 20000 mld zł,
>a rząd serwuje tu jakieś fikcyjne cyferki w stylu np.: 800 mld dolarów!
>Setki razy więcej są nam winni... tak, tak... ekonomia nie kłamie!
>No i do roboty... zasrane szwaby - musicie to odpracować, niestety!
>Ewentualnie niech G8 czy inny klan złodziejów to wypłaca, bo przecież oni się dorobili na tej
>wojnie, grabiąc potem i mordując zapewne miliony Niemców!
>

Gratuluje śmialosci podejscia. Mylisz przychod z dochodem. Nlezalo by brać pod uwage koszt "produkcji" czlowieka do wieku produkcyjnego i pomnozyć przez wspolczynnik zuzycia i brać pod uwage ze emeryture dalej sie placi. Jakos tak.
04-09-2021 23:09 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
> Mylisz przychod z dochodem. Nlezalo by brać pod uwage koszt "produkcji" czlowieka do wieku produkcyjnego i pomnozyć przez wspolczynnik zuzycia i brać pod uwage ze emeryture dalej sie placi. Jakos tak.

Ja to szacuję po minimum!
Wg Twoich sugestii o wiele więcej wyjdzie!

1. Emeryt pracował na swoją emeryturę - za darmo jej nie otrzymuje!
2. Emeryt jest nadal użytecznym człowiekiem, bo on ma potężne doświadczenie, wiedzę, ... no i pieniądze też ma, bo wyprodkował własną pracą!

Generalnie należy tu przemnożyć 'wartość rynkową człowieka' przez ... 10 - minimum!

Ponadto:
wojna zniszczyła głównie ten najcenniejszy zasób ludzki, znaczy nie statystyczne jednostki, lecz:
raz: młodzież, wojsko, policja... czyli zdrowa młoda siła życiowa!
dwa: nauczyciele, pedagodzy, artyści, kultura, itd. - intelektualistów!

Razy 10 po raz drugi (lekko licząc!)

trzy: niemcy ukradli nam czas: 6 lat! Bo zamiast się rozwijać, budować, uczyć, musieliśmy chować się po lasach, głodować, i walczyć z... fizjologią!

A ile czas kosztuje?
Tyle samo co człowiek, tylko że tym razem musimy tu uwzględnić całość: 37 mln ludności x 6 lat spalonego czasu = kolejne x 10!

Dalej: cierpienie, strach, depresja - ile to kosztuje?
...

Nigdy się nie wypłacą: oni powinni robić na nas jako niewolnicy - przez 1000 lat!
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
>Nigdy się nie wypłacą: oni powinni robić na nas jako niewolnicy - przez 1OOO lat!

Niemcy po I WŚ byli w takim stanie, że w Polsce rozważano możliwość ich podbicia.
Potem sytuacja się zmieniła i Polak brał udział w uzbrajaniu Niemiec.

www.fakt.p(*)okonac-niemcy-w-1933-r/reqsvek

"W okresie międzywojennym Polska znalazła się w niekorzystnej pozycji na arenie międzynarodowej. Nie mieliśmy poparcia u mocarstw zachodnich, państwa sąsiadujące także były nam nieprzychylne."

Tak było przed wojną i jest obecnie. Różnica taka, że przed wojną siedziała u nas brytyjska agentura a teraz amerykańska.
Polska jest kluczem do potęgi Europy i zamiast robić na tym interes, jesteśmy ciągle wrzodem zainfekowanym obcymi służbami.
qwery (2864 punktów)
>> Mylisz przychod z dochodem. Nlezalo by brać pod uwage koszt "produkcji" czlowieka do wieku produkcyjnego i pomnozyć przez wspolczynnik zuzycia i brać pod uwage ze emeryture dalej sie placi. Jakos tak.
>Ja to szacuję po minimum!
>Wg Twoich sugestii o wiele więcej wyjdzie!
>1. Emeryt pracował na swoją emeryturę - za darmo jej nie otrzymuje!

Pracował, i ta czesc jego przychodu ktorą konsumuje, min na emeryturze, stanowi to jego koszt a nie dochód panstwa. Tak jak ta ktorą wyda na dzieci, rownież płacąc podatek ktory potem idzie na dzieci czy edukacje. O dochodzie panstwa mozna by mowić jak np poprawia sie jego infrastruktura, wielkosć pkb per capita psn, tzw kapitał ludzki. I oczywiscie Niemcy mają tu wiele za uszami.

>2. Emeryt jest nadal użytecznym człowiekiem, bo on ma potężne doświadczenie, wiedzę, ... no i pieniądze też ma, bo wyprodkował własną pracą!

Oczywiscie, strata starszych ludzi to też ogromna strata. Nie mozna jednak tego tak prosto policzyc jak w twoim poście zalozycielskim.

>Generalnie należy tu przemnożyć 'wartość rynkową człowieka' przez ... 10 - minimum!
>Ponadto:
> wojna zniszczyła głównie ten najcenniejszy zasób ludzki, znaczy nie statystyczne jednostki, lecz:
>raz: młodzież, wojsko, policja... czyli zdrowa młoda siła życiowa!
>dwa: nauczyciele, pedagodzy, artyści, kultura, itd. - intelektualistów!
>Razy 10 po raz drugi (lekko licząc!)
>trzy: niemcy ukradli nam czas: 6 lat! Bo zamiast się rozwijać, budować, uczyć, musieliśmy chować się po lasach, głodować, i walczyć z... fizjologią!
>A ile czas kosztuje?
>Tyle samo co człowiek, tylko że tym razem musimy tu uwzględnić całość: 37 mln ludności x 6 lat spalonego czasu = kolejne x 10!
>Dalej: cierpienie, strach, depresja - ile to kosztuje?
>...
>Nigdy się nie wypłacą: oni powinni robić na
jako niewolnicy - przez 1000 lat!

Może i racja. Jednak gdyby tak patrzeć to wojny i pretensje nigdy by sie nie konczyly.
Nie chodzi wiec o racje a o siłe. Wiadomo że kazdy z każdego chcialby wycisnąć jak najwiecej, tyle że się nie da. Nawet jak by byli slabsi od nas to też nadmierne żądania są niemozliwe realnie do uzyskania, nie dzis, nie w naszej czesci europy. Po wojnie Zsrr i Usa mogly probować, a jednak tak nie zrobily.
alsor (3283 punktów)
>Nie chodzi wiec o racje a o siłe. Wiadomo że kazdy z każdego chcialby wycisnąć jak najwiecej, tyle że się nie da. Nawet jak by byli slabsi od nas to też nadmierne żądania są niemozliwe realnie do uzyskania, nie dzis, nie w naszej czesci europy. Po wojnie Zsrr i Usa mogly probować, a jednak tak nie zrobily.

Tak, tak: siła i kondycja fizyczna to podstaw... przypomina ci to coś?
W zdrowym ciele zdrowy... itd.

Dokładnie takie ideały propagowali hitlerowcy!

Oni mogą liczyć jedynie na łaskę, bo po takich wybrykach nie ma żadnej szansy na odkupienie:
palenie ludzi w masowych ilościach,
robienie mydła z ludzi, szczotek z włosów, czy materaców!

Przecież to jest totalne wykolejenie -
takie rzeczy świadczą o całkowitej bezużyteczność, niedostosowaniu tego zasranego niemieckiego narodu!

Co zresztą było od zawsze widać: przez 1000 lat tylko napadali i mordowali co popadnie.
Kultura niemiecka, sztuka, filozofia...? koń by się uśmiał - to był i jest naród bandytów!

Niemniej obecne Niemcy to nie jest zapewne żadne państwo, lecz jakoś tam kolonia amerykańska, podobnie jak Japonia (stąd te dobre wyniki gospodarcze: pracują pod batem!).
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
> takie rzeczy świadczą o całkowitej bezużyteczność, niedostosowaniu tego zasranego niemieckiego narodu!
>Co zresztą było od zawsze widać: przez 1000 lat tylko napadali i mordowali co popadnie.
>Kultura niemiecka, sztuka, filozofia...? koń by się uśmiał - to był i jest naród bandytów!
>Niemniej obecne Niemcy to nie jest zapewne żadne państwo, lecz jakoś tam kolonia amerykańska, >podobnie jak Japonia (stąd te dobre wyniki gospodarcze: pracują pod batem!).

CZym się różni od niemieckiego nazisty, istoty stworzonej przez amerykańskich speców od psychologii tłumu, polski "katolik", jeżdżący po świecie z amerykańskimi gangsterami i mordujący "wrogów demokracji". Amerykański gangster stworzył sobie ideologię do bezkarnego mordowania każdego i wszyscy mu klaszczą.
Jedno mordowanie jest dobre a drugie nie?

W tym roku mamy 12O rocznicę wypowiedzenia wojny przez USA Japonii. Reżim amerykański wybudował port wojenny w Pearl Harbor mający kontrolować drogę morską dostaw surowców do Japonii. Ile Amerykanie zażądali od Japończyków za korzystanie z "amerykańskich" wód tego nie wiemy.
Roczna stawka to przeważnie 1O% inwestycji.
Zagadką jest, co żądał reżim amerykański od Japonii przed zrzuceniem bomb atomowych??
Mogli żądać wydania rosyjskiego złota, które Rosjanie tam ukryli przed żydobolszewikami.
Mogli żądać wydania dokumentacji medycznej z jednostki 731.
A może wyrzucono je, bo amerykański gangster chciał je zrzucić na Europę.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
>No i o czym tu gadać?
>Niemcy są nam winni około 2OOOO mld zł,
>a rząd serwuje tu jakieś fikcyjne cyferki w stylu np.: 8OO mld dolarów!
>

Niemcy zostali wykorzystani jak małe dzieci przez reżim amerykański.
Niemcy mogą jedynie odpowiadać za sprawstwo wykonawcze a Amerykanie za sprawstwo kierownicze.
Jak rozdzielić teraz odszkodowanie na sprawcę wykonawczego i na sprawcę kierowniczego??
Amerykanie sfinansowali uzbrojenie Niemiec i dostarczyli wiele technologii do III Rzeszy. Ile dokładnie Ameryka wpompowała w III Rzeszę wiedział Thomas Harrington McKittrick. Agent Morawiecki ściągnął do Polski bank JP Morgan i podarował mu 2O,2 mln PLN. Bank JP Morgan finansował uzbrojenie III Rzeszy i dostał w prezencie 2O,2 mln PLN. Bank JP Morgan, sprowadzony do Polski przez Morawieckiego, powinien nam wypłacić odszkodowanie z tytułu sprawstwa kierowniczego II WŚ.

Jak już obliczyłeś ile to nam mają wypłacić odszkodowania Niemcy to teraz policz, ile na II WŚ zarobili Amerykanie. Amerykanie sfinansowali uzbrojenie III Rzeszy i sfinansowali dostawy swojej broni do ZSRR. Koszty ogromne, a jaki z tego mieli zysk??
qwery (2864 punktów)
>>>No i o czym tu gadać?
>>Niemcy są nam winni około 2OOOO mld zł,
>>a rząd serwuje tu jakieś fikcyjne cyferki w stylu np.: 8OO mld dolarów!
>>
>Niemcy zostali wykorzystani jak małe dzieci przez reżim amerykański.
>Niemcy mogą jedynie odpowiadać za sprawstwo wykonawcze a Amerykanie za sprawstwo kierownicze.
>Jak rozdzielić teraz odszkodowanie na sprawcę wykonawczego i na sprawcę kierowniczego??
>Amerykanie sfinansowali uzbrojenie Niemiec i dostarczyli wiele technologii do III Rzeszy. Ile dokładnie Ameryka wpompowała w III Rzeszę wiedział Thomas Harrington McKittrick. Agent Morawiecki ściągnął do Polski bank JP Morgan i podarował mu 2O,2 mln PLN. Bank JP Morgan finansował uzbrojenie III Rzeszy i dostał w prezencie 2O,2 mln PLN. Bank JP Morgan, sprowadzony do Polski przez Morawieckiego, powinien nam wypłacić odszkodowanie z tytułu sprawstwa kierowniczego II WŚ.
>Jak już obliczyłeś ile to nam mają wypłacić odszkodowania Niemcy to teraz policz, ile na II WŚ zarobili Amerykanie. Amerykanie sfinansowali uzbrojenie III Rzeszy i sfinansowali dostawy swojej broni do ZSRR. Koszty ogromne, a jaki z tego mieli zysk??
>

Ostatnio w Tv Korwin mowił ze w usa maja bioro bezpieczenstwa narodowego i ono dawno temu wymyslilo zeby wyjsc z afganistanu i narobic talibami syfu w okolicy. i to by bylo talie myslenie. Dla mnie, wielbiciela teori spiskowych jest uroczo rozwijające by na swiat patrzeć tak głęboko ale nie moge nie zauwazyć ze to moze byc jedynie narracja rosji o sympatie z ktorą korwin jest podejrzewany. Sklaniam sie jednak do twojego myslenia w tym zakresie. Pytanie co okret Polska dla swej zalogi powinna robic? Moze czasem rola pozytecznego idioty nie jest korzystna? Owszem lud tego nie wie o czym.mowisz, ale to malo wazne, wazne by czolowma polityki wiedziala. I mysle ze wiedza bo to nie jest zbyt skompikowane a jedynie smiale w stosunku do zastanej konwencji.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
>Ostatnio w Tv Korwin mowił ze w usa maja bioro bezpieczenstwa narodowego i ono dawno temu >wymyslilo zeby wyjsc z afganistanu i narobic talibami syfu w okolicy. i to by bylo talie >myslenie. Dla mnie, wielbiciela teori spiskowych jest uroczo rozwijające by na swiat patrzeć tak >głęboko ale nie moge nie zauwazyć ze to moze byc jedynie narracja rosji o sympatie z ktorą >korwin jest podejrzewany.

Korwin tak jak Gomułka patrzy na naszą przyszłość jak biznesmen a nie "polityk", telewidz, z ulicy zainstalowany demokratycznie w sejmie.
Po wojnie, przydzielono nas do sowieckiej strefy bezpieczeństwa, co wiązało się z korzyściami, tylko w Polsce nie było ludzi, którzy potrafiliby zarządzać takim kolosem jak państwo. Za komuny mieliśmy za wschodnią granicą bazę surowcową i płaciliśmy najmniej za surowce. Za surowce płaciliśmy produktami rolnymi, mieliśmy opłaty tranzytowe. Za komuny, chłop płacił za litr oleju napędowego tyle ile dostawał w skupie za litr mleka. Dzisiaj dostaje za mleko 1,4O a za ropę płaci prawie 6. Na opłatach tranzytowych straciliśmy przypuszczalnie już ze 1OO mld $.
CIA przeszkoliła agenturę, którą, sami sobie zainstalowaliśmy demokratycznie u władzy. Automatycznie staliśmy się państwem frontowym reżimu amerykańskiego i jeszcze finansujemy komuś wojnę. Agent CIA, prezydent Polski, wybrany przez naród demokratycznie, WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ ROSJI.

www.bbn.go(*)zenstwa_Narodowego_RP_2020.pdf

wojsko "polskie" podlega dowództwu tylko jednej osoby, prezydenta. Nikt poza nim nie ma dostępu do polskiej fili, amerykańskiej fabryki wojen. Polak jest ogłupiany propagandą i skłócany.
Reżim amerykański NIE UZNAŁ POLSKIEJ GRANICY NA ODRZE I NYSIE, nałożył na nas sankcje i na tych z którymi chcieliśmy robić interesy. Komuniści polscy mieli dobre układy z komunistami z Włoch i Francji. Włosi mieli już nam budować fabrykę samochodów.
Dzisiaj należy analizować: jak Amerykanie zaplanowali przebieg II WŚ a co pokrzyżowało im plany na końcu. Szefem amerykańskiej fabryki wojen był Żyd Bernard Baruch a w ZSRR 9O% kluczowych stanowisk było w rękach Żydów. W zażydzonym Związku Sowieckim trudno określić, kto tam grał pierwsze skrzypce. Wódz, Żyd Trocki, podziwiany przez wszystkich Żydów, mający najwyższe certyfikaty dostępu do tajemnic i dysponowania złotem zostaje zamordowany przez Żydów.
Rozwikłanie zagadek z pierwszej połowy XX w. wciąż pasjonuje tylko kilka osób. Wszyscy przyjęli przygotowaną i uczoną w szkołach, światową wersję historii, o złym Hitlerze i Stalinie.
Ameryka pozbawiła Polskę robienia interesów z sąsiadami. W zamian Agent Morawiecki wmurował kamień węgielny pod amerykańską fabrykę CHIPSÓW. Pracę ma tam mieć 45O prymitywnych roboli. Fabryka pokaże swoją pełną moc za dziesięć lat, jak będą kilometrowe kolejki chorych, szukających pomocy u tresowanej szlachty w białych fartuchach. Polaka zatrutego amerykańską chemią będą leczyć, serwując mu amerykańskie chemiczne "lekarstwa". Polak nie potrafił czuć się współwłaścicielem Polski, być gospodarzem i mieć kulturę po przodkach. Sprzedał siebie, Polskę i poszedł na parobka do obcych.


Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365