Racjonalista - Strona głównaDo treści
Darwinie! Zabiłeś Boga!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
01-10-2021 01:20MaxGolonko3 (3459 punktów)Darwinie! Zabiłeś Boga!
Ocena 1 na 1
Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany przez Darwina.

Tymczasem my jesteśmy sto lat za Islandczykami i wieloma innymi krajami gdzie nauczyciele biologii nie realizują sabotażu tylko solidnie informują o ewolucji.

30% Polaków jest katastrofalnie zaniedbanych edukacyjnie i nie wierzy w teorię ewolucji gatunków na czym żerują cyniczne hieny polityczne czyli PIS i Kościół - obrzydliwie wspierany finansowo przez państwo pisowskie.

Na Wyżynie Tybetańskiej odkryto ślady, pozostawione prawdopodobnie przez bawiące się kiedyś dzieci.
Przypuszczalnie były to dzieci neandertalskie albo denisowiańskie.
Odciski datowane są na okres 169-226 tys. lat temu.
Trawertyn to miękka skała wapienna, która powstała tam z osadów niesionych przez gorące źródła.
Dopóki osady były ogrzewane mogły być miękkie i sprowokować do zabawy.

wyborcza.p(*)tys-lat-czy-to-najstarsza.html

Przy okazji warto przypomnieć:
'W 1979 roku w Laetoli w Tanzanii odkopano najstarsze dotąd znalezione ślady przodków człowieka.
Odkryte odciski należały do dwóch osobników.
W 2015 roku, podczas prac na stanowisku w Laetoli około 150 metrów od wcześniejszego znaleziska,
archeolodzy odsłonili kolejne ślady hominidów - prawdopodobnie Australopithecus afarensis.
Ślady odciśnięte zostały w tufie wulkanicznym, który z czasem stwardniał.' (mniej barwne zdjęcie)

dziennikna(*)arsze-slady-przodkow-czlowieka

Siema
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)Darwin bogbójca?
>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>przez Darwina.


Darwinizm Darwina nie odpowiadał na pytanie jak powstało życie. Odpowiadał na pytanie jak ono się zmieniało i tworzyło coraz bardziej złożone formy. Problem genezy zaistnienia "pierwotnego zestawu " podejmowali inni badacze.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Darwinie! Zabiłeś Boga!
>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>przez Darwina.

Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
01-10-2021 09:24 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>przez Darwina.
>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>

A to Bóg żyje?
01-10-2021 09:41 
 Ocena 1 na 1
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>przez Darwina.
>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>>
>A to Bóg żyje?

Zapytaj Boga. Niektόrym mόwi, ze JEST.

Wiȩcej nie wiem!!
DyktaFon (9281 punktów)
>>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>>przez Darwina.
>>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>>>
>>A to Bóg żyje?
>Zapytaj Boga. Niektόrym mόwi, ze JEST.
>Wiȩcej nie wiem!!
>

Jak ktoś nie wie, to milczy...

PS. Tak niegrzecznie wyszło, ale tak mi się skojarzyło w pierwszej chwili
farmer (22440 punktów)
>>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>>przez Darwina.
>>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>>>
>>A to Bóg żyje?
>Zapytaj Boga. Niektόrym mόwi, ze JEST.
>Wiȩcej nie wiem!!
>

Pytanie do Ciebie. Skoro Darwin nie żyje to co napisałaś?



01-10-2021 10:08 
 Ocena 1 na 1
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>>>przez Darwina.
>>>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>>>>
>>>A to Bóg żyje?
>>Zapytaj Boga. Niektόrym mόwi, ze JEST.
>>Wiȩcej nie wiem!!
>>
>Pytanie do Ciebie. Skoro Darwin nie żyje to co napisałaś?

Żyje??

A ten plusik to od kogo??
farmer (22440 punktów)
>>>>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>>>>przez Darwina.
>>>>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>>>>>
>>>>A to Bóg żyje?
>>>Zapytaj Boga. Niektόrym mόwi, ze JEST.
>>>Wiȩcej nie wiem!!
>>>
>>Pytanie do Ciebie. Skoro Darwin nie żyje to co napisałaś?
>Żyje??
>A ten plusik to od kogo??
>

Żyje z dwoma pytajnikami?
Duża niepewność.
01-10-2021 10:52 
 Ocena 1 na 1
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>>>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>>>>>przez Darwina.
>>>>>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>>>>>>
>>>>>A to Bóg żyje?
>>>>Zapytaj Boga. Niektόrym mόwi, ze JEST.
>>>>Wiȩcej nie wiem!!
>>>>
>>>Pytanie do Ciebie. Skoro Darwin nie żyje to co napisałaś?
>>Żyje??
>>A ten plusik to od kogo??
>>
>Żyje z dwoma pytajnikami?
>Duża niepewność.

Czy to bylo pytanie do Ciebie??

?? pytanie wzmocnione!!
farmer (22440 punktów)
>>>>>>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>>>>>>przez Darwina.
>>>>>>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>>>>>>>
>>>>>>A to Bóg żyje?
>>>>>Zapytaj Boga. Niektόrym mόwi, ze JEST.
>>>>>Wiȩcej nie wiem!!
>>>>>
>>>>Pytanie do Ciebie. Skoro Darwin nie żyje to co napisałaś?
>>>Żyje??
>>>A ten plusik to od kogo??
>>>
>>Żyje z dwoma pytajnikami?
>>Duża niepewność.
>Czy to bylo pytanie do Ciebie??
>?? pytanie wzmocnione!!
>

To co oznacza "żyje ??"
Żyje kto co ....bo Darwin nie żyje.
01-10-2021 11:20 
 Ocena 1 na 1
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>>>>>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>>>>>>>przez Darwina.
>>>>>>>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>>>>>>>>
>>>>>>>A to Bóg żyje?
>>>>>>Zapytaj Boga. Niektόrym mόwi, ze JEST.
>>>>>>Wiȩcej nie wiem!!
>>>>>>
>>>>>Pytanie do Ciebie. Skoro Darwin nie żyje to co napisałaś?
>>>>Żyje??
>>>>A ten plusik to od kogo??
>>>>
>>>Żyje z dwoma pytajnikami?
>>>Duża niepewność.
>>Czy to bylo pytanie do Ciebie??
>>?? pytanie wzmocnione!!
>>
>To co oznacza "żyje ??"
>Żyje kto co ....bo Darwin nie żyje.

To jest MANIPULACJA
01-10-2021 11:22 
 Ocena 1 na 1
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
Darwinie! Zabiłeś Boga!

>>To co oznacza "żyje ??"
>>Żyje kto co ....bo Darwin nie żyje.

>To juz jest MANIPULACJA z Twojej strony.
farmer (22440 punktów)
>>>>>>>>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>>>>>>>>przez Darwina.
>>>>>>>>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>>>>>>>>>
>>>>>>>>A to Bóg żyje?
>>>>>>>Zapytaj Boga. Niektόrym mόwi, ze JEST.
>>>>>>>Wiȩcej nie wiem!!
>>>>>>>
>>>>>>Pytanie do Ciebie. Skoro Darwin nie żyje to co napisałaś?
>>>>>Żyje??
>>>>>A ten plusik to od kogo??
>>>>>
>>>>Żyje z dwoma pytajnikami?
>>>>Duża niepewność.
>>>Czy to bylo pytanie do Ciebie??
>>>?? pytanie wzmocnione!!
>>>
>>To co oznacza "żyje ??"
>>Żyje kto co ....bo Darwin nie żyje.
>To jest MANIPULACJA


Co? O kim o czym piszesz? Bo nie wiem.
01-10-2021 13:39 
 Ocena 1 na 1
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>>>>>>>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>>>>>>>>>przez Darwina.

>>>>>>>>>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??

>Co? O kim o czym piszesz? Bo nie wiem.

To było moje pytanie.
farmer (22440 punktów)
>>>>>>>>>>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>>>>>>>>>>przez Darwina.
>>>>>>>>>>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>>Co? O kim o czym piszesz? Bo nie wiem.
>To było moje pytanie.

Gadasz z Bogiem czy ze mną ? Bo już się pogubiłem. A jak z Bogiem to nie wiedziałem że żyje to...
01-10-2021 10:04 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>przez Darwina.
>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??

>A to Bóg żyje?
W przeciwieństwie do Darwina....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
farmer (22440 punktów)
>>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>>przez Darwina.
>>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>>A to Bóg żyje?
>W przeciwieństwie do Darwina....

..... oj tam dokończ nie zostawiaj mnie w niepewności .
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany
>>>przez Darwina.
>>Boże!! Dlaczego Darwin nie żyje??
>>
>A to Bóg żyje?

Bóg (Jahwe - w Polsce raczej "widziany" jako Jezus+Maryja) tak samo istnieje jak istnieje słynny

pl.wikipedia.org/wiki/Czajniczek_Russella

"Czajniczek krąży wokół Słońca po eliptycznej orbicie, lecz jest za mały do wykrycia przez nawet najlepsze teleskopy. W związku z tą jego właściwością nie można dowieść jego nieistnienia. Wyobraźmy sobie człowieka, który utrzymuje, że czajniczek niewątpliwie istnieje, a skoro nie da się udowodnić, że jest inaczej, to odrzucenie tego twierdzenia przez innych ludzi jest przejawem absurdalnych i nieracjonalnych uprzedzeń. Słusznie uznano by, że taki człowiek prawi nonsensy. Jednakże gdyby obecność czajniczka potwierdzona była w starożytnych księgach, głoszona jako święta prawda każdej niedzieli i wtłaczana do umysłów młodzieży w szkole, jakiekolwiek wahanie w wierze w jego istnienie zostałoby uznane za oznakę podejrzanej ekscentryczności, a osobnika wątpiącego wysłano by do psychiatry w bardziej oświeconych czasach lub oddano w ręce inkwizycji w wiekach wcześniejszych. "

Siema
Max (ateista)
01-10-2021 20:40 
 Ocena 1 na 1
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>pl.wikipedia.org/wiki/Czajniczek_Russella
> "Czajniczek krąży wokół Słońca po eliptycznej orbicie, lecz jest za mały do wykrycia przez nawet najlepsze teleskopy. W związku z tą jego właściwością nie można dowieść jego nieistnienia. Wyobraźmy sobie człowieka, który utrzymuje, że czajniczek niewątpliwie istnieje, a skoro nie da się udowodnić, że jest inaczej, to odrzucenie tego twierdzenia przez innych ludzi jest przejawem absurdalnych i nieracjonalnych uprzedzeń. Słusznie uznano by, że taki człowiek prawi nonsensy. Jednakże gdyby obecność czajniczka potwierdzona była w starożytnych księgach, głoszona jako święta prawda każdej niedzieli i wtłaczana do umysłów młodzieży w szkole, jakiekolwiek wahanie w wierze w jego istnienie zostałoby uznane za oznakę podejrzanej ekscentryczności, a osobnika wątpiącego wysłano by do psychiatry w bardziej oświeconych czasach lub oddano w ręce inkwizycji w wiekach wcześniejszych. "
>Siema
>Max (ateista)

To co powiedział Russell jeszcze nie wiemy jak to ma siȩ do wieczności.
Trzeba mieċ umysł otwarty na wykreowane nowe fakty, ktόre nam sie "objawią".
Wszystko jest płynne.

Już to kiedyś czytałam, powtόrki sa nudne.

Darwin nie zyje. To fakt.

P.S. Lubiȩ uproszczone życie.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Darwinie! Zabiłeś Boga!
>Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany przez Darwina.
Żydowsko-katolickie wyobrażenie boga. Religia też ewoluuje... Bóg=Duch...

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
03-10-2021 08:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Darwinie! Zabiłeś Boga! powiedział jego znajomy poznawszy fakt ewolucji gatunków
>Żydowsko-katolickie wyobrażenie boga. Religia też ewoluuje... Bóg=Duch...
Duchu, czemu Twoja aktywność na fR jest o tak nietypowej porze doby?

religia powinna ewoluowac z nami ale jest zakleta w kamiennych tablicach 2 000 lat temu, na nasza zgubę
W raju wierzenia byly zmienne w czasie (nie byly zapisane w świetych ksiegach) ale i w każdym stadzie troszkę inne, dostosowane, szyte na wymiar dla danej wspólnoty
03-10-2021 19:25 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Duchu, czemu Twoja aktywność na fR jest o tak nietypowej porze doby?
Bo jestem Duchem Prawdy, królestwo moje nie jest z tego świata.
>religia powinna ewoluowac z nami ale jest zakleta w kamiennych tablicach 2 000 lat temu, na nasza zgubę
Nie zaklinaj rzeczywistości bo jeszcze ktoś gotów w to uwierzyć, na swoją zgubę...

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365