>Meksykańscy archeolodzy odkryli w mieście Meksyk wieżę zbudowaną z ludzkich czaszek, pochodzącą ze >schyłkowego okresu imperium azteckiego. Wśród nich są czaszki kobiet i dzieci. Przypuszcza się, że >część ze znalezionych czaszek należało do ofiar rytualnych zabójstw, - składanych w ofierze w celu >przebadania azteckich bóstw. >Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału.
A to zainteresowanie to w sensie, czy byśmy chcieli też przebłagać te bóstwa oferując czaszki z własnej kolekcji? Czy coś źle zrozumiałem?
|