Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy ich PO......?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
20-11-2021 21:22Arminius (25555 punktów)Czy ich PO......?
Ocena 2 na 2
W Warszawie staraniem radnych z PO przeforsowano nową metodę obliczania opłat za śmieci - według której będzie się płaciło od...metrażu mieszkania!!!
Każdy rozsądny człek wie jak absurdalnie nieracjonalna i niesprawiedliwa jest owa metoda.
Poprzednia metoda bazowała na ilości zużytej wody i była zdecydowanie bardziej racjonalna i sprawiedliwa.


"Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli nową metodę opłat za śmieci. Od 1 stycznia warszawiacy będą płacić za wywóz nieczystości w zależności od metrażu mieszkania.
Za przyjęciem uchwały głosowało 39 radnych, a 19 było przeciw. Radni przyjęli nową metodę opłat za śmieci. Od 1 stycznia warszawiacy będą płacić za wywóz nieczystości w zależności od metrażu mieszkania."

"W imieniu klubu KO wypowiedział się radny Mariusz Frankowski, który zadeklarował, że klub zagłosuje za przyjęciem uchwały. "Zmiany, które wprowadzamy są wynikiem zmian ustawowych" - powiedział radny. Zaznaczył, że od kilku lat koszty systemu gospodarowania odpadami rosną. "W ciągu dwóch ostatnich lat system nie bilansował się na poziomie 0,5 miliarda złotych. A ten zaproponowany system pozwala na bilansowanie się systemu" - zaznaczył. "Wspomniana metoda nie jest najbardziej sprawiedliwa, ale najbezpieczniejsza z punkt widzenia prawnego i gwarantująca samofinansowanie się całego systemu" - podkreślił.
Głos zabrał reprezentujący klub PiS radny Dariusz Figura. "Mamy do czynienia z kontynuacją chaosu" - powiedział radny. Podkreślił, że to już czwarty raz kiedy miasto zmienia sposób naliczania opłat za śmieci. "Przy tym poziomie opłat ten system nie będzie akceptowalny przez mieszkańców" - zaznaczył. Zarzucił też, że Warszawa nie ma sprawnego systemu gospodarowania odpadami. "Wiele miast w Polsce ukończyło projekty związane z gospodarowaniem odpadami, pobudowały spalarnie itp. Warszawa jeszcze nie" - wskazał Figura. Radny bronił też obowiązującego systemu opłat od wody, jednak jak zauważył "powinien być on bardziej dopracowany". "Przede wszystkim trzeba uporządkować system i sprawić, żeby był bardzie przyjazny dla mieszkańców i tańszy" - podkreślił.

"https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rada-Warszawy-oplata-za-smieci-zalezna-od-metrazu-mieszkania-8226872.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

> "Przede wszystkim trzeba uporządkować system i sprawić, żeby
>był bardzie przyjazny dla mieszkańców i tańszy"
>

Uchwałę można zaskarżyć do sądu administracyjnego.
Raz w życiu zaskarżyłem uchwałę gminną i raz napisałem do rzecznika praw obywatelskich.
Jak ktoś szuka scenariusza, na kolejną dobrą komedię, to radzę z kamerą przejść przez te prawne drogi. Odpowiedź od rzecznika wyglądała tak, jakby ktoś pociął kilkadziesiąt książek prawnych, na poziome paski, po 5 cm, potem to wymieszał i rozsypał a na końcu kazał dziecku wybrać kilka i przepisać, co na nich jest. Ta genialna odpowiedź krążyła z rąk do rąk i zaginęła, a szkoda. Mogłaby być eksponatem w potrzebnym muzeum demokracji.
rozmyślający (88 punktów)
Nie tylko sama uchwała jest niesprawiedliwa. Otrzymałem taką informację o naliczaniu stawek w zależności od metrażu dla mieszkań:

"Dla mieszkań o powierzchni do 30 mkw. opłata będzie wynosić 52 zł; od 30,01 do 40 mkw. 77 zł; od 40,01 do 60 mkw. 88 zł; od 60,01 do 80 mkw. 94 zł, a dla gospodarstw powyżej 80 mkw. 99 zł"

W przeliczeniu na metr kwadratowy stawki są zdecydowanie niższe dla mieszkań o większym metrażu (a takich budowanych jest mniejszość). Nic, tylko skok na kasę... W moim przypadku opłaty wzrosną o blisko 40 zł.
21-11-2021 07:41 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Nie tylko sama uchwała jest niesprawiedliwa. Otrzymałem taką informację o naliczaniu stawek w zależności od metrażu dla mieszkań:
>"Dla mieszkań o powierzchni do 30 mkw. opłata będzie wynosić 52 zł; od 30,01 do 40 mkw. 77 zł; od 40,01 do 60 mkw. 88 zł; od 60,01 do 80 mkw. 94 zł, a dla gospodarstw powyżej 80 mkw. 99 zł"
>W przeliczeniu na metr kwadratowy stawki są zdecydowanie niższe dla mieszkań o większym metrażu

Polityczne partie są z definicji reprezentacjami interesów części (partii) społeczeństwa
PO reprezentuje przedsiębiorców, zamożnych samodzielnych specjalistów, właścicieli mieszkań pod najm dla studiujących dzieci biedoty z Hrubieszowa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-11-2021 11:04 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)
>Polityczne partie są z definicji reprezentacjami interesów części (partii) społeczeństwa
>PO reprezentuje przedsiębiorców, zamożnych samodzielnych specjalistów, właścicieli mieszkań pod >najm dla studiujących dzieci biedoty z Hrubieszowa.

Usiłują jednakże sprawiać wrażenie jakby reprezentowali interesy szerszych warstw społeczeństwa.
romaro (25211 punktów)Hipokryta?
Niemożliwe żeby być takim hipokrytą. Gdy ostatnio pisałem o tym, że w dwóch gminach radni podnieśli ceny gazu, ten sam faflun napisał i stwierdził, że to jest spin manipulacyjny, mimo że podwyżki cen gazu faktycznie sięgnęły ponad 170 proc. W zasadzie sytuacja analogiczna do obecnej - tam z gazem; tu ze śmieciami.

A tak wyglądał tren "spin".
"-Nie chciałem wierzyć, ale dziś dostałem list z potwierdzeniem. Nowa cena 1kWh to w mojej taryfie 21,775 gr (netto), poprzednia to 8,008 gr (netto)"

Czy ty nie jesteś aby chory z nienawiści do wszystkiego co nie jest prawackie?
www.polsat(*)umre-z-glodu-lub-zamarzniecia/

www.racjonalista.pl/forum.php/s,860908#w860912

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365