 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-11-2021 21:22 | Arminius (25555 punktów) | Czy ich PO......?
2 na 2 | W Warszawie staraniem radnych z PO przeforsowano nową metodę obliczania opłat za śmieci - według której będzie się płaciło od...metrażu mieszkania!!! Każdy rozsądny człek wie jak absurdalnie nieracjonalna i niesprawiedliwa jest owa metoda. Poprzednia metoda bazowała na ilości zużytej wody i była zdecydowanie bardziej racjonalna i sprawiedliwa.
"Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli nową metodę opłat za śmieci. Od 1 stycznia warszawiacy będą płacić za wywóz nieczystości w zależności od metrażu mieszkania. Za przyjęciem uchwały głosowało 39 radnych, a 19 było przeciw. Radni przyjęli nową metodę opłat za śmieci. Od 1 stycznia warszawiacy będą płacić za wywóz nieczystości w zależności od metrażu mieszkania."
"W imieniu klubu KO wypowiedział się radny Mariusz Frankowski, który zadeklarował, że klub zagłosuje za przyjęciem uchwały. "Zmiany, które wprowadzamy są wynikiem zmian ustawowych" - powiedział radny. Zaznaczył, że od kilku lat koszty systemu gospodarowania odpadami rosną. "W ciągu dwóch ostatnich lat system nie bilansował się na poziomie 0,5 miliarda złotych. A ten zaproponowany system pozwala na bilansowanie się systemu" - zaznaczył. "Wspomniana metoda nie jest najbardziej sprawiedliwa, ale najbezpieczniejsza z punkt widzenia prawnego i gwarantująca samofinansowanie się całego systemu" - podkreślił. Głos zabrał reprezentujący klub PiS radny Dariusz Figura. "Mamy do czynienia z kontynuacją chaosu" - powiedział radny. Podkreślił, że to już czwarty raz kiedy miasto zmienia sposób naliczania opłat za śmieci. "Przy tym poziomie opłat ten system nie będzie akceptowalny przez mieszkańców" - zaznaczył. Zarzucił też, że Warszawa nie ma sprawnego systemu gospodarowania odpadami. "Wiele miast w Polsce ukończyło projekty związane z gospodarowaniem odpadami, pobudowały spalarnie itp. Warszawa jeszcze nie" - wskazał Figura. Radny bronił też obowiązującego systemu opłat od wody, jednak jak zauważył "powinien być on bardziej dopracowany". "Przede wszystkim trzeba uporządkować system i sprawić, żeby był bardzie przyjazny dla mieszkańców i tańszy" - podkreślił.
"https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rada-Warszawy-oplata-za-smieci-zalezna-od-metrazu-mieszkania-8226872.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
> "Przede wszystkim trzeba uporządkować system i sprawić, żeby >był bardzie przyjazny dla mieszkańców i tańszy" >
Uchwałę można zaskarżyć do sądu administracyjnego. Raz w życiu zaskarżyłem uchwałę gminną i raz napisałem do rzecznika praw obywatelskich. Jak ktoś szuka scenariusza, na kolejną dobrą komedię, to radzę z kamerą przejść przez te prawne drogi. Odpowiedź od rzecznika wyglądała tak, jakby ktoś pociął kilkadziesiąt książek prawnych, na poziome paski, po 5 cm, potem to wymieszał i rozsypał a na końcu kazał dziecku wybrać kilka i przepisać, co na nich jest. Ta genialna odpowiedź krążyła z rąk do rąk i zaginęła, a szkoda. Mogłaby być eksponatem w potrzebnym muzeum demokracji.
|
|
2 na 2 | rozmyślający (88 punktów) | Nie tylko sama uchwała jest niesprawiedliwa. Otrzymałem taką informację o naliczaniu stawek w zależności od metrażu dla mieszkań:
"Dla mieszkań o powierzchni do 30 mkw. opłata będzie wynosić 52 zł; od 30,01 do 40 mkw. 77 zł; od 40,01 do 60 mkw. 88 zł; od 60,01 do 80 mkw. 94 zł, a dla gospodarstw powyżej 80 mkw. 99 zł"
W przeliczeniu na metr kwadratowy stawki są zdecydowanie niższe dla mieszkań o większym metrażu (a takich budowanych jest mniejszość). Nic, tylko skok na kasę... W moim przypadku opłaty wzrosną o blisko 40 zł.
|
|
 | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >Nie tylko sama uchwała jest niesprawiedliwa. Otrzymałem taką informację o naliczaniu stawek w zależności od metrażu dla mieszkań: >"Dla mieszkań o powierzchni do 30 mkw. opłata będzie wynosić 52 zł; od 30,01 do 40 mkw. 77 zł; od 40,01 do 60 mkw. 88 zł; od 60,01 do 80 mkw. 94 zł, a dla gospodarstw powyżej 80 mkw. 99 zł" >W przeliczeniu na metr kwadratowy stawki są zdecydowanie niższe dla mieszkań o większym metrażu
Polityczne partie są z definicji reprezentacjami interesów części (partii) społeczeństwa PO reprezentuje przedsiębiorców, zamożnych samodzielnych specjalistów, właścicieli mieszkań pod najm dla studiujących dzieci biedoty z Hrubieszowa
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | >Polityczne partie są z definicji reprezentacjami interesów części (partii) społeczeństwa >PO reprezentuje przedsiębiorców, zamożnych samodzielnych specjalistów, właścicieli mieszkań pod >najm dla studiujących dzieci biedoty z Hrubieszowa.
Usiłują jednakże sprawiać wrażenie jakby reprezentowali interesy szerszych warstw społeczeństwa.
|
|
2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Hipokryta? | Niemożliwe żeby być takim hipokrytą. Gdy ostatnio pisałem o tym, że w dwóch gminach radni podnieśli ceny gazu, ten sam faflun napisał i stwierdził, że to jest spin manipulacyjny, mimo że podwyżki cen gazu faktycznie sięgnęły ponad 170 proc. W zasadzie sytuacja analogiczna do obecnej - tam z gazem; tu ze śmieciami. A tak wyglądał tren "spin". "-Nie chciałem wierzyć, ale dziś dostałem list z potwierdzeniem. Nowa cena 1kWh to w mojej taryfie 21,775 gr (netto), poprzednia to 8,008 gr (netto)" Czy ty nie jesteś aby chory z nienawiści do wszystkiego co nie jest prawackie? www.polsat(*)umre-z-glodu-lub-zamarzniecia/www.racjonalista.pl/forum.php/s,860908#w860912
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|