Racjonalista - Strona głównaDo treści
UE przygotowuje miejsce dla kolejnych 40 000 Afgańczyków

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
12-12-2021 15:00kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
UE przygotowuje miejsce dla kolejnych 40 000 Afgańczyków
Ocena 1 na 1
UE zgodziła się przyjąć 40 000 obywateli Afganistanu, wg komisarz UE ds. spraw wewnętrznych Ylvy Johansson (S).
Twierdzi, że same Niemcy są skłonne przyjąć aż 25 tysięcy z nich.

Niemcy przyjmą większość nowo przybyłych, 25 000 osób, Holandia przydzieli 3 159, Hiszpania i Francja po 2500. Wg informacji agencji informacyjnej AFP inne kraje otrzymują niższe liczby, pisze Aljazeera. Ile osób w tej rundzie ma być przygotowanych na miejsce w Szwecji, nie jest podane w raporcie.

- Myślę, że to imponujący akt solidarności - powiedziała w czwartek Johansson.
Twierdziła również, że oferowanie większej liczbie Afgańczyków dostępu do opieki społecznej w UE w kontrolowany sposób pomoże ograniczyć liczbę "nielegalnych przyjazdów". (??)

Szacuje się, że 85 000 Afgańczyków opuściło swoją ojczyznę i przeniosło się do obszarów przygranicznych UE w nadziei na dalsze wejście do Unii, wg Aljazeera. W następstwie chaotycznego wycofania wojskowego USA po 20 latach wojny w kraju i powrotu reżimu talibów do władzy, UE przyjęła już 28 000 Afgańczyków.

Pewnie kobiety w średnim wieku chcą młodego mięsa. Teraz przylatują tutaj zgodnie z rozkazem. Gratulacje od kobiet!!

Komisarka Y.Johansson- czy ma więcej krwi na rękach niż Angela Merkel??
Źrόdło: FT

W debiutanckiej powieści Hemingwaya z 1928 r. A słońce ma swoją drogę, jeden z bohaterów zostaje zapytany: "Jak zbankrutowałeś?". na co on odpowiada: "Dwa sposoby: Stopniowo, potem nagle.", co w lakoniczny sposób opisuje, jak szybko może nastąpić zmiana po pozornie stopniowym rozwoju. Nawet materialistyczna dialektyka, którą Marks i Engels przejęli od Hegla, mówi o tym, że ilość po osiągnięciu punktu krytycznego powoduje zmianę jakości. Na przykład, gdy woda jest powoli podgrzewana, aby w końcu osiągnąć temperaturę krytyczną, po czym ciekła woda zamienia się w parę. Czy ta droga czeka Europȩ ?

P.S. Tytuł książki po polsku: "Słoṅce też wschodzi".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>W następstwie chaotycznego wycofania wojskowego USA po 2O latach wojny w kraju i powrotu reżimu >talibów do władzy, UE przyjęła już 28 OOO Afgańczyków.
>

Jakoś nikt nie pisze jak to prości Afgańczycy pozbyli się okupującego go reżimu amerykańskiego.
Mamy tylko zatwierdzony przekaz propagandowy, nie ma tam wolności i demokracji.
Ciekawe czy im też zrobili "demokratyczny" sejm i ich idiotów zaangażowali do fałszywej polityki?? Ile "demokratycznych" partii założyli i jakie fronty wzajemnej walki im stworzyli??
12-12-2021 16:20 
 Ocena 2 na 2
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>W następstwie chaotycznego wycofania wojskowego USA po 2O latach wojny w kraju i powrotu reżimu >talibów do władzy, UE przyjęła już 28 OOO Afgańczyków.
>>
>Jakoś nikt nie pisze jak to prości Afgańczycy pozbyli się okupującego go reżimu amerykańskiego.
>Mamy tylko zatwierdzony przekaz propagandowy, nie ma tam wolności i demokracji.
>Ciekawe czy im też zrobili "demokratyczny" sejm i ich idiotów zaangażowali do fałszywej polityki?? Ile "demokratycznych" partii założyli i jakie fronty wzajemnej walki im stworzyli??

Rozumiem to co mόwisz, ale mnie interesuje kondycja Europy i wpychanie do niej ludzi innej kultury, wiadomo w jakim celu.
12-12-2021 16:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> mnie interesuje kondycja Europy i wpychanie do niej ludzi innej kultury, wiadomo w jakim celu.
nasza kultura jest chora czego wynikiem masowe wymieranie, w 2100 będzie 10 mln Polaków
Wszystko ma sie zmarnować, autostrady, domy, kościoły?
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Rozumiem to co mόwisz, ale mnie interesuje kondycja Europy i wpychanie do niej ludzi innej >kultury, wiadomo w jakim celu.
>

Jeden promil prostych ludzi wychowanych we wspólnotach religijnych miałby zagrozić uzbrojonej po zęby Europie??
Przypomina to amerykańską propagandę w momencie gdy mieli monopol na posiadanie broni atomowej, Amerykanie twierdzili wtedy, że cały świat chce na nich napaść.
Amerykanie przeprowadzili operację "Piotruś Pan", wykradli Kubańczykom 14 tysięcy dzieci, potem zrobili im "rozszerzanie świadomości" i używali do atakowania Kuby.
To są plany długofalowe, lokalni przywódcy i narody zostaną zlikwidowane. Powstaje jedna centrala zarządzająca zatomizowanymi robolami. Ludzie inteligentni już od trzystu lat znikają w dziwny sposób. Europa została pierwsza wyczyszczona, nie mamy swoich wieszczów, zrobiono z Europy małpiarnię. Ludzie, którzy bronili Europy, zostali zamordowani w Norymberdze a kaci stali się bohaterami. Niewinnego Hessa trzymano pod kluczem do końca życia by prawda, nie wyszła na jaw.
Żydzi chcieli nas uchronić przed amerykańskimi kapitalistami. Dzisiaj ich komunizm jest opluwany przez prostaków, na których zawiodła się ludzkość.
Biedak stracił milionowy majątek dostał za to papierowe grosze i jest pełen zachwytu nad sobą.
romaro (25211 punktów)"PAN DZIAŁA W TAJEMNICZYCH KOLORACH"
Poniższy cytat można zastosować gdziekolwiek
>W znanej powieści "Słońce też wschodzi" Ernesta Hemingwaya Bill pyta Mike'a: - Jak zbankrutowałeś? - Mike odpowiada: - Na dwa sposoby. Stopniowo, potem nagle.
W PreachersNSneakers: Autentyczność w erze wiary nastawionej na zysk i (niedoszłych) celebrytów, Ben Kirby odważnie konfrontuje się z wieloma trudnymi pytaniami nękającymi niezliczone umysły chrześcijan, takimi jak:
Jak to możliwe, że pastor nosi buty, za które zapłacił więcej, niż przeciętny Amerykanin wpłaca przez rok na fundusz emerytalny? Jak USA wobec tego zbankrutuje? "Na dwa sposoby. Stopniowo, potem nagle." Przejawy konsumpcjonizmu pozwalające traktować go jako nową religię zajrzały do amerykańskich kościołów, ale patrząc na kościół Rydzyka, to sytuacja w tym kościele, a co za tym idzie, sytuacja w jakiej znalazł się nasz kraj, jest nie lepsza.

www.amazon(*)nabe-Celebrities/dp/0785238832
12-12-2021 17:49 
 Ocena 1 na 1
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
Odp: "PAN DZIAŁA W TAJEMNICZYCH KOLORACH"
>Poniższy cytat można zastosować gdziekolwiek
>>W znanej powieści "Słońce też wschodzi" Ernesta Hemingwaya Bill pyta Mike'a: - Jak zbankrutowałeś? - Mike odpowiada: - Na dwa sposoby. Stopniowo, potem nagle.

Zrobiłes tak wielkie okrążenie tematu, że mogȩ sie tylko domysleć, że akceptujesz upadek Europy i zbudowanie nowego Afganistanu w tym miejscu.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Zrobiłes tak wielkie okrążenie tematu, że mogȩ sie tylko domysleć, że akceptujesz upadek Europy >i zbudowanie nowego Afganistanu w tym miejscu.
>

Jeżeli CIA dostała takie rozkazy to tak będzie.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Zrobiłes tak wielkie okrążenie tematu, że mogȩ sie tylko domysleć, że akceptujesz upadek Europy >i zbudowanie nowego Afganistanu w tym miejscu.
>>
>Jeżeli CIA dostała takie rozkazy to tak będzie.

Rozumiem to, że Ameryka Bidena ma duży wpływ na rozwόj Europy?
12-12-2021 21:00 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>>Jeżeli CIA dostała takie rozkazy to tak będzie.
>Rozumiem to, że Ameryka Bidena ma duży wpływ na rozwόj Europy?

James Francis Byrnes zaraz po wojnie był w Niemczech i wygłosił przemówienie w imieniu Ameryki, po którym padł strach na wszystkich.
Byrnes powiedział:
Ameryka nigdy nie wyjdzie z Europy i będzie poszerzać swoje strefy okupacyjne.
Ameryka nie uznaje polskiej granicy na Odrze i Nysie.
Reżim amerykański nałożył na nas sankcje i szkodził jak mógł przez 4O lat.
CIA stworzyła solidarność, z otumanionych roboli. Potem nas Żydzi sprzedali Amerykanom i NATO.
Nie ma żadnego znaczenia kto będzie prezydentem USA. Ameryka będzie złodziejem i mordercą aż skolonizuje cały świat.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>Jeżeli CIA dostała takie rozkazy to tak będzie.
>>Rozumiem to, że Ameryka Bidena ma duży wpływ na rozwόj Europy?
>James Francis Byrnes zaraz po wojnie był w Niemczech i wygłosił przemówienie w imieniu Ameryki, po którym padł strach na wszystkich.
>Byrnes powiedział:
>Ameryka nigdy nie wyjdzie z Europy i będzie poszerzać swoje strefy okupacyjne.
>Ameryka nie uznaje polskiej granicy na Odrze i Nysie.
>Reżim amerykański nałożył na nas sankcje i szkodził jak mógł przez 4O lat.
>CIA stworzyła solidarność, z otumanionych roboli. Potem nas Żydzi sprzedali Amerykanom i NATO.
>Nie ma żadnego znaczenia kto będzie prezydentem USA. Ameryka będzie złodziejem i mordercą aż skolonizuje cały świat.

A może bȩdą to Chiny?? Proszȩ rozważyć tȩ opcjȩ.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>A może bȩdą to Chiny?? Proszȩ rozważyć tȩ opcjȩ.
>

Chinom po wojnie przyznano odszkodowanie od Japonii 1OO mln $ i Chińczycy zrzekli się tego odszkodowania. Chińczycy to KULTURA, TRADYCJA i PRACOWITOŚĆ.
Dzisiaj reżim amerykański wozi uzbrojenie do Indii i Australii.

www.rp.pl/(*)ewry-quad-w-zatoce-bengalskiej

Jak w ludziach nie powstanie sprzeciw przeciw mordowaniu słabszych przez reżim amerykański, to jak będzie wyglądać ludzkość przez nich zniewolona??
Gangster i złodziej uzbroił się i robi ze światem co chce.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>A może bȩdą to Chiny?? Proszȩ rozważyć tȩ opcjȩ.
>>
>Chinom po wojnie przyznano odszkodowanie od Japonii 1OO mln $ i Chińczycy zrzekli się tego odszkodowania. Chińczycy to KULTURA, TRADYCJA i PRACOWITOŚĆ.
>Dzisiaj reżim amerykański wozi uzbrojenie do Indii i Australii.
>www.rp.pl/(*)ewry-quad-w-zatoce-bengalskiej
>Jak w ludziach nie powstanie sprzeciw przeciw mordowaniu słabszych przez reżim amerykański, to jak będzie wyglądać ludzkość przez nich zniewolona??
>Gangster i złodziej uzbroił się i robi ze światem co chce.
>
A może działa to tak, że bez "policjanta" Świat pogrążyłby siȩ w całkowitym chaosie.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>A może działa to tak, że bez "policjanta" Świat pogrążyłby siȩ w całkowitym chaosie.
>

Nam reżim amerykański zainstalował agenturę na szczytach władzy i zasłonił nam widok na ich działania demokratycznym sejmem. Naród otumaniają, że to przez nas wybrani ludzie, z ulicy, nami rządzą. Rady nadzorcze porobili ze sprzątaczek, palaczy i chłopów. Ich rządzenie polega tylko na nieświadomym podpisywaniu się, pod wszystkim, co im podsuwa agentura. Z daleka to wyglada jak demokracja. Jak się zajrzy za tą "demokrację" to tam działa światowa szajka morderców i złodziei.
Polak się zastawia na kogo głosować, kto będzie lepszy, a to jest obłuda, tragiczna komedia i nasza niewola.
Czy jest sens utrzymywać sejm?? Idą miliardy na instytucję, do której trafiają przypadkowe osoby z ulicy, nie mające o niczym pojęcia i nic do gadania.
Kolonializm zasłonięty przypadkowymi ludźmi, nieświadomych figurantów wysoko za to opłacanych.
Dostają pieniądze i grają role polityków, ekonomistów, historyków itd. Polak jest zdolny za pieniądze odegra wszystko, tylko w głowie nie ma.
Czy ktokolwiek ma szanse obronić się przed "demorkacją" amerykańskiego reżimu??
Polak został otumaniony przez agentów CIA solidarnością i sam wskoczył, ze śpiewem, do klatki z napisem "wolność i demorkacja". Ci co są odporni na otumanianie "wolnością" i "demorkacją" mają problemy z armią amerykańskiego reżimu, są szkalowani i reżim nakłada wraz ze swoimi koloniami na nich sankcje.
Tak ma wyglądać świat?? Świat się pogrąży w chaosie bez amerykańskiego reżimu??
Mamy być w tym świecie aktorami i grać role szczęśliwych, za czipsy od amerykańskiego kapitalisty?? Amerykańscy spece od psychologii tłumu zarządzają naszymi emocjami i wartościami. Obok nikt nie może sobie żyć po swojemu. Po ulicach chodzą zinwigilowane istoty bredzące o wolności i demokracji, w czaszkach mają telewizory.
Ludzi którzy przed tym ostrzegali, zostali wymordowani, zapisano ich do historii na czerwono, dorabiając im szkalujące życiorysy.

kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>A może działa to tak, że bez "policjanta" Świat pogrążyłby siȩ w całkowitym chaosie.
>>
>Nam reżim amerykański zainstalował agenturę na szczytach władzy i zasłonił nam widok na ich działania demokratycznym sejmem. Naród otumaniają, że to przez nas wybrani ludzie, z ulicy, nami rządzą.

Zagram kartami Władimira- amerykańskie plany wojenne przeciwko Rosji

Napewno krytykujȩ nowy wyścig zbrojeń przeciwko Rosji, ideȩ pełnoprawnej wojny z Rosją.
Eskalacja na granicy z Ukrainą trwa, a w niedzielę ministrowie spraw zagranicznych G7 ostrzegli przed "ogromnymi konsekwencjami" zaangażowania Rosji w "ciągłą agresję militarną" na swojego sąsiada.
- To, że coś wydaje się naciągane, szalone lub całkowicie destrukcyjne dla podstawowych interesów USA, nie oznacza, że rząd USA tego nie wdroży.
- Tak, to szalony pomysł. Nie mamy nic do zyskania w konfrontacji wojskowej z Władimirem Putinem, ale wiele do stracenia, w tym wiele tysięcy amerykańskich istnień. Ale to nie znaczy, że Joe Biden tego nie wdroży- (wiadomo lewicowy liberał).

Trzeba spróbować spojrzeć na sprawę z perspektywy Rosji, z rozszerzeniem NATO w jej najbliższym otoczeniu.

A może NATO istnieje głównie po to, by dręczyć Władimira, który mimo tak wielu wad nie ma zamiaru najeżdżać Europy Zachodniej. (??) Władimir nie chce Belgii. Chce tylko zapewnić bezpieczeństwo swoich zachodnich granic. (??).

To, że Rosja nie chce, aby Ukraina dołączyła do NATO, jest oczywiste, jak zareagowałyby Stany Zjednoczone, gdyby Chiny uczyniły Kanadę i Meksyk swoimi państwami satelickimi.

"Gdyby Rosja straciła kontrolę nad swoją bazą morską w Sewastopolu na Krymie, byłaby to jedna z najgorszych katastrof geopolitycznych w historii dla Rosjan". (trudne).
- Putin nie może i nie dopuści do tego, ale dla Stanów Zjednoczonych - i to jest najważniejsze - nie byłoby to również korzystne. Stany Zjednoczone nie mają po prostu nic do zyskania na przejęciu Ukrainy.!!

Mimo to, czołowi przedstawiciele obu partii w USA zarówno tak zwani neokonserwatyści, jak i wierni Bidenowi liberałowie, nadal prezentują bardzo agresywną linię w tej sprawie.
-Politycy USA uznają za kluczową ochronę granicy z Ukrainą, a jednocześnie nie wydają się dbać o własną granicę amerykańską, która jest intensywnie wykorzystywana przez nielegalnych imigrantów z trzeciego świata.

"Otwarte granice są dozwolone tylko w Teksasie, Arizonie i Kalifornii oraz w innych miejscach, gdzie potencjalni demokraci mogą przybyć nieproszeni z trzeciego świata".

Fi Fan. Nowe myślenie. Ale w jaki sposόb pozbyć siȩ przedmiłości ojcowskiej do profesorόw akademickich. Potrzebujȩ wiȩcej czasu, żeby to przemysleć.
Żrodło: Ledarsidorna.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>To, że Rosja nie chce, aby Ukraina dołączyła do NATO, jest oczywiste, jak zareagowałyby Stany >Zjednoczone, gdyby Chiny uczyniły Kanadę i Meksyk swoimi państwami satelickimi.
>

Reżim amerykański to jest: złodziej, morderca i oszust, i żadna jego propaganda tego nie zmieni.
CIA prowadzi prowokacje a potem o nie są oskarżani niewinni ludzie.
Rezim amerykański kiedyś rozpoczął wojnę z Hiszpanią, podpalając swój statek. Cały czas tak samo działa: fałsz, obłuda, mordowanie i okradanie.
Reżim amerykański zainstalował Ukraińcom taką samą "demorkację" jak u nas. Agenci CIA na szczytach władzy i parawan z głupków z ulicy, wciągniętych DEMOKRATCYZNIE do władzy. CIA prowadzi ślepych i głuchych ukraińskich "demokratów" prosto do rzeźni, tak samo jak nas.
Agent CIA, prezydent Polski, Duda podpisał łupienie Polaków mandatami po pięć tysięcy złotych. Dano do ręki niezły bat policjantom na niepokornych Polaków.
Będziemy wolni i bezpieczni, ale to kosztuje. Dzisiaj zadłuża się Polaków 7OO mln DZIENNIE, gdyby przestano drukować papier fiducjarny i stosować ekonomię Johna Law to Polak by z głodu padł.
Wojna ważniejsza jak gospodarka. W przyszłym roku reżim amerykanski podnosi nam stan wojska o 1OO%. Polak ma w głowie jakichś lewaków, liberałów a bandyta amerykański działa po całym świecie, u nas Polak nie może się nim nadziwić, jakie to szczęście nas spotkało. Wątpię by przy 1OO bilionach długu i chlebie po 1OO zł Polak zmądrzał i zmienił zdanie.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365