Racjonalista - Strona głównaDo treści
25 grudnia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
25-12-2021 12:52okragly (21676 punktów)25 grudnia
Ocena 2 na 2
25 grudnia 1881r w kościele Świętego Krzyża w Warszawie Na pasterce jakiś mężczyzna krzyknął: „Pali się!" To wywołało znaną reakcję tłumu, który zaczął gwałtownie pchać się do wyjścia. 22 osoby zostało zaduszonych i zadeptanych.

gdy wybuchła panika, wierni z pierwszych rzędów nie zauważyli tragedii, która się rozegrała za ich plecami. Rannych odwożono do szpitali św. Rocha i Dzieciątka Jezus.

Rozeszła się plotka, że wierni zostali zaatakowani przez... Żydów. tego dnia po południu zaczęły się antyżydowskie rozruchy. Rozbijano sklepy i stragany żydowskich właścicieli. Dwie osoby zginęły, wiele zostało pobitych i wylądowało w szpitalach. Ataki zakończyły się 27 wieczorem.

policja ustaliła, że zaczęło się od żony jednego z wiernych, która w trakcie mszy zemdlała. Troskliwy mąż, widząc, że kobieta zemdlała, chciał jej pomóc. Zaczął głośno wołać o wodę. osoby stojące obok źle zrozumiały intencję i podały dalej, że woda jest potrzebna, ponieważ się pali. „głuchy telefon".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
> To wywołało znaną reakcję tłumu

Gdzie jest napisane jak było w raju ja się pytam?
Gdzie coś o indywidualizmie ?

Jadę teraz na obiad. Liczę że do wieczora się dowiem .
25-12-2021 16:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Gdzie jest napisane jak było w raju? Gdzie coś o indywidualizmie ?
Nie szkodzą PiS, nepotyzm, pandemia, inflacja, drakońskie prawo antyaborcyjne, ignorowanie protestów społecznych i branżowych (np "białego miasteczka"), konflikt z EU. PiS zawsze po koszmarnych awanturach i aferach, które powinny zrujnować jej notowania, poparcie jego nie spada, przeciwnie, często rośnie. Na czym polega ten mechanizm? - Na delikatnym odejściu od antyludzkiego liberalizmu (indywidualizm, wolność, własność) Mamy 500+, 13, 14 dla emerytów, rencistów, brak bezrobotnych, bezdomnych, żebrzących, umów śmieciowych, podniesienie placy minimalnej o 100%, to wszystko są zachowania antybalcerowicz, antytusk. Zbliżamy (a nie oddalamy jak dotychczas) się do raju , ale to dopiero początek
25-12-2021 17:29 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Gdzie jest napisane jak było w raju? Gdzie coś o indywidualizmie ?
> Nie szkodzą PiS, nepotyzm, pandemia, inflacja, drakońskie prawo antyaborcyjne, ignorowanie protestów społecznych i branżowych (np "białego miasteczka"), konflikt z EU. PiS zawsze po koszmarnych awanturach i aferach, które powinny zrujnować jej notowania, poparcie jego nie spada, przeciwnie, często rośnie. Na czym polega ten mechanizm? - Na delikatnym odejściu od antyludzkiego liberalizmu (indywidualizm, wolność, własność) Mamy 500+, 13, 14 dla emerytów, rencistów, brak bezrobotnych, bezdomnych, żebrzących, umów śmieciowych, podniesienie placy minimalnej o 100%, to wszystko są zachowania antybalcerowicz, antytusk. Zbliżamy (a nie oddalamy jak dotychczas) się do raju , ale to dopiero początek

No. Nie można tak od razu. Bym zapomniał jak to jest.
25-12-2021 20:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Gdzie jest napisane jak było w raju? Gdzie coś o indywidualizmie ?
>> Nie szkodzą PiS, nepotyzm, pandemia, inflacja, drakońskie prawo antyaborcyjne, ignorowanie protestów społecznych i branżowych (np "białego miasteczka"), konflikt z EU. PiS zawsze po koszmarnych awanturach i aferach, które powinny zrujnować jej notowania, poparcie jego nie spada, przeciwnie, często rośnie. Na czym polega ten mechanizm? - Na delikatnym odejściu od antyludzkiego liberalizmu (indywidualizm, wolność, własność) Mamy 500+, 13, 14 dla emerytów, rencistów, brak bezrobotnych, bezdomnych, żebrzących, umów śmieciowych, podniesienie placy minimalnej o 100%, to wszystko są zachowania antybalcerowicz, antytusk. Zbliżamy (a nie oddalamy jak dotychczas) się do raju , ale to dopiero początek
>No. Nie można tak od razu. Bym zapomniał jak to jest.
kibice Liverpoolu chóralnie śpiewali piosenkę: "When Maggie Thatcher dies, we're all havin a party".(nie znam języków, użyłem transatora) My naprawde jesteśmy upośledzeni, chcialem napisac 100 lat za murzynami, ale oni są wspolnotowi, podobnie Arabowie, tylko niewolnicy Angli i USA sa indywidualistyczni, wolnościowi, własnościowi, czemu? bo oni mieli niewolnikow, jak i nasi panowie. Balcerowicz tusk to uczniowie regana, thatcher i jp2, ameryka upada podobnie anglia i kościół przez indywidualizm, wolność, wlasność
25-12-2021 21:12 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>kibice Liverpoolu chóralnie śpiewali piosenkę: "When Maggie Thatcher dies, we're all havin a party".(nie znam języków, użyłem transatora) My naprawde jesteśmy upośledzeni,
My, to raczej mów za siebie.

>Balcerowicz tusk to uczniowie regana, thatcher i jp2, ameryka upada podobnie anglia i kościół przez indywidualizm, wolność, wlasność

Według didżeja BBC i historyka muzyki pop Paula Gambacciniego, o zmarłych nie mówi się źle, ale według niego ta zasada nie powinna obowiązywać w przypadku osób publicznych, dlatego w liście przebojów chciał puścić, zaraz po śmierci Thatcher, piosenkę z filmu "Czarnoksiężnik z krainy Oz" "Ding, dong, wiedźma nie żyje". Ostatecznie nie puścił, ale utwór stał się przebojem przeciwników Thatcher. Pomysł sie wziął stąd, że za życia byłej premier, grupa Hefner nagrała i puściła w eter "Dzień kiedy umrze Thatcher" "Będziemy wtedy tańczyć i śmiać się, choć będziemy wiedzieli, że nie powinniśmy". "Stanę na twoim grobie i wdepczę w niego cały ten brud" - tak Elvis Costello śpiewał o Thatcher. Była tak znienawidzona, że komik John O'Farrell proponował, by po jej śmierci przetarg na jej pogrzeb mógłby wygrać McDonald's, byle potem poddał jej zwłoki kremacji z serem i ogórkiem konserwowym.
26-12-2021 15:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Gdzie coś o indywidualizmie ?
jestem cięty na liberalizm, bo myślałem, że to nowoczesność, tolerancja, postęp, wolność wyboru ale czytając wiki okazało się, że to coś przeciwnego, oszukiwali. Bug liberalizm występuje w 3 osobach- indywidualizm, wolnośc, własność. To antyraj a więc diabły wcielone w balcerowicza, tuska, jp2, reagan, thatcher, i ich tu na fR wyznawcy
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
> jestem cięty na liberalizm, bo myślałem, że to nowoczesność, tolerancja, postęp, wolność wyboru >ale czytając wiki okazało się, że to coś przeciwnego, oszukiwali. Bug liberalizm występuje w 3 >osobach- indywidualizm, wolnośc, własność. To antyraj a więc diabły wcielone w balcerowicza, >tuska, jp2, reagan, thatcher, i ich tu na fR wyznawcy



Masz za to wolność słowa, bo podobno za komuny nie było.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365