Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wystawa sztuki nazistowskiej w Wiedniu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
14-01-2022 08:04Arminius (25555 punktów)Wystawa sztuki nazistowskiej w Wiedniu
Ocena 1 na 1
W Wiedniu otwarto wystawę sztuki nazistowskiej. Małą i skromną, starannie dobraną i.... odpowiednio zaaranżowaną - ale wzbudzającą bardzo duże zainteresowanie. Nie obyło się bez krytyki ( jedna z wiedeńskich gazet podniosła, iż szkoda pieniędzy na ochronę nazistowskiej sztuki) jednakże kuratorzy wystawy w jej obronie podkreślili, iż "rzucanie światła na przeszłość stanowi dobry fundament do podejmowania decyzji o przyszłości" oraz że "kultura pamięci oraz konfrontowania się z własną historią odgrywa ważną rolę w polityce kulturalnej miasta".


"VIENNA, Austria (AFP) — In a Vienna museum, Nazi-era art crams two small rooms, some still in storage boxes. A painting of Vienna’s opera features Nazi flags, a swastika is woven into a tapestry.

The pieces are part of an exhibit in the Austrian capital aiming to shed light on the politics of art under the Third Reich — one of the latest ways in which Vienna is seeking to address its complicated war-era past.

Austria, the birthplace of Adolf Hitler, long cast itself as a victim after being annexed by Nazi Germany. Only in the past three decades has the country begun to examine seriously its role in the Holocaust."


So far it has stayed clear of controversy except for one biting commentary in Austrian daily Kurier, which criticized money being spent to preserve Nazi art.

But city councilor Veronica Kaup-Hasler says shedding light on the past is “a good basis for decisions about the future.”

“A culture of remembrance and dealing with one’s own history play an important role in the city’s cultural policy,” she told AFP"

www.timeso(*)art-created-under-nazi-regime/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Ale chyba w polskim prawie promowanie nazizmu jest karane. Przynajmniej gdy jeszcze to prawo funkcjonowało.

Naprawdę naziołku czujesz się na tym portalu bezkarny. Ciekawe jak długo.



A przy okazji żebyś nie płakał, że nie możesz się bronić - Proszę bardzo:

PONIŻEJ DOWÓD NA TO, ŻE OBMIERZŁY TROLL WYSUWA OSZCZERSTWA, JAKOBY KTOKOLWIEK NA TYM FORUM ZAMIESZCZAŁ ZDJĘCIA NIELETNICH:
>Nadaje więc na identycznej częstotliwości jak Pan i MaxGolonko3 - tylko z nadajnika trochę innego koloru.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,868369

Przyznasz przebrzydły konfabulancie i oszczerco, że takie oskarżenia są już poważne i rzutują na cały portal
14-01-2022 09:21 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)promowanie
>Ale chyba w polskim prawie promowanie nazizmu jest karane. Przynajmniej gdy jeszcze to prawo >funkcjonowało.

Nadal chyba funkcjonuje i odnosi się do promowania nazizmu. Wystawy sztuki jak ta w Wiedniu nie są oczywiście promocja nazizmu, są prędzej autopromocją. Jednakże ciasny, lewacki, dogmatyczny umysł nie jest w stanie zrozumieć tej oczywistości.
14-01-2022 09:24 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: promowanie
>Jednakże ciasny, lewacki, dogmatyczny umysł nie jest w stanie zrozumieć tej oczywistości.

Rozumiem wściekłość:

Ale może też z tym oszczerco i konfabulancie sie zmierzysz:

PONIŻEJ DOWÓD NA TO, ŻE OBMIERZŁY TROLL WYSUWA OSZCZERSTWA, JAKOBY KTOKOLWIEK NA TYM FORUM ZAMIESZCZAŁ ZDJĘCIA NIELETNICH:

>Nadaje więc na identycznej częstotliwości jak Pan i MaxGolonko3 - tylko z nadajnika trochę
innego koloru.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,868369
14-01-2022 09:24 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)przebrzydły

>Przyznasz przebrzydły konfabulancie i oszczerco, że takie oskarżenia są już poważne i rzutują na >cały portal

Przyznać wypada przede wszystkim że uprawiasz pan...przebrzydły hejt. A poza tym wespół z Komentatorem MaxGolonko3 dokonujecie państwo paskudnej seksualizacji wizerunku kobiety - na co wielokrotnie zwracałem uwagę.
14-01-2022 09:28 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Masz problem
Daruj sobie te ucieczki tchórzu: sugerowanie jakoby ktoś na tym forum zamieszczał zdjęcia nieletnich jest poważnym oszczerczym nadużyciem.

PONIŻEJ DOWÓD NA TO, ŻE OBMIERZŁY TROLL WYSUWA OSZCZERSTWA, JAKOBY KTOKOLWIEK NA TYM FORUM ZAMIESZCZAŁ ZDJĘCIA NIELETNICH:

>Nadaje więc na identycznej częstotliwości jak Pan i MaxGolonko3 - tylko z nadajnika trochę innego koloru.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,868369
14-01-2022 09:47 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)lewackie bluzganie
>Daruj sobie te ucieczki tchórzu: sugerowanie jakoby ktoś na tym forum zamieszczał zdjęcia nieletnich jest poważnym oskarżeniem.
>PONIŻEJ DOWÓD NA TO, ŻE OBMIERZŁY TROLL WYSUWA OSZCZERSTWA, JAKOBY KTOKOLWIEK NA TYM FORUM ZAMIESZCZAŁ ZDJĘCIA NIELETNICH:>Nadaje więc na identycznej częstotliwości jak Pan i MaxGolonko3 - tylko z nadajnika trochę innego koloru.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,868369

Nie jesteś pan w stanie podjąć - jak zwykle - merytorycznej debaty. I dlatego, jak zwykle pozostaje panu tylko zapluwać się bezsilnym, rozwścieczonym hejtem - jak wyżej.
14-01-2022 10:32 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)i znów było bluzganie hejtem

Wpis komentatora romaro zawierający bluzg całkowicie pozamerytorycznego hejtu został usunięty. Raz jeszcze proszę o wpisy tematyczne i powstrzymanie się od nachalnej obstrukcji wątków.
14-01-2022 11:03 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)Przytocz go
Możesz przytoczyć ten bluzg? Zacytować?

TAKA JEST WŁAŚNIE TWOJA DZIAŁALNOŚĆ NA TYM FORUM - KONFABULANT i OSZCZERACA. A TO JEST TWOJA KOLEJNA PRAWDZIWA SZKARADNA GĘBA - GĘBA ŁGARZA

Wierzysz jeszcze, że muszę bluzgać? Śmiechem cię załatwiam:

Moje odpowiedzi dotyczące twoich wypowiedzi archiwizuję.
[Załącznik]

Gdyby ktoś miał wątpliwości - szerszy kontekst. Arminiusie możesz powiedzieć (oszczerco), jaki to był bluzg?
[Załącznik]
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Wystawa sztuki nazistowskiej w Wiedniu
>Ale chyba w polskim prawie promowanie nazizmu jest karane. Przynajmniej gdy jeszcze to prawo funkcjonowało.

Tyle, że wystawa sztuki nazistów wcale nie musi epatować jej pięknem ale może przybliżać do rozumienia psyche nazistów i ich rozwoju.

Równie dobrze można zorganizować wystawę sztuki socjopatow i czy to będzie promocja socjopatii czy raczej obserwacja, badanie psychiki odmieńców moralnych?

Zarzucasz cenzurę a sam masz do niej skłonność.

Nie bój się odmienności, w tym także psychicznej, staw temu czoła.

Nazizm prędzej odrodzi się gdy zrobicie z niego tabu niż wtedy, gdy spróbujesz go zrozumieć.

Nazim był religią. To była jedna z odmian religii.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365