Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego Amerykanie nie wierzą w boga

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
24-01-2022 16:11MaxGolonko3 (3459 punktów)Dlaczego Amerykanie nie wierzą w boga
Ocena 2 na 2
Oddajmy głos księdzu z USA:

www.google(*)g=AOvVaw03WB9Pm-1f-mo9GP4xCUaU

Dlaczego ludzie nie wierzą w Boga?

Cóż, z wielu powodów. Oto niektóre:

1. Dorastanie w rodzinie bez wiary

W jednym z badań 32% ateistów stwierdziło, że dorastali w domu z rodzicami, którzy nie wierzyli w Boga. Wyrwanie się z nastawienia, które zostało zakorzenione we wczesnym okresie życia, może być trudne.

2. Przestań wierzyć w nauki religijne

Z drugiej strony ponad 60% ateistów wychowało się w domach chodzących do kościoła, ale w pewnym momencie utracili wiarę. Czemu? Podejrzewam, że nigdy nie powiedziano im, dlaczego wierzymy , a jedynie powiedziano im, żeby wierzyli. Nie zostali doprowadzeni do uznania swojej wiary za własną.

3. Doświadczenia w College'u

Ludzie, którzy tracą wiarę, często robią to na studiach. Czemu? Może to wynikać z kontaktu z ludźmi, którzy wierzą w inne rzeczy lub profesorem, który atakował wiarę w Boga, a osoba, która dorastała w kościele, może być zdezorientowana i zastanawiać się, czy nie była głupia, ponieważ kiedykolwiek wierzyła.

4. Wyzwania intelektualne

Intelektualne pytania dotyczące wiary często zaczynają się między latami liceum i college'u i mogą trwać w nieskończoność. W obliczu pytań, na które nie ma odpowiedzi, osoba może przyjąć, że wiara, w którą wierzy, jest nieodpowiednia lub nieistotna.

Niektóre pytania mają solidne intelektualne odpowiedzi, ale osoba, która nie może znaleźć tych odpowiedzi, może łatwo odwrócić się od swojej wiary. Przykładami takich pytań mogą być:

"Jeżeli Bóg miłuje, dlaczego na świecie jest tyle zła?"
"Jeśli Bóg stworzył świat w sześć dni, co z ewolucją i dinozaurami?"
"Dlaczego dobry Bóg miałby posyłać ludzi do piekła?"

5. Wyzwania emocjonalne

Przekonałem się, że brak wiary w Boga często wiąże się bardziej z wyzwaniami emocjonalnymi niż z przyczynami intelektualnymi. Dlaczego ludzie tracą wiarę? Niektórzy odwracają się, ponieważ Bóg nie odpowiedział na ważną modlitwę ani nie uratował ich przed konsekwencjami złej decyzji. Mogli zostać zranieni przez kościół lub odrzuceni przez obłudnych chrześcijan. Jedno z badań wykazało, że wielu najbardziej znanych ateistów dorastało bez ojca. Uwierzenie w dobrego i kochającego niebiańskiego Ojca może być trudne, gdy ma się nieprzyjemne doświadczenia lub może brak ojca.

6. Pragnąc jedności

Kiedy wierzący spotyka kogoś z innego pochodzenia religijnego, może czuć się nieswojo, broniąc swojej wiary. Mogą zastanowić się nad poprzednimi dyskusjami lub debatami na temat religii. To napięcie może doprowadzić ich do wniosku, że najlepiej byłoby, gdyby wszystkie religie były jednakowo prawdziwe lub gdyby żadna nie była prawdziwa.

7. Pragnienie niezależności moralnej

Miałem kilku niewierzących przyjaciół, którzy byli gotowi dyskutować o Bogu i słuchać dowodów. Z biegiem czasu mogłem pomóc objawić Boga . Przyznali, że nie mogą racjonalnie zaprzeczać istnieniu Boga ani tego, że Jezus naprawdę był Jego Synem, który przyszedł na ziemię, aby nas zbawić. Pozostali ateistami, którzy nie zaakceptowali Jezusa jako swojego Zbawiciela. Czemu? Niestety, nie chcieli ugiąć kolan przed Bogiem i dać Mu moralnego autorytetu w swoim życiu. Chcieli dalej robić to, co robili, bez ingerencji Boga. Dlatego tak ważne jest, aby rozmawiać na temat Jezusa.

8. Kwestie dotyczące seksu

Ankiety mówią nam, że wśród ludzi, którzy odeszli od kościoła i swojej wiary: 19% stwierdziło, że nadużycia seksualne popełniane przez duchownych były istotnym powodem tego. Dla wychowanych katolików liczba ta wynosiła 32%. Jeszcze częściej, 29% (i 39% wychowanych katolików) stwierdziło, że opuściło kościół z powodu negatywnych nauk i traktowania gejów i lesbijek. To jest coś, o czym powinniśmy pomyśleć: wielu nie chce zostać chrześcijanami, ponieważ chcą być kochającymi ludźmi i wierzą, że chrześcijanie są zbyt podli i krytyczni.

9. Polityka

Przez lata cyniczni ludzie odrzucali kościół z powodu przekonania, że ​​chrześcijanie są zbyt zaangażowani w politykę. W ostatnim roku kwestia ta pogorszyła się wykładniczo. Ludzie nie tylko trzymają się z dala od kościoła z powodu polityki, ale teraz także opuszczają kościół z powodu polityki. W rzeczywistości uważa się, że 14% amerykańskich chrześcijan opuściło swoje kościoły w wyniku wyborów w 2016 roku. Wielu uważa, że ​​chrześcijanie przedkładają kwestie polityczne nad charakter, ponieważ ich poparcie dla polityków jest postrzegane jako niemoralne. To spowodowało kryzys wiary dla wielu i daje kolejny powód, dla którego ci, którzy są już poza wiarą, nie są zainteresowani przybyciem.

Ja (MaxGolonko)

nie wierzę z powodów podanych tutaj

www.racjonalista.pl/forum.php/s,855336

a też dlatego,
że jako osoba bardzo mądra i bardzo inteligentna (o czym świadczą moje wyniki
w szkole i na uczelni i w pracy) miałem wyjątkową okazję starannie i długo przemyśleć to wszystko jak razu pewnego miałem gips i urlop dziekański.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
Pan ksiądz nie zna najważniejszej przyczyny - religie/kościoły nie znają Boga, głoszą kłamstwo. Inteligentni ludzie to rozumieją i dlatego im (religiom/kościołom - księżom, rabinom, imamom itp...) nie wierzą.
A dlaczego ludzie nie wierzą w Boga - bo go nie poznali - wierzą w religijne kłamstwa, lub są ateistami. Nie są bardzo inteligentni, a gips im nie pomaga...
Na szczęście nie wszyscy.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
27-01-2022 05:26 
 Ocena 2 na 2
witamziomy (536 punktów)
>Pan ksiądz nie zna najważniejszej przyczyny - religie/kościoły nie znają Boga, głoszą kłamstwo. Inteligentni ludzie to rozumieją i dlatego im (religiom/kościołom - księżom, rabinom, imamom itp...) nie wierzą.

Zgadzam się i dodam, iż religia przedstawia Boga jednocześnie jako istotę osobową oraz transcendentną. Jedno i drugie się wykluczają, więc taka charakterystyka jest z góry fałszywa.

>A dlaczego ludzie nie wierzą w Boga - bo go nie poznali - wierzą w religijne kłamstwa, lub są ateistami. Nie są bardzo inteligentni, a gips im nie pomaga...
>Na szczęście nie wszyscy.

I ten kto Boga poznał, wierzyć już nie musi, gdyż wiara odnosi się do tego co nie poznane.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>I ten kto Boga poznał, wierzyć już nie musi, gdyż wiara odnosi się do tego co nie poznane.
>

Polak jak poznał Boga, to od razu zaczął kombinować jak go oszukać i co mu można ukraść.


Brytyjski atak na Klasztor Sołowiecki. Obraz Luboka z 1868 r.

Zakonnicy odparli atak reżimu brytyjskiego.
Zostali pokonani przez Żydówkę Rebekę Akibowną Meisel.
Cytat z jej biografii:
"Od stycznia 1918 do czerwca 192O towarzyszka Meisel osobiście rozstrzelała co najmniej 1OO kontrrewolucjonistów. W Archangielsku wykonała wyrok śmierci na 8O-87 oficerach i 4O cywilach oskarżonych o działalność kontrrewolucyjną. Na jej rozkaz zalana została barka, na której znajdowało się 5OO uchodźców i żołnierzy armii Millera. Dokonała masakry w klasztorze Sołowieckim".

Arminus powinien poznać rolę Żydówek z żydowskim zamachu stanu w Rosji.
Ewgenia Solomonowna Chajutina, była też żoną Jeżowa, przez jej łóżko to się przewinął cały komunistyczny aktyw. Długo nie żyła, w wieku 34 lat popełniła samobójstwo, zażywając Luminal w szpitalu psychiatrycznym. Romaro to byłby dumny z takiej wyzwolonej żony i wroga Kościoła.
28-01-2022 04:16 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>I ten kto Boga poznał, wierzyć już nie musi, gdyż wiara odnosi się do tego co nie poznane.
Paradoks polega na tym, że Boga "poznali" ci, którzy go nie znają, a ci, którzy myślą, że znają z religijnych opowieści, wersji, bajdurzeń..., nie poznali... Znają religijne wyobrażenia Boga, one im przeszkadzają w poznaniu...

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365