Racjonalista - Strona głównaDo treści
oko boga

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
28-01-2022 17:18okragly (21676 punktów)oko boga


Wszechwidzące oko Boga ma poczatek w raju, było symbolem pochwy, która wtedy nazywana była okiem (kształt) W neolitcie stała sie okiem Bogini W st Egipcie mamy boginie Nut o olbrzymim oku która łączyła się z ziemskim bogiem Geb -wspierał nieboskłon, zwiedzionym członkiem


W raju pełno było wizerunków wagin, (tak jak dzisiaj Boga na krzyżu), dawały życie


Pramacierzą jest łono, Gaja

dzisiaj oko opatrzności (również wszystkowidzące oko) - symbol oka otoczonego przez promienie światła lub glorii, zwykle w trójkącie. Jest symbolem oka Boga pilnującego ludzi (opatrzność). Symbol oka w zamkniętym trójkącie zaczął być postrzegany jako symbol Trójcy Świętej

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2904 punktów)
Wszechwidzące oko Boga ma poczatek w raju, było symbolem pochwy, która wtedy nazywana była okiem
>(kształt) W neolitcie stała sie okiem Bogini W st Egipcie mamy boginie Nut o olbrzymim oku która
>łączyła się z ziemskim bogiem Geb -wspierał nieboskłon, zwiedzionym członkiem
W raju pełno było wizerunków wagin, (tak jak dzisiaj Boga na krzyżu), dawały życie
Pramacierzą jest łono, Gaja
>dzisiaj oko opatrzności (również wszystkowidzące oko) - symbol oka otoczonego przez promienie
>światła lub glorii, zwykle w trójkącie. Jest symbolem oka Boga pilnującego ludzi (opatrzność).
>Symbol oka w zamkniętym trójkącie zaczął być postrzegany jako symbol Trójcy Świętej
>

'Wszystkowidzące oko' ma początek w starożytnym Egipcie(oko Horusa) -> Egipcjanie nazywali je udżat, wadżet(eng), świat nauki starożytnego Egiptu opracował podział symbolu udżat na ułamki
-> pl.wikipedia.org/wiki/Oko_Horusa.
Egipcjanie preferowali zmysł wzroku jako najważniejszy z ludzkich zmysłów, wyrazem tego jest również ich system pisma obrazkowego - hieroglifów.
Trójkąt jest przedstawieniem piramidy(ten symbol również jest pochodzenia egipskiego) -> obecnie jest wykorzystywany przez masonów, w symbolice katolickiej, oraz na amerykańskich dolarach.

Od dawna istnieje idea'panopticonu' - technologia w zaskakujący sposób podołała tym wyzwaniom w stosunkowo krótkim okresie czasu (100 lat).
29-01-2022 15:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>'Wszystkowidzące oko' ma początek w starożytnym Egipcie(oko Horusa)
a gdzie ma początek symbolika st Egiptu?
W raju!
a co było przed rajem?
pustka
dlatego raj jest korzeniem prawdziwym,życiodajnym. Korzeń zwany Liberalizm to obumieranie.

nikt nie rysuje jednego oka, żeby mialy moc, muszą patrzeć oczy, para.
'Wszystkowidzące oko' jest cipką , w raju byla bogiem.
zycie w raju bylo niesamowicie magiczne (bajkowe?)
Duch Prawdy (14787 punktów)
>nikt nie rysuje jednego oka
pl.wikiped(*)#/media/Plik:Redon.cyclops.jpg

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
29-01-2022 19:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nikt nie rysuje jednego oka
>pl.wikiped(*)#/media/Plik:Redon.cyclops.jpg
Cyklopi łac. 'okrągłoocy' - w mitologii greckiej olbrzymy z jednym okiem pośrodku czoła, jest z wielkich czaszek głowy słoni, mieli jedne "oko" w miejscu trąby

wszechwidzące oko Boga jest z raju, poczatek ma tam, gdzie my wszyscy Po wyjściu z ciemnicy, ciasnej, jest jasność, wolniość, indywidualizm i swoboda,- liberalizm, ale to pułapka smiertelna dla niedorozwojków -libków (jeśli uwierzy w liberalizm noworodek umrze w 24 godz)
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Wszechwidzące oko Boga ma poczatek w raju, było symbolem pochwy
Symbolem słońca
pl.wikipedia.org/wiki/Saule

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
29-01-2022 16:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Wszechwidzące oko Boga ma poczatek w raju, było symbolem pochwy
>Symbolem słońca
>pl.wikipedia.org/wiki/Saule
Macierz rodzi słońce, ono z jej cipki, które jest wszechwidzącym okiem Bogini (w raju nie było Boga) grafika wyżej przedstawia rodzenie słonca przez Nut
30-01-2022 04:34 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>(w raju nie było Boga)
Był, jest wszędzie..., w raju nie było człowieka, były zwierzęta..., wygnanie z raju to uzyskanie samoświadomości...
pl.wikiped(*)Dazhbog_by_Andrey_Shishkin.jpg
>grafika wyżej przedstawia rodzenie słonca przez Nut
Ślepa wiara..., to zachodzące słońce "rodzi" noc..., wschodzące "rodzi" dzień...
E5%A4%A9%E7%85%A7.jpg" target=_blank class=e rel=nofollow>pl.wikiped(*)ia/Plik:天照.jpg

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365