Spółki transportowe boją się Polskiego Ładu:W Niemczech zarejestrowano już kilkaset firm z Polski - pisze "Rzeczpospolita". Firmy mogą tam więcej zaoszczędzić na kosztach pracowniczych, a pracownicy dostają na rękę tyle samo, a nawet więcej - wyjaśnia gazeta. "Unijny pakiet mobilności oraz Polski Ład wyganiają nas do Niemiec" - mówi "Rz" Arkadiusz Burkowski, właściciel firmy Carter Logistic. Gazeta podaje, że "liczba przedsiębiorców, którzy zdecydowali się założyć spółkę w Niemczech i przenoszą tam działalność, rosła od 2020 r., ale teraz w szybszym tempie". www.polsat(*)-na-ubezpieczeniu-i-zasilkach/ |