Racjonalista - Strona głównaDo treści
Antyigrzyska olimpijskie w Pekinie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
14-02-2022 10:24Arminius (25555 punktów)Antyigrzyska olimpijskie w Pekinie
Igrzyska olimpijskie w Pekinie, z całym swym absurdalnym reżimem pandemicznym (eliminowanie zawodników z rozgrywek pod pretekstem zarażenia się Covidem; wielokrotne w ciągu dnia testowanie na Covid tak sportowców jak i personelu obsługi imprezy; rywalizacja odbywająca się bez widzów; geszefty jak zaprezentowany umożliwiające sportowcom biorącym doping uczestniczenie w rywalizacji) stały się de facto antyigrzyskami nie mającymi nic wspólnego z ideą sportu w tradycyjnym rozumieniu tego słowa - czyli w ujęciu barona Pierre de Coubertin. Przekształciły się w wielkie capstrzyk propagandowy mający na celu generować chińskie ideolo i transmitować go w szeroki świat. Państwa które hołdują elementarnym zasadom etyki winny jak najszybciej ogłosić ich bojkot i wycofać swoje narodowe drużyny.

"Kamila Valieva can compete again at the Winter Olympics after the Court of Arbitration for Sport (Cas) decided that no provisional suspension should be imposed on the 15-year-old after she failed a drugs test.

Cas said preventing the Russian figure skater from competing would have caused her "irreparable harm".

"The athlete should benefit from the following exceptional circumstances: She is under 16 and a protected person under the World Anti-Doping Agency (Wada) code," added Cas' Matthieu Reeb.

Cas, which is sport's highest court, said "serious issues of untimely notification of the results" of the failed test - which came during the Games and nearly six weeks after she gave the sample - had also played a part in its decision.

"Such late notification was not her fault, in the middle of the Olympic Winter Games," the ruling said.

Valieva, who returned a positive test for angina-prevention drug trimetazidine on 25 December last year, had been provisionally suspended on 8 February but challenged the decision and the Russian Anti-Doping Agency (Rusada) lifted the ban the next day."
www.bbc.com/sport/winter-olympics/60371282
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>Państwa
>które hołdują elementarnym zasadom etyki winny jak najszybciej ogłosić ich bojkot i wycofać swoje
>narodowe drużyny.

To chyba jakiś żart prymaaprilisowy? Tyle, że lekko nie w tej dacie

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365