Racjonalista - Strona głównaDo treści
Emeryci w Polsce za rządu PiS

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
15-02-2022 14:35romaro (25211 punktów)Emeryci w Polsce za rządu PiS
Ocena 3 na 3
Seniorka popłakała się po pytaniu o życie emerytów w Polsce. "Nie zostaje mi nawet 10 groszy"

Portal goniec.pl przeprowadził sondę uliczną dotyczącą panującej drożyzny. Reporter na jednej z warszawskich ulic zapytał 80-letnią seniorkę o to, jak jej się żyje aktualnie w Polsce. Kobieta ze łzami w oczach wyznała, że nie ma nawet 10 groszy na życie. — To jest przykre, abym tak marzła, biedowała i w dodatku głodowała! — powiedziała.
— A gdzie światło? Gdzie telefon i opłaty za gaz? Ja nawet nie mam 10 groszy na życie, to jest przykre, że w Polsce tak biedujemy — szlochając, mówiła kobieta.
W poruszającym nagraniu 80-latka podkreśla, że nie ma nawet na chleb, ponieważ musi opłacić czynsz, by "jej nie wyrzucili na ulicę", a jej emerytura wynosi 1,1 tys. zł.
twitter.com/i/status/1491139342789922816
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>W poruszającym nagraniu 80-latka podkreśla, że nie ma nawet na chleb, ponieważ musi opłacić >czynsz,
>by "jej nie wyrzucili na ulicę", a jej emerytura wynosi 1,1 tys. zł.
>

Państwo powinno gwarantować tylko emeryturę socjalną, jednakową dla wszystkich po przekroczeniu określonego wieku.
Jak ktoś chce mieć więcej, to może sobie poza systemem państwowym składać.
Emeryci są źródłem zasilania obcych karteli farmakochemicznych. Noszą emerytury do aptek, a z aptek, 75% jedzie za granicę.
Berzerac (5671 punktów)
>Seniorka popłakała się po pytaniu o życie emerytów w Polsce. "Nie zostaje mi nawet 10 groszy"
>Portal goniec.pl przeprowadził sondę uliczną dotyczącą panującej drożyzny. Reporter na jednej z
>warszawskich ulic zapytał 80-letnią seniorkę o to, jak jej się żyje aktualnie w Polsce. Kobieta ze
>łzami w oczach wyznała, że nie ma nawet 10 groszy na życie. - To jest przykre, abym tak
>marzła, biedowała i w dodatku głodowała! - powiedziała.
>- A gdzie światło? Gdzie telefon i opłaty za gaz? Ja nawet nie mam 10 groszy na życie, to jest
>przykre, że w Polsce tak biedujemy - szlochając, mówiła kobieta.
>W poruszającym nagraniu 80-latka podkreśla, że nie ma nawet na chleb, ponieważ musi opłacić czynsz,
>by "jej nie wyrzucili na ulicę", a jej emerytura wynosi 1,1 tys. zł.
>twitter.com/i/status/1491139342789922816

To oburzające. Przy dzisiejszej drożyźnie, galopującej inflacji, sytuacja emerytów/rencistów nie do pozazdroszczenia. Oczywiście tych, którzy mają emeryturę najniższą te 1 000 zł z haczykiem. Obecnie nie można za to przeżyć.

Niedawno spotkałem w szpitalu staruszkę po 70.tce . Też płakała, ale z innego powodu. Kwalifikowała się do wszczepienia endoprotezy biodrowej. Zabieg zaplanowano jej na wrzesień 2028r.

k***a w jakim kraju my żyjemy? Gdzie szacunek dla ludzi w podeszłym wieku?

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365