>Czy oczekiwania dotyczące inflacji mają efekt deflacyjny? Zastanawianie się, czy obawa, że >czyjeś oszczędności ulegną dewaluacji, nie doprowadzi do zmniejszenia wydatków, a tym >samym zmniejszenia popytu i niższych cen. Czy ktoś mógłby wyjaśnić proszę?
W przekaziorach mówią ze na podstawie jakiś ankiet widać ze konsumenci planuja oszczędzanie. Wiec chyba tak? Jednak to tylko jeden z mechanizmow. Ci ktorzy mają wydatki konieczne moga je przyspieszać bo np boją się ze im mieszkanie odjedzie.
|