Racjonalista - Strona głównaDo treści
Oczekiwania i wydatki konsumentów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
16-02-2022 08:42ohmkorapt (1 punktów)Oczekiwania i wydatki konsumentów
Czy oczekiwania dotyczące inflacji mają efekt deflacyjny? Zastanawianie się, czy obawa, że ​​czyjeś oszczędności ulegną dewaluacji, nie doprowadzi do zmniejszenia wydatków, a tym samym zmniejszenia popytu i niższych cen. Czy ktoś mógłby wyjaśnić proszę?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

qwery (2864 punktów)
>Czy oczekiwania dotyczące inflacji mają efekt deflacyjny? Zastanawianie się, czy obawa, że
>​​czyjeś oszczędności ulegną dewaluacji, nie doprowadzi do zmniejszenia wydatków, a tym
>samym zmniejszenia popytu i niższych cen. Czy ktoś mógłby wyjaśnić proszę?

W przekaziorach mówią ze na podstawie jakiś ankiet widać ze konsumenci planuja oszczędzanie. Wiec chyba tak? Jednak to tylko jeden z mechanizmow. Ci ktorzy mają wydatki konieczne moga je przyspieszać bo np boją się ze im mieszkanie odjedzie.
enichante (3 punktów)
>Czy oczekiwania dotyczące inflacji mają efekt deflacyjny? Zastanawianie się, czy obawa, że
>​​czyjeś oszczędności ulegną dewaluacji, nie doprowadzi do zmniejszenia wydatków, a tym VidMate Mobdro
>samym zmniejszenia popytu i niższych cen. Czy ktoś mógłby wyjaśnić proszę?

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365