Racjonalista - Strona głównaDo treści
kobiety lubią róż

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-02-2022 19:38okragly (21676 punktów)kobiety lubią róż
Ocena -1 na 1
17% z nas (mężczyzn) nie odróżnia kolorów, ale za to widzą ostrzej, dodatkowo lepiej nocą, a więc w raju byli skutecznymi myśliwymi. Kobiety nie mają tego feleru. (raj był racjonalny)

Czemu np ściany w szkole malowane są na zielono? bo w raju było zielono. Pomalujemy na czerwono będzie "piekło"

bylem w sklepie kupić szpachelkę (sklep spożywczy-wielobranżowy na wsi) kobieta (sprzedawca) pyta jakiego koloru?
-obojętnie (odpowiadam)
-może byc różowa?
-może
przynosi mi różową szpachelkę, a ja mówię
-no nie
kobieta odnosi różową , przynosi jakąś tam (z 15 metrów, razem 30 chodzenia)

czemu dziewczyny, kobiety, lubią róż, przyczyna jest z raju, ale jaka? (raj był racjonalny)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

qwery (2864 punktów)
>17% z nas (mężczyzn) nie odróżnia kolorów, ale za to widzą ostrzej, dodatkowo lepiej nocą, a więc w
>raju byli skutecznymi myśliwymi. Kobiety nie mają tego feleru. (raj był racjonalny)
>Czemu np ściany w szkole malowane są na zielono? bo w raju było zielono. Pomalujemy na czerwono
>będzie "piekło"
>bylem w sklepie kupić szpachelkę (sklep spożywczy-wielobranżowy na wsi) kobieta (sprzedawca) pyta
>jakiego koloru?
>-obojętnie (odpowiadam)
>-może byc różowa?
>-może
>przynosi mi różową szpachelkę, a ja mówię
>-no nie
>kobieta odnosi różową , przynosi jakąś tam (z 15 metrów, razem 30 chodzenia)
>czemu dziewczyny, kobiety, lubią róż, przyczyna jest z raju, ale jaka? (raj był racjonalny)

To nie to, droczyla sie czy zartowala. Róż u kobiet to kwestia mody, tak chyba od okresu powojennego, kiedys róż to byl kolor noworodkow płci męskiej (krew z mlekiem) a błękit żenskiej. Jakos to sie odwróciło.
20-02-2022 21:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>bylem w sklepie kupić szpachelkę (sklep spożywczy-wielobranżowy na wsi) kobieta (sprzedawca) pyta
>>jakiego koloru?
>>-obojętnie (odpowiadam)
>>-może byc różowa?
>>-może
>>przynosi mi różową szpachelkę, a ja mówię
>>-no nie
>>kobieta odnosi różową , przynosi jakąś tam (z 15 metrów, razem 30 chodzenia)
>>czemu dziewczyny, kobiety, lubią róż, przyczyna jest z raju, ale jaka? (raj był racjonalny)
>To nie to, droczyla sie czy zartowala.
parsknęła śmiechem, chyba spodziewała się mojej reakcji

>Róż u kobiet to kwestia mody
nie sądzę

> ...] róż to kolor noworodkow [...]
tak może być

mnie róż wk..wia (przykład z sklepu) a one na jego widok się robia ckliwe

malują usta na czerwono, w raju mężczyźni po kolorze ust poznawali, czy chce się bzykać
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>czemu dziewczyny, kobiety, lubią róż
Zaraz tam "lubią" po prostu nie mają problemu, jak panowie, by go stosować; takie kody w naszej kulturze.

cr
21-02-2022 10:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czemu dziewczyny, kobiety, lubią róż
>Zaraz tam "lubią" po prostu nie mają problemu, jak panowie, by go stosować; takie kody w naszej kulturze.
po załozeniu watku myślałem o tym, i takie "racjonalne" mam przemyślenia
w raju dziewczynka opiekowała sie młodszym rodzeństwem, czy innej cioci dzieckiem (nie było lalek, złobków, przedszkoli, szkół) nauka bycia matką byla najważniejsza i na prawdziwym dziecku, i od najmlodszych lat, pod czujnym okiem matki, cioc, babć- raj to "rodzina", był matriarchat.
Dziewczynka w raju która nie lubiła różowego, nie nauczyla sie opiekować potomstwem i będąc matką jej dziecko umierało, nie przekazala swoich genów, dlatego selekcja dziewczynek ze względu na kolor róż, a jak nie lubia, to ...
jakbym robił test na matkę, byłby to test różu

w raju starsze dzieci opiekowały sie mlodszymi, a dorośli mieli raj W Kanadzie przedszkole dla dziecka kosztuje tyle, ile wynajęcie 2 pok mieszkania, a w raju była idealna maszyna prosta, lepsza niż nasze współczesne przedszkola.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w raju dziewczynka opiekowała sie młodszym rodzeństwem, czy innej cioci dzieckiem (nie było lalek, złobków, przedszkoli, szkół) nauka bycia matką byla najważniejsza i na prawdziwym dziecku, i od najmlodszych lat, pod czujnym okiem matki, cioc, babć- raj to "rodzina", był matriarchat.
>Dziewczynka w raju która nie lubiła różowego, nie nauczyla sie opiekować potomstwem
Nie kumam czemu.

cr
21-02-2022 11:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: dziewczynki lubią róż
>>w raju dziewczynka opiekowała sie młodszym rodzeństwem, czy innej cioci dzieckiem (nie było lalek, złobków, przedszkoli, szkół) nauka bycia matką byla najważniejsza i na prawdziwym dziecku, i od najmlodszych lat, pod czujnym okiem matki, cioc, babć- raj to "rodzina", był matriarchat.
>>Dziewczynka w raju która nie lubiła różowego, nie nauczyla sie opiekować potomstwem
>Nie kumam czemu.
"żabko" co nie kumasz?
róż to kolor niemowlaka, jeśli dziewczynka nie lubiła, to jako dorosła, nie byla "dobrą" matką, dziewczynki w raju uczą się rodzicielstwa od swojego narodzenia

mozna przeprowadzic badania, reakcja na róż dziewczynek i po latach następne, ich macierzyństwo. Będzie powiązanie
zmieniłbym tytuł posta na "dziewczynki lubią róż"
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>róż to kolor niemowlaka
Zależy...


>zmieniłbym tytuł posta na "dziewczynki lubią róż"
A ja zostałabym przy tym brązie.

cr
22-02-2022 08:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>róż to kolor niemowlaka
>Zależy...
>
właśnie, w raju dzieci były czekoladowe (ale trochę różowe jest), a w chwili narodzin?
ale wytłumaczenie "takie kody w naszej kulturze" też nie przekonuje

>zmieniłbym tytuł posta na "dziewczynki lubią róż"
>A ja zostałabym przy tym brązie.
kobiety lubia raj, witaminę D
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> (ale trochę różowe jest)
Celem opalania się na brąz jest ukrycie tej "trochy".

>wytłumaczenie "takie kody w naszej kulturze" też nie przekonuje
Ono odnosi się do chybionej tezy, jakoby dziewczynki lubiły róż.

>kobiety lubia raj, witaminę D
Pewnie dlatego lubią brąz.

cr
22-02-2022 11:55 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)

>>wytłumaczenie "takie kody w naszej kulturze" też nie przekonuje
>Ono odnosi się do chybionej tezy, jakoby dziewczynki lubiły róż.

typowa lalka dla dziewczynki

Lalka do zabawy dla dziewczynki w mamę. ma śpioszki i opaskę na uszka z kokardką. Można ją karmić -do buteleczki wlać wodę aby bobasa zaczął pić. jest siusiająca - wystarczy posadzić na nocniku. uwielbia być przytulana,noszona na rękach i całowana, rozwija wrażliwość, opiekuńczość oraz uczy dziecko wyrażania emocji

raj uczył bycia matkami (podstawowe zadanie kobiet ) lepiej niż nasza cywilizacja, uczyly sie poprzez obserwacje, naśladownictwo matki, cioć, babć, uczyly sie na zywych dzieciach, zwiazanych emocjonalnie, Dzieci w raju nie chodziły do żłobka, przedszkola, szkoly a uczyły sie/ bawiły się w mamę dzisiaj sztuczne, chociaż jest miękka, różowa, pije, sika, lubi być noszona, przytulana, całowana za 49,99 zł
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ono odnosi się do chybionej tezy, jakoby dziewczynki lubiły róż.
> typowa lalka dla dziewczynki
>Lalka do zabawy dla dziewczynki w mamę.
Wśród lalek nawiązujących do macierzyństwa jest też Barbie w ciąży.
Albo taki azjatycki chłopczyk,



który, patrząc globalnie, powinien uchodzić za najbardziej typową lalę.

I nie ma w nim krzty różu.


cr
22-02-2022 15:26 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)

> azjatycki chłopczyk,
>
>który, patrząc globalnie, powinien uchodzić za najbardziej typową lalę.
>I nie ma w nim krzty różu.
może to o usta chodzi, ma różowe
ta lalka nie oddaje koloru, azjatyckie sa bardziej różowe niż nasze (nasze jasny, tam intensywny róż)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>I nie ma w nim krzty różu.
> może to o usta chodzi, ma różowe
Nie wiesz o Ci chodzi?
Różowe usta nie oznaczają niemowlęcia.

>ta lalka nie oddaje koloru
Nie ja zaczęłam lalkami ilustrować kolorystykę niemowlęcia.

cr
23-02-2022 08:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>kobiety lubia raj
>Pewnie dlatego lubią brąz.
z powodu Ewy, co lubila brąz, zostaliśmy wygnani z raju
Epoka brązu następująca po epoce kamienia (raju), a poprzedzająca epokę żelaza.

Nazwa epoki pochodzi od używanych wówczas powszechnie narzędzi (brąz -stop miedzi z cyną stosunku 9:1)

w epoce brązu zostaliśmy zniewoleni do pracy (rolnictwo, hodowla bydła, pasterstwo, gromadzenie bogactw, w konsekwencji walk) i rodzenia dzieci (co rok prorok) do pracy
23-02-2022 13:51 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>z powodu Ewy, co lubila brąz, zostaliśmy wygnani z raju
Czyli wycofujesz się z tytułowej tezy?

>Epoka brązu
To inny brąz.


cr
23-02-2022 15:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>z powodu Ewy, co lubila brąz, zostaliśmy wygnani z raju
>Czyli wycofujesz się z tytułowej tezy?
nasze i Azjatów dzieci są różowiutkie, mięciutkie, ładnie pachną, dziewczynki chca je nosić (jesteśmy noszeniakami, dzieci nie noszone umieraja) głaskac, przytulac, się z nimi bawic, przetrwanie gatunku zapewniala słabość dziewczynek, dziewczyn do koloru różowego. Jest jedno ale. Dzieci czarnych rodza się czarne (jasniejsze od rodziców ale czarne, a nie różowe), i pytanie, jaki jest ulubiony kolor dziewczynek z afryki?
23-02-2022 21:42 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> dzieci są różowiutkie
Nawet niemowlęta bardziej podobają się lekko opalone.

cr
qwery (2864 punktów)
>> dzieci są różowiutkie
>Nawet niemowlęta bardziej podobają się lekko opalone.

moze lekko, jednak moda na brąz odeszla wraz z przybyciem "uchodźców", a moze i wczesniej.
24-02-2022 10:48 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> dzieci są różowiutkie
>>Nawet niemowlęta bardziej podobają się lekko opalone.
>moze lekko, jednak moda na brąz odeszla wraz z przybyciem "uchodźców", a moze...
Tak, ale opalenizna wygląda zdrowiej, bo zaróżowienie bywa też objawem skórnym.

cr
24-02-2022 11:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>> dzieci są różowiutkie
>>>Nawet niemowlęta bardziej podobają się lekko opalone.
>>moze lekko, jednak moda na brąz odeszla wraz z przybyciem "uchodźców", a moze...
>Tak, ale opalenizna wygląda zdrowiej, bo zaróżowienie bywa też objawem skórnym.
pani od chłopki można było rozpoznac po opaleniznie
opalona kobieta była degradacją
zmieniło się, gdy panie zaczeły grac w tenisa (gra panów)
24-02-2022 11:23 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>pani od chłopki można było rozpoznac po opaleniznie
>opalona kobieta była degradacją
>zmieniło się, gdy panie zaczeły grac w tenisa (gra panów)
Z tymi 'panami' to poszedłeś tutaj w ekwiwokację.


cr
24-02-2022 11:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>opalona kobieta była degradacją
>>zmieniło się, gdy panie zaczeły grac w tenisa (gra panów)
>Z tymi 'panami' to poszedłeś tutaj w ekwiwokację.
ekwiwokacja? skąd Ty bierzesz słowa?
pan, pani to ...?
to wlasciciel niewolnikow
wiesz, że w raju, był tez język migowy, bez słów, ciekawe czy w nim też jesteś taka dobra?
ja bym ci pokazał


24-02-2022 12:34 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>opalona kobieta była degradacją
>>>zmieniło się, gdy panie zaczeły grac w tenisa (gra panów)
>>Z tymi 'panami' to poszedłeś tutaj w ekwiwokację.
>ekwiwokacja? skąd Ty bierzesz słowa?
Czasem sama coś zmajstruję, ale 'ekwiwokacja' czyhała na Twoje potknięcie tutaj.

>w raju, był tez język migowy...
>ja bym ci pokazał
Po to piszę na forum, by się od pokazywanek wymigać.

cr
24-02-2022 14:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>opalona kobieta była degradacją
>>>>zmieniło się, gdy panie zaczeły grac w tenisa (gra panów)
>>>Z tymi 'panami' to poszedłeś tutaj w ekwiwokację.
>>ekwiwokacja? skąd Ty bierzesz słowa?
>Czasem sama coś zmajstruję, ale 'ekwiwokacja' czyhała na Twoje potknięcie tutaj.
masz przynajmniej 10 x większy zasób słów niż ja, inna liga

>>w raju, był tez język migowy...
>>ja bym ci pokazał
>Po to piszę na forum, by się od pokazywanek wymigać.
t.A.T.u. - Nas Ne Dogonyat www.youtube.com/watch?v=G335DVVsB3M
sztejkat (4743 punktów)Odp: kobiety lubią róż
>(...)
>-może byc różowa?
>-może
>przynosi mi różową szpachelkę, a ja mówię
>-no nie (...)

Nie rozumiem dlaczego ją okłamałeś.

Tomasz Sztejka
28-02-2022 07:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>(...)
>>-może byc różowa?
>>-może
>>przynosi mi różową szpachelkę, a ja mówię
>>-no nie (...)
>Nie rozumiem dlaczego ją okłamałeś.
myślałem, ze moze byc różowa (to nic nie znacząca szpachelka) dopóki nie zobaczyłem
a jej reakcja każe sie domyślać, że się spodziewała,

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365