Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ciekawe informacje o światowym Covid-zie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
23-02-2022 16:48DyktaFon (9281 punktów)Ciekawe informacje o światowym Covid-zie
Nie wiedziałem w jakim dziale to umieścić. Jeśli to tu nie pasuje, to proszę o przesunięcie.

A chciałem podać link do ciekawej strony, gdzie można poczytać i zobaczyć statystyki związane z Covid-19. Mimo, że uważam to za ściemę (nie tą stronę, a sam temat), to warto zobaczyć, jak świat się zachowuje w obliczu ściemy. Mam też nadzieję, że dane na tej stronie są choć w przybliżeniu wiarygodne. Jeśli ktoś zauważy, że płonne me nadzieje, to proszę o uwagi w wątku.

Może kogoś to zainteresuje? ccp.jhu.edu/kap-covid/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zeniu73 (6483 punktów)
>Nie wiedziałem w jakim dziale to umieścić. Jeśli to tu nie pasuje, to proszę o przesunięcie.
>A chciałem podać link do ciekawej strony, gdzie można poczytać i zobaczyć statystyki związane z
>Covid-19. Mimo, że uważam to za ściemę (nie tą stronę, a sam temat), to warto zobaczyć, jak świat
>się zachowuje w obliczu ściemy. Mam też nadzieję, że dane na tej stronie są choć w przybliżeniu
>wiarygodne. Jeśli ktoś zauważy, że płonne me nadzieje, to proszę o uwagi w wątku.
>Może kogoś to zainteresuje? ccp.jhu.edu/kap-covid/

Nie ma trumien i ciężarówek wywożących trumny - nie czytam, nie oglądam.
Nie mam zamiaru czytać fake news. Chcę być informowany o niebezpieczeństwie, śmierci, zgonach, brakujących łóżek itd.
Oczywiście podczas informowania będę sobie żarł pizzę, oglądał taniec z gwiazdami i planował urlop.
Ale chcę należeć do tych dobrych i dlatego oznajmiam wszem i wobec, że pandemia jest straszna i że tylko szczepionka może pomóc. Może nie 4 i 5 ale na pewno jakaś kolejna.
23-02-2022 17:55 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>Ale chcę należeć do tych dobrych i dlatego oznajmiam wszem i wobec, że pandemia jest straszna i że tylko szczepionka może pomóc. Może nie 4 i 5 ale na pewno jakaś kolejna.

No.

Jeszcze jakiś czas temu...za uja się nie szczepie...dobra tylko jednodawkowa....kierwa przypominająca i wypad...
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Chcę być informowany o niebezpieczeństwie, śmierci, zgonach

Ooo, właśnie odkryłeś źródło fake news.

Media może i mógłyby opisać prawdę gdyby ktokolwiek jej chciał ale ludzie nienawidzą prawdy i nikt złamanego grosza za prawdę nie zapłaci.

Za informację, że nadchodzi Armagedon, że ktoś kogoś okradł i brutalnie zabił, że ktoś inny jest zły, chętnie zapłacą.

Jak to mówią "klient nasz Pan".

Chcesz to masz.

szarley to w realu Johannes Jerlas
farmer (22440 punktów)
>Nie wiedziałem w jakim dziale to umieścić. Jeśli to tu nie pasuje, to proszę o przesunięcie.
>A chciałem podać link do ciekawej strony, gdzie można poczytać i zobaczyć statystyki związane z
>Covid-19. Mimo, że uważam to za ściemę (nie tą stronę, a sam temat), to warto zobaczyć, jak świat
>się zachowuje w obliczu ściemy. Mam też nadzieję, że dane na tej stronie są choć w przybliżeniu
>wiarygodne. Jeśli ktoś zauważy, że płonne me nadzieje, to proszę o uwagi w wątku.
>Może kogoś to zainteresuje? ccp.jhu.edu/kap-covid/

Ale to dobrze czy źle?

Bo ja zazwyczaj orientuje się po tym co ludzie piszą. W komentarzach sama prawda.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Nie wiedziałem w jakim dziale to umieścić. Jeśli to tu nie pasuje, to proszę o przesunięcie.
>>A chciałem podać link do ciekawej strony, gdzie można poczytać i zobaczyć statystyki związane z
>>Covid-19. Mimo, że uważam to za ściemę (nie tą stronę, a sam temat), to warto zobaczyć, jak świat
>>się zachowuje w obliczu ściemy. Mam też nadzieję, że dane na tej stronie są choć w przybliżeniu
>>wiarygodne. Jeśli ktoś zauważy, że płonne me nadzieje, to proszę o uwagi w wątku.
>>Może kogoś to zainteresuje? ccp.jhu.edu/kap-covid/
>Ale to dobrze czy źle?
>Bo ja zazwyczaj orientuje się po tym co ludzie piszą. W komentarzach sama prawda.

Dobrze czy źle.... że znalazłem tą stronę? Dobrze, bo znaczy to, że jeszcze nie jestem zupełnie "nie czytaty i nie pisaty"
Ludzie powinni pisać na podstawie jakichś danych, a to co piszę tak sobie, żeby napisać, to ani prawda, ani fałsz. Ich wyobraźnia co najwyżej.
23-02-2022 19:39 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Nie wiedziałem w jakim dziale to umieścić. Jeśli to tu nie pasuje, to proszę o przesunięcie.
>>>A chciałem podać link do ciekawej strony, gdzie można poczytać i zobaczyć statystyki związane z
>>>Covid-19. Mimo, że uważam to za ściemę (nie tą stronę, a sam temat), to warto zobaczyć, jak świat
>>>się zachowuje w obliczu ściemy. Mam też nadzieję, że dane na tej stronie są choć w przybliżeniu
>>>wiarygodne. Jeśli ktoś zauważy, że płonne me nadzieje, to proszę o uwagi w wątku.
>>>Może kogoś to zainteresuje? ccp.jhu.edu/kap-covid/
>>Ale to dobrze czy źle?
>>Bo ja zazwyczaj orientuje się po tym co ludzie piszą. W komentarzach sama prawda.
>Dobrze czy źle.... że znalazłem tą stronę? Dobrze, bo znaczy to, że jeszcze nie jestem zupełnie "nie czytaty i nie pisaty"
>Ludzie powinni pisać na podstawie jakichś danych, a to co piszę tak sobie, żeby napisać, to ani prawda, ani fałsz. Ich wyobraźnia co najwyżej.
>


No a co z tych danych wynika ?
Są jakieś dane. Jednemu spasują innemu nie.
Dlatego pytam czy to dobrze czy źle .

Ale może jak rozmowa się rozwinie. To będzie można wyciągnąć wnioski...statystyka to tylko statystyka ważna jest interpretacja
23-02-2022 19:51 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Nie wiedziałem w jakim dziale to umieścić. Jeśli to tu nie pasuje, to proszę o przesunięcie.
>>>A chciałem podać link do ciekawej strony, gdzie można poczytać i zobaczyć statystyki związane z
>>>Covid-19. Mimo, że uważam to za ściemę (nie tą stronę, a sam temat), to warto zobaczyć, jak świat
>>>się zachowuje w obliczu ściemy. Mam też nadzieję, że dane na tej stronie są choć w przybliżeniu
>>>wiarygodne. Jeśli ktoś zauważy, że płonne me nadzieje, to proszę o uwagi w wątku.
>>>Może kogoś to zainteresuje? ccp.jhu.edu/kap-covid/
>>Ale to dobrze czy źle?
>>Bo ja zazwyczaj orientuje się po tym co ludzie piszą. W komentarzach sama prawda.
>Dobrze czy źle.... że znalazłem tą stronę? Dobrze, bo znaczy to, że jeszcze nie jestem zupełnie "nie czytaty i nie pisaty"
>Ludzie powinni pisać na podstawie jakichś danych, a to co piszę tak sobie, żeby napisać, to ani prawda, ani fałsz. Ich wyobraźnia co najwyżej.
>
Problem w tym, że NIE MA RZETELNYCH (RZETELNYCH pogrubione ) danych. Już od samiuśkiego początku jest wbudowany błąd, który ciągnie się przez całe równanie ( a więc i wynik jest błędny). A mianowicie po dwóch latach pandemii nie ma definicji CO TO JEST ZGON Covidowy.

Od samego początku zwyzywani rewizjoniści covidowi mówili, że liczby są z dupy wyciągnięte, bo jeden szpital liczy tak, drugi tak a trzeci tak.

Pierwsze tygodnie omikronowej zagłady w Nowym Jorku raczyły nas masakrycznymi liczbami i jeszcze bardziej masakrycznymi meldunkami w mediach.
Co się okazalo później? Ano że 50% pacjentów z omikronem wylądowało w szpitalu z zupełnie innego powodu (na przykład złamanie nogi) a dopiero przez przypadek ( lub raczej nie przypadek a idiotyczne testowanie zdrowych ludzi) wyszło na jaw, że mają omikrona ( jakie szczęście mieli, że się dowiedzieli, że są pozytywni. Nie do pomyślenia co by się stało jak by nie rozpoznali "choroby").
Ponadto większa część z tych omikronowych "prawie zwłok" było w szpitalu tylko przez 48 godzin.

Wracając do tematu: statystki już od początku zawierają błąd. Można se je w tyłek wsadzić.

Dwa lata pandemii i nadal nie ma nikt chęci wprowadzić RZETELNY system porównywania liczb. Farsa a nie pandemia.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wracając do tematu: statystki już od początku zawierają błąd. Można se je w tyłek wsadzić.

Corka znajomej dostala jelitowki.

Zamierzali pójść z nią do lekarza ale to niemożliwe w czasach covida, przychodnie są szczelnie zamknięte przed pacjentami, żeby pacjenci nie przynieśli do przychodni choroby.

Napisali maila w tej sprawie. Dostali odpowiedź, że dziecko dostanie zwolnienie ze szkoły i też potwierdzenie, że przeszło covida już bez dodatkowego testowania, bo biegunka może być także objawem zakażenia.

Podejrzewam, że lekarze dostają lepszy hajs za covidowcow, obsługiwanych przez maila, przez to covidowcow jest więcej.

Moja córka w ciągu ostatnich dni była 6x testowana i zawsze wynik przemienny, raz pozytywna raz negatywna.

Poszła do szkoły z negatywnym pcr, za godzinę był telefon, że trzeba ją szybko odebrać, bo zrobili test i pozytywny. Po odebraniu pojechała bezpośrednio do centrum testowania i wyszła negatywnie więc po godzinie wróciła do szkoły.

To wszystko kosztowało tyle wysiłku, czasu a ile hajsu, to sobie ciężko wyobrazić. W Niemczech testy są za "darmo".

Cholerny absurd.
Oby tak dalej a pomrzemy z głodu.

Gdy stałem w centrum testowania pcrem z rozmów wynikało, że wszyscy tam są pozytywni na antygenie.

Nic tylko pójść się przetestować stając w kolejce z 20-toma pozytywnymi. Kto tam przyjdzie negatywny to wyjdzie już pozytywny. Cyrk na kółkach.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dwa lata pandemii i nadal nie ma nikt chęci wprowadzić RZETELNY system porównywania liczb. Farsa a nie pandemia.

Wydaje się jednak, że gdyby w pierwszej fazie rozwoju wirusa jednocześnie zachorowały miliony bez szczepień, lekarstw, które właśnie wchodzą do obrotu, narzędzi, masek, aparatów oddechowych to byłaby powszechna nędza.

Nie dlatego, że trup scielilby się gęsto ale dlatego, że zapanowałaby panika i zabrakłoby jedzenia na sklepowych półkach.

Czas restrykcji przydał się na opanowanie strachu czego jesteś przykładem.

Ciężko wyobrazić sobie konsekwencje olania sprawy od początku ale uważam, że byłoby o wiele gorzej niż jest teraz.

szarley to w realu Johannes Jerlas
DyktaFon (9281 punktów)
>>Dwa lata pandemii i nadal nie ma nikt chęci wprowadzić RZETELNY system porównywania liczb. Farsa a nie pandemia.
>Wydaje się jednak, że gdyby w pierwszej fazie rozwoju wirusa jednocześnie zachorowały miliony bez szczepień, lekarstw, które właśnie wchodzą do obrotu, narzędzi, masek, aparatów oddechowych to byłaby powszechna nędza.
>Nie dlatego, że trup scielilby się gęsto ale dlatego, że zapanowałaby panika i zabrakłoby jedzenia na sklepowych półkach.
>Czas restrykcji przydał się na opanowanie strachu czego jesteś przykładem.
>Ciężko wyobrazić sobie konsekwencje olania sprawy od początku ale uważam, że byłoby o wiele gorzej niż jest teraz.

Nie potrzeba sobie nic wyobrażać. Od dziesięcioleci panuje co sezon grypa. I gdyby ją tak rozreklamować, jak koronawirusa, to byśmy mieli rok w rok pandemie. Sprytne media to jednak groźna siła.
24-02-2022 09:03 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie potrzeba sobie nic wyobrażać. Od dziesięcioleci panuje co sezon grypa. I gdyby ją tak rozreklamować, jak koronawirusa, to byśmy mieli rok w rok pandemie. Sprytne media to jednak groźna siła.

Zatem wszyscy kłamią.
Jak można żyć w państwie, które jest farsa?

szarley to w realu Johannes Jerlas
DyktaFon (9281 punktów)

>Dwa lata pandemii i nadal nie ma nikt chęci wprowadzić RZETELNY system porównywania liczb. Farsa a nie pandemia.
>
Jakby tak rzetelnie do sprawy podejść, to kto by kupował maseczki, respiratory i szczepionki? No trzeba trochę rozsądku, żeby wiedzieć, że tak się nie da. Kto by pozwolił politykom bezkarnie zamykać legalnie działające firmy? Kto by pozwolił wprowadzać zupełnie bzdurne przepisy?

Myśląc więc logicznie - nie tylko dwa lata nie starczą na opanowanie tych statystyk, ale i kolejne kilka nie starczy. Chyba... ale nie chcę zostać znów jakimś foliarzem czy innym spiskowcem... chyba, że ktoś obmyśli kolejny sprytny plan, który zakasuje Covid-19... Lądowanie Marsjan już było, pandemia też, co mogą media zareklamować teraz?
23-02-2022 23:02 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
> Lądowanie Marsjan już było, pandemia też, co mogą media zareklamować teraz?

Na covidzie można jeszcze niezłe lody ukręcić.
Wiosna i lato będą tak jak 20 i 21 - minimalny covid, chill, urlopy, żarcie. We wrześniu będzie eksplozja liczb. Znowu stan zagrożenia, nowy wirus, które może być kilerem. lekarze, którzy tak jak odkrywczyni omikrona będą przekonywali, że mutacja jest jeszcze łagodniejsza niż omikron, będą uciszani.

Do września będzie "nowa" szczepionka. 3 dawki już teraz są normalne. Przekonanych nie trzeba przekonywać a sceptyków powoli się wykruszy kolejnym idiotycznym zamykaniem sklepów i innych placówek.

Dwa lata "pandemii" nikt o zdrowych zmysłach marketingowych i gospodarczych nie odłoży do lamusa. Trzeba być idiotą, żeby takiej szansy nie wykorzystać.

Znowu miliardy maseczek do sprzedania. Miliardy szczepionek. Kontrola społeczeństwa apkami z geofencem. Być może jakiś krok w kierunku wirtualnej waluty (vide Kanada).

Pomysłów jest sporo 😂😂😂

vm.tiktok.com/ZMLhWryMQ/

Tutaj na przykład Bill Gates skarży się, że omikron jest lepszy od szczepionki (jeśli chodzi o odporność po przebytej chorobie vs odporność po szczepionce) i że UWAGA!¡!!!!!!!!!!!!!!!! następnym razem będzie chciał aby szczepionka była wcześniej opracowana niż odbyło sie to teraz.

A więc czekamy na następny raz.

Szczepionkofile i sikajacy za Pfizerem mogą uaczsc się cieszyć 😂😂😂😂
DyktaFon (9281 punktów)

>Tutaj na przykład Bill Gates skarży się, że omikron jest lepszy od szczepionki (jeśli chodzi o odporność po przebytej chorobie vs odporność po szczepionce) i że UWAGA!¡!!!!!!!!!!!!!!!! następnym razem będzie chciał aby szczepionka była wcześniej opracowana niż odbyło sie to teraz.

Jak bym proponował, aby tym razem to szczepionka wyprzedziła nową odmianę koronawirusa. Wtedy z wszystkim się zdąży...
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jak bym proponował, aby tym razem to szczepionka wyprzedziła nową odmianę koronawirusa.
Wtedy dziennikarze staliby się specami nr 1 od zagrożenia, a do tego medycy nie dopuszczą.


cr

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365