Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zamysły Chin wydają się cyniczne - gospodarka ponad wszystko

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
25-02-2022 13:41MaxGolonko3 (3459 punktów)Zamysły Chin wydają się cyniczne - gospodarka ponad wszystko
Grafika:

pbs.twimg.(*)XwAY0ka4?format=jpg&name=large

Jak Chińczycy zaczną wydobywać i palić węglem wydobywanym na Antarktydzie to jeszcze szybciej wszyscy ludzie na Ziemi wymrą zabici przez różne skutki globalnego ocieplenia. Obecnie Chiny corocznie spalają aż około połowę całego spalanego na świecie węgla.
Jest też wspomniany niżej aspekt kosmiczny (satelitarny)

Czy W 2048 roku rozpocznie się walka o surowce Antarktydy?

Chińczycy zbliżyli się do nieba - wybudowali najwyżej położoną stację badawczą na Antarktydzie.
Kunlun leży na wysokości 4087 m n.p.m., w jednym z najzimniejszych miejsc na Ziemi, gdzie temperatura w zimie potrafi spaść poniżej - 80 stopni Celsjusza.

Miejsce nie jest przypadkowe.
Naukowcy podejrzewają, że w okolicy możliwe jest pobranie lodowego rdzenia sprzed 1,5 mln lat.

Mówi się, że nie chodzi tylko o lód.

Kunlun stoi tak wysoko, bo podobno stamtąd Chińczycy mogą kontaktować się ze swoimi satelitami bez obaw, że ktoś ich podsłucha.

Ochronę surowców naturalnych Antarktyki i Antarktydy zabezpieczył Protokół Madrycki, który wszedł w życie w 1998 r.
Jak na razie wszystkie 54 kraje, które są sygnatariuszami porozumienia, stosują się do jego zasad.
Na Antarktydzie nie można wydobywać ropy, węgla, szukać złota i rzadkich metali.

Furtka otworzy się w 2048 r., bo artykuł 25. Protokołu Madryckiego dopuszcza rewizję jego postanowień.
Dlatego wizytę Xi Jinpinga na Tasmanii odebrano jako przebłysk przyszłości.
Czy Chińczycy, znani ze strategicznego planowania, dalece wykraczającego poza doraźne interesy jednostek,
nie myślą o

antarktycznej ropie, węglu, bogatych w białko zwierzętach?

I o lodowcach pełnych słodkiej wody, której zaczyna brakować?

Siema
Wszystkie wszechświaty są wieczne

next.gazet(*)owce-antarktydy.html#s=BoxOpMT
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
Mamy kolejnego wroga - Chiny? Tak trzymać. Za chwilę zabraknie nam na ziemi kandydatów na wrogów. Trzeba zintensyfikować poszukiwania obcych cywilizacji. Byle tylko nie były silniejsze od nas, bo u nich też może jakiś ich MaxGolonko szukać wrogów...
25-02-2022 18:13 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>Mamy kolejnego wroga - Chiny? Tak trzymać. Za chwilę zabraknie nam na ziemi kandydatów na wrogów. Trzeba zintensyfikować poszukiwania obcych cywilizacji. Byle tylko nie były silniejsze od nas, bo u nich też może jakiś ich MaxGolonko szukać wrogów...

A nie wystarczy poczekać na codzienną paczkę info o Żydach?
Dziwnie jakoś zaburzone są te proporcje w komentowaniu absurdów .

Max dzielnie przeją pałeczke w zalewaniu hgwu czym forum. No ale wciąż jednak daleko mu do lidera wszechxzasow więc może dajmy mu się rozkręcić.
Czemu tak odrazu podcinać skrzydła ?

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365