 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-02-2022 10:22 | romaro (25211 punktów) | Wojna ekonomiczna
7 na 7 | Zamrożenie aktywów banku Rosji oznacza, że Rosjanie nie będą w stanie bronić kursu swojej waluty. Zdaniem Europejskiego Banku Centralnego najprawdopodobniej w najbliższych godzinach albo dniach największy rosyjski bank Sbierbank przestanie być w stanie spłacać swoje zobowiązania, co oznacza po prostu bankructwo. To może wywołać lawinę kolejnych bankructw rosyjskich banków. W tej sytuacji Rosjanie ruszyli po gotówkę - ale nie po to, by trzymać ruble w domu, bo i tak zaraz nic nie będą warte, ale by wymienić je na dolary. A ponieważ dolarów w Rosji nie ma i więcej nie będzie, sankcje oznaczają realne zubożenie społeczeństwa. W bankomatach nie ma dolarów Kolejki do bankomatów ustawiały się już w weekend. W mediach społecznościowych powtarzały się jednak te same ujęcia, więc trudno precyzyjnie stwierdzić, jak dużo osób sięgało po gotówkę. - Przespałem. Jestem w szoku. Nie wierzyłem, że odetną nas od SWIFT. Stoję w kolejce od godziny, ale dolarów już nie ma. Mogę sobie wypłacić ruble - powiedział Bloombergowi Vladimir, 28-letni programista z Moskwy. Rubel jest wyjątkowo tani. Żeby kupić jednego dolara, jeszcze w piątek trzeba było wyłożyć 83 ruble. Jesienią było to 70 rubli. Pierwsze kursy, które pojawiły się w bankach i kantorach w poniedziałek nad ranem, pokazywały: od 98 dol. Alfa Bank do 115 dol. Otkritie Bank. Strony internetowe największych rosyjskich banków nie działały już w niedzielę od wielu godzin. O działaniach hakerów napiszę w osobnym wątku. (Fantazje filmowe w realu). To już ciężko nazywać sankcjami-to jest otwarta wojna ekonomiczna, pierwsza we współczesnej historii. Jak tak dalej pójdzie z tymi sankcjami i izolowaniem kacapów to niedługo Afryka będzie wysyłać do Rosji paczki humanitarne z żywnością i lekami.
Rosjanie piszą, że banki nie wypłacają w dolarach, tylko ruble. A rubel spadł o kolejne 25% (dzisiaj) Cinkciarze za 200r płaca obecnie 1 $ Giełda miała się otworzyć o 15 - Moskiewska giełda nie otworzy się dzisiajRosyjskie firmy notowane na giełdach mają, hmm, pewne problemy. Sbierbank- największy bank w Rosji traci dziś 70%, a od początku wojny ponad 90% na giełdzie w Londynie. pbs.twimg.(*)XMAAy7WO?format=jpg&name=large
Rubel u cinkciarzy spada po kilku godzinach, już nie 200 rubli, a 250r za 1 dolara. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Berzerac (5671 punktów) | > Zamrożenie aktywów banku Rosji oznacza, że Rosjanie nie będą w stanie bronić kursu swojej waluty.> Zdaniem Europejskiego Banku Centralnego najprawdopodobniej w najbliższych godzinach albo dniach> największy rosyjski bank Sbierbank przestanie być w stanie spłacać swoje zobowiązania, co oznacza po> prostu bankructwo. To może wywołać lawinę kolejnych bankructw rosyjskich banków. W tej sytuacji> Rosjanie ruszyli po gotówkę - ale nie po to, by trzymać ruble w domu, bo i tak zaraz nic nie będą> warte, ale by wymienić je na dolary. A ponieważ dolarów w Rosji nie ma i więcej nie będzie, sankcje> oznaczają realne zubożenie społeczeństwa. W bankomatach nie ma dolarów Kolejki do bankomatów> ustawiały się już w weekend. W mediach społecznościowych powtarzały się jednak te same ujęcia, więc> trudno precyzyjnie stwierdzić, jak dużo osób sięgało po gotówkę.> - Przespałem. Jestem w szoku. Nie wierzyłem, że odetną nas od SWIFT. Stoję w kolejce od godziny, ale> dolarów już nie ma. Mogę sobie wypłacić ruble - powiedział Bloombergowi Vladimir, 28-letni> programista z Moskwy.> Rubel jest wyjątkowo tani. Żeby kupić jednego dolara, jeszcze w piątek trzeba było wyłożyć 83 ruble.> Jesienią było to 70 rubli. Pierwsze kursy, które pojawiły się w bankach i kantorach w poniedziałek> nad ranem, pokazywały: od 98 dol. Alfa Bank do 115 dol. Otkritie Bank. Strony internetowe> największych rosyjskich banków nie działały już w niedzielę od wielu godzin.> O działaniach hakerów napiszę w osobnym wątku. (Fantazje filmowe w realu).> To już ciężko nazywać sankcjami-to jest otwarta wojna ekonomiczna, pierwsza we współczesnej> historii.> Jak tak dalej pójdzie z tymi sankcjami i izolowaniem kacapów to niedługo Afryka będzie wysyłać do> Rosji paczki humanitarne z żywnością i lekami.> Rosjanie piszą, że banki nie wypłacają w dolarach, tylko ruble. A rubel spadł o kolejne 25%> (dzisiaj) Cinkciarze za 200r płaca obecnie 1 $> Giełda miała się otworzyć o 15 - Moskiewska giełda nie otworzy się dzisiajRosyjskie firmy notowane na giełdach mają, hmm, pewne problemy. Sbierbank- największy bank w Rosji> traci dziś 70%, a od początku wojny ponad 90% na giełdzie w Londynie.> pbs.twimg.(*)XMAAy7WO?format=jpg&name=large> Rubel u cinkciarzy spada po kilku godzinach, już nie 200 rubli, a 250r za 1 dolara.> Witaj ponownie. Mnie zastanawia bajzel informacyjny . Obecnie nie wiadomo co jest prawdą, a co fake newsem. Raz czytam, że Chiny nie będą kupowały rosyjskiego węgla (to rano) Teraz jest informacja, że Chiny nie popierają i nie będą stasować sankcji wobec Rosji. Raz się czyta, że obrońcy Wyspy Węży zginęli, zaraz po tym, że są w niewoli i ogólnie mają się dobrze. Wczoraj usłyszałem, że zawsze neutralna Szwajcaria przekaże uzbrojenie dla Ukrainy. Przed południem przeczytałem, że Szwajcaria nie zamrozi kont rosyjskich oligarchów w swym kraju. Teraz znowu czytam, że Szwajcaria jednak przyłączy się do SWIFTu i zamrozi aktywa swych rosyjskich klientów. To tylko niektóre z przykładów. Jedne informacje przeczą drugim. Czyżby w tym natłoku informacji pisano byle co, aby tylko pisać i mówić, a następnie to prostowano? Czy też fakty zmieniają się z godziny na godzinę. Następna sprawa dotycząca już polskiego podwórka. Z tego co wiem, to art. 141 kk zabrania obywatelom polskim służby w armii obcego państwa. Wyjątek - wymagana zgoda właściwego organu. Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek i kiedykolwiek taką zgodę otrzymał. Nie mam na myśli tutaj udziału polskich jednostek w kontyngentach międzynarodowych. To inny przypadek. Obecnie proponuje się Polakom zaciąganie do jednostek ukraińskich złożonych z zagranicznych ochotników. Jak do tego tematu podejdzie Polska? Uważam, że Ukrainie należy udzielić wszelkiej możliwej pomocy w walce z Rosją. Ale czy to dobry pomysł, aby personalnie w konflikt mieszać obywateli innych państw?
|
|
 | 5 na 5 | romaro (25211 punktów) | Nie mam czasu na wszystko odpowiedzieć, ale jedno mogę powiedzieć, warto sprawdzać szczególnie dzisiaj kązdą informację. jest wiele sposobów by face newsy przynajmniej po części wyeliminować. Może jeszcze raz podejmę ten temat i pare narzedzi pomocnych przedstawię. A teraz proponuje ciekawy artykuł opisujący dlaczego krach rosyjskiej gospodarki zaczął sie już w poniedziałek, ponieważ Rosja już niewiele może zrobić, żeby się bronić przed "finansową inwazją". Szczególnie teraz, gdy Norwegia wycofuje aktywa warte bilion dolarów i gdy też Szwajcaria przystępuje do blokady finansów. subiektywn(*)ow-sparalizuja-bank-centralny/
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|