Racjonalista - Strona głównaDo treści
Iluzje

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-03-2022 01:28MaxGolonko3 (3459 punktów)Iluzje
Ocena 1 na 1
(znalazłem to na jakimś poważnym portalu ale nie pamiętam nazwy)

Grafika:

pbs.twimg.(*)EAEKdxo?format=jpg&name=medium


Tak czy owak iluzja ruchu jest.

Ponoć jest jeszcze jedna ciekawostka.

Podobno na tej grafice różni ludzie widzą różne liczby.

Ja akurat widzę: 15283

Ktoś widzi coś innego?


Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
No fajnie. Ale o co Tobie chodzi w końcu, bo nie wiem. Znów Maxiu chyba wlazłeś w zapale Twojej twórczości w jakieś poplątane chaszcze.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
01-03-2022 19:50 
 Ocena 1 na 1
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>No fajnie. Ale o co Tobie chodzi w końcu, bo nie wiem. Znów Maxiu chyba wlazłeś w zapale Twojej twórczości w jakieś poplątane chaszcze.

A nie! Spoko wodza !

Naprawdę interesowało mnie czy ktoś widzi inną liczbę.

Inny temacik:

Dziwne doniesienie.
W typie "na dwoje babka wróżyła".
Coś mocno zabłysnęło i mamy dwie sprzeczne hipotezy.
Czyżby sezon ogórkowy w popularno-naukowej publicystyce na portalach?

www.chip.p(*)ta-po-raz-pierwszy-w-historii/

Poświata kilonowej wykryta po raz pierwszy w historii.
Odłamki z fuzji wytworzyły wstrząs - podobny do grzmotu dźwiękowego - a to podgrzało otaczające "materiały",
co spowodowało emisję promieniowania rentgenowskiego, znaną jako poświata kilonowej.

KONTRA

Alternatywnym wyjaśnieniem jest to, że promieniowanie rentgenowskie zostało wywołane przez materię spadającą w kierunku czarnej dziury,
która powstała w wyniku fuzji gwiazd neutronowych.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
sztejkat (4743 punktów)
>Naprawdę interesowało mnie czy ktoś widzi inną liczbę.

Sporo zależy od monitora. Na moim bez problemu widać 3452839.

Cyfry są nałożone jako lekkie rozjaśnienie przestrzeni między ramionami rysunku.
Nie widzę też żadnej iluzji ruchu, chociaż efekt najwyraźniej zależy od odległości z jakiej się patrzy na obraz i jego rozmiaru. Im bardziej się od rysunku oddalisz tym wyraźniejsze stają się cyfry, a im bliżej tym bardziej zaczynają dominować ramiona i widoczne są tylko cyfry ze środkowej części.

P.S. Pomniejszanie rysunku na ekranie to nie to samo co odsunięcie się na półtora, może dwa metry.


Tomasz Sztejka
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Naprawdę interesowało mnie czy ktoś widzi inną liczbę.
>Sporo zależy od monitora. Na moim bez problemu widać 3452839.

Zgadza się.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365