Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dobra zła Unia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
07-03-2022 10:15romaro (25211 punktów)Dobra zła Unia
Ocena 3 na 3
Pisowcy teraz największymi piewcami Unii. Unia nie schodzi im z ust. Oczywiście Unia, która nie staje na wysokości zadania. Słyszymy, że Unia za mało pomaga, za słabo, ale na szczęście walczy o to rząd PiS. PiS stosuje od lat bardzo wydajną politycznie metodę - radykalnie obniża oczekiwania wobec siebie. Wówczas każde normalne w danej sytuacji zachowanie jest traktowane z co najmniej trzykrotnie większym uznaniem. Gdyby teraz na miejscu władzy było jakiekolwiek inne ugrupowanie, wszystko to, co robi PiS, byłoby traktowane jako naturalny obowiązek rządzących. Ale kiedy robi to ekipa Kaczyńskiego, wydaje się to wzruszająco wielkie i doniosłe. W cieniu wojny w Ukrainie trwa przyspieszony proces kanonizacji PiS. Partia Kaczyńskiego w zasadzie już stała się święta. Teraz każde przypomnienie dewastacji demokratycznego ustroju, jakiego dokonała przez ostatnie siedem lat, zakrawa na świętokradztwo. Bo jest wojna prawie na granicach, więc wszyscy powinni wspierać swoje państwo, czyli swoją władzę. Zwłaszcza że rząd "zachowuje się akurat przyzwoicie i robi, co do niego należy". Pytanie, co miałby robić innego: nie potępiać Putina, nie wpuszczać Ukraińców i im nie pomagać, nie popierać sankcji wobec Rosji, nie zabiegać o większą obecność sił NATO w Polsce? To wciąż ta sama taryfa ulgowa, na której Kaczyński jedzie właściwie już nie od lat, ale od dekad. Przecież mógłby być gorszy, a jednak czasami nie jest. Czasami...
Widzimy u Rosjan bałagan logistyczny, bałagan w systemie dowodzenia, a operację desantu śmigłowcowego podjęto wbrew zasadom prowadzenia takich operacji. Być może po prostu, podobnie jak w czasach ZSRR - i to tych najgorszych - karierę w wojsku robią tylko ci dowódcy, którzy są politycznie posłuszni. I tylko mógłbym zadać pytanie - czy Rosjanie mają aż takich głupich Misiewiczów?
Przy okazji - PiS przez lata straszył OJRO. Ponieślibyśmy niewielkie koszty w dobie koniunktury gdyby partia zdecydowała się przystąpić do strefy euro. Teraz ponosić będziemy ogromne koszty tego bezmyślnego postępowania i to wielokrotnie.
Cały region "Wyszehradu" idzie pod wodę , tylko Słowacy są w EURO i nie mają tego zmartwienia.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Pamiętacie jak wyglądała propaganda pisowska w 2015 roku? Polska w ruinie. Również na tym portalu agitatorzy z jednej strony tą "ruiną" straszyli, a z drugiej byli przeciwni ojro.
Rzepa do tej pory nie przeprosiła czytelników za partyjne przekazy.

Złudzenie fałszywej prosperity to zwrot nie mający nic wspólnego z chłodna ekonomiczną oceną. To zwrot wprost wyjęty z radzieckiego przekazu TV o Unii.

pierwsza strona rzepy:
Z raportu Europejskiego Banku Centralnego wynika, że kraje naszego regionu rozwijają się znacznie lepiej niż biedniejsze kraje z grona założycieli strefy euro: Grecja, Hiszpania czy Portugalia. Prawie 17 lat, a w przypadku Grecji prawie 15 lat, członkostwa w elitarnym gronie nic im nie dało. Tanie pieniądze dostępne do kryzysu w 2008 roku zostały praktycznie przejedzone. Kraje te nie tylko nie nadgoniły zapóźnień wobec bogatszych państw Zachodu, ale nawet zbiedniały. Powszechne w Europie przekonanie, że sama wspólna waluta będzie czynnikiem niwelowania różnic, okazało się błędne. Tam, gdzie nie ma skutecznego rządu, dobrych przepisów, elastycznego rynku pracy, konkurencji na rynku produktów i ducha oszczędności, euro mogło nawet zaszkodzić: dało fałszywe złudzenie wiecznej prosperity.


archiwum.r(*)gwarantuje-bogactwa-kraju.html

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365