Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wina wojny. Korekta dezinformacji rosyjskiego trolla.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
08-03-2022 12:18Arminius (25555 punktów)Wina wojny. Korekta dezinformacji rosyjskiego trolla.
Komentator romaro w wątku "Złotówka leci za rublem" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,874745) napisał jak poniżej:

"Czyżby Pis stracił kontrolę nad kursem złotego? Złotówka osłabia się nawet wobec wenezuelskiego boliwara, który jest walutą śmieciową.
To nie wina wojny. To wina niekompetencji ekonomicznej i pompowania wydatków poza budżetem.
7 lutego za 100 złoty można było dostać 62 364.1625 boliwarów. Dzisiaj (dokładnie po miesiącu) 55 383.4834".


Teza, iż osłabnięcie złotówki nie jest winą wojny jest wierutnym kłamstwem. Jest putinowskim trollingiem obliczonym na sianie zamętu w społeczeństwie polskim i podważanie zaufania obywateli do władz. Złotówka osłabła trochę wskutek polityki PiS i wzrostu cen paliw przed inwazją Rosji na Ukrainę - jednakże obecna skala jej osłabienia jest tylko i wyłącznie konsekwencją agresywnej wojny na Ukrainie wywołanej przez imperialistyczną Rosję. To oczywiste i jest na to multum dowodów i ekspertyz, które mogę przytoczyć. Nie wmawiaj moskiewski trollu polskiemu społeczeństwu że winien jest rząd - gdy jest faktem notoryjnym, iż winien jest Putin.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)Chłoptaś Trumpa w nowych piórkach
(Putin chętnie takich zatrudnia, znających się na rzeczy cenzorów. Jest tylko jeden problem - płacić ci będzie w rublach) Masz pozdrowienia od volanda:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,874844

>Komentator romaro w wątku "Złotówka leci za rublem" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,874745)
Stoi ci ten romaro kością w gardle, i dobrze.

Armi, ten proputinowski trolling możesz zgłosić "wolontariuszu" Trumpa
(Chyba jasne dlaczego tak szybko zasłaniasz tematy swoimi bzdurami)
www.racjonalista.pl/forum.php/s,874865

3. Przed podaniem dalej informacji z danego konta prześledź jego przeszłość. Jeśli w ostatnich kilkunastu miesiącach pojawiały się tam antyszczepionkowe treści, możemy być niemal pewni, że mamy do czynienia z rosyjskim trollem. W ostatnich dniach można zaobserwować wzmożoną aktywność takich kont. *

Korzystałem z raportu "CyberReakcja - powstrzymaj trolla" Instytutu Kościuszki


* punkt 3 jest specjalnie dedykowany Arminiusowi, który niejednokrotnie linkował do stron opłacanych przez kreml, często rozprzestrzeniających malware o czym i przed czym ostrzegałem.

**W ramach walki z kłamstwem i dezinformacją stworzyliśmy formularz kontaktowy, dzięki któremu możesz nas poinformować o treści, która Twoim zdaniem wzbudza podejrzenie. Będziemy weryfikować wszystkie wpisy.

zglostrolla.pl/
08-03-2022 13:00 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)Odp: Chłoptaś Trumpa w nowych piórkach
Armi ty za darmo się nie prostytuujesz, wiesz o tym ty i wiem o tym ja. Zawsze znajdziesz sobie pana, który ci dobrze zapłaci.

Marszałek Sejmu E. Witek o komisji śledczej w sprawie Pegasusa: w takich warunkach, jakie mamy w tej chwili, komisja śledcza jest uderzeniem w Polskę. Wniosek powinien zostać wycofany.

Kolejna "bezkarność plus" się marzy.
Arminius (25555 punktów)uważaj trollu!
>"Czyżby Pis stracił kontrolę nad kursem złotego? Złotówka osłabia się nawet wobec wenezuelskiego >boliwara, który jest walutą śmieciową.
>To nie wina wojny. To wina niekompetencji ekonomicznej i pompowania wydatków poza budżetem.


Uważaj trollu putinowski żeby twoja bezkarność się nie skończyła. Za wpisy jak wyżej obarczające winą rząd za działania Putina możesz wkrótce skończyć w kryminale. Prowadzisz dywersję - dezinformację podważającą zaufanie do rządu w krytycznej chwili - wypisując oczywiste kłamstwa w interesie putinowskiej propagandy. Poinformowałem o zdarzeniu odpowiednie służby. Mają cię na oku i jak nadal będziesz trollował zajmą się tobą w należyty sposób.
szarley (54911 punktów)Odp: Wina wojny. Korekta dezinformacji rosyjskiego trolla.
>Teza, iż osłabnięcie złotówki nie jest winą wojny jest wierutnym kłamstwem. Jest putinowskim
>trollingiem obliczonym na sianie zamętu w społeczeństwie polskim i podważanie zaufania obywateli do władz.

Na zaufanie władza musi sobie zapracować.
Wojna jest u proga, ale w Polsce jej nie ma i władze nie mogą powoływać się na zagrożenia dla łamania prawa i ukrywania swoich działań. Władzy nikt też nie dał prawa zakazywać krytyki własnych posunięć.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wenancjusz (16441 punktów)
>Komentator romaro w wątku "Złotówka leci za rublem" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,874745)
>napisał jak poniżej:
>"Czyżby Pis stracił kontrolę nad kursem złotego? Złotówka osłabia się nawet wobec wenezuelskiego
>boliwara, który jest walutą śmieciową.
>To nie wina wojny. To wina niekompetencji ekonomicznej i pompowania wydatków poza budżetem.
>7 lutego za 100 złoty można było dostać 62 364.1625 boliwarów. Dzisiaj (dokładnie po miesiącu) 55
>383.4834".
>Teza, iż osłabnięcie złotówki nie jest winą wojny jest wierutnym kłamstwem. Jest putinowskim
>trollingiem obliczonym na sianie zamętu w społeczeństwie polskim i podważanie zaufania obywateli do
>władz. Złotówka osłabła trochę wskutek polityki PiS i wzrostu cen paliw przed inwazją Rosji na
>Ukrainę - jednakże obecna skala jej osłabienia jest tylko i wyłącznie konsekwencją agresywnej wojny
>na Ukrainie wywołanej przez imperialistyczną Rosję. To oczywiste i jest na to multum dowodów i
>ekspertyz, które mogę przytoczyć. Nie wmawiaj moskiewski trollu polskiemu społeczeństwu że winien
>jest rząd - gdy jest faktem notoryjnym, iż winien jest Putin.

Arminiusie! Na ekonomii to się nie znasz, np. tak jak ja, więc nie widzisz przyczyn spadku wartości złotego. Putin nie operuje złotówkami i NBP nie podlega zarządowi putinowskich poleceń. Morawiecki w spółce z Glapińskim są dopiero na etapie nauki ekonomii pieniądza. Jeśli mi nie wierzysz, to zobacz jak wygląda sytuacja polskiej waluty na giełdach walutowych. Giełdy nie ulegają także poleceniom Putina. Owszem reagują na wojnę, ale niezupełnie po myśli Putina.
Cytat:
To oczywiste i jest na to multum dowodów i
>ekspertyz, które mogę przytoczyć. Nie wmawiaj moskiewski trollu polskiemu społeczeństwu że winien
>jest rząd - gdy jest faktem notoryjnym, iż winien jest Putin.
Skoro jest tyle ekspertyz to przytocz choćby z dwie.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365