Racjonalista - Strona głównaDo treści
Komercyjny transport towarów przez kosmos

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
08-03-2022 13:15MaxGolonko3 (3459 punktów)Komercyjny transport towarów przez kosmos
Grafika:
pbs.twimg.(*)XwAYqCv3?format=jpg&name=large

Koszt wyniesienia kilograma towaru w kosmos maleje. Takie pomysły sygnalizowały już różne firmy!
Dostawa z Anglii do Nowej Zelandii przez kosmos? Czemu nie?

Dość młoda firma - Inversion Space buduje kapsuły okrążające ziemię, aby dostarczać towary z kosmosu w dowolne miejsce na świecie.

Aby to urzeczywistnić, kapsuła Inversion będzie przechodzić przez ziemską atmosferę z prędkością około 25 razy większą od prędkości dźwięku,
zaś spadochron jest niezbędny do miękkiego lądowania i przetrwania ładunku w donrym stanie.

Po wejściu na orbitę kapsuła mogłaby sama nawigować do prywatnej komercyjnej stacji kosmicznej
lub zostać. na orbicie z panelami słonecznymi, dopóki nie zostanie wezwany z powrotem na ziemię.

Jak przyjdzie czas powrotu, kapsuła może zejść z orbity i ponownie wejść w atmosferę.

To, co próbuje zrobić Inversion, nie jest łatwe.
Projektowanie pojazdu do ponownego wejścia to inne wyzwanie inżynieryjne niż wysyłanie rzeczy w kosmos.
Kiedy kapsuła wchodzi do atmosfery z kosmosu, porusza się z tak dużą prędkością, że istnieje niebezpieczeństwo spalenia.

Wyrzucono kapsułę przypominającą latający spodek przez otwarte drzwi samolotu lecącego na wysokości 3000 stóp.
Kapsuła o średnicy 20 cali przez kilka sekund koziołkowała w powietrzu, po czym spadochron wysunął się i zerwał pojemnik, aby powoli opadać.

Otwarcie było powolne, powiedział Justin Fiaschetti, 23-letni dyrektor generalny Inversion,
który z niepokojem obserwował spadochron przez wizjer aparatu z długim obiektywem.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne

www.nytime(*)inversion-suitcases-space.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365