Jeśli Szwecja miałaby teraz ubiegać się o członkostwo w NATO, to „dalej zdestabilizowałoby tę część Europy”, mówi premier Magdalena Andersson (S).
- Gdyby Szwecja zdecydowała się złożyć wniosek, to jeszcze bardziej zdestabilizowałoby tę część Europy i zwiększyłoby napięcia. Szwecja pomogłaby zdestabilizować sytuację.
Nie chciała też komentować informacji z fińskiej gazety Iltalehtis, że Szwecja i Finlandia chcą uzyskać status „znaczącego sojusznika spoza NATO”. |