Racjonalista - Strona głównaDo treści
Konsekwencje rzadow globalistow

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
10-03-2022 07:23kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
Konsekwencje rzadow globalistow
Poważne konsekwencje dla globalnego łańcucha dostaw i bezpieczeństwa żywnościowego

Wojna na Ukrainie jest nie tylko zagrożeniem dla pokoju na świecie, ale już spowodowała dalsze poważne zakłócenia w i tak już bardzo napiętym łańcuchu dostaw, co wpływa na podaż, a tym samym na ceny wszystkich towarów. Dotyczy to nie tylko niezbędnej żywności i energii. Po tym, jak kilka statków handlowych przewożących żywność i energię zostało zaatakowanych w ostatnich dniach na Morzu Czarnym, międzynarodowe firmy postanowiły przerwać tam ruch morski.

Wraz z bezprecedensowymi sankcjami wobec Rosji, praktycznie cały eksport z Rosji i Ukrainy został wstrzymany. Kraje walczące obecnie dostarczają na światowy rynek jedną trzecią światowej pszenicy i wiele innych ważnych surowców, więc wpływ będzie ogromny. Ponadto Chiny gromadzą gigantyczne ilości żywności od początku tej zimy, a teraz mają więcej zboża niż reszta świata razem wzięta. Dlatego rządy są teraz zmuszone do zaprzestania eksportu, aby zaspokoić potrzeby swoich narodów. Wybuchła "doskonała burza", która może załamać globalny łańcuch logistyczny, z nieprzewidywalnymi konsekwencjami.

Kraje walczące obecnie są również dużymi eksporterami zboża i żywności, ze znaczącymi udziałami w rynku światowym. Wpłynie to na globalne bezpieczeństwo żywnościowe, i nie tylko na kraje, które są ich głównymi importerami.

Ważnych obszary: energetyka, żywność, nawozy, logistyka, surowce i elektronika których konsekwencje wojny na Ukrainie na różne sposoby dotkną Europę i świat.

PORTY UKRAINY ZAMKNIĘTE. Port Mariupol pod ostrzałem od pierwszego dnia wojny, ma duże znaczenie dla eksportu zboża.

Energia. Rosja wytwarza około 30 procent energii na światowym rynku. Wiele krajów europejskich jest w dużym stopniu uzależnionych od rosyjskiego gazu, co sprawia, że sankcje wobec Rosji są mieczem obosiecznym. Jest to jeden z głównych powodów, dla których UE początkowo była niechętna usunięciu Rosji z międzynarodowego systemu płatniczego Swift.

Kolejny szokowy wzrost cen paliw- może być znacznie gorzej
Europejczycy powinni obniżyć temperaturę o jeden stopień, aby oszczędzać gaz i zmniejszyć zależność od importu z Rosji, którego Rosja używa jako broni w wojnie na Ukrainie, mówi obecnie wiodący światowy doradca ds. energii.

Zgodnie z dziesięciopunktowym planem opracowanym przez Międzynarodową Agencję Energii, rządy europejskie powinny również nałożyć podatek na spółki paliw kopalnych, które skorzystały z gwałtownego wzrostu cen energii, i wykorzystać go do obniżenia rachunków za energię dla konsumentów znajdujących się w trudnej sytuacji, także zmniejszyć import rosyjskiego gazu o około jedną trzecią przed następną zimą.

Kredyty hipoteczne. Rozległe sankcje i rosyjski odwet mogą wpłynąć na rynki finansowe. Może to mieć znaczący negatywny wpływ zarówno na światową, jak i krajowe gospodarki, co z kolei może przełożyć się na rynek mieszkaniowy.

Uważa się, że rzeczywisty rozwój gospodarczy jest obecnie bardzo niepewny.
Ceny ropy naftowej, gazu i węgla na rynku światowym są najważniejszymi czynnikami wahan cenowych.

Rosnące ceny ropy i gazu na światowym rynku, oraz ceny żywności, ponieważ Rosja i Ukraina należą do największych światowych eksporterów zboża.

- Prywatne finanse mogą wymagać wzięcia pod uwagę przez dłuższy okres wyższych cen. Jeśli wojna będzie się przedłużać, będzie miała daleko idące konsekwencje dla gospodarki światowej w przyszłości, mówią ekonomiści.
Paliwo. Kraje produkujące ropę w OPEC nie wykazały jeszcze chęci do zwiększenia produkcji. Amerykański bojkot rosyjskiej ropy wpłynąłby również na cenę baryłki. Jednocześnie pieniądze stracą na wartości w stosunku do dolara wg ekonomistόw.

Ucierpiał sektor transportu, biznes, rolnictwo i wszyscy prywatni kierowcy, którzy są uzależnieni od samochodu.

Duża część rosyjskiego węgla spalanego w Niemczech nie będzie łatwa do zastąpienia, a Vattenfall szwedzki spodziewa się, że duży udział w tym będzie w dalszym ciągu miała Rosja. /wg Dagens Industri/

P.S. Długo poszukiwana "teoria spiskowa" dotycząca laboratoriów biologicznych na Ukrainie, w którą zaangażowane są Stany Zjednoczone, jest prawdziwa, potwierdza to sekretarz stanu Victoria Nuland (ta od tȩczowej rewolucji w Europie) na przesłuchaniu w Senacie USA. Mówi, że obawia się, że Rosja przejmie kontrolę nad ośrodkami badawczymi, ale unika odpowiedzi na bezpośrednie pytanie, czy Ukraina ma również dostęp do broni biologicznej.

Nigdy nie pisze się o wcześniejszych podejrzanych zakupach szczepionek covidowych przez ekspertόw krajowych za pieniądze podatnikόw.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Wojna na Ukrainie jest nie tylko zagrożeniem dla pokoju na świecie, ale już spowodowała dalsze
>poważne zakłócenia w i tak już bardzo napiętym łańcuchu dostaw, co wpływa na podaż, a tym samym na
>ceny wszystkich towarów.

Każda wojna zaczyna się od produkcji kanalii z ukierunkowaną nienawiścią. Później się kanalie uzbraja i wysyła na wojnę.
Obecna bitwa na Ukrainie to konsekwencja tego co powiedział zaraz po wojnie James Francis Byrnes w NIemczech a nie dawno Amerykanie zainstalowali Ukraincom swojego agenta na prezydenta, który wypowiedział neutralność Ukrainy, zaczał ściągać amerykańskie uzbrojenie i produkować kanalie z nienawiścią do Rosjan.

"Ważną częścią ram instytucjonalnych, w których Stany Zjednoczone promują politykę siły i utrzymują swoją hegemoniczną pozycję jest amerykański kompleks wojskowo-przemysłowy. Ci giganci przemysłu zbrojeniowego otrzymują zamówienia o ogromnej wartości od Pentagonu i są nie tylko pionierami amerykańskich interwencji militarnych w innych krajach, ale także czerpią dywidendy z zagranicznych wojen i zarabiają ogromne ilości pieniędzy na wojnie.

Podając przykład wojny w Afganistanie, pięciu największych amerykańskich gigantów zbrojeniowych otrzymało 2,O2 biliona dolarów amerykańskich pochodzących z nakładów wojennych administracji USA. Patrząc na obecną sytuację na Ukrainie, po wybuchu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego 24 lutego, akcje amerykańskich firm zbrojeniowych gwałtownie wzrosły. W ciągu trzech dni sesji na nowojorskiej giełdzie od 25 lutego do 1 marca akcje Lockheed Martin wzrosły o ponad 16%, Northrop Grumman o ponad 15%, a Raytheon o ponad 10%. Jak powiedział były kongresman amerykański Tulsi Gabbard: "Kompleks przemysłu zbrojeniowego zarobi na wojnie dużo pieniędzy, ale narody Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Rosji zapłacą za nią ogromną cenę"."

Trzeba jeszcze dodać, że skolonizowany przez reżim amerykański Polak ponosi koszty amerykańskich wojen. Anmerykańskie firmy zbrojeniowe mają swoją agenturę po całym świecie i potrfią jej używać.


Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365